ss x
x

Proces przyzwyczajania się do puli


Kiedy nadejdzie moment, w którym dziecko przyzwyczaiło się do puli, wielu rodziców doświadcza trudności w tym samym czasie. Trzeba cierpliwie tłumaczyć, że oba te procesy powinny być wykonywane w specjalnie wyznaczonym miejscu. Ale co, jeśli dziecko nauczyło się już pisać i nie chce włożyć do garnka?


Jakie błędy mogą wpływać na postrzeganie puli

Czasami wydaje się, że wszystko jest zrobione dobrze, ale okruchy, obawy lub coś źle rozumianego, nadal robiąc swoje "wielkie rzeczy" w majtkach. Zastanów się nad listą najczęstszych błędów popełnianych przez dorosłych, kiedy chcą przyzwyczaić pancerz do miejsca, w którym się marnuje. W końcu zaczął uczyć się życia we wszystkich kolorach. I niektóre innowacje mogą powodować nawet urazę z jego strony. Tylko kilka dzieci postrzega pulę. W tym momencie musisz się dokładnie przygotować.

5b54eb

Pieluchy

Tak więc, pierwszą rzeczą, którą musisz nauczyć się bez pieluchy. Błędem jest rozważenie, gdy dorośli mrowią dziecko w pieluchie przez wiele dni. To oni rozładowują swoje ręce na pewien czas, ale wtedy daje im to wiele trudności. Tak, noworodek wkurza się bardzo często, interwał może osiągnąć 20 minut. W tym wieku pieluchy mają na celu pomóc dziecku. Ale kiedy zwiększa interwał, dziecko już stoi bezpiecznie na nogach, to jest to możliwe nosić majtki, więc szybko nauczył się rozpoznawać swoje ciało. A przez półtora roku łatwiej będzie wprowadzić go do toalety.

Pediatrzy sprowadzają się do jednej opinii, że można przyzwyczaić okruchy do garnka w półtora roku, a nawet dwa lata. Do tego czasu musisz się przygotować, jeśli dziecko zawsze było w pielusze, był pozbawiony możliwości odczuwania swojego ciała. Więc jeśli nagle zwalnia go z dniem pieluchy w półtora roku, będzie on długi staw w majtki, nie rozumiejąc, dlaczego to budzi dyskomfort. Używaj pieluch tylko podczas snu i chodzenia. Zrozum, że ten wynalazek został stworzony, aby pomóc dziecku, a nie rodzicom.


Kara

Wyobraź sobie, że dziecko jest przyzwyczajone do puli, ale w pewnym momencie odmawia pójścia tam, aby kopnąć. Wielu dorosłych próbuje użyć siły i kary. Jest to uważane za kolejny wielki błąd. Wtedy okruchy przez długi czas nie będą chciały usiąść na nocniku. Istnieje możliwość, że on również zacznie pisać w swoich spodniach. Nie jest konieczne trzymanie dziecka gwałtownie, wymaganie od niego, aby spełnił twoje wymagania. Ogólnie rzecz biorąc, wykluczyć słowo "popyt" ze swojego słownictwa, gdy chcesz nauczyć coś dla dziecka. Nie powinien czuć presji dorosłych.

szczęśliwe dziecko # 25

Niektórzy psycholodzy zalecają, że kiedy zaczniecie krzyczeć w okruchach, myślicie i zmieniacie mentalnie miejsca. Najsmutniejsze w tej sytuacji jest różnica wzrostu. Staniesz się tak mały i bezbronny, az góry ktoś na ciebie będzie hałasował. Wyobraź sobie, co czuje twoje dziecko w tym momencie. Jak zawsze potrzebuje czyjś łasicy. Po prostu nie może zrozumieć, co jest mu potrzebne i zagubione.

Wiek 18 miesięcy nie jest na darmo zalecany przez lekarzy, jako najlepszy czas na nauczanie toalety. W tej chwili możesz porozmawiać z dzieckiem. Idzie do kontaktu i jest w stanie rozpoznać, co jest od niego potrzebne. Tak, potrzebujesz cierpliwości ze strony krewnych, ale nie spowodujesz odrazy dla małego stworzenia w tej czy innej akcji.

A może sytuacja, gdy rodzice zrobili wszystko dobrze, ale karapuz początkowo zaczął używać puli tylko do pisania. Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, to przeanalizować swoje działania od początku do końca. A jeśli ktoś ci pomoże, porozmawiaj z nimi. Być może dziecko po prostu nie rozumiało lub coś się boi. Analiza jest potrzebna w każdym przypadku. O wiele łatwiej jest zaszczepić niechęć do dziecka, niż poprawić sytuację później. Z powodu niewłaściwych działań, możesz przez długi czas odpierać pragnienie okruchów, aby spełnić twoje prośby.

Muzyczna toaleta

Sklepy oferują różnorodny wybór toalet dla małych dzieci. Wśród nich są muzyczne i piszczące. Nabycie takiego jest kolejnym błędem. To już nie garnek, ale zabawka. Dziecko pojedzie tam, ale żeby się bawić. Będzie jeszcze ciekawiej, kiedy twój wiercipięta usłyszy znajomą melodię na zewnątrz domu i zrobi to w rajstopach.

Oddzielne gry i inne rzeczy do użytku z okruchami. Musi mieć jasną percepcję tego, do czego ten lub ten obiekt jest przeznaczony.Jego surowy umysł może być zdezorientowany, dopóki nie dorośnie i sytuacja się poprawi.

gj

Środek przeczyszczający

Najbardziej zdumiewająca rzecz, która sprawia, że ​​niektórzy rodzice dają swój cenny dziecko przeczyszczających, zmuszając do szacowanego czasu, aby usiąść na nocnik. Teraz wyobraź sobie, że to może sprowokować.

  • Przyzwyczaić się do. Dobrze, jeśli twój chłopak ma zaparcia na tle leków. Ale jeśli bierze je codziennie, może to być uzależniające. Jelito powinno zostać uwolnione spontanicznie. Lepiej kontroluj jedzenie. I podawaj wszystkie leki tylko po konsultacji z lekarzem. Nie rujnuj takiego młodego ciała.
  • Biegunka. Jeśli dziecko i tak dobrze chodzi po wielkim, ale nie w razie potrzeby, ale w majtkach. Rodzic da mu środek przeczyszczający, w tym przypadku można sprowokować biegunkę. Ten stres w organizmie, brak normalnych fizjologicznych rytmów.
  • Odwodnienie. To już jest konsekwencja biegunki. Dla dorosłych utrata litra płynu nie jest krytyczna, łatwo ją wypełni. Ale dla dziecka może to stanowić prawdziwe zagrożenie. Dla takiego małego zakładu, to jest zbyt duża strata, zdarza się, że nie może obejść się bez opieki medycznej.

Jest to tylko częściowa lista problemów, które mogą wystąpić na tle nieodpłatnego przyjmowania środków przeczyszczających. Weź pod uwagę zasadę, że twoim celem jest pomoc okruchowi nauczyć się, jak kłuć w garnku, kiedy tego chce, ale się boi. A potem okazuje się, że mama i tata sobie pomóc, aby nie być myte raz zabarwione rajstopy.

Powody, dla których dziecko nie chce włożyć do garnka

O dziwo, ale najczęstszą przyczyną jest zwykła fizjologia. Dzieci, które nie są przyzwyczajone do innych, łatwiej stają się aktem defekacji podczas stania. Więc ich wnętrzności są łatwiejsze do uwolnienia. Nawet gdy dziecko przyzwyczaja się, aby przejść do garnka, przez jakiś czas będzie po prostu zostać zapomniane i kał na stojąco.

Garnek jest przyjacielem lub miejscem tortur7

Drugim powodem są nieprzyjemne wspomnienia podczas ruchu jelit. Częściej dotyczy to dzieci, które zaczęły wkraść się w specjalne miejsce, ale w pewnym momencie przestały. Mogła zaistnieć sytuacja, która została odciskana w głowie młodzieńca, gdy zaskrzeczał, siedząc na garnku. Coś lub ktoś go przeraził. Może, jest tam umieszczany gwałtownie, domagając się szturchnięcia. Być może poszedł tam ciężko z powodu problemu zaparcia, a teraz boi się bólu. Spróbuj zrozumieć, co może przerazić dziecko.

Okres wieku. Każde dziecko powinno przyjść w tym przedziale, kiedy zaczyna zdawać sobie sprawę, co chce na puli. Do tego momentu nie należy tam sadzić. Do półtora roku opróżniania pęcherza i jelit nie można kontrolować przez dziecko. Jeśli chodzi, to po prostu odruch, nieprzytomny.

Są dzieci, które pokakali w doniczce, ale widząc ich gówno, po prostu się boją. Oczywiście dziecko mogło to zobaczyć za sześć miesięcy, ale potem nie myślał zbyt wiele. Raczej wzbudziło to jego zainteresowanie. A w świadomym wieku, aby zobaczyć coś niewytłumaczalnego, a nawet wyprodukowane przez siebie, może bardzo przestraszyć. Łatwiej jest udekorować akt defekacji w spodniach, nie ma nic do zobaczenia. I tak jest łatwiej, jak się okazuje.

Jak wyjaśnić miękiszu, że trzeba walnąć w pulę

Kiedy stało się jasne, że często popełniane są błędy i powody odmowy pójścia do toalety, pozostaje dla dziecka wyjaśnienie, że jego wytrwałość jest bezpodstawna.

  • Przykład starszych dzieci
  • Zainteresowanie jako motywacja
  • Czuć okruchy razem z dorosłymi
  • Moralny nastrój

Przejdźmy przez listę.

Przykład starszych dzieci

Cóż, jeśli w domu jest starszy brat lub siostra. Oglądając je, najmłodsi nauczą się je naśladować. W końcu nie są jeszcze dorosłymi, ale wiedzą, o ile więcej niż on. Pozwól im częściej się kontaktować. Okruchy będą tak szybko się rozwijać, łatwiej będzie mu opanować na tym świecie.

Zainteresowanie jako motywacja

Dziecko bardziej niż dorosły zależy od takiego uczucia, jak ciekawość. Angażuj go, by nauczał. Możesz to zrobić w formie gry ze swoimi ulubionymi lalkami i miękkimi zabawkami. Jeśli dziecko boi się dzbanka, kiedy chce się skurczyć, w wolnym czasie umieść tam lalkę. Na przykład utwórz iluzję, o którą poprosiła cię, aby ją szturchnęła. Porozmawiaj z nią, a kiedy wykonuje swoją pracę, chwal ją. W sklepach nawet sprzedawane specjalne zabawki, które po zjedzeniu, cack i siusiu. Takie przykłady mogą zaimponować dziecku i następnym razem zrobi to dobrze.

Czuć okruchy razem z dorosłymi

Możesz kupić specjalne miejsce na toaletę w rozmiarze księżniczki. I dla niego małe kroki. Ważne będzie, aby Krokh był sadzony jako dorosły. W jego rozumieniu garnek i toaleta są różnymi rzeczami, ale mają tę samą funkcję. Po tym, jak zarobi tam swój interes, pokaż, że można go zmyć. Pozwól mu to zrobić sam.Powinien to lubić.

Moralny nastrój

Wielu rodziców nie usuwa pieluszki do ostatniej chwili, tylko dlatego, że nie potrafią psychicznie dostroić się do brudnych spodni. Nie bój się tego, wszyscy przebrnęli przez to. Wcześniej czy później, ale tak powinno się stać. Na ulicy też wyjmij okruchy z twoich majtek. Zacznij naukę w lecie.

Na spacer weź zmianę ubrania i butelkę ciepłej wody, jeśli musisz umyć małą dziewczynkę. W razie wątpliwości złap specjalną gumową doniczkę na ulicę.

Mama zawsze zna zachowanie swojego dziecka, kiedy chce się skurczyć, ale się boi. Czy to chrząkanie, czy pancerz ściskający nogi, biegnące do innego pokoju. Nie zgub się, nie mówiąc już o panikach. Pokaska w tchórzach - umyj. Na szczęście teraz wokół rozwiniętej cywilizacji, nie wcześniej, kiedy ludzie żyli bez pralek i pieluszek.


Powiązane publikacje