ss x
x

Dzieciak nagle przestał używać puli, co robić

Byłeś taki dumny ze swojego dziecka i cieszyłeś się z jego sukcesu. Jest już dość dojrzały i ostrożnie chodzić do zwalnia się we właściwym miejscu. Ale pewnego dnia, z jakiegoś dziwnego powodu, twoje dziecko nagle przestało prosić o garnuszek. Na początku może się wydawać, że to jest wypadek. Ale jeśli sytuacja zacznie się powtarzać, musisz przyznać, że problem jest przed tobą.


Wszystko może się zdarzyć na różne sposoby. Niektóre dzieci zaczynają się chować, pokazując tylko mokre spodnie. Inne dzieci mogą demonstracyjnie usiąść na doniczce, nie robiąc nic, a potem spokojnie odłożyć na bok swoje "pytania".

Często, w celu perswazji i wszelkich prób poprawy sytuacji przez dorosłych, pojawiają się histerycy i nieodpowiednie zachowania. Wielu młodych rodziców, taki problem może stanowić ślepy zaułek, z którego trudno jest znaleźć wyjście. W rzeczywistości wszystko nie jest tak przerażające, a sytuację można łatwo naprawić, jeśli zrozumiesz przyczyny tego zachowania dziecka.

dziecko przestało chodzić do puli

Główne powody, dla których dziecko przestało chodzić do puli

Wyglądało na to, że wszystkie największe problemy zostały rozwiązane. Twoje dziecko regularnie wykonuje swoją działalność na nocnik, maluch ubrania pozostają suche, a rodzice nie przestają cieszyć się swoim sukcesem. Ale wtedy nagle coś się dzieje i znowu stajesz wobec problemu z pulą. Nie ma wypadków i najprawdopodobniej ty, podobnie jak wielu rodziców, masz do czynienia z jedną z następujących przyczyn:

  1. Doświadczony stres. Dziecko może bardzo boi się niczego, albo w domu napiętej sytuacji ciągłych konfliktów między krewnymi. Małe dzieci reagują bardzo wrażliwie na stresujące sytuacje, co często powoduje, że zapominają o swoich nabytych umiejętnościach, w tym umiejętności sięgania po pulę.
  2. Dzieciak zaczął się bać puli. Przyczyna ta często występuje u dzieci, które już uczęszczają do przedszkola. W domu mogą długo chodzić na nocniku, a wraz z rozpoczęciem odwiedzania placówek dla dzieci w wieku przedszkolnym nagle rezygnują z przyzwyczajeń. Jest to związane z faktem, że nieznana sytuacja, nietypowa garnka może spowodować, że dzieci odczują ostre odrzucenie.Nie zapomnij o okresie adaptacji do nowych ludzi i okoliczności. W domu gwałtowne odrzucenie garnka może spowodować nieprzyjemne odczucia zimnych lub niezrozumiałych dźwięków, które dziecko słyszy siedząc na nim.
  3. Kryzys trwa od 2 do 3 lat. Nasze dzieci rozwijają się nie tylko fizycznie, ale także psychicznie. W wieku dwóch - trzech lat dziecko gwałtownie zmienia swoje zachowanie, a wielu młodych rodziców nie może zrozumieć prawdziwych przyczyn takiego zachowania. W rzeczywistości dojrzewanie i rozwój układu nerwowego. Dziecko zaczyna kształtować postrzeganie siebie jako osoby. Może temu towarzyszyć bunt i nieposłuszeństwo. Niewykonanie zwykłych rzeczy.
  4. Problemy zdrowotne. Zły stan zdrowia może towarzyszyć odmowa chodzenia po potrzebie doniczki, ponieważ takie umiejętności wymagają od dziecka pewnego wysiłku. Chore dziecko bardzo często po prostu nie radzi sobie z takimi obciążeniami.
  5. Fizycznie nieprzyjemne doznania, gdy siedzisz na doniczce. Musisz uważnie monitorować, jak Twoje dziecko siedzi na foteliku. Może to dla niego niewygodne, bo garnek był dla niego mały.
  6. Zbyt wcześnie zaczęli uczyć swoje dziecko, aby iść do puli. Czasami matki tak się śpieszą, aby rozwijać i kształcić swoje dziecko, co może wywołać w nim odwrotny skutek. Wcześniejsze uczenie się garnka to odruch.

Odruchy zwykle zanikają z czasem.

trening nocnika

Podczas gdy dziecko nie jest psychicznie przygotowane do opanowania procesu, długi i trwały rezultat twoich wysiłków nie może czekać. Obiektywnie oceniaj możliwości swojej okruchów i ucz się umiejętności w zależności od wieku.

Tak więc, po przeanalizowaniu sytuacji i zrozumieniu przyczyn "mokrych majtek", możesz przystąpić do korekty sytuacji.


Co należy zrobić, aby przywrócić nabyte umiejętności

Najważniejszą rzeczą, którą rodzice muszą zrozumieć, jest to, że Twoje dziecko nie jest tak łatwe w obecnej sytuacji. Dlatego konieczna jest cierpliwość i cierpliwość. Wszystkie smutki wkrótce przeminą i bez niepotrzebnego stresu możesz pomóc swojemu dziecku przetrwać kłopoty. Krzyki, wyrzuty czy kpiny mogą się tylko pogorszyć, a rozwiązanie tej sytuacji później będzie znacznie trudniejsze.

Pierwszą rzeczą, którą możesz zrobić, to wymienić pulę. Pożądane jest, aby dziecko brało udział w jego wyborze. Piękny, interesujący i wygodny garnek może obudzić w dziecku chęć chodzenia po nim.

Jeśli domy są problemami lub sytuacjami konfliktowymi, dorośli powinni chronić swoje dziecko przed nimi. Dla dziecka konieczne jest stworzenie ciepłej i komfortowej atmosfery. To doskonale przyczyni się do rozwoju i konsolidacji nowych umiejętności.

Cho, jeśli dziecko nie chodzi po doniczce

Jeśli dziecko bojkotuje pulę w związku z rozpoczęciem wizyty w przedszkolu, wtedy tylko czas może wyeliminować ten problem. Miej wystarczającą cierpliwość i delikatnie dyskretnie kontynuuj oferowanie mu pójścia do nocnika. Czas adaptacji wkrótce minie, a nie zauważysz, jak wszystko normalizuje się.

Możesz spróbować upuścić dziecko co dwadzieścia do trzydziestu minut. Czasami dzieci zaczynają się nudzić faktem, że są nieustannie wyrzucane z gier i same zaczynają chodzić po doniczce. Z reguły ta sztuczka działa z dziećmi powyżej trzeciego roku życia. Mniejsze chłopaki mogą też histerię zwinąć.

Rozpoczęcie procesu nauczania w puli może trwać od półtora roku. Tworzenie niezbędnych umiejętności w tym wieku zajmuje znacznie mniej czasu. Jeśli dziecko przez długi czas ignoruje wszystkie twoje próby, warto zwrócić się do specjalistów. Problemy mogą mieć głębsze korzenie, a profesjonalny psycholog im pomoże.

Jeśli twoje dziecko kwitnie ze zdrowiu, aktywnie rośnie i rozwija się, a myjesz się tylko z odmową pójścia na pulę, to nie powinieneś się o to martwić. Czasami dzieci robią małe kroki, by zaskoczyć Cię ogromnym skokiem do przodu.


Powiązane publikacje