ss x
x

Rozwiązanie problemu nocnej wędrówki do puli


W rozwoju każdego dziecka przychodzi taki moment, kiedy nadszedł czas, aby spróbować oczyścić na własną rękę. Większość mumie próbują posadzić okruchy na garnku tak szybko, jak to możliwe, aby uniknąć wydatków na jednorazowych pieluch i zmniejszenia ilości prania, podczas gdy inni opóźnić tym dniu nieprawidłowe daty, tym samym wykazując dziwny niepokój.

Jednak niewiele osób zdaje sobie sprawę, że istnieje optymalny okres, w którym pożądane jest przyzwyczajenie niemowląt do doniczek. Edukacja jako wymaganych umiejętności w czasie, aby przejść szybko i sprawnie, bez powodowania dyskomfortu psychicznego i fizycznego dziecka jak i jego rodziców.

przyzwyczajony do puli

Optymalny czas na rozpoczęcie treningu nocnego

Nie chodzi o wiek, ale o okres rozwoju. Przyzwyczajenie do puli to reorganizacja odruchu bezwarunkowego (proces niekontrolowany) w warunkowy. A dziecko musi być gotowe na taką zmianę.

Tak więc, zdaniem ekspertów, istnieją trzy główne czynniki, na podstawie zgodności z którego można rozpocząć sadzenie potomstwo za puli:

  1. Rozwój na czas i brak patologii narządów bezpośrednio zaangażowanych w proces oddawania moczu i wypróżniania (pęcherza moczowego, cewki moczowej, odbytnicy, Mięśnie brzuszne).
  2. Aktywność psychologiczna i fizyczna. Potomstwo powinno być wystarczająco rozwinięte fizycznie, posiadać umiejętności podstawowej mowy i umieć chodzić. Jest oczywiste, że jeśli dziecko nie będzie w stanie powiedzieć dorosłemu, który chce pisać, a na własną rękę dotrzeć do miejsca przeznaczenia, aby uczyć swoje dzieci, aby przejść do garnka bez opieki nie będzie łatwe.
  3. Gotowość ojca i matki do przejścia przez tę trudną drogę wraz z dzieckiem. Trening WC - długi wydarzenie, wymagają ciągłego monitorowania dorosłych, troskliwy i opiekuńczy stosunek do swojej praktyce chadu.Kak, zaczynają dołączać dziecko do garnka, pożądane jest w wieku półtora roku do dwóch lat.To było w tym okresie, że dziecko ma wszystkie niezbędne umiejętności, rozumie jego potrzeby fizjologiczne i jest psychicznie gotowy do wykonywania działań niezbędnych do tego procesu.

jak oswoić dziecinny garnek

Powszechnym błędem „ka-ka” wielu rodziców nie są w stanie uczyć swoje dziecko, aby przejść do puli przed ukończeniem roku przez siadając i rozwijać odruch dźwiękowego komunikacji, mianowicie zwroty takie jak „Pee-pee” i Metoda skuteczna, ale jest krótkotrwały, a po reorganizacji postawy dziecka w wieku dwóch lat, nabył zdolność do stracenia jej jędrność i wymagają przekwalifikowania z innymi metodami.

W każdym przypadku dzieci, które nie zostały w pełni opanowali umiejętność chodzenia samotnie w toalecie do czterech lat praktycznie nie ma - jest to maksymalny wiek jest uważane wśród lekarzy i pediatrów jest aberracją raczej charakter fizyczny i psychologiczny niż pominięcie mama i tata.


Jak nauczyć dziecko budzenia się i iść do toalety w nocy samodzielnie?

Gdy podstawowy etap nauki jest przekazywana, a posadź okruchy na garnku zniknął - to może trzeba zadać sobie pytanie, czy nawet robić wszystkie „niezbędne biznes” bez pomocy rodziców, wydaje się, że nadszedł czas, kiedy można odpocząć od ciągłej kontroli i odpocząć. Pojawia się jednak następujący problem: zastosowanie nabytej umiejętności w nocy, podczas snu.

Dziecko śpi, a zatem nie można jeszcze kontrolować swoje potrzeby fizjologiczne, on po prostu nie rozumie, co chce, na przykład, pisać i kontynuować wrócić do snu, uwalniając pęcherza podczas snu. Ale także, aby wstać za korzystanie z puli, dziecko można również uczyć, przy odrobinie wysiłku, cierpliwości i zrozumienia. Najważniejsze w tej kwestii jest wyraźne zastosowanie podstawowych zasad uczenia się, aby wstać na kampanię potrzeby.

dziecko w doniczce

Mniej płynu w nocy - mniej problemów

Roślinka na doniczce podczas snu jest tylko wtedy, gdy istnieje taka potrzeba. Celem tego działania jest odzwyczajenie dziecka od pieluch, a jednocześnie utrzymanie łóżka w czystości i czystości. Niektóre dzieci przestają pisać w nocy na łóżku po dwóch latach samotności, niektóre potrzebują pomocy ze strony rodziców. A podstawą tej pomocy będzie kontrolować płyn w organizmie dziecka przed pójściem spać: to najpierw trzeba zmniejszyć zużycie w godzinach wieczornych i zminimalizować przez dwie godziny przed snem; i oczywiście, musisz umieścić dzieci na doniczce przed pójściem spać w nocy, więc nie musisz go budzić później.Nocą wszystkie procesy w organizmie dziecka jest spowolnienie i nagromadzenie płynu w tartej pęcherza będzie również przejść przez długi okres czasu, zmniejszając tym samym możliwość niekontrolowanego oddawania moczu podczas snu głębokiego.


Nie budź się? Oto jest pytanie

Wielu rodziców stosuje tak powszechną metodę jak siódmego budzenia dzieci na temat procedury oddawania moczu. Jak mówią eksperci, obudźcie dzieci, kiedy zechcecie, absolutnie nie. Sen - wakacje nie tylko ciało, ale także ducha i narażając dzieci na takiej nienaturalnej przebudzenia, mama i tata, nie zdając sobie sprawy, są szkodliwe dla układu nerwowego ich potomstwa, co może prowadzić do bardzo negatywnych konsekwencji. Ale bycie wrażliwym na sygnały dziecka we śnie jest nadal konieczne.

Jeśli dziecko opracowała mocno kontrolować umiejętności naturalnych potrzeb dnia, nocy, ciało będzie podążać przyswajanie refleksji i stosować znaki przydatność pójść do toalety. Ale samo dziecko nie od razu zaczyna rozumieć te sygnały, ale jego ojciec i matka są do tego zdolni.

Tak więc w czasie, gdy Malyshok chciałem napisać - jego marzeniem jest prawdopodobnie słabszy: zaczyna się wiercić w łóżku, wydawać dźwięki, jęki. Ale w takich momentach jest bardzo delikatnie, aby obudzić się okruchy, klepiąc go po plecach, szepcząc słodkie słowa i mówi, że chce pisać, przejdź do nocnika. Tylko terminowość tej procedury, czułość i wrażliwość oraz poważne podejście rodziców gwarantuje szybki i niezawodny wynik szkolenia w toalecie w nocy.

rozwój dziecka

Psychologia rozwojowa

Kiedy uczymy dziecko jakiejś umiejętności, podejście i komponent psychologiczny są bardzo ważne. Oto kilka wskazówek, które pomogą skonfigurować dziecko do treningu i pomóc w opanowaniu bardzo potrzebnej umiejętności pójścia do toalety w nocy:

Zrzeczenie się pieluch w nocy. W ciemnej porze dnia można użyć ceraty i uśpić dziecko bez pieluszek. Należy powiedzieć dziecku, że jest teraz bardzo „dorosły” i kiedy chce przejść na małej potrzeby, powinien poinformować matkę lub przejść na własną rękę. To pomoże mu nauczyć się dwóch lekcji: pierwsza rzecz, która spać w mokrym kałuży nie jest wygodna,trzy razy - zainicjuj poczucie odpowiedzialności.

Jeśli boisz się, że dziecko śpi bez pieluchy i opisane w nocy może być bez koca i mokrego arkusza, a zatem zamrożenia, należy używać jednorazowych pieluch - oni dobrze wchłaniają cieczy, zamykając go wewnątrz i na ograniczonej przestrzeni.Ponadto należy używać ocieplonych piżam lub specjalnych kopert (śpiworów) dla dzieci, aby zapobiec rozplątywaniu się i zamarzaniu

Wybór puli. Współcześni producenci oferują ogromny wybór dziecięcych doniczek o różnych kolorach i kształtach, często dostarczając im kompletne zestawy do gier, a ojciec i matka robią wszystkie możliwe sztuczki, aby ich dziecko chętnie usiadło na nim. Ale warto zrozumieć, że doniczka nie jest zabawką, a narzucanie takich skojarzeń potomstwu jest błędne. Ważne w toalecie Ta dzieci - stabilność, odpowiednim formularzu (dla dziewczynek i chłopców jest inny), odpowiadającym wadze i wzroście dziecka (to można znaleźć w karcie katalogowej), bezpiecznych materiałów, które są wykorzystywane do jego produkcji. Im prostszy puli - tym lepiej.

Zapewnienie bezpieczeństwa, spokój i komfort okruchów. W ciemności światło nocne powinno płonąć w pokoju, a sam garnek powinien znajdować się w pobliżu łóżeczka i zapewniać mu nieograniczoną ścieżkę. Wszystkie działania zmierzające do lepszego uczenia się, aby robić cicho i spokojnie, aby nie wywoływać strachu.

We właściwym czasie, we właściwym miejscu. Jeśli na przykład dziecko jest chore, nie jest to odpowiedni czas na naukę nowego. Również zmiana sytuacji może zmienić tempo treningu: ruch lub urlop. Wszystko to jest ważne do rozważenia.

Miłość, cierpliwość i uwielbienie. Dzieci to także ludzie: mogą mieć zły nastrój, dobre samopoczucie i różne nieprzewidziane okoliczności. Nie jest konieczne, aby oderwać dziecko nagle ze snu, nerwowy i przeklinać go, że jeśli coś nie działa, a wręcz przeciwnie jest bardzo ważne, aby chwalić i podziwiać sukcesu każdej imprezy szkoleniowej.

I dorosłych, a szczególnie dzieci, są zdolne do wielkich rzeczy, kiedy czują miłość, wsparcie i zaschitu.Ispolzuya tę prostą informację, że każdy rodzic będzie siłą wsłuchać się iść do toalety jego dziecko, w nocy, wyeliminuje potrzebę go obudzić i odstawił do pisania na puli.

Im mniej mam, tatusi i inni zainteresowani krewni się denerwuje, tym więcej cierpliwości na tej twardej drodze, tym szybciej wszyscy członkowie rodziny czekają na radość z ukończenia tak ważnego etapu życia w życiu każdej osoby.


Powiązane publikacje