ss x
x

Jak używać lewatywy dla dzieciDlaczego możesz potrzebować lewatywy

Czy potrzebuję lewatywy dla noworodka? Jest to ważna kwestia dla młodych rodziców, którzy nie mają doświadczenia w takich chwilach.

Jelito cienkie stopniowo dostosowuje się do niezależnego funkcjonowania poza ciałem matki, początkowo jest mu trudne. Krzesło nie staje się od razu regularne, potrzeba czasu, aby zacząć jeść bez ingerencji, a proces defekacji stał się trwały i bezbolesny. W większości przypadków dziecko skutecznie sobie z tym radzi.

Po trzech miesiącach życia takie problemy stają się znacznie mniejsze lub całkowicie znikają. Jeśli nie, możesz pomyśleć o włożeniu lewatywy.

Pierwsze miesiące życia dziecka są torturowane kolką - pojawia się nadmierne tworzenie gazu, gazik nie gaśnie. Ból brzucha, płacz dziecka, a rodzice są znowu martwi, czy nadszedł czas, aby zrobić lewatywę, aby dziecko nie cierpi, a wkrótce uspokoiła. W przypadku gazów chodzi o wprowadzenie lewatywy, w ogóle nie powinno. Pomaga dziecku uwolnić nadmiar gazów w konwencjonalnej rurze gazowej, który może być z łatwością nabyć w każdym farmacji lub zakupionych na polecenie pediatry roztworów leków, które przyczyniają się do poprawy trawienia pokarmu i zapobiec powstawaniu tych ciężki małych procesów organizmu. Obecnie można uzyskać dostęp do specjalistycznych porad wideo online w sieci.

jak właściwie używać lewatywy dla noworodka

Wszystkie dzieci są różne, wszystkie rosną i rozwijają się absolutnie odmiennie, wszystkie mają swoje szczególne zdrowie i charakter. Nikt nie zna i nie czuje dziecka tak jak matka. Dlatego każda matka musi sam określić, czego potrzebuje dziecko: być opróżniane kilka razy dziennie lub raz w ciągu dnia, i nie ma potrzeby lewatywy. Klipy wideo pomogą niedoświadczonym rodzicom uczyć się wszystkiego w szczegółach.

Specyfika aplikacji lewatywy

Lewatywa jest bardziej prawdopodobna w przypadku niemowląt karmionych sztucznie, ponieważ mieszanki są gorzej trawione.Mleko matki jest zaprojektowany przez naturę dziecka i ma skład, który jest idealny do karmienia małego człowieka. Z naturalnego karmienia jest znacznie mniej kolki, nie powinno być żadnych problemów, zaparcia i inne tego typu. Jeśli nie jest to możliwe, należy dokładnie wybrać formułę i dokładnie monitorować, w jaki sposób zajmie się ona ciałem dziecka.

Producenci wyrobów medycznych oferują szeroką gamę urządzeń medycznych dla noworodków, w tym lewatywy, zapewnić bezpieczny i całkowicie nieszkodliwą aplikację. Nie kupuj wszystkich proponowanych i natychmiast używanych. Lewatywa dla dziecka może być niebezpieczne, i używać go głównie pomaga tylko spokój umysłu mamą. Regularne procedury powinny polegać na umyciu dziecka, obcięciu jego paznokci, oczyszczeniu uszu, ale nie użyciu lewatywy.

Zanim zdecydujesz się umieścić lewatywę, trzeba pamiętać, że są bardziej naturalne sposoby, aby pomóc dziecku w celu opróżnienia jelit, na przykład, wywieranie „rower”. Dziecko należy położyć na plecach i trzymając nogi, skręca zgrabnie podsumować nóg do żołądka, pochylając je na kolanach, naśladując ruchy, że dorośli pedałowania na rowerze. Ponadto można stymulować jelita delikatnie głaszcząc dziecko w żołądku zgodnie z ruchem wskazówek zegara.

Wady użytkowania

Zastosowanie lewatywy ma wiele negatywnych konsekwencji, a mianowicie:

 • razem z wodą zmyta i utworzonej w mikroflory jelitowej u niemowląt i to jest dopiero zaczynają się pojawiać;
 • wprowadzenie dużych ilości wody lub roztworu przez odbyt w każdym przypadku fizycznym stresem dla dziecka korpusu;
 • na najmniejsze odchylenia od ścisłych zasad higieny wydaje się prawdopodobne przynieść zarazki i bakterie w układzie pokarmowym niemowlęcia, która jest obarczona zapalnego i ogólnego zatrucia organizmu trochę;
 • tłumienie naturalnej potrzeby organizmu do opróżniania.

Stosowanie lewatywy może doprowadzić do tego, że dziecko po prostu oduczyć pusty bez niej, więc często nie mogą być stosowane w każdym przypadku. Tak jak ty, aby podjąć decyzję o jego potrzebie. Nie zażywaj leków, pomimo wielu leków i zwiększonej reklamy.

Jeśli dziecko ma więcej niż jeden dzień nie jest kakao, płacz, martwi Sucitu nogi i brzuch firmę w dotyku, konieczne jest, aby skontaktować się z lekarzem lub udać się do domu z dzieckiem do kliniki, i mieć pewność, aby zaciągnąć opinii specjalistów. Miejscowy lekarz pomaga młodym matkom opiekować się dziećmi i wie, że lewatywa może być właściwie zastosowana i potrzebna tylko w przypadku skrajnej konieczności. Lekarz zbada dziecko, poprosi matkę, a może przepisać inne leki dla noworodka, naprawdę nieszkodliwe i stworzone, by pomagać, a nie szkodzić.

Jeśli rodzice dopiero zaczynają uczyć się tego problemu, możesz zacząć od filmu wideo prezentowanego w Internecie.

zapor-u-rebenka-500x300

Właściwe użycie

Enemy mogą być lecznicze i oczyszczające. Środki terapeutyczne stosuje się w przypadku ciężkiego zatrucia lub podawania jakichkolwiek leków, więc prawie nigdy nie są stosowane u dzieci. Dziecko musi oczyścić jelita z kału, czysta lewatywa będzie jedyną odpowiednią opcją. Wlew potrzeba małej ilości nie większej niż 50 ml, a objętość wstrzykniętego roztworu nie powinna przekraczać 30 ml, większa ilość tylko zranić dziecko. Przed użyciem lewatywy należy się dokładnie umyć i gotować przez co najmniej 5 minut, a także po użyciu. Napełnić wlew konwencjonalne temperatury letniej wody jest ściśle 30 ° lub hipertoniczny roztwór soli (1-2 gramów dosłownie cała ilość wody, nie więcej) albo woda w oleju, a olej powleka ściany jelita i ponadto korzystny wpływ na trawienie lub słabe wywar z rumianku.

Jak zrobić lewatywę noworodkiem? Wstępnie możesz zobaczyć lekcje wideo na ten temat. Konieczne jest śledzenie sekwencji działań i przestrzeganie następujących zasad:

 • umyć nową lewę mydłem i zagotować;
 • dbać o obecność wazeliny w celu smarowania końcówki lewatywy, olej nie zrobi tego, ponieważ płynie i nie trzyma się czubka;
 • rozprowadzić jednorazową chłonną pieluszkę;
 • przygotowywać pieluchy, serwetki, proszek lub krem;
 • umieścić lewatywa dziecka w pozycji leżącej lub po lewej stronie z wygiętymi nogami;
 • uwalniając powietrze z lewatywy, napełnić go wodą lub roztworem, a następnie zwolnić resztki powietrza, oraz małą część roztworu (jeśli istnieją wątpliwości, można spojrzeć na wideo, jak to zrobić);
 • nasmaruj końcówkę wazeliną i ostrożnie włóż ją do odbytu nie głębiej niż trzy centymetry;
 • powoli uwalniaj zawartość lewatywy i trzymaj mocno pośladki przez pięć minut, aby wszystko nie wróciło;
 • jeśli to konieczne, pomóż dziecku wykonywać cykliczne ruchy brzucha.

Jeśli wszystko zostanie zrobione poprawnie, w najbliższej przyszłości dziecko opróżni się.

klizma-grudnomu-rebenku-4

Nie jest pożądane wstrzykiwanie lewatywy, po raz pierwszy lepiej dla lekarza lub pielęgniarki, i tylko po szczegółowej konsultacji z nimi na ten temat. Eksperci są gwarantowane nie zaszkodzić jelita i odbytu samo dziecko, bo gdy Manipulowanie można deformować ani drapać ściany odbytu i odbytnicy. Materiały wideo pomogą lepiej przedstawić proces.


Powiązane publikacje