ss x
x

Mydło, jako lekarstwo na zaparcia u niemowląt


Różne środki stosowane są w przypadku zaparć u małych dzieci. Ktoś wymyśla nowe, ale ktoś z powodzeniem korzysta ze starych sprawdzonych. Najważniejsze, aby celowo podchodzić do problemów, bez uprzedzeń.


Mydło na zaparcia u noworodków

Małe dzieci często cierpią na zaparcia, ich układ trawienny dostosowuje się do nowych warunków egzystencji przez długi czas. Często problemy z kałem przez długi czas dręczą dzieci i rodziców.

Kiedy warto się martwić

Ciało dziecka i osoby dorosłej jest bardzo różne, więc nie można stosować u niemowląt objawów u dorosłych zaparć. Niektóre dzieci są tak dobre w trawieniu mleka matki, że jelit opróżnia się raz na dwa dni. Jeśli dziecko jest pogodne, aktywne, dobrze odżywia się i przybiera na wadze, to nie ma powodów do niepokoju.

Jak zrobić-masaż-brzuch-noworodek-kiedy-kolka-i-zaparcia-skopiuj

Bardzo trudno jest ustanowić pewne standardy dla noworodka. W pierwszych dwóch miesiącach karmienia piersią często może wystąpić defekacja - po każdym karmieniu lub, rzadziej, tylko 2 razy dziennie. W przypadku dzieci karmionych sztucznie, normalne jest szturchanie tylko raz dziennie.

Objawy zaparcia u noworodków:

  1. Rzadki stolec, mniej więcej raz na dwa dni.
  2. Dziecko mocno naciska, napina, rumieni się, płacze i jest kapryśne.
  3. Ćwiczenia w postaci twardych grudek, w objętości mniejszej niż w normalne dni.
  4. Szarpiące nogi, nietypowe dla dziecka.
  5. Brzuszek jest twardy.
  6. Kolka jelitowa.

Niebezpieczeństwo zaparcia

Dla noworodka problem trawienia pokarmu jest bardzo istotny.

Jeśli nie możesz normalizować stolca przez kilka dni, musisz zgłosić się do lekarza.

Zaparcie może prowadzić do zatrucia, ponieważ patogenne bakterie, pozostające w jelitach, zaczną być wchłaniane do krwi. Znakiem tego procesu będą wymioty i gorączka, dziecko będzie apatyczne i nastrojone. Gazy będą gromadzone w brzuchu i ze względu na nagromadzony stolec i nie mogą wyjść na zewnątrz. Z tego powodu noworodek zacznie cięć ból.Przewlekłe zaparcia z niewłaściwą terapią prowadzą do pęknięć w odbytnicy.

Aby zrozumieć przyczynę, należy znaleźć lekarstwo

Dla dziecka ból brzucha i zaparcie to stresująca sytuacja. Dziecko może źle spać i stracić apetyt, więc nie czekaj, aż sytuacja się pogorszy. Jeśli dziecko zachowuje się z wysiłkiem i stresem, powinieneś wypróbować najprostsze metody:

  • Masaż;
  • Gimnastyka;
  • Korekta odżywiania matki i noworodka.

Masaż polega na głaskaniu brzucha zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Jak tylko dziecko będzie można położyć na brzuchu, musisz to robić tak często, jak to możliwe. Takie ekspansje również pomagają w zaparciach. Ale tylko konieczne jest ścisłe monitorowanie zachowania dziecka. Jeśli jest kapryśny, może zranić go na spuchnięty brzuch.

Ćwiczenia robią z dzieckiem tylko wtedy, gdy ma dobry nastrój i po karmieniu trwało około godziny. Wygodnie jest połączyć gimnastykę z odbiorem kąpieli powietrznych. Konieczne jest zatrzymanie dziecka, unoszenie go w górę, aby nogi się wyprostowały. Następnie przyłóż brzuch do nóg w zgiętych kolanach i przytrzymaj przez co najmniej pół minuty. Jeśli dziecko zacznie krzyczeć i wygrzewać się, przerwij ćwiczenie. Możesz umieścić ciepłą pieluchę na brzuchu, aby ból ustąpił.

post-9894-2015-02-10-10-46-25

Korekta żywienia w przypadku zaparć polega na dodawaniu buraków, śliwek, suszonych moreli, śliwek do karmiących mamusi. Często przyczyną zaparć jest suplement diety lub lekarstwo, np. Aktywowany węgiel drzewny i nie-shpa.

W przypadku noworodków karmionych sztucznie, musisz zmienić jedzenie, być może jest źle dobrany.

Ważne jest, aby pamiętać, że przy sztucznym odżywianiu konieczne jest podawanie dziecku napoju. To tylko mleko z piersi jest równocześnie jedzeniem i piciem, ale nie mieszaninami sztucznymi.

Zwróćmy się do mydła

Wśród ludowych metod walki z zaparciami u dzieci można zastosować mydło. Ten niejednoznaczny odbiór powoduje wiele kontrowersji, ale wszyscy zauważają jego skuteczność.

Aby złożyć wniosek, musisz zrobić małe mydło. Użyj lepszego mydła niż zwykle, lepiej użyć mydła dla dzieci (nie powinieneś brać mydła domowego). Z całego kawałka należy odciąć kawałek i zaplanować go nożem do wielkości rurki do picia. Wszystkie rogi muszą być wygładzone, zmocz je wodą.

Następnie połóż noworodka na boku, popchnij jego pośladki i kilka razy wejdź do otworu odbytu. Jeśli mydło pęka, a część pozostaje w odbytnicy, jest w porządku - wkrótce z kałem wyjdzie. Po około dziesięciu minutach dziecko się trzęsie.


Obawy i wątpliwości dotyczące stosowania mydła

Współczesna medycyna zaleca stosowanie leków na zaparcia i nie stosuje się do praktyki ludowej. Głównym argumentem jest obecność alkaliów w mydłach, które będą korodować delikatne ściany jelita noworodka.

Ale sposób działania mydła podczas zaparć jest zupełnie inny. Mechaniczne kawałek ruch drażniących odbytnicy, a to zaczyna działać poprzez promowanie stolca w kierunku wyjścia. Można użyć coś innego, są zalecenia z końcówki termometru lub wacikiem. Ale mydło jest delikatniejszy, aby poradzić sobie z tym problemem. Jeśli podczas zabiegu zmniejszy się odbyt, wtedy miękkie mydło rozpadnie się i nie zaszkodzi skórze.

mydło na zaparcia u noworodków

Medycyna zaleca wszelkiego rodzaju świece, na przykład glicerynę. Ale to oznacza, że ​​mały kawałek świecy powinien w pełni wejść w jelitach i tam, i to jest przykre. Mydło nie jest konieczne do pchania głęboko - tak jakby trochę „zera” wejściu do odbytnicy. To z zaparciem wystarczy.

Nie często stosuj procedury "mydlane", aby jelita nie były wykorzystywane do stymulacji. Ale lewatywy dla noworodków nie mogą być używane.

Wszystkie metody regulacji stolca należy omówić z pediatrą. Stosowanie leków ma również skutki uboczne, jak każdy inny lek. Ważne jest, aby zwalczyć ten problem za pomocą zestawu środków, a następnie zapewnić sukces.


Powiązane publikacje