ss x
x

Nauczanie dziecka do korzystania z puli


Wszyscy rodzice chcą wiedzieć, jak nauczyć dziecko, aby wcześnie wstąpił do puli, ale musisz to robić stopniowo i poprawnie. Następnie dziecko całkowicie i całkowicie utrwala tę umiejętność. Zdając sobie sprawę, że chce iść do toalety, on sam zdejmie spodnie, usiądzie w garnku, zrobi swoje, ubierze spodnie i zadzwoni do dorosłych. Pomimo wszystkich nieudanych prób dziecka, mama i tata muszą go znieść i zachęcić. Nie możesz krzyczeć. Kiedy rodzice wychowują dziecko z grubsza i agresywnie, stale go zmuszają, staje się bezwładny lub uparty. Najpierw dziecko powinno zrozumieć, po co jest niezbędna dzbanek, gdzie jest i co z nim zrobić. Rodzice potrzebują interesującego i popularnego dziecka, aby zaprezentować nowy temat, tak aby chciał z nim "współpracować". Kiedy dziecko osiąga pierwsze sukcesy z pulą - powinno się go chwalić, zachęcać, jeśli nie opanowało takiej metody - aby znosić, nie skarcić. W przeciwnym razie dziecko będzie miało negatywny wpływ na komunikowanie się z pulą, a następnie przyzwyczajenie będzie jeszcze trudniejsze.

fnh


Podstawowe zasady

Nawet bez najmniejszego pojęcia, jak nauczyć dziecko prosić o garnuszek i iść do niego, można to zrobić. Niekoniecznie oglądaj filmy szkoleniowe, lekcje wideo, instrukcje wideo.

Istnieją proste zasady.

 • Nie możesz dać dziecku siedzącego na garnku, aby robić inne rzeczy - oglądać filmy w telewizji, filmy wideo, grać w gry wideo, jeść itd.
 • Jeśli dziecko siedzi tam przez pięć do dziesięciu minut, ale nic się nie dzieje, nie zmuszaj go, by siedział dalej. Umieścić go na niego wysłać chodzić, czekać na następny raz. Jeśli będziesz trzymał siłę dziecka, będzie to miało negatywny stosunek do puli, a on odmówi w ogóle usiąść.
 • Nie możesz zostawić miękiszu na garnku jednego. W przeciwnym razie zacznie się zachowywać nie tak izmazhet dookoła, popełniają błędy. Takie zachowanie to konsoliduje, a on będzie powtórzyć ten proces następnym razem. Rodzic powinien tam być, aby poprawić błędy w zachowaniu dziecka w puli w czasie.

Sytuacje siły wyższej

img_7baf52bfbbc63f24e423602dc7976a1c_2_475x315

W praktyce zdarzają się przypadki, gdy dziecko cenzuruje swoje potrzeby wyłącznie w pieluchach lub w ściśle wyznaczonym miejscu (na przykład za zasłoną). Dziecko nie chce siedzieć na nocnik, słuchać dorosłych, nie chce zmienić ich preferencje nie zamierzamy. Zauważając takie zachowanie dziecka, rodzice szukają pomocy u psychologa, specjalisty neurologa. Niezrozumiałe lub zbyt problematyczne opary zachowanie może wskazywać na obecność zaburzeń psychicznych. Nawet jeśli nie, to lepiej niech to potwierdzić z lekarzem. Oświaty dziecko do garnka - problem wielu rodziców, niań i przedszkoli. Jeśli to ważny okres w dziecku uda się w przyszłości łatwiej będzie monitorować ich potrzebom i są zgodne z zasadami przyzwoitości. Rodzice powinni być zachęcani, aby pomóc mu w tym okresie. I po raz kolejny zmuszeni przyzwyczaić do garnka, karcić, dbać o zbyt - nie można. W przeciwnym razie będzie rosnąć buntowniczy, uparty, albo przed wiotki, a nie niezależne. Wydaje mu się, że jego rodzice besztą go za pójście do toalety na garnku, więc nawet nie chce się tego nauczyć.

Odpowiedni wiek

To kwestia sporna dla matek i ojców. Wielu twierdzi, że musisz zacząć za 8-9 miesięcy, im wcześniej, tym lepiej. Są dumni, że ich dziecko nauczyło się używać puli samodzielnie przed rokiem. Faktem jest, że przed rokiem dzieci są opróżniane odruchowo. Kiedy są umieszczane na doniczce - odruch działa. W tym wieku, nie są one układ nerwowy kontroluje opróżnianie dzieci nie rozumieją, kiedy chcą oczyścić, które mogą opóźnić lub odroczyć proces. Mogą fizjologicznie monitorować te procesy dopiero po osiemnastu miesiącach.

Powody, dla których, wraz ze szkoleniem, trafiają do puli, powinny być opóźnione:

 • dziecko było ostatnio chore lub jest chore;
 • przeprowadzka do nowych mieszkań;
 • pojawienie się brata lub siostry na świecie;
 • kryzys lub trudne relacje w rodzinie, kłótnie, stresy.

rebenok-ne-hochet-idti-v-detskiy-sad-1-1021x580

Prawidłowo, aby nauczyć dziecko puli, której potrzebujesz, aby pot był dla niego interesujący. Chciałby wziąć garnek na własną rękę, zdjąć spodnie, usiąść na nim, spędzić tam czas. Sama metoda jest ważna. Należy zachęcać dziecko do dzielenia się tym, co chce, za pomocą prostych znaków. Dziecko powinno dążyć do naśladowania zachowania dorosłych. Musisz nauczyć go słuchać dorosłych.Będzie starał się to zrobić, jeśli dorośli będą chwalić go za dobre zachowanie. Podobne umiejętności mogą pojawić się u dzieci do 1,5 roku. Jest to uważany za najlepszy czas na rozwój takiego nawyku.


Opinia pediatrów

Aby mieć pewność, że nadszedł czas, aby umieścić dziecko na doniczce, lepiej porozmawiać o tym z pediatrą. Bierze pod uwagę rozwój dziecka od najmłodszych lat i zna jego możliwości. Lekarz może ocenić stan fizjologiczny i psychiczny dziecka, a następnie na tej podstawie zdecydować, czy dziecko jest gotowe do nauki nowej toalety.

Dzieci, które zapoznały się z pulą przed rokiem i ci, którzy dowiedzieli się o nim przez 1,5 roku, kontrolowali opróżnianie rozpoczęte vseravno w tym samym wieku. Dopiero po 2 latach dzieci zaczynają samodzielnie kontrolować własne jelita. Już od 3 lat są w stanie kontrolować oddawanie moczu w ciągu dnia, a w wieku 4 lat - noc.

Nauczajcie etapami

Aby to ułatwić, proces nauczania dziecka jest lepiej podzielony i podzielony na kilka etapów. Powinno to nastąpić naturalnie i spokojnie, aby nie protestować ze strony dzieci. Trzeba działać cierpliwie i konsekwentnie. Nie bądź naiwny, gdy myślisz, że to ty możesz nauczyć tego dziecka w jeden dzień.

Tak więc, skuteczny plan działania.

 • Umieść nowy przedmiot w pokoju dziecka - garnek. Powinien być dla niego atrakcyjny, uroczy, jasny, wygodny. Wtedy z pewnością polubi to dziecko. Opowiedz mu o nim, zainteresuj go.
 • Siedzieć dziecko na doniczce kilka razy dziennie przez kilka minut. Chociaż nie możesz zdjąć ubranie, aby nie wystraszyć. Po prostu powinien tam usiąść.
 • Po tygodniu można rozpocząć sadzenie na doniczce bez pieluchy. Powtórz tę procedurę dwa razy dziennie.
 • Nie próbuj złapać dziecka, gdy wypróżnia się i szybko postaw na doniczce. To zachowanie tylko go przestraszy. Aby uczynić go bardziej zrozumiałym, dlaczego potrzebujesz garnka, najlepiej usunąć zużytą pieluchę od dziecka i wrzucić ją do garnka. Wyjaśnij dziecku, dlaczego to zrobiłeś.
 • Bardzo dobrze, gdy są starsze dzieci, które pomogą w procesie uczenia się. Młodsi zawsze powtarzają zachowanie starszych. Po kilku tygodniach dziecko odpowiednio zareaguje na doniczkę.
 • Gdy dziecko poprosi o toaletę, natychmiast usiądź na kociołku. Roślinę po spaniu, chodzeniu i jedzeniu. Zazwyczaj rodzice widzą znaki, że dziecko chce iść do toalety.Potem przestaje, zamarza, twarz jest skoncentrowana. W takich momentach możesz przenieść okruszki do puli.
 • Czas wyjaśnić dziecku, że może sam z niego skorzystać. Garnek powinien być widoczny, stać w miejscu. Naucz dziecko, jak zdejmować ubrania, jak usiąść na garnku. Powiedz mu, że teraz musi się rozebrać i usiąść w garnku, jak tylko zdrzemnie się w toalecie. Powtarzaj kilka razy, przypomnij.
 • Gdy tylko sam użyje dzbanka - chwal go, zachęć go. Potem będzie chciał to zrobić raz za razem.

revnost

Wskazówki

Jak nauczyć dziecko chodzić po doniczce? Proces przyzwyczajania się do puli trwa od sześciu miesięcy do roku. Biorąc pod uwagę, że dziecko zaczęło uczyć w wieku 1,5 roku. Dorośli przez cały okres muszą być cierpliwi, nie podrażnieni i nie zwracać uwagi na porażkę. Tylko w ten sposób osiągniesz efekt uczenia się i utrzymasz dobre relacje z dzieckiem. Czy potrzebujesz pieluszek na czas treningu? Nie ma właściwej odpowiedzi na to pytanie, działaj w tej sytuacji. Przeprowadzono badania na ten temat. Jedna grupa używała pieluszek wielokrotnego użytku, druga - jednorazowego użytku. Obie grupy nauczyły się poprawnie używać puli w tym samym czasie.

 • Nie musisz krzyczeć ani zawstydzać dziecka, jeśli był w starych spodniach;
 • Chwalcie jego najdrobniejsze osiągnięcia;
 • Przerwij szkolenie, jeśli dziecko protestuje, odmawia lub pasuje, inaczej będziesz miał z nim konflikt.
 • Obejrzyj kilka filmów szkoleniowych, aby poznać ich wiedzę.

Jak nauczyć dziecko pytać o pulę - najpierw musisz poważnie wybrać pulę. Surowa ocena powinna być uzależniona od materiałów, koloru, kształtu, stabilności, bezpieczeństwa, dodatkowych możliwości. Najlepszym materiałem jest plastik. Jest łatwy w czyszczeniu, nie zimny, nie podrażnia skóry. Są garnki emaliowane, ale nie są praktyczne w użyciu. Są ciężkie, zimne, nieprzyjemne dla skóry. Kształt powinien być okrągły dla dziewcząt lub owalny dla chłopców. Chłopcy bardziej pasują do form z półką. Ta pozycja jest uważana za poprawną fizjologicznie. On potrzebuje wystarczająco stabilnego, aby dziecko nie obróciło się razem z nim.

W niektórych doniczkach są nawet funkcje wideo, ale pamiętaj, że dzieciom może się nie spodobać, nie dopuścić do koncentracji. Niektóre dzieci na ogół boją się dźwięków garnków i świecących efektów.Zwłaszcza takie efekty są postrzegane przez dziecko jako zabawka, może on odmówić opróżnienia do takiej puli. Pomimo nowoczesnych technologii, im mniej urządzeń będzie mieć, tym większe szanse, że dziecko będzie używać go jako toalety. Głównym wymogiem jest wygodne siedzisko. I oczywiście powinien być piękny. Doniczki z grami i wideo nie pasują, dziecko powinno poczuć różnicę między grami a toaletą.

Jak nauczyć dziecko chodzić na garnku samemu i teraz wiesz. Powodzenia w praktyce!


Powiązane publikacje