ss x
x

Śliwki, jako środek pomocy dziecku z zaparciami


Pierwszy rok życia dziecka jest najważniejszy i złożony. Organizm noworodka adaptuje się do otaczającego świata, a ich rodzice muszą stawić czoła wielu trudnościom, pomagając im w tym. Jednym z najczęstszych problemów dzieci do roku jest problem z jelitami.

Zaparcia u niemowląt mogą wystąpić z jednego z trzech powodów:

  1. Jedzenie mamy jest złe. Może prowadzić nie tylko do zaparć, ale także do alergii, biegunki i kolki. Jeśli więc dziecko karmione piersią, zaparcie, mama zjada żywność, która jest zapieczętowana.
  2. Nieprawidłowo dobrana mieszanka z karmieniem sztucznym lub mieszanym.
  3. Słaba adaptacja jelita do nowych produktów spożywczych po wprowadzeniu uzupełniającej żywności w ciągu 5-6 miesięcy.

Jak zrobić-masaż-brzuch-noworodek-kiedy-kolka-i-zaparcia-skopiuj

Rozwiąż problem zaparć u świń suszonych u niemowląt.

Przydatne właściwości suszonych śliwek

Śliwki to dojrzałe śliwki, suszone w specjalnej technologii. Zawiera wiele użytecznych substancji:

  1. Witaminy B1, B2, C i P, niezbędne do prawidłowego rozwoju dziecka.
  2. Pektyna, która przyczynia się do eliminacji szkodliwych substancji.
  3. Włókno roślinne, normalizujące pracę przewodu żołądkowo-jelitowego.
  4. Fruktoza, sacharoza i glukoza, przyspieszają metabolizm.
  5. Żelazo, fosfor, magnez, potas, sód - minerały, które zapewniają normalne funkcjonowanie wszystkich narządów.

Śliwki mają właściwości bakteriobójcze, wzmacniają układ sercowo-naczyniowy, spowalniają rozprzestrzenianie się salmonelli i Escherichia coli.

Suszone śliwki są przydatne nie tylko dla dziecka, ale także dla matki. Ale ile można zjeść? W ciągu dnia można zjeść nie więcej niż 3-4 jagody. Nadużywanie suszonych owoców grozi rozstrojem żołądka.


Kiedy możesz dać suszone śliwki dziecku

Ile powinno pozwolić dziecku wydać śliwki? Lekarze nie zalecają karmienia śliwek do 3 miesięcy. U noworodków żołądek nie jest całkowicie przygotowany na takie pożywienie. Nie używaj tego produktu i ich matek, jeśli karmią piersią.

Śliwki są wprowadzane do diety dziecka, po 6 miesiącach.Rozpocznij od jednej łyżeczki dziennie, stopniowo zwiększając dawkę. Jeśli dziecko otrzymuje nie tłuczone ziemniaki, ale wywar, to zacznij od 5 ml dziennie. Dla dzieciaka, który skończył już rok, można już dawać całe jagody bez pestek.

Często dzieci prune podkarmivat rozpocząć przed 6 miesięcy. Wiele dzieci ma zaparcia w wieku 3-5 miesięcy, szczególnie te, które są karmione mieszanką. Przed podaniem suszonych śliwek należy skonsultować się z pediatrą. Przed wyznaczeniem suszonych śliwek jako lekarstwa na zaparcia, lekarz powinien zastanowić się, ile miesięcy dziecko ma, jaki jest jego wzrost i waga oraz czy są jakieś choroby.

mydło na zaparcia u noworodków

Zazwyczaj suszone śliwki nie wywołują alergii, ale jeśli dasz dziecku więcej niż normalnie, może to spowodować biegunkę.

Odwar z suszonych śliwek

Odwar z suszonych jagód śliwy daje dzieciom 5-6 miesięcy. Jeśli to konieczne, dziecko może otrzymać trochę bulionu od 3 miesięcy. Ale jeśli on karmi piersią, to pij wywar z suszonych owoców podąża za jego matką.

Aby przygotować bulion, musisz wziąć 100 g suszonych śliwek (około 20 jagód) i wyciągnąć kości. Śliwki są myte, układane w rondlu, który wylewa 400 ml wody. W razie potrzeby dodaje się cukier (około 20 g). Pojemnik ze śliwkami kładzie się na ogniu i doprowadza do wrzenia, a następnie wyjmuje się go z talerza i przykrywa. Powstały bulion może być spożywany po schłodzeniu.

Napar z suszonych śliwek

Infuzję można podawać dzieciom w wieku od 6 miesięcy, aw razie potrzeby niemowlętom po 3 miesiącach, koniecznie rozcieńczając je przegotowaną wodą w celu zmniejszenia stężenia.

Przygotuj napar lepiej wieczorem. W tym celu pobiera się około 10 jagód suszonych śliwek, obranych i spłukanych przegotowaną wodą. Jagody wylewa się 200 ml wrzącej wody, przykrywać i nalegać całą noc. Przed użyciem infuzja powinna być przefiltrowana.

Niemowlę należy podać 1 łyżeczkę śliwek dziennie. Jeśli dziecko spróbuje tego naparu po raz pierwszy, lepiej jest go nieco rozcieńczyć wrzątkiem i zaoferować dziecku rano, aby śledzić reakcję organizmu na nieznane jedzenie w ciągu dnia.


Kompot z suszonych śliwek

Kompot z suchych śliwek jest najskuteczniejszym lekarstwem na zaparcia. Oprócz suszonych śliwek można dodać inne suszone owoce - suszone morele, rodzynki, suszone jabłka. Nie zaleca się podawania dziecku do 6 miesięcy.

Aby zrobić kompot, musisz wziąć 200 g obranych i umytych suszonych owoców, włożyć do rondla, dodać wody i gotować przez około 20 minut, aż owoc zmięknie całkowicie. W trakcie gotowania można dodać szklankę cukru. Po schłodzeniu kompot można podawać dziecku.

post-9894-2015-02-10-10-46-25

Warto zauważyć, że cukier powoduje nadmierne gazowanie, a także nadmierną ilość suszonych śliwek (w nim fruktoza). Należy zachować ostrożność w przypadku suszonych moreli - może to powodować alergie.

Puree ze śliwek

Po 6 miesiącach dzieci zaczynają podawać tłuczone ziemniaki ze śliwek. Można go podawać oddzielnie jako deser lub dodać do owsianki. Słodka suszona śliwka jest przydatnym i smacznym substytutem cukru.

Jeśli niemowlę spróbuje tego puree po raz pierwszy, to za jego przygotowanie możesz wziąć tylko kilka jagód. Owoce są myte, obrane i zalewane wrzącą wodą. Muszą parzyć przez chwilę i zmoknąć, dlatego można zostawić je przykryte wieczkiem na noc. Rano musisz wyciągnąć je z wody i włożyć do czystej wody, a następnie trochę zagotować. Śliwki należy obrać i natrzeć. Jeśli konsystencja jest zbyt gęsta, można wlać odrobinę przegotowanej wody, podpalić i doprowadzić do wrzenia. Po jego schłodzeniu możesz zacząć karmić.

Trzymaj tłuczone ziemniaki, jak prawie każde jedzenie dla dziecka, w lodówce nie jest zalecane. Karmienie piersią powinno być karmione tylko świeżo przygotowanymi potrawami.

Tak więc, suszone śliwki są smacznym i użytecznym produktem aktywnie wykorzystywanym do zaparć u niemowląt. Najważniejsze to odpowiednio przygotować puree ziemniaczane lub napój ze śliwek i nie dawać dziecku zbyt dużo, aby nie powodować biegunki.


Powiązane publikacje