ss x
x

Dlaczego dziecko płacze po kąpieli


Kąpanie się noworodka jest proste, ale jednocześnie bardzo odpowiedzialną procedurą, która może przynieść wiele kłopotów rodzącemu się rodzicowi. Bułka tarta do roku są zazwyczaj bardzo lubi pływanie, lub nawet tylko plusk w wodzie i nie wykazują oznak niezadowolenia. Jednak zdarza się również, że dziecko płacze po kąpieli dosłownie płacze i bardzo je uspokaja. Może to przerazić niedoświadczonych mam i tatusiów, i sprawiają, że ta przyjemna procedura ciągłe kłopotów. Nie bój się. Trzeba dokładnie przeanalizować sytuację i znaleźć powody, dla których noworodek reaguje negatywnie na procedury związane z wodą.

Możliwe przyczyny

Negatywną reakcję niemowlęcia na kąpanie można wywołać z wielu powodów, takich jak:

  • nie jest to komfortowa temperatura wody (zbyt zimna lub zbyt gorąca);
  • uczucie głodu lub pragnienia;
  • strach przed procedurą;
  • zmęczenie;
  • wzdęcia i kolki w jelicie;
  • kaprysy.

Jak dowiedzieć się, co jest nie tak

Jeśli Twoje dziecko było wesołe i wesołe przed kąpielą, a kiedy kontakt z wodą zaczął płakać i zamieszać, przede wszystkim musisz sprawdzić temperaturę wody. Optymalny zakres wynosi 36 - 38 stopni.

W związku z tym, jeśli temperatura jest wyższa i niższa niż wskazane stopnie, niemowlę będzie aktywnie wyrażać niezadowolenie w pierwszych sekundach kąpieli.

Noworodek może przestraszyć głośne i niezrozumiałe dźwięki. Może to być hałas płynący pod ciśnieniem wody, ostre strumienie prysznica lub podwyższona akustyka łazienki. Oczywiście, dziecko stopniowo przyzwyczai się do nowych warunków świata zewnętrznego, ale w naszej mocy, aby uczynić ten proces tak miękkim i wygodnym, jak to tylko możliwe.

Dlaczego dziecko płacze po kąpieli

Tak, nurkować do wody było wspaniałe, ale po jakimś czasie dziecko zaczęło płakać dużo, ale w procedurze, jak gdyby nic się nie zmieniło. Przede wszystkim konieczne jest, aby wziąć pod uwagę fakt, że woda ma dużo energii, nawet w dorosłym a dzieckiem jeszcze bardziej. Dlatego płacz podczas kąpieli można nazwać elementarną zmęczenie, głód lub pragnienie.Również dlatego miękisz zacznie płacz może być wyciek wody oczu lub uszu. To nie jest najbardziej przyjemne uczucie, które mogą przestraszyć dziecko dość.

Jeśli zabiegi kąpielowe odbywają się wieczorem, prawdopodobne jest, że będzie to zbieżne z kolką, która dręczy prawie wszystkie dzieci w pierwszych miesiącach życia. Wtedy, oczywiście, dziecko będzie krzyczeć, przygniatać nogi do brzucha, a to nie zależy od temperatury wody, efektów szumu, itp., W ogóle.

Wieczorna kolka u niemowląt rozpoczyna się mniej więcej o tej samej porze każdego dnia. Staraj się nie kąpać się w tym okresie dziecko. Pozwoli ci to zaoszczędzić dodatkowego stresu i okruchów.

Zdarza się, że cała procedura idzie "z hukiem", ale gdy tylko dziecko wychodzi z wanny, zaczyna krzyczeć. Może to być spowodowane nagłymi zmianami temperatur między wodą i powietrzem, a może być po prostu kaprysy dziecka. Zdarza się, że dzieci lubią kąpać się tak, że nie chcą, aby zatrzymać tej zabawy klasę. Jedynym sposobem, aby pokazać niezadowolenie z noworodka płacze. Ostatecznie, po skutecznym uzdatnieniu wody, rodzice znów stają przed histerią.


Jak poradzić sobie z sytuacją

Istnieje wiele literatury na temat prawidłowego przygotowania kąpieli dla dziecka, temperatury, sposobu przeprowadzania kąpieli, postępowania przed i po zabiegu itp. Oczywiście zaleca się, aby młodzi rodzice dokładnie zbadali wszystkie przedmioty, aby zapewnić codzienne kąpiele dziecka nie skończyły się łzami. Istnieje kilka najbardziej użytecznych zasad.

Pamiętaj, aby przestrzegać reżimu temperatury, a przed zanurzeniem dziecka w wodzie, sprawdź sam.

Aby różnica między temperaturą wody i powietrza była mniej wrażliwa, należy wykąpać dziecko przy otwartych drzwiach, nie dopuszczać do gromadzenia się pary wodnej w łazience. oraz stopniowe obniżanie temperatury w łazience na 2 - 3 ° C, Wtedy dziecko po ekstrakcji poczuje się komfortowo.

Staraj się unikać hałaśliwych czynności i nie kieruj bezpośrednio strumienia prysznicowego do noworodka. Aby wykąpać się z dzieckiem pierwszych miesięcy życia, trzeba w spokojnym cichym otoczeniu, używając miękkiej gąbki do mycia.

Uszy i oczy dziecka powinny być bezpieczne, więc nigdy nie zanurzaj go w wodzie w całości.Głowa powinna zawsze pozostać na powierzchni.

Postaraj się ustawić czas zabiegów wodnych w około półtorej godziny przed snem. Zmęczony po kąpieli dziecko zasypia z dźwiękiem i zdrowym snem, a przebudzenie będzie pogodne i wypoczęte.


Powiązane publikacje