ss x
x

Zimowe buty dla dzieci


Co zaskakujące, prawie 98% dzieci rodzi się bez problemów. Z ogólnej masy ludzi 75% wszystkich dorosłych ma takie problemy. Faktem jest, że jest to głównie nabywane przez nas, powodem jest nieprawidłowo podniósł buty. I wszystko, co pochodzi z mojego dzieciństwa: zbyt mało i często - wysoka rozdzielczość (w rezerwie, raz kupiliśmy kilka sezonów), niewygodne modele wykonane z miękkich materiałów i różnych innych powodów. A konsekwencje czają się w dorosłości: chory kręgosłup i stawy, praca mięśnia sercowego, przepływ krwi zostaje przerwany, powstaje nerwoból. A to nie jest pełna lista. Ale teraz na każdym portfelu możesz kupić buty dla swojej małej dziewczynki. Po prostu trzeba znać podstawowe zasady przy wyborze.

różne rodzaje obuwia dla dzieci

Głównym celem jest równomierne rozłożenie ładunku na całej stopie podczas jazdy. Możesz to osiągnąć, kupując odpowiednie modele anatomicznego kształtu.

Nawet zdrowe dziecko jest ważne, aby nosić takie buty, tak aby jego pięty były uformowane we właściwym kierunku. Tylko w rozmiarze, bez zdeptanych butów od starszych braci i sióstr. Od tego, przy okazji, zależy nie tylko rozwój stopy, ale także komfort podczas chodzenia, mroźna prędkość w mrozie. W końcu zbyt ciasne i obcisłe buty mogą spowodować pogorszenie krążenia krwi, w konsekwencji - dziecko zamarza. To samo iz bardzo przestronnymi butami, ciepło nie jest oszczędzane.

Między innymi nie powinieneś zgniatać miękiszu za pięć skarpet pod futrzanymi butami, uniemożliwiając ten sam ruch krwi przez jego ciało. Te stereotypy należą już do przeszłości. Pamiętaj, że nie musisz ubierać dziecka na zasadzie "kapusty". Wydaje ci się, że jest taki ciepły, ale kiedy się spoci, bardzo szybko zamarznie. Taka metoda zapobiega normalnej wymianie powietrza z otoczeniem. Lepiej ubrać go na dwie, maksymalnie trzy warstwy. Pierwszym z nich będzie zwykła bawełniana koszulka, a na nogawkach rajstopy i jedna para skarpet.

Przed zakupem musisz ocenić wszystkie parametry, które przyczyniają się do wygody. Główne czynniki dopasowania:

  • długość,
  • podnoszenie,
  • kompletność.

Długość

Aby dowiedzieć się, jak długo mają stopy dziecka, weź kartkę papieru, włóż dziecko i zakreśl jego nogę. Następnie zmierz z linijką, co się stało, od końca pięty do początku kciuka. Nie zapomnij rysunek ze sklepu, więc będzie łatwiej wybrać odpowiedni model w rozmiarze, tak aby nie nosić na dziecko całą swoją ulubioną parę. Możesz przygotować małą różdżkę w rozmiarze, z jej pomocą spróbujesz długości modeli, które lubisz.

Powstań

wysokość buta

Winda to górna część stopy, przechodząca w goleń. Jeśli przejście jest płynne, wówczas winda jest uważana za wysoką. Na takiej nodze trudno jest znaleźć odpowiednie buty.

Przy wysokim wzniesieniu zwróć uwagę na modele z rzepem lub sznurówki z przodu. Takie łączniki pozwolą Ci wybrać wymaganą wysokość zgodnie ze stopą.

Należy unikać produktów z bocznymi zamkami. Gwarantują one przetarcie górnej części stopy, chociaż na całej długości mogą być całkiem odpowiednie.

Kompletność

Pełność jest szeroka, średnia i wąska. Zasadniczo wszystkie firmy produkujące buty dziecięce oferują konsumentom towary zgodnie z potrzebami. Ale jeśli noga crumpet jest zbyt wąska, nie przestawaj wybierać na znaczkach z szerokim palcem, noga nie powinna chodzić w bucie. Przyczyni się to do nieprawidłowego tworzenia i nie będzie prawidłowo rozkładać ładunku.


Jakie buty wybrać na zimę okradają się do roku

Pierwszym butem dla noworodka są bez wątpienia botki. Wiele matek polecam wybrać ten produkt zavyazochkah niż gumek na dole, tj. A. niespokojny, zwykle udaje się abdykować tego tematu bardzo profesjonalnie. Robi to z powodu wysokiej częstotliwości ruchów.

Jeśli Twoje dziecko jeszcze nie zaczęło chodzić, lepiej będzie, gdy będzie nosił zwykłe ciepłe buciki na zimowy spacer. Nie musisz jeszcze kupować prawdziwych butów. W sprzedaży jest jeszcze bardziej miękka skóra buta dla niemowląt, ale jeśli budżet na to pozwala, a to nie ma sensu przepłacać. Lekarze na ogół nie zalecają do sześciu miesięcy noszenia czegoś innego niż centów lub ciepłych skarpet na dziecku.

 

Dla takich małych dzieci nie trzeba kupować butów przed rozpoczęciem sezonu. Jeśli dziecko pewnie pójdzie w styczniu i lutym, dostaniesz, ponieważ nie da się przewidzieć wielkości przez kilka miesięcy z wyprzedzeniem, szczególnie dzieci najbardziej aktywnie dorastają.

Ponadto, małe dziecko jest trudne do wykonania oprawy, mięśnie nóg niedojrzałych, buty obuwia będzie trudne z wyjątkiem tych, które mają rozmiar większy niż położeniu. Następnie rodzice zaczynają ubierać kilka ciepłych skarpet z ogromną prędkością, co jest zasadniczo złe.

pełnia butów

Jeśli twój spadkobierca właśnie wyszedł, a zimą chodzisz głównie w wózku, kup mu parę butów. A kiedy twoje dziecko zaczyna chodzić pewnie, warto kupić mu dobre skórzane buty z futrem w środku.

Wybranie pierwszego obuwia z małym pięty około 0,5 cm. Jest to korzystne w celu równomiernego rozprowadzenia ładunku, tworząc właściwy chód.

Zasadniczo większość dzieci podejmuje pierwsze kroki przez około 12 miesięcy, licząc tutaj na wiek zimowych dni. Jeśli pulchny chłopczyk w kwietniu będzie obchodził pół roku, nawet nie drapać po głowach, ale kilka ciepłych ulicy Pinet zimą obuvki mu nic bardziej użyteczne.


Dzieci po roku

Jednoroczny fidget potrzebuje prawdziwych butów do chodzenia po ulicy. W końcu do tego czasu najprawdopodobniej będzie chodził bez niczyjej pomocy. W tym momencie, zainteresowanych rodziców powinien udać się do lekarza-ortopedy, który będzie w stanie określić obecność lub brak nieprawidłowości w rozwoju stopy. Zgodnie z jego zaleceniami, konieczne będzie wybranie obuwia zimowego.

Na ogół, pierwsza para butów chirurgów zaleca anatomiczny kształt stworzony specjalnie dla profilaktyki poważnych chorób, takich jak: .. Flatfoot, porażenie mózgowe, płasko-koślawe przystanek ustawienie itp Walking w dobrych warunkach zimowych może wynosić do 2 godzin, a czasem więcej, dlatego niezwykle ważne jest zapewnienie wygody ruchu. Prawidłowo dobrane modele utrzymują ciepło w środku, nie ściskaj palców, aby nie zakłócać krążenia krwi. Mięśnie zaczynają się wzmacniać, dzięki czemu but jest wymagane, aby połączyć dwie funkcje: chronić stopę i pomóc jej prawidłowo uformowane.

Zgorzkniałe matki nie nabywają jednej, ale kilka par na zimne. Jest to oczywiście poprawne z jednej strony, ale z drugiej jest całkowicie niepraktyczne. Zobaczmy, ile butów będzie potrzebować dziecku na zimę?

Po pierwsze, zimowa pogoda nie zawsze oznacza mróz i dużo śniegu. Zdarza się i straszna breja. Dlatego zacznij przede wszystkim od tego czynnika.

Po drugie, błoto w temperaturze powietrza przekracza 0 stopni.W zbyt ciepłych butach noga niemowlęcia rozpadnie się. Ponadto będziesz okresowo jeździł do sklepu wraz ze swoim cennym dzieckiem, aw takich okolicznościach może być również gorący w bardzo ciepłych butach.

buty dla dzieci

Biorąc pod uwagę te czynniki, wielu rodziców dochodzi do wniosku, że będzie wystarczająco dużo 2 par. Jeden, na mroźny okres, z ciepłym naturalnym futrem wewnątrz, na zewnątrz można przyciąć filcem lub zamszem. Tak więc ciepło wewnątrz pozostanie.

Innym, mniej ciepłym, wewnątrz jest również podszewka z naturalnego materiału, a na zewnątrz skóra. Dno może być gumowane, ale nie podeszwa, powinno być dobrze zgięte. W takich butach nie jest straszna breja, a ciepłe dni lub podróż samochodem nie spowodują wysypki pieluszkowej i modzeli.

Zachowano jedną ogólną zasadę, spód podeszwy powinien być pofałdowany, aby chronić przed ryzykiem poślizgnięcia. W końcu, niezależnie od tego, jak dobrze dziecko może biegać, zima pozostaje traumatycznym czasem dla ludzi w każdym wieku.

Pięć zasad wyboru butów na zimę

Zasada 1

Odpowiedni rozmiar. Idź do sklepu wraz z dzieckiem i wymieszaj jego stopy na kartce papieru. Najpierw spróbuj na produktach tego rysunku, a następnie odpowiednie modele poprosisz o wypróbowanie dziecka. Umieścić go na podłodze, między kciukiem a palcem rozpoczęciem rozruchu nosa powinna być odległość około 1,5 cm. Mocowanie odbywa się w godzinach wieczornych. W tym czasie stopa odzyska trochę, co stworzy dodatkową podaż.

Tutaj możesz bezpiecznie nosić rajstopy i skarpetki. Noga przesunie się nie więcej niż dopuszczalna w bagażniku, ale nie powinno dojść do ciągnięcia palców.

Zasada 2

Niezawodna fiksacja. Dla prawidłowego rozwoju stawów i stopy jako całości jest to warunek konieczny. Powstaje dzięki sztywnym wysokim grzbietom, anatomicznemu kształtowi, a także niezawodnej przedniej części butów. Dlatego przy selekcji dobrze jest zwrócić się do wyspecjalizowanego sklepu lub samodzielnie odebrać odpowiednią parę, dostosowując parametry w niezbędnych warunkach.

Zwróć uwagę na sprzączki, dobrze, jeśli to rzep, umieszczony z przodu. Dopóki nie w pełni własne buty dziecka, a on dowiedział się, aby nie forsować nogi w bagażniku, dobrze, jeśli produkt będzie miał zamek boczną i przednią Velcro lub koronki. W ten sposób osiągniesz wyraźną fiksację, a także będziesz w stanie swobodnie podrzucać swojego spadkobiercę całkowicie

Zasada 3

skórzane buty

Przenikanie ciepła. Zapewniając ciepło podczas chodzenia, niezbędny warunek dla butów. Mogą to zrobić tylko naturalne materiały. Gwarantuje to doskonałą wymianę powietrza, chroniąc przed poceniem i zamarzaniem. Wkładki są preferowane do futra.

Ale wielu producentów jest sprytnych, podając substytut skóry i sztuczne futro na produkt naturalny. Zrozummy to.

Skóra

Ile podróbek sprzedaje się teraz na rynku? Wysoka cena przy zakupie towarów, a następnie rozczarowanie przy ich użyciu, zmusza kupujących do nie ufania większości producentów. Tutaj i polegaj na własnym doświadczeniu.

Istnieje kilka sposobów na odróżnienie fałszywego:

  • Połóż dłoń na produkcie, przytrzymaj przez około 30 sekund, jeśli jest to skóra, nagrzeje się. Cóż, sztuczna skóra pozostanie zimna.
  • Zwróć uwagę na odcięcie w pobliżu błyskawicy, jeśli stamtąd łatwo jest oddzielić nić, to jest tkanina. Chociaż zobaczysz to nieuzbrojonym okiem.
  • Poszukaj trochę na swoim bucie. Emblemat w postaci nierównomiernej ikony elementu skóry oznacza odpowiednio skórę. Trójkąt jest oznaką sztucznego materiału.

Pamiętaj, że produkt skórzany będzie się rozciągał trochę na długość, w przeciwnym razie przyjmie dokładnie kształt nogi. Jednak w celu zapewnienia wysokiej jakości usług produktu należy go odpowiednio dbać. Nie suszyć takich butów z akumulatora, wytrzeć je suchą szmatką i ubić go pogniecionym papierem. Upewnij się, że pęknięcia nie pojawiają się w pobliżu granicy podeszwy. Wymieszaj te miejsca ze śmietaną. Do czyszczenia modeli z naturalnych surowców są specjalne środki, nie używaj zwykłej wody z mydłem.

Nubuk, zamsz

Nubuk, zamsz

Materiały używane tylko w przypadku silnych mrozów i śniegu. Jeśli breja uliczna, chodzić w takich butach jest absolutnie zabronione. Sam Nubuck wygląda jak wełnisty materiał lub aksamit. Łatwo jest pomylić z welurem. Zobacz warunki pogodowe w regionie, w którym mieszkasz. Jeśli naprawdę Rosjanin zimą, to ma sens, w nabyciu takich marek. Materiał utrzymuje ciepło doskonale, pod warunkiem, że jego rozmiar jest odpowiedni. Cóż, jeśli zimą daje coraz więcej ciepłych dni, to lepiej, żeby nic nie mogło być skórą. A w przypadku ciężkich butów z zimnego filcu z naturalnym futerkiem w środku.

Nubuck jest łatwy w pielęgnacji. Istnieją specjalne szczotki do czyszczenia, aw przypadku poważnych zanieczyszczeń - woda z mydłem z amoniakiem. Również suszenie nie jest dozwolone w pobliżu urządzeń grzewczych.

Futro

Oczywiście w środku musi być futro. On, wraz ze skórą, będzie się rozgrzewał, da poczucie komfortu, nie wyjdzie z butów. Aby odróżnić naturalność produktu może wyglądać, fałszywy będzie świecić i wlać w światło. Naturalny produkt prawie nie ma połysku. Kupowanie nowej rzeczy na zimę z futra jest absolutnie proste. Bądź ostrożny w sklepie.

Membrana

Ostatnio marki membranowe stają się coraz bardziej popularne. Jest to cienka uszczelka między warstwą wewnętrzną i zewnętrzną, która przenosi wilgoć tylko na zewnątrz. Dzięki drobnym porom, przeprowadzana jest doskonała wymiana powietrza. Ale te buty są przeznaczone dla aktywnych dzieci. Jeśli dziecko wciąż chodzi w wózku, po prostu zamarza w takich butach. Kolejny niuans, wytrzymuje temperaturę do -10 stopni. W niższych temperaturach zamarza. Chociaż do tej pory producenci oferują opcję - membranę w połączeniu z owczą wełną, temperaturę graniczną do -30 stopni.

Valenki

Osobną kategorię, nigdy nie wychodzącą z mody zimowej, zajmują filcowe buty. Są dwojakiego rodzaju: staroświecki bez formy i nowoczesny, w postaci butów.

Normalne buty nie są zalecane przez lekarzy, ponieważ nie zapewniają fiksacji. Nie są przeznaczone do normalnej budowy pięty. Dlatego bardziej popularne produkty przypominające wygląd butów. Takie filcowe buty są wykonane w całości z owczej wełny. Anatomiczna wkładka wewnątrz, niewielki obcas, wąskie oparcie idealnie dopasuje piętę i rozłoży ładunek we właściwym kierunku. I piękny wygląd przyciągnie uwagę małej dziewczynki i zapewni mu dobry nastrój.

Wyczyść je miękką szczoteczką, wyschnij w pobliżu urządzenia grzewczego, zalej papierem, aby nie stracić kształtu i lepszego suszenia.

Zasada 4

podeszwa buta

Podeszwa. Jak już wspomniano, ta część powinna łatwo się zginać. To powinno się zdarzyć w obszarze palców, dla efektu chodzenia boso. To da pewność podczas jazdy, nie pozwoli ci się potknąć i spaść. Chropowata podeszwa zablokuje nierówną nogę.

Zasada 5

Szwy. Pamiętaj, aby sprawdzić szwy przed zakupem produktu. Wewnątrz nie powinno być nic do wykonania, żadnych grubych elementów, aby dziecko nie pocierało jej odcisków. Sprawdź, czy nici nie wystają. Jeśli podeszwa nie jest wszyta, ale przyklejona, spójrz na jakość pracy.Wpływa to również na komfort poruszania się.

Dobre buty można teraz znaleźć w każdej kieszeni, przestrzegając tych prostych zasad.


Powiązane publikacje