ss x
x

Przygotowanie piersi do procedury żywienia


Dziś nikt nie ma wątpliwości, że karmienie piersią jest bardzo pomocna. Przygotowanie do niego powinno rozpocząć się przed narodzinami dziecka. Przyszła mama jest pożądane, aby uczestniczyć w zajęciach Pod przedporodowej klinice, która powie i pokaże, jak przygotować piersi do karmienia, jak umieścić swoje dziecko, jak zapobiegać powstawaniu pękniętych brodawek sutkowych, co zrobić, jeśli wystąpiły błędy w trakcie laktacji. Przyszła mama musi dostroić się do faktu, że karmienie jest sposobem komunikacji pomiędzy nią a dzieckiem, przynosząc pozytywne emocje.

Kobieta nie potrzebuje żadnego wysiłku fizycznego przygotowania się do karmienia piersią. To jest naturalny proces. W organizmie hormonów ciąży są wytwarzane w wyniku działania, którego zwiększone gruczoł sutkowy, wzmacnia sieć przewodowego rozwija ich ukrwienia, liczbę komórek odpowiedzialnych za produkcję mleka. Krótko przed porodem u niektórych kobiet, istnieje podział siary.

shutterstock_106588625

Często doradzać ciąży trzeć ręcznikiem, aby obsłużyć rozwiązania alkoholu i sutki zagnieść energicznie, tak że skóra stała szorstki. Podobno pozwoli w przyszłości uniknąć pęknięć. Tego nie należy robić. Procedury te powodują tylko podrażnienia skóry i ból.

Wpływ na sutki w czasie ciąży powoduje skurcze macicy, poprawia koloryt skóry i może prowadzić do zagrożenia przerwania ciąży.


Jeśli kobieta jest płaskie sutki

Czasami niedoświadczonych matek z odwróconymi sutki są płaskie i trudności w karmieniu. Kiedy dobry przywiązanie to nie przeszkodzi jedzenie, ale można uprościć malyutke zadanie, jeśli pomoc sutki stretch.

Aby określić gatunki brodawki, otoczki być ściśnięta pomiędzy dwoma palcami. Jeśli brodawki wycieka, to normalne formy, będzie zaangażowany w - wycofany, pozostaje jak było - płaskie.

Aby zmienić stan brodawki, można użyć specjalną tablicę, który jest umieszczony w biustonoszu, specjalnego urządzenia lub dokonać zgrabny ruch pocieranie palcami w kierunku brodawki. Można używać laktatora lub ręcznego pompowania.

Kobieta z jakiejkolwiek formy sutków jest w stanie karmić swoje dziecko, jeśli robisz to poprawnie.

Sprzęt karmienia dziecka

Aby uniknąć standardowych błędów, musisz opanować prawidłową technikę stosowania do klatki piersiowej. Podczas karmienia dziecka nie powinno się obracać głową, jest ono dokładnie położone, brzuch do matki. Podniesioną głową prosto z przodu klatki piersiowej, nie jest dopuszczalne, aby dziecko wyciągnął szyję lub rzuca głową. Możesz użyć poduszki do karmienia. Jest uszyty w taki sposób, że wygodnie jest umieścić dziecko i zmniejszyć obciążenie mięśni pleców i szyi matki.

kormlenie-grudyu-pravilnoe-600x330

Podbródek powinien być ciasno dociśnięty do gruczołu mlekowego. Dziecko powinno chwycić nie tylko sutek, ale także otoczkę, tak aby w trakcie ssania nacisk na język występował dokładnie na otoczce.

Zalecane jest, aby dziecko korzystało z bezpłatnego harmonogramu, czyli z każdym wymaganiem. Ale oferowanie dziecku manekina lub karmienie z brodawki nie jest pożądane, może osłabić odruch ssania. Liczba karmień dochodzi niekiedy do dwunastu razy dziennie, a czas każdego jest indywidualny, jedno dziecko je łapczywie i szybko się nasyca, drugie ssie powoli w piersiach, a proces karmienia jest dłuższy.

Higiena kobiet karmiących piersią

Właściwe przygotowanie piersi do karmienia pozwoli uniknąć obrażeń i bolesnych wrażeń.

  • Eksperci nie zalecają mycia klatki piersiowej mydłem przed każdym karmieniem lub leczeniem roztworami dezynfekującymi. To przyczynia się do wysuszenia skóry i zwiększa prawdopodobieństwo pękania.
  • Codzienny prysznic wystarcza do utrzymania higieny. Nie wytrzyj skrzyni szorstkim ręcznikiem, lepiej użyć miękkiej ściereczki.
  • Jeśli występują pęknięcia lub otarcia, można używać maści tylko po zażyciu pokarmu dla niemowląt, aby uniknąć zmiany zapachu i smaku mleka. Po namoczeniu pozostałą część maści spłukuje się przegotowaną wodą.
  • Jeśli gruczoły sutkowe są zdrowe, nie trzeba ich myć po karmieniu. Pozostałe krople mleka wchłoną i zapewnią skórze dodatkową ochronę.
  • Zaleca się noszenie dobrze dopasowanego bawełnianego biustonosza. Nie powinno być ciasno, ściskanie kanałów może prowadzić do tworzenia się zatyczki do mleka.
  • Jeśli często występuje pośpiech mleka, w biustonoszu, który wchłonie płyn, umieszczane są specjalne wypustki lub prasowane serwetki.

Regulacja produkcji mleka kobiecego

Edukacja zaczyna mleka hormonu prolaktyny, a uwolnienie następuje pod wpływem oksytocyny. Formułowanie tych hormonów powoduje podrażnienie receptorów znajdujących się na brodawki i otoczki, w trakcie ssania ruchów.

Zmniejszenie wydalania mleka z piersi, spowodowane brakiem hormonów, występuje bardzo rzadko. Zwykle pojawiają się problemy z powodu niewłaściwego karmienia dziecka.

Karmienie nocne zwiększa laktację, ponieważ w nocy aktywnie uwalniana jest prolaktyna. Dziecko nie otrzymuje mleka przez kilka pierwszych sekund, dopóki nie uruchomi się mechanizm emisji oksytocyny. Pod jego działanie występuje przekrwienie klatki piersiowej i zmniejszenie przewodów mlecznych, wyrzuca zawartość pęcherzyków płucnych do brodawki.

Istnieje błędne przekonanie, że kobieta z małymi piersiami wytwarzają mało mleka i może nie mieć wystarczająco dużo dziecko. W rzeczywistości, nie ma takiej zależności: wielkość piersi zależy od ilości pobranej tkanki tłuszczowej i w obecności mleka - od hormonów.

Poziom laktacji zależy od stanu emocjonalnego. Jeśli kobieta czuje się zmęczona, zirytowana lub przerażona, produkcja mleka może powodować problemy. W tym przypadku wiele zależy od innych, w celu opieki nad noworodkiem, ciepłym środowisku rodzinnym, przyjemne komunikacja stworzyć korzystny klimat dla matki i dziecka.

przygotowanie piersi do procedury żywienia


Gimnastyka dla formy ochrony piersi

Jeśli istnieją obawy, że karmienie może zepsuć kształt piersi, to trzeba robić ćwiczenia na wzmocnienie mięśni klatki piersiowej. Również ćwiczenia poprawią przepływ krwi, poprawiając w ten sposób jakość laktacji.

  • Ćwiczenie odbywa się w pozycji siedzącej na krześle. Ręce należy składać dłonie do siebie na poziomie klatki piersiowej, palcami do góry. Łokcie rozpościerają się. Około 10 sekund, by zniszczyć jego ręce mocno na siebie napięcia mięśni pod piersią.
  • Ćwiczenia prowadzi się w pozycji stojącej, zagięte ramiona są podniesione do góry, ściskając dolne części dłoni i zliczać do 10, a następnie rozkurczające mięśnie.
  • Wykonywanie naprzemiennego obrotu prostym ramieniem wokół stawu barkowego.
  • Dłonie są umieszczone w przeciwległych pachach. Łokcie wykonują okrężne ruchy.

Ćwiczenia powtarza się pięć razy, a następnie stopniowo zwiększa się liczba powtórzeń. Konieczne jest angażowanie się bez przeciążenia, kwas mlekowy nie powinien być wytwarzany w mięśniach.

Karmienie piersią jest nieocenione dla dzieci.Uzyskanie naturalnej żywności zawierającej wszystkie niezbędne składniki odżywcze, pierwiastki śladowe i witaminy jest podstawą jej przyszłego rozwoju. Ma to także pozytywny wpływ na zdrowie matki: zmniejsza się ryzyko osteoporozy i raka. A co najważniejsze, mama i dziecko stają się sobie bliżsi emocjonalnie.


Powiązane publikacje