ss x
x

Jak nauczyć dziecko pula


W pewnym okresie życia w każdej rodzinie pojawia się pytanie: jak nauczyć dziecko "robić interesy" nie w majtkach? Rodzice, którzy zetknęli się z tym problemem doskonale pamiętają, jak natarczywe dziecko ignoruje wymagania rodzicielskie, woląc radzić sobie w zwykły sposób.

Większość matek i ojców używa jednorazowych pieluch, aby zaoszczędzić czas i energię. Są wygodne, dają dzieciom uczucie suchości i komfortu oraz znacznie oszczędzają czas rodziców. Ale długotrwałe używanie pieluszek nie przynosi korzyści okruchom. Przy stałym komforcie dziecko nie musi kontrolować procesu oddawania moczu, co spowalnia tworzenie umiejętności chodzenia na doniczce. W trudnym momencie trenowania okruchów w toalecie, majtki treningowe do treningu do garnka przychodzą na pomoc rodzicom.

16


Optymalny wiek na spędzenie malucha z toaletą

Każda mama chce jak najszybciej wprowadzić okruchy do podstaw higieny osobistej. Najczęstszym błędem, który bardzo często popełniają młode matki, jest próba stworzenia "odruchu toaletowego" u dziecka w wieku 6-7 miesięcy. Nie rób tego tak wcześnie. Po pierwsze, karapuz nie wie, jak prawidłowo siedzieć i wspierać plecy, długi pobyt w nietypowej pozycji może uszkodzić jego postawę. Po drugie, w tym wieku okruchy jeszcze nie wiedzą, jak kontrolować naturalne potrzeby organizmu i po prostu nie rozumieją, czego od niego chcą. Jeśli zaczniesz zbyt wcześnie, gospodarz może rozwinąć nieprzyjazne podejście do tej procedury, wtedy bardzo trudno będzie przekwalifikować się.

Do roku większość dzieci nie odczuwa aktywności jelit i pęcherza. W pierwszym roku życia oddawanie moczu występuje często, a czasami spontanicznie, więc niezwykle trudno jest uchwycić właściwy moment. Jeśli będziesz siedzieć wielokrotnie w garnku i przez dłuższy czas, Twoje dziecko wkrótce zacznie odczuwać niechęć do tego tematu i uniknie go.

Począwszy od półtora roku okruchy odczuwają potrzebę odchodów i mogą zasygnalizować to dorosłym.Mama, która uważnie śledzi zachowanie dziecka, z łatwością łapie takie "sygnały" i decyduje o tym, że dziecko jest na swoim miejscu. W drugim roku życia, oddawanie moczu staje się mniej, więc można bezpiecznie oferować dziecko, aby przejść do garnka, na przykład, po drzemce lub spacer.

Pediatrzy zalecają tworzenie procesu habituacji od półtora roku. W tym wieku powstają pewne umiejętności, które ułatwiają proces:

 • Dzieci rozumieją i zapamiętują przemówienie skierowane do nich.
 • Dziecko chodzi pewnie, zdejmuje majtki.
 • Potrafi zasygnalizować chęć pójścia do toalety słowami lub gestami.
 • Naśladuj dorosłych, możesz wykonywać działania zgodnie z zaleceniami starszych.
 • Czuje potrzebę aprobaty rodziców, pochwały.

Aby uniknąć sytuacji psychotraumatycznych, wystarczy przestrzegać pewnych zasad:

 • Nie trzymaj się siły. Pomyśl o ekscytującej lekcji podczas siedzenia, rozmawiaj lub baw się z nim trochę. Pamiętaj, by chwalić miękiszu, nawet jeśli nic się nie stało.
 • Śledź czas. Nie pozwól dziecku "wykluć" - optymalny czas przebywania nie powinien przekraczać 10 minut. W przeciwnym razie szybko zaczyna unikać tej procedury.
 • Obserwuj uważnie. Małe dzieci nie zawsze mają czas, aby zapytać lub pobiec do toalety. pipsqueak często powoduje mimowolne gesty (wyciąga nogę, niespokojny, wygląda, i tak dalej. zm.), co wskazuje na występowanie oddawanie moczu lub defekacji. Śledzić te chwile i delikatnie umieścić je z powrotem na swoim miejscu.
 • Daj pochwałę. Nawet po "udanych" wynikach, majtki są niejednokrotnie mokre. Nie karcić, ale wręcz przeciwnie, chwalić dziecko na każdej próbie, w tym przypadku będzie starał się śledzić ich własnej chęci zarobienia swoją aprobatę.
 • Wybierz. To bardzo ważna kwestia, ponieważ jeśli dziecko ma fizyczny dyskomfort podczas siedzenia, instynktownie odrzuci pulę. Istnieją różne wersje „WC dla dzieci”: .. dla chłopców i dziewcząt, aby wspierać plecy na specjalnym podium, a więc staranne podejście do wyboru, ponieważ pod wieloma względami będzie zapewnienie szybkiego przyzwyczajenia.
 • Używaj bielizny dziecięcej typu "wodoodporna", która pomaga stworzyć chęć samodzielnego pójścia do toalety.
 • Dbaj o higienę. Zdarza się, że dzieci, które z powodzeniem używają puli, nagle zaczynają go unikać.Zwróć uwagę na jego stan - może być zbyt zimno, mokro lub mieć nieprzyjemny zapach. W zimnych porach lepiej jest wyposażyć go w specjalne miękkie siedzisko utrzymujące ciepło.

Figi do treningu nocnego - szybka pomoc rodzicom.

363163

Współcześni producenci produktów dla dzieci oferują "cudowną adaptację", która pomaga przyspieszyć proces habituacji. Majtki treningowe pomogą dziecku w łatwym opanowaniu samodzielnego chodzenia do toalety oraz ochrony mebli i dywanów przed dziecinnymi "niespodziankami".

Pieluchy treningowe to specjalne spodnie, które miękiszu można łatwo usunąć i założyć na siebie. W przeciwieństwie do konwencjonalnych jednorazowych pieluch, nie mają wkładki chłonnej, powodując dyskomfort, gdy są mokre. Zewnętrzna część majtek wykonana jest z materiału, który nie pozwala na wilgoć.

Przyczyniają się do powstania i utrwalenia umiejętności zakładania i zakładania ubrań przed pójściem do toalety. Ponadto, ten projekt "wyjaśnia" pancerzowi potrzebę korzystania z puli - odczuwając dyskomfort mokrej odzieży, twoje dziecko zaczyna śledzić związek pomiędzy wizytą w doniczce a suchym łupem. Istnieje wielu popularnych producentów oferujących różne opcje: wisemam, Nissen, Kentcow, Babycare, Merries i inne.

Wielokrotnego użytku majtki są znacznie cieńsze niż zwykłe pieluchy. Wszystkie modele wykonane są z hipoalergicznych materiałów i zapewniają swobodę ruchów. Nawet wodoodporna górna część wykonana jest z membrany, która umożliwia przepływ powietrza i pozwala skórze oddychać, co zapobiega powstawaniu pieluszkowej. Ponadto, ze względu na "wielokrotne użycie", taka pościel będzie kosztować znacznie tańsze niż zwykłe pieluchy. Odmiany treningowe są bardzo podobne do zwykłych majtek, więc po ich użyciu dziecko po prostu nauczy się nosić normalną bieliznę.


Rodzaje majtek

Istnieją trzy główne typy:

 • Jednorazowe. Różnią się one niewiele od zwykłych pieluszek. Wykonane w formie majtek, zapewniają łatwe usuwanie i powtarzają naturalne formy ciała. Wielu producentów dostarcza jednorazowe majtki ze wskaźnikiem wilgotności, co oznacza, że ​​są mokre. Może to być specjalny termometr lub śmieszne rysunki, które znikają, gdy się zmoczysz. Ilość pochłoniętej wilgoci w takich modelach jest mniejsza niż w pieluszkach.
 • Wielokrotnego użytku ze specjalnymi wkładkami. Ten typ różni się całkowicie od opcji jednorazowej. Ciasne majteczki "Krupkashka" mają wewnętrzną kieszeń, w której umieszczona jest warstwa wewnętrzna pochłaniająca wilgoć. Wykonane są z naturalnych materiałów. Niektóre firmy produkcyjne, na przykład wisemam, produkują dodatkowe osłony, które zapewniają niezawodną ochronę przed wyciekami. Warstwa materiału chłonnego w tulejach bardzo cienka, dzięki czemu, małe, złoty w majtki, szybko zaczyna odczuwać dyskomfort.
 • Wielowarstwowy. Składa się z kilku warstw naturalnej tkanki. Główną wadą jest wysoka gęstość, w ciepłe dni mogą być gorące.

hj

Zalecenia dotyczące selekcji i opieki

Wybierając nową, przydatną rzecz dla swojego dziecka, zwróć uwagę na następujące wskaźniki:

 1. Jakość. Jednym z głównych czynników bezpieczeństwa i skuteczności jest materiał, z którego wykonane są pranie. Warstwa wewnętrzna i uszczelki muszą być wykonane w 100% z naturalnych materiałów, warstwa zewnętrzna - z tkanki błony, pozwalając skórze dziecka oddychać. Tylko w tym przypadku delikatna skóra dziecka nie będzie podrażniona.
 2. Rozmiar. Wielokrotnego użytku majtki powinny być dobierane na podstawie wieku i wagi. Wszystkie nity, guziki, rzepy powinny być zapinane swobodnie. Jeśli pieluchy są dopasowane do siebie, powinny być łatwo usunięte.
 3. Funkcjonalność. Natychmiast określ cel. Na przykład, do noszenia w domu są idealne modele bez pokrywy, a na spacery mogą wybrać opcję z dodatkową osłoną zewnętrzną z wisemam firmy.
 4. Paul. Dla chłopców i dziewcząt dostępne są różne wersje. Różnica polega na położeniu warstwy chłonnej: u dziewcząt - od dołu, u "chłopięcego" gatunku - z przodu. W związku z tym prawidłowo dobrane wkładki zapewniają największą wydajność.
 5. Atrakcyjność. Ważny czynnik dla małych dzieci. Jasne, zabawne rysunki spowodują zainteresowanie dzieckiem, a specjalne "wskaźniki przepływu" przyciągną uwagę za każdym razem, gdy wkurzy się w majtki.

Opieka nad pieluszkami, np. "Wodoodporna", jest prosta:

 • Nie zostawiaj brudnej pieluszki ani podszewki. Po użyciu należy zawsze spłukać dużą ilością ciepłej wody lub łagodnego mydła, a następnie pozostawić do prania.
 • Umyj się przed pójściem spać.W nocy wszystko wyschnie, a nowy zapas świeżych wkładek będzie dostępny do nowego dnia.
 • Mycie można wykonać ręcznie lub w delikatnym trybie prania, w temperaturze nie przekraczającej 40 stopni.
 • Nie suszyć na baterii, wszystkie wielowarstwowe majtki i podszewki są zalecane do naturalnego wyschnięcia.
 • Powiedz "nie" na nabłyszczacz i wybielacz chlorowy. Niszczą włókna tkanki, osłabiają właściwości absorpcyjne.

kak-priuchit-rebenka-k-gorschku

Co rodzice powinni wiedzieć?

Podczas używania "cudownej bielizny" należy pamiętać o kilku rzeczach:

 • Najważniejsze, żeby nie zmuszać dziecka do przemocy. Jeśli nie chce nosić nowej rzeczy, nie zmuszaj ich do noszenia. Przyzwyczaj się do karapuzy stopniowo, ale jednocześnie pomyśl o tym - być może popełniłeś błąd wybierając model.
 • Nie przesadzaj. Nie masz czasu zadawać - to nie ma znaczenia. Wielu rodziców uważa, że ​​im dłużej ich dziecko chodzi po mokrych majteczkach, tym szybciej rozwinie chęć pójścia po garnek. Jest to niebezpieczne złudzenie, przedłużony pobyt w mokrych ubraniach nie przyczynia się do tworzenia uzależnienia od "toalety dziecięcej" i jest szkodliwy dla zdrowia.
 • Ostrożnie wybierz modele. Pościel prawidłowo zryta, nie wywoła uczucia dyskomfortu, będzie noszona z przyjemnością.

Postępując zgodnie z tymi zasadami, możesz łatwo i szybko oswoić dziecko z pulą za pomocą majtek takich jak "wodoodporny".


Powiązane publikacje