ss x
x

Tylko 3 dni i sam dzieciak poprosił o garnuszek


W życiu wszystkich rodziców nadchodzi okres, kiedy trzeba wprowadzić dziecko do nowego przyjaciela - dzbanek. Bez pomocy miękiszu nie można zrobić. Przyczyny rzeczywistości może być bardzo różny, to wydaje się, że ich miękisz jest na to gotowy, inni aktywnie używać pieluch, ale nadszedł czas, aby dać dziecku do przedszkola. Cóż, rady doświadczonych babć w ogóle stanowią ślepy zaułek. Teraz wydaje się śmieszne i zabawne, że próbowali uczyć dzieci od 3-4 miesięcy, a nawet ponad zlewem. Trzeba się dowiedzieć, a kiedy "czas jest właściwy"?


Czas zobaczyć doniczkę

Wielu krewnych, starsze pokolenie, uczy, że dziecko powinno opanować pulę przez rok. Ale czy to prawda? Wszyscy eksperci twierdzą, że dzieci poniżej jednego roku idą do swojej toalety odruchowo, ale nieświadomie. Najczęściej towarzyszy mu błąd "w spodniach". Wszystkie nasze prośby i punktacja: "pi-pi i ka-ka" po prostu próżno. Ani dzień bez pełnych majtek. Nie, maluch reaguje oczywiście na nie, ale nie więcej. Do półtora roku wszystkie opróżnianie nie jest kontrolowane.

wiek dla puli

Idealny okres to 18 do 24 miesięcy. Tym razem, gdy dziecko chodzi, zaczyna mówić i spełnia twoje prośby o przyniesienie tej lub innej zabawki. Okazuje się, że możesz z nim porozmawiać na poważnie, wyjaśniając, co jest. A te prośby będą słyszalne.

Wcześniej wszystko było inne. Przyzwoity urlop wynosił rok, maksymalnie półtorej. W tym czasie trzeba mieć plan działalności: nauczyć dziecko, aby usunąć jej majtki i napisz do miejsca przeznaczenia. A potem nie było pieluszek. A teraz, dwa lata maluch zaczyna czuć się nieswojo, pisząc w jej majtki, i to widać w każdym calu. Dlatego jeśli warunki opisane poniżej są spełnione, to nadszedł czas.

  • Dziecko aktywnie spełnia Twoje prośby.
  • Już mówisz lub próbujesz to zrobić.
  • Zdejmuje majtki.
  • On jest niegrzeczny, jeśli napisał lub obkalas.

Jak widać, takie działania są charakterystyczne dla dziecka, bliżej dwóch lat. Może, nie powinieneś marnować energii i nerwów z małego drinka.

Wybór puli

Nadszedł więc czas.Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to kupić odpowiedni model dzbanka dla niemowląt. W końcu wiele się od tego zależy, powinien zadowolić wuja, nie przerażaj go. Dzieci uwielbiają wszystko, co jest jasne i interesujące. Wybierz ten model. A z muzyki i piszczenia lepiej odmówić. Nie przepłacaj za niepotrzebne funkcje, nie mogą przyspieszyć procesu, ale, przeciwnie, spowolnić go. A jeśli gdzieś w okruchach usłyszy ten sam skład muzyczny, zacznie pisać. Tak, dzieci polubią ten produkt. Ale toaleta powinna być toaletą, a nie miejscem do gier. Dzieciak zapomni, dlaczego usiadł: baw się lub pisz.

Będę musiał zrezygnować z żelaznych modeli. Miejsce do siedzenia powinno być wygodne i ciepłe. Daj pierwszeństwo plastikowi. Co więcej, komfort leży nie tylko w cieple, ale także w wygodzie, gdy dziecko siedzi na nim. Dlatego też miejsce do siedzenia powinno być wystarczająco szerokie.

dziecko w doniczce

Pamiętaj o anatomii. Zwróć uwagę na formularz. Dziewczynki wybierają modele zaokrąglone, a dla chłopców nieco wydłużone do przodu.

Jeśli chodzi o rozmiary, wszystko jest proste. Do dwóch lat parametry średnicy i wysokości 12 cm są uważane za optymalne, a jeśli minie trzeci rok, wartości te wzrosną do 15 cm.

Ogólnie rzecz biorąc, przygotowanie do szkolenia rozpoczyna się na tydzień przed planowaną datą. Po wprowadzeniu zakupu do domu, oceńmy go na Twoje wiercenie. Pozwól mu dotknąć, przenieś się z miejsca na miejsce. A w ciągu kilku dni powiedz dziecku, jakie to i jakie korzyści przynosi. W końcu najbardziej pozytywnym momentem są suche spodnie.


Jak uczyć dziecko do puli przez 3 dni

Rodzice, którzy zaczęli pokazywać okruchy w specjalnie przeznaczonej toalecie, mogą w to nie wierzyć, ale istnieje metoda szybkiej nauki. I, co najważniejsze, działa. To tylko nauczyć ją, że jest to konieczne, kiedy karapuz jest na to przygotowany. I morale rodziców jest ważne. Nie musisz tego robić w złym humorze.

Naucz dziecko iść do toalety w specjalnym miejscu, warte wiele wysiłku. W żadnym wypadku nie wyśmiewaj go za chybione. To tylko pogorszy sytuację. Ale za właściwe działania (udał się do miejsca przeznaczenia) hojnie chwalić.

Ale jak szybko nauczyć dziecko puli? Zainteresuj się niepokojem. Zdobądź piękne figi z bohaterami znanych kreskówek. Po wybraniu metody na okres 3 dni, musisz poprawnie przydzielić plan działania.

Dzień pierwszy - uczymy się od pieluchy.Być może nie ma dzieci, które dziś nie noszą pieluch. Zaczynamy stopniowo je usuwać. Pierwszy przystanek na dzień, odnosi się do czasu snu, przebudzenia i krótkich spacerów ulicznych. W nocy lepiej jest wyjść. W końcu to stres dla małej dziewczynki. Ponadto rzucamy wszystkie nasze sprawy - całkowicie. I podążamy za dzieckiem śladami. A kiedy zaczyna się proces oddawania moczu lub dziecko zaczyna naciskać, natychmiast zastępujemy pulę. Brak telewizji, tylko gry. Poświęć chwilę, umieścić w garnku z lalkami, usuń je majtki i pochwały, gdyby się odlać. Poproś dziecko, aby nauczyło zabawek prawidłowo iść do toalety.

04 czerwca 2001 --- Niewinne problemy --- Autor: © Norbert Schaefer / CORBIS

Pokaż małej badaczce, jak wlać zawartość garnka do toalety i zmyć, jeśli to możliwe, spróbuj. Wyjaśnij, że kiedy ponownie wykona "pi-pi" tam, gdzie będziesz potrzebował, wrócisz, aby zagrać tutaj.

Dzień drugi - chodzimy bez pieluchy na ulicy. Jest to pierwsze wyjście dziecka bez "ubezpieczenia" poza domem. Nie organizuj długich spacerów z dala od domu. Pamiętaj, aby wziąć zmianę ubrania.

Takie ważne wydarzenie - trenowanie okruchów na toaletę, lepiej organizować latem. Jeśli dziecko zostanie opisane, nic złego się nie stanie, po prostu zmień swoje majtki. A w domu jest łatwiej, minimum ubrań uprości twoje zadanie.

Dzień trzeci mija w tym samym duchu. Ale skomplikuj procedurę, poproś dziecko, aby napisało przed wyjściem na spacer lub przed pójściem spać. Co jeszcze upraszcza ten proces w wieku 2 lat - przerwa między wibracjami na siusiu, wzrasta do dwóch godzin. Oczywiście zależy to od ilości wypitego płynu.

Jeśli wykonasz to zadanie całkowicie, rezultat na pewno Ci się podoba. Zachowaj karapuzę, zrozum, że jest to trudne nie tylko dla ciebie, dla niego jest to ogromny stres. Chwal go za poprawność, a nawet grymas na twarzy nie pokazuje jego niezadowolenia z powodu chybień.

Przyzwyczajanie się do garnka na jeden dzień

Jak widać, jeśli wszystko jest zorganizowane poprawnie, możesz wytłumaczyć miękiszu całą esencję i urok chodzenia do puli. Jest jednak kilka metod, z których jedna mówi, że wystarczy jeden dzień. Oczywiście przygotowanie fundacji jest warte wcześniej:

  • Kupujemy odpowiednią doniczkę.
  • Poznajemy go, chłopca.
  • Przez 5 - 7 dni szczegółowo wyjaśniamy istotę.
  • Organizuj gry na przykładzie lalek.

W wyznaczonym dniu odkładamy wszystkie nasze sprawy.Jeśli jest ktoś, kto może ci pomóc, świetnie, zapytaj. Rano mocno karmimy dziecko, ponieważ w ciągu dnia dobry słodki upominek ma być prezentowany jako nagroda za właściwe działania. Oczywiście, usuwamy pieluchę przez cały dzień i chodzimy na piętach małego chłopczycą. Jak tylko zacznie pisać, natychmiast zastępujemy pulę. Po udanym trafieniu dziękujemy wam hojnie i wychwalamy karapuzę. Tutaj za ten przysmak i przyda się. Na dzień jest co najmniej 10 kampanii. Pamiętaj, aby umieścić lalkę jako przykład i nosić ją wszędzie ze sobą. Jeśli chodzi o zabawkę, nie należy skąpić pochwały, a dziecko jest zainteresowane co 15 do 20 minut, jeśli chce iść do toalety. Opowiadanie historii o pieluchach, przytwierdzanie przykładów do zabawek.

y

Metoda opiera się na wyraźnej obserwacji dziecka i zachęcaniu jego słodyczy i słonych przysmaków. Ogólnie rzecz biorąc, wszystko, co jest zabronione w zwykłe dni lub jest niezwykle rzadkie. Jest niezwykle napięty, ale takie manipulacje przyniosą owoce. Dzieciak wkrótce zrozumie, co jest. Lepiej rozłożyć na raz 100%, niż zrobić ten dzień od dnia, w którym dziecko stawi się w jego spodniach. W końcu większość rodziców próbuje przyswoić okruchy do garnka niesystematycznie. Często przed czasem.

Nawet nauczanie puli przez jeden dzień jest całkiem realne. Technika ta opiera się na opiniach psychologów. Tak naprawdę możesz spróbować. Różnica ze zwykłymi metodami jest namacalna, a wynik jest również bardziej uzasadniony.


Powiązane publikacje