ss x
x

Przepisy dotyczące porannych procedur dla noworodka

Dla osoby w każdym wieku, procedury rano dbać o siebie, i zmusić się jest absolutną normą, a ten rytuał. Nie jest wyjątkiem w tej kwestii i noworodków, którzy potrzebują porannej opieki jeszcze więcej dorosłych. A ponieważ nie mogą sami służyć, każda młoda matka musi wiedzieć, jak rozpocząć dzień jej okruchów.


Bardzo ważne jest, aby noworodek obserwował swoją poranną toaletę. Rób to każdego dnia, gdy tylko dziecko budzi się rano. Podczas tych matki higieny powinny leczyć rany pępowinowej dziecka, oczyścić oczy, usta, nos, a wszystkie fałdy skóry na ciele.

wizjer

Przed zbliżeniem się do dziecka matka powinna upewnić się, że jej ręce są absolutnie czyste, co oznacza, że ​​należy je dokładnie umyć, aby żadna infekcja nie dotknęła dziecka. Aby przeprowadzić poranny rytuał czystości, potrzebujesz ciepłej, przegotowanej wody, która nie przekracza temperatury 37 stopni. Będziesz także potrzebował wadded dysków. Są one niezbędne do przetarcia oczu dziecka. Każdy glazik musi zostać wytarty oddzielnie za pomocą dysku z waty, wykonując ruchy od zewnętrznego kącika oka do wewnętrznego rogu. Po obu Glazik być myte i czyszczone przez poszczególne tampony, należy wziąć trzeci wacikiem nasączonym ciepłą wodą i wytrzeć do nich twarz dziecka.

oczyszczanie dziobka dla niemowląt
Po umyciu oczu i twarzy, przejdź do dziobka przetwarzającego okruchy.
Aby to zrobić, trzeba skręcić wadella wici. Pomimo faktu, że wielu producentów oferuje używane do tego celu gaziki, które są zakazane we wniosku o nowonarodzonych okruchy, ponieważ mogą one uszkodzić nosowych mały człowiek.

I że tak się nie dzieje, trzeba działać w dawny sposób. Biorąc za rękę watowaną wiankę, rzucamy na nią trochę jarzynowego sterylnego oleju. Nie powinien ściekać z bawełnianej wić. Ponadto, wykonując ruchy wkręcania, ostrożnie wbijamy wić do jednego nozdrza i oczyszczamy kanały nosowe okruchów.
czyszczenie uszu dziecka
Następnie bierzemy drugą wici i robimy to samo, ale w drugim nozdrzu.Bardzo ważne jest, aby watolina była długa. Matka musi trzymać je mocno pod długim końcem, aby wić przypadkowo nie trafiła lub nie pozostała w dziobku dziecka.

Następnie przejdź do oczyszczania zmarszczek na ciele dziecka. Będzie to również wymagać oleju sterylnego roślinnie. Najbezpieczniejszym dla noworodka jest oliwa z oliwek, ponieważ ma wiele naturalnych składników i na pewno nie zaszkodzi dziecku.

 

pocierając ciało dziecka olejem

Biorąc nowy watowany dysk, zaczynamy wycierać każdy krotnie. Powinieneś zacząć od głowy, a mianowicie od fałd za uszami dziecka, ponieważ może ona gromadzić dużo nabłonka. Po przejściu poniżej i przetworzeniu fałd szyjnych. Dalej są fałdy pachowe. Potem zmarszczki na jego rękach. Nie zapomnij również natrzeć oleju i obszaru pomiędzy palcami rąk i nóg. Następnie przejdź do przetwarzania fałd pachwinowych i, oczywiście, zmarszczek na nogach.

Waciki do wycierania ciała dziecka są bardzo wilgotne w oleju. Wystarczy nałożyć na powierzchnię dysku nie więcej niż jeden milimetr cieczy. Obfita ilość oleju może zatykać pory skóry, co oznacza, że ​​zmniejsza się funkcja oddechowa okruchów.

Aby przetworzyć ranę pępowinową dziecka, należy wziąć sterylny bawełniany wacik i zwilżyć go w roztworze nadtlenku (3%). Nadtlenek jest świetny dla tego biznesu.

leczenie pępowiną

Nie tylko usunie cząstki eksfoliowanego nabłonka, ale także przyczyni się do jego wczesnego wyleczenia, co jest bardzo ważne w przypadku okruchów. Do przetwarzania wymagane palcem na lewej krawędzi skóry łagodnie popchnąć ranę pępowiny i smarowania ich nadtlenku wodoru gazikiem. Jeśli nadtlenek dostaje rany zacznie się pienić i szampana, co oznacza, że ​​katalizują proces nie został zakończony, a zatem rana będzie musiał obsłużyć nawet następnego dnia. Ponadto, po leczeniu nadtlenkiem, ranę należy przetrzeć alkoholem. Podobnie, należy wziąć wacika, zwilżyć go alkoholem i przetrzeć pępek. I na samym końcu rana pępowinowa jest traktowana roztworem nadmanganianu potasu wszystko zgodnie z tą samą zasadą. Ale ponieważ nadmanganian potasu ma właściwość rozpadu w świetle dziennym, konieczne jest przygotowanie go codziennie.


Powiązane publikacje