ss x
x

Główne zasady w procesie przyzwyczajenia się do puli


Z biegiem czasu rodzice zastanawiają się, kiedy ich dziecko będzie chodzić po doniczce. W końcu może to rozwiązać nie tylko problem "mokrych spodni", ale także stać się powodem do dumy! Ktoś może się pochwalić, że już za rok zdążyli oswoić dziecko. Cóż, niektóre i trzy lata nie rozwiążą takiego problemu. Znany ukraiński pediatra E. Komarowski zaproponował szereg zaleceń, dzięki którym można rozwiązać to bolesne pytanie.

741642

Tu chodzi o fizjologię

Bardzo interesującym punktem jest fizjologia. W końcu dzieciak po prostu przyszedł na świat, jak powstają refleksy? Dr Komarovsky odpowiada, że ​​tworzenie odruchów dla każdego dziecka występuje na różne sposoby. Ktoś i za rok uczy się "toalety służbowej", a ktoś dopiero czwartego roku życia. I nie ma w tym nic strasznego. Ale naturalna kontrola opróżniania dziecka przez rok nie jest dostępna. A to oznacza, że ​​wszystkie pilne prośby matek i ojców, aby usiąść na garnku, doprowadzą do niczego. Dlaczego więc, nawet za półtora roku, karapuz odmawia przestrzegania zasad w toalecie? Odpowiedź jest prosta, ponieważ rozumie, kiedy ma pełny pęcherz, a kiedy nie. A jeśli dorośli kładą okruch na doniczce, a on nie czuje potrzeby, może wywołać burzę protestu. Przebiegające kałuże powstają na dywanach i narożnikach.

Innymi słowy, twoje wiercenie musi samo do tego dojść.
 • Naturalna kontrola oddawania moczu następuje w ciągu roku i trwa około dwóch lat
 • Zrozumienie malucha powstaje od półtora do dwóch i pół roku
 • Ustalony odruch pojawia się około trzech lat

Ale w w jakim wieku właściwie przyzwyczaić się do puli? Dobrze znany lekarz radzi, aby orientować się w stopniu psychologicznym gotowości dziecka.

Do 18 miesięcy procesy oddawania moczu i defekacji w okruchach są niekontrolowane. Dlatego sadzenie na doniczce powinno odbywać się od półtora do trzech lat.

A to ułatwiają trzy główne czynniki

 • Rozwój narządów wewnętrznych, w tym pęcherza moczowego i odbytnicy
 • Wzmocnienie układu nerwowego
 • Przestrzeganie krewnych i przyjaciół w celu określenia stopnia gotowości

Czas psychologicznej gotowości

916767

Zgodnie z zaleceniami lekarza, należy kierować się psychologicznymi i fizjologicznymi stopniami gotowości okruchów. Jeśli nie, zaczynają kręcić protest. Wpłynie to na jego układ nerwowy, w rezultacie istnieje ryzyko wprowadzania pacjentowi dziecko do toalety w „czarnej liście”. Dziecko jej po prostu się ich unikać. Zwłaszcza, jeśli rodzice są uporczywie ją tam umieścić. Niektórzy po prostu karcić dzieci do kałuż w spodniach. I to jest zasadniczo złe.

Jeśli dziecko kategorycznie odmawia wykonania swojej pracy we właściwym miejscu, warto poczekać kilka miesięcy, radzi dr Komarowski. Teraz same wskaźniki gotowości

 • Jak długo trwa przerwa między oddawaniem moczu? Konieczne jest, aby przerwa trwała od półtorej do dwóch godzin
 • Bardziej lub mniej ustalony tryb defekacji
 • Fuss rozróżnia pojęcia "pisanie" i "kumkanie"
 • Okruchy wykazują dyskomfort, po przypadkowym przemoczeniu lub ściągnięciu majtek
 • Pożądane jest posiadanie umiejętności rozbierania się bez pomocy dorosłych

Ale każda rozsądna matka może określić, kiedy jej dziecko chce "pi-pi". Mogą to być zarówno słowa, jak i określone gesty. Być może, pereminanie od stóp do stóp, ściskanie dziecka. Wszystko to symbolizuje gwałtowna zmiana w zachowaniu. Tutaj gra, ale nagle zmienia się nastrój.

Ogólnie rzecz biorąc, wszyscy lekarze dziecięcy są skłonni do jednej opinii, że wczesne wymaganie, by dzieci trafiły do ​​puli, jest psychologiczną pułapką dla obu stron. Jeśli mądrze zaczekasz na odpowiedni czas, okruchy można przyzwyczaić szybko, bez niepotrzebnych nerwów. Ale dr Komarovsky zaoferował kilka praktycznych porad.

hmj


10 zasad lekarza

Tak więc, jeśli rozumiesz pytanie "kiedy", teraz musisz rozwiązać inny problem - jak to zrobić dobrze. W końcu, pomimo wszystkich oznak gotowości dziecka, powinien on być nauczany przez rdzennych mieszkańców. I jest wiele subtelności. Niektórzy chcą zdobyć muzyczną pulę, niektórzy trzymają dzieci siłą na nieszczęsnym obiekcie. Na co tylko dorośli nie idą, aby osiągnąć swój cel.

W procesie przyzwyczajania swojego chłopca do czegoś nowego, bądź ostrożny. Nie trzeba się domagać, za dwa lata z nim można się zgodzić. W tej chwili jest gotów cię wysłuchać.

Lista podstawowych zasad

 1. Rodzimy powinien mieć cierpliwość, aby nauczyć dziecko siusiać i wsuwać się w wymagane miejsce. Jeśli twój dzieciak popełnił błąd, wytłumacz mu go bez histerii, delikatnie. I bez względu na to, jak długo trwa ten proces, musisz być cierpliwy. Ale jeśli już zacząłeś uczyć, rób to regularnie. I nie od czasu do czasu.
 2. Nie dawaj preferencji przy zakupie modeli helikopterów. Im prostszy przedmiot, tym lepiej. Dla chłopca kształt powinien być nieznacznie wysunięty do przodu, a dla dziewczynki garnek powinien być zaokrąglony. Wybierz według znaków fizjologicznych, a nie według muzyki. Dziecko powinno zrozumieć, że to nie jest dla gier, ale dla zaspokojenia potrzeb.
 3. Zachęcaj. Każde działanie powinno zostać nagrodzone. Małe, ale miłe niespodzianki.
 4. Rozważ postawę małego stworzenia. Jeśli miękisz jest chory, lub nie w duchu, lepiej odłożyć znajomość z nowym przyjacielem aż do sprzyjającego dnia.
 5. W wieku aktywnego chodzenia, dziecko jest bardzo ważne, aby robić wiele rzeczy na własną rękę. Pozwól mu zabrać garnek z tobą do toalety i umyć zawartość w toalecie. Wielu po takich z przyjemnością udaje się odzyskać, tam gdzie jest to konieczne.
 6. Najwygodniejszym czasem w roku do sadzenia na doniczce jest lato. Spróbuj połączyć ten proces z ciepłym okresem. Po przejściu w domu też musi przejść bez pampersów.
 7. Obserwacja młodzieńca, ile potrzeba, aby zrekompensować potrzebę pragnienia. Pozwól dziecku iść do toalety zgodnie z harmonogramem. Kiedy? Na przykład, po obiedzie, przed pójściem spać i chodzeniem, spraw, aby ten warunek był obowiązkowy. Zacznie uzależniać.
 8. Zostaw doniczkę w najbardziej widocznym miejscu. W końcu, skrobak powinien być w odpowiednim czasie, a jeśli go nie widać, spodnie znów są narażone na zamoczenie. Niech będzie ściśle określone miejsce dla tego przedmiotu, aby dziecko wiedziało, gdzie się udać.
 9. Nie trzeba się żegnać z pampersami. Okruszyna musi nauczyć się chodzić do toalety, ale żeby nie zranić nieświadomego umysłu, niech pampersy zostaną na noc i na sklep.
 10. Wiadomo, że dzieci lubią gry fabularne. Połącz to zainteresowanie z sadzeniem na doniczce. Pozwól, aby ulubiona lalka siedziała z kolei z dzieckiem. A proces jest zabawny. Pochwal zabawkę, jakby tam pisała.

hoditstrudom3

Do roku każdego miesiąca dziecko nabywa nowe umiejętności. Nie ma potrzeby wywoływania alarmu, jeśli przyjaciel okruszyny zaczął chodzić po donicy w wieku 10 miesięcy, a twój już 1,5 roku, ale wcześniej jeszcze nie dojrzał. Dr Komarovsky, w odniesieniu do tego, prezentuje bardzo sprytny pomysł: „To jest dziecko, to jest wydawać pieniądze na ubrania i pieluchy, to należy coś twój dziecko posiadania lub nie posiadania.Kiedy i jak twoje dziecko poradzi sobie z biedą, jest to wewnętrzna sprawa dla twojej rodziny. "


Powiązane publikacje