ss x
x

Jak odrzucić przyzwyczajenie od pieluszki


jak przewijać dziecko

Przez kilka tysięcy lat, najważniejszym przedmiotem w szatni dla dziecka jest pieluszka. Pieluszka jest prostym i elementarnym projektem, który nie zmienił się od samego początku. To chyba jedyna rzecz, która nie daje żadnych możliwości projektantom lotnictwa fantasy. Pieluszka jest ogólnie dostępna, wygodna, znajoma. Ale czy to wszystko tak zdecydowanie?

Jeśli zastanowić się, w oparciu o zastosowanie pieluszek, warunki wstępne oszczędności środków rodziny leżą. Każda osoba, zarówno dorosła, jak i dziecko, nosi odzież z rękawami i spodniami, które pasują do jego parametrów, czyli wielkości. A jeśli te parametry zmieniają się diametralnie przez dwa miesiące, to w tym przypadku zwykłe ubrania nie mogą zostać zaatakowane. Pieluszka pozwala zaoszczędzić na nowych ubraniach i do pół roku prawie nie myśli o nowych rzeczach.

Nawet pieluchy są po prostu niezbędne w życiu codziennym. Na przykład: przed karmieniem pieluszka spoczywa na łóżku, dziecko leży na niej, a matka obok siebie. Lub zamiast kupować dużo zestawów pościeli, lepiej przykryć łóżeczko pieluchami.

powijanie dziecka


Nie przewijaj ani nie przewijaj dziecka?

Przez wiele dziesięcioleci stosunek społeczeństwa i medycyny do pieluszek pozostawał coraz mniej stabilny. Wszystkie dzieci owinięty sama: Nóżki, wyrównuje piór krawędzi pieluchy skręcone uwieńczone szczelnie (tak, że ramiona są proste) i przymocowany do dziecko nie jest w drganie.

Z czasem przekonania się zmieniły. Przeprowadzone liczne badania wykazały, że krzywa nie jest mocno nogi są owinięte, staje się płaski i pieluszki niemowlęcia nie zmienia wrodzoną naturę krzywizny nóg, ale dziecko oddychać podczas mocno pieluszki trudne.

Nowoczesne pediatrzy zgodzili się, że swaddle dziecko, najlepiej przed ukończeniem jednego miesiąca, ale można swaddle rodziców oraz do trzech miesięcy. Jeśli będziesz przewijać przez dłuższy czas, dziecko może doświadczać problemów rozwojowych.

Rodzice nie zgadzali się w tej samej opinii i podzieleni na dwa obozy - zwolenników pieszych i jego przeciwników. Każdy "obóz" prowadzi swoje "za" i "przeciw" pieluszkom, a młodym i niedoświadczonym rodzicom trudno jest od razu wybrać jedną ze stron.

Jak wszystko na świecie, pieluszki mają zarówno pozytywne, jak i negatywne strony. Po poradzeniu sobie z nimi rodzice sami będą mogli zdecydować, czy w ogóle zawinąć dziecko, czy nie.

pieluszki

Pozytywne aspekty pieluszki

 • Karapuz szybko zasypia i śpi spokojnie. Dzieje się tak ze względu na fakt, że płód po siódmym miesiącu zaczyna znacznie przybrać na wadze i macica szczelnie otacza go do 37 tygodni, zapewniając komfort dziecka. W tym czasie miękisz przyzwyczaja się do mocno przyciśniętych dłoni i stóp iw tej pozycji czuje się komfortowo poza brzuchem matki.
 • Pieluszka pomaga utrzymać niestabilną temperaturę ciała noworodka.
 • Pieluszki pozwolą zapewnić bardziej spokojny sen dzieciom, które podczas snu drgają lub drżą. Szarpanie spowodowane jest głodem tlenu, otrzymywanym podczas porodu.
 • W przypadku dysplazji lub niedorozwoju stawów biodrowych lekarze przepisują obowiązkowe powijanie dziecka.
 • Od samego urodzenia trzeba przewijać wcześniaki i małe dzieci o małej wadze.
 • Z okruszkiem owiniętym w pieluszkę mama łatwiej jest się poruszać bez wózka.

Pieluszki

Negatywna strona przewijania:

 • Łatwo się przegrzewa. Jeśli gęstość pieluszki jest nieprawidłowa, dziecko może się przegrzać. Wynika to z faktu, że dziecko w pierwszych miesiącach życia niestabilna temperatura ciała i pieluchy wybrane nie "po sezonie" zapewni przegrzanie.
 • Ciągłe powijanie wiąże ruchy młodzieńca, co prowadzi do zahamowania rozwoju fizycznego i psychosomatycznego.
 • Prawdopodobieństwo wystąpienia wysypki, pierzchania i pieluszkowego zapalenia skóry wzrasta.
 • Dziecko szybko przyzwyczaja się do pieluszki i niechętnie odmawia.

Po rozważeniu wszystkich rodziców "za" i "przeciw" dla siebie i ich dziecka decydują, czy potrzebują pieluszki. To będzie na okres jednego miesiąca lub zostanie opóźnione aż do sześciu miesięcy. A może to zupełnie niepotrzebne dla dziecka.

Zanim rozwiążę problem z pieluszką, spójrz, jak dziecko śpi. Jeśli dziecko śpi spokojnie bez pieluszki, to lepiej, aby nie rozpocząć.Jeśli maluch śpi niespokojnie i budzi się, nie może obyć się bez pieluszki. W takim przypadku rodzice po pewnym czasie staną przed pytaniem: "Jak odzwyczaić dziecko od pieluszki?".

Plusy powięzi


Jak bezbolesne jest odciąganie dziecka od pieluszki?

Siedem sprawdzonych sposobów odzwyczajenia dziecka od pieluszki:

 1. Codziennie dziecko staje się słabsze i słabsze. Dzięki temu małe stworzenie stopniowo przyzwyczai się do spania bez powijaków.
 2. Użyj kołdra lub koc zamiast pieluchy. W ten sposób zmienia pieluchy trzeba zostawić jeden koniec wolny. Dziecko zacznie się obracać i odwracać koc. Rodzice są ważni, aby zapewnić, że dziecko było chronione, a nie przechłodzone podczas snu.
 3. Gdy dziecko zaśnie, owinięte w pieluszkę, musisz je ostrożnie usunąć.
 4. Aby zapobiec okaleczeniu okrucha przez sen we śnie, zaleca się noszenie "zadrapań" w nocy.
 5. Mama może postawić małą dziewczynkę obok niej. Rodzimy zapach mamy, a jej ciepło uspokoi okruchy i da mu poczucie komfortu i bezpieczeństwa.
 6. Użyj śpiwora dziecięcego. W rzeczywistości jest ona taka sama jak pieluszki, ale swoboda poruszania się w nim o wiele więcej i zawsze istnieje możliwość, aby zwiększyć go, tylko po prostu otwierając torbę.
 7. Równolegle do ciała dziecka w celu ustalenia dwie rolki, będą one tworzyć rodzaj kokonu, który uczci dziecko jak mama w brzuszku.

Bez względu na to, która droga została wybrana przez rodziców, ważne jest, aby pamiętać, że wszystko musi być zrobione stopniowo, zdobywając cierpliwość iz wielką miłością do dziecka. Oczywiście, po raz pierwszy, żadna z metod nie zadziała, ale zajmie to trochę czasu, w niektórych zajmuje to jeden lub dwa tygodnie, podczas gdy pozostali rodzice spędzają na tym prawie dwa miesiące. Jeśli we wczesnym stadium pipsqueak budzi się i płacze, a pióro nawet jej matka nie może go uspokoić, to najlepiej swaddle go ponownie.

Wady pieluszki

Porada dla pediatrów

W kwestii odmowy przez pieluszki często zwracają się do znanego pediatry Eugene O. Komarovsky. W tej sprawie, daje jedną odpowiedź: Kiedy rodzice odzwyczaić dziecko od ich zmiany pieluchy, muszą zrozumieć, że kiedy przestać swaddling okruchy zmniejszoną głębokość snu, a niektóre noce są niespokojne zarówno dla malucha i rodziców.

Jeżeli rodzice są dobrze nadaje się do przygotowania dziecka do snu i zmieniającym procesu pieluszka będzie stopniowe (nie pierwszy uchwyt przewijania, potem nogi), wszystkie one dostać.

Najważniejsze jest to, że jeśli młodzieniec jest zmęczony w okresie bezsenności, zjada obfity posiłek, to zasypia, niezależnie od tego, czy był owinięty w pelerynę, czy nie. Najważniejsze to mieć cierpliwość i wszystko będzie dobrze!


Powiązane publikacje