ss x
x

Ceramika z własnym napędem w ciągu 1 roku


Twoje cudowne dziecko rośnie i rozwija się. Z powodzeniem pokonał już jeden rok i sprawia, że ​​rodzice są zadowoleni z nowych możliwości. W tym wieku pojawia się problem uczenia umiejętności higienicznych. Ten artykuł jest poświęcony zagadnieniu, jak nauczyć dziecko paczki w ciągu 1 roku.

Naukowcy nie osiągnęli jeszcze konsensusu, kiedy lepiej jest zacząć dostosowywać dziecko do odejścia naturalnych potrzeb do puli. Istnieje wiele technik, które pozwalają rodzicom szybko przyzwyczaić dziecko, ale żaden z nich nie daje 100% gwarancji. Jaki jest główny problem?

Rozwój dzieci zależy od wielu czynników.

Najważniejsze z nich to:
 • czynniki uwarunkowane genetycznie
 • podczas ciąży i porodu
 • narodziło się pełne lub przedwczesne dziecko
 • czynniki społeczne
 • klimat psychologiczny w rodzinie

gh

To indywidualne cechy rozwoju określają stopień uczenia się. U niektórych dzieci w ciągu 1 roku dominuje rozwój fizyczny. Zaczynają siedzieć, chodzić, ale nie mogą rozmawiać przez długi czas. Inne dzieci w wieku wcześniejszym mówią, ale mają wolniejszy rozwój fizyczny. To nie jest uważane za patologię.

Możliwości adaptacyjne u dzieci są wystarczająco duże, więc lekarze z ostrożnością podają prognozę rozwoju. Jeśli nie ma grubej patologii organicznej, dzieci rozwijają się normalnie, w zależności od ich wieku.

Zanim zaczniesz przyzwyczajać dziecko do puli w ciągu roku, wskazane jest skonsultowanie się z lekarzem i neurologiem. Mogą wydawać odpowiednie zalecenia.

Problem polega na tym, że małe dzieci nie kontrolują naturalnych przedmiotów przez rok. W miarę wypełniania pęcherza i odbytnicy ich opróżnianie odbywa się niemal automatycznie.


Cechy jednorocznego dziecka:

Jednoroczne dziecko jest wzmacniane przez zwieracze, a unerwienie poprawia się. Dzieciak stopniowo może już częściowo kontrolować oddawanie moczu i defekację.

 • Dziecko w ciągu jednego roku niezależnie siada i podnosi się,
 • Niektóre dzieci mogą chodzić ze wsparciem dorosłych lub nawet niezależnie
 • Potrafi świadomie działać
 • Zrozum przemówienie dorosłych
 • Intuicyjnie zrozum, czego chcą od dorosłych
 • Próba proszę i zamknij ludzi
 • Proces poznawania własnego ciała trwa
 • Rozumie emocje, gdy są traktowane życzliwie, a gdy rodzice są nieszczęśliwi.

9852

Niektórzy rodzice próbują przyzwyczaić się do garnka dziecka w wieku od 7 miesięcy, ale z reguły bezskutecznie. W tym wieku dzieci nie rozumieją jeszcze, czego chcą dorośli. Fizjologiczne odejścia do nich na poziomie odruchu. To jest za wcześnie.


Jak wybrać odpowiednią pulę

Wybór garnca jest rzeczą odpowiedzialną. Istnieje wiele modyfikacji. Główną zasadą jest komfort i wygoda. Wybór powinien opierać się na fizycznym rozwoju dziecka. Dla małego dziecka nie musisz kupować dużej, szerokiej doniczki. Konieczne jest, aby dziecko usiadło wygodnie. Garnek musi być mocny. Lepiej jest wybierać tworzywo sztuczne, metaliczne zimno i mniej odporne. Na drodze wygodniej jest wziąć mały garnek z pokrywką.

Jak uczyć dziecko do puli w ciągu 1 roku

Przede wszystkim rodzice powinni zrozumieć, że dziecko w wieku 1 roku to osoba, która wymaga szacunku. Wszelkie akty przemocy i groźby są niedopuszczalne. Dziecko zamknie się samo w sobie z nieostrożną obsługą. Poważny uraz psychiczny wystąpi. Miłość i troska w procesie uczenia się przyniosą pożądany rezultat.

Cóż, kiedy w domu jest starsze dziecko, które używa puli, łatwiej jest uczyć w wieku 1 roku. On, na przykładzie brata lub siostry, szybko rozumie cel tego obiektu i naśladuje, zaczyna go używać.

Po raz pierwszy musisz położyć dziecko i po chwili podnieść z puli, tak aby nie spadł, nie bać. Jeśli jest kapryśny i nie chce siedzieć, nie zmuszaj go do tego. Musimy delikatnie spróbować go nauczyć, w żadnym wypadku nie zbesztać. Dziecko nie rozumie, dlaczego jesteś zły i co zrobił źle. W przyszłości trudniej będzie nawiązać z nim kontakt i nauczyć go chodzić po doniczce. Dzieciak musi ci ufać.

Niektórzy doświadczeni rodzice zalecają odtroczenie na chwilę z pieluch, aby dziecko odczuwało dyskomfort z mokrego prania po oddaniu moczu. Jeśli to możliwe, musisz monitorować czas, w którym dziecko potrzebuje fizjologicznego podawania.

Gorshki

Dzięki odpowiedniemu rozkładowi dnia i odpowiedniemu odżywianiu w ciągu roku, dzieci tworzą codzienny poranny ruch jelit. Jeśli złapałeś ten moment i postawiłeś dziecko na puli z pozytywnym wynikiem na czas, powinieneś go uwielbiać. Stopniowo dziecko może nauczyć się przypominać ci, kiedy musisz iść do puli.

Najczęściej dzieci nie uformowały jeszcze pewnego reżimu, więc musisz obserwować, kiedy dziecko zaczyna zamarzać, czasami chrząkając przed fizjologicznymi dyspensacjami. W tym momencie musisz delikatnie umieścić dziecko na doniczce. Nie rozpaczaj, jeśli nie możesz od razu nauczać dziecka.

Wychowywanie dziecka to żmudna praca wymagająca dużej cierpliwości i wytrzymałości. Musimy stale komunikować się z naszym dzieckiem, nauczać chodzić, rozmawiać, rozumieć siebie i otaczający nas świat. Umiejętności higieniczne powinny być szczepione tak wcześnie, jak to możliwe.

Istnieje wiele metod nauczania dziecka do puli. Ważne jest, aby pamiętać, że biorąc pod uwagę indywidualne cechy dziecka w ciągu roku, proces uczenia się dla wszystkich jest inny. Nie jest konieczne dostosowywanie go do określonych standardów.

Niektóre dzieci są najpierw szybko przyzwyczajone, a następnie kategorycznie nie chcą iść do nocnika. Cały proces musi zacząć się od nowa. Inni są przyzwyczajeni z wielką trudnością, ale kiedy już się czegoś nauczyli, idą do garnka na własną rękę.

W procesie nauczania dziecka powinien wziąć udział prawie wszyscy członkowie rodziny, wtedy to będzie najbardziej efektywne i szybkie.

kak-vybrat-detskii-gorshok-02

Metodyka szkolenia przez trzy dni

Przez pierwsze dwa dni dziecko powinno się nauczyć garnka, wyjaśnić jego cel. Siedząc po jedzeniu, po śnie i przed snem. Konieczne jest, aby dziecko zrozumiało, że jest już wystarczająco dorosły, aby odmówić pieluchom i nosić bieliznę. Wyjaśnij w przystępnej formie, dla której musisz iść do puli. Chwalcie i zachęcajcie go, nawet przy niezbyt udanych próbach.

Z reguły wkrótce dziecko zaczyna rozumieć, czego od niego chcą dorośli i zaczyna podejmować próby samodzielnego chodzenia po doniczce. Ważne jest, aby garnek był stale dostępny, a ubrania można łatwo wyjąć nawet niemowlęcia. Trzeciego dnia dziecko powinno już być dobrze zorientowane i spróbować użyć puli na własną rękę.

Nie musisz przyzwyczajać się do garnka w sytuacjach stresowych w rodzinie, gdy dziecko jest chore i wybredne, gdy się porusza.

Najważniejszą rzeczą jest zaufać sobie, być absolutnie pewnym, że ci się uda.Lepsze od ciebie, nikt nie zna twojego dziecka. On potrzebuje ciebie, w twoim uśmiechu, uczuciu, ciepłych rękach. Nigdy nie musisz rozpaczać i zniechęcać się. Pamiętaj, że Twoje dziecko stale Cię obserwuje, wyrażając osobę, wyraz twarzy, gesty, nastrój. Intuicyjnie łapie wszystkie emocje. Nie zmartwiajcie go i nie martwcie się. Tylko z cierpliwością, ciągłą troską i miłością może wyrosnąć zdrowe i wrażliwe dziecko, które stanie się filarem życia.


Powiązane publikacje