ss x
x

Znaczenie obuwia w rozmiarze dla jednorocznego dziecka


Jak określić rozmiar obuwia dziecięcego okruchy nie jest bezczynnym pytaniem. Na letni Nóżkami wciąż etapie tworzenia i zawierają dużo chrząstki. Ten wysoce elastyczna struktura, która może być łatwo przekształcony. Jeśli wybrać odpowiednie obuwie, stopa pozostanie zdrowe dziecko, poprawna forma, a nie przyniesie problemy w przyszłości. Wręcz przeciwnie zakup małych, wąskich modeli może prowadzić do deformacji stóp, płaskostopie i inne urządzenia kości więzadła problemów dzieci. Najsmutniejsze jest to, że te zmiany mogą być widoczne po prawej stronie. Skąpe uda się dorosnąć być nastolatkiem, a tylko pokazać się deformacje stóp (na przykład, zacząć rozwijać koślawa deformacja kości śródstopia kciuka - zacznie rosnąć „kości” i ranić stopy). Aby tego uniknąć należy regularnie (co roku), aby odwiedzić ortopedyczne lekarza. Buty powinny być dobierane według wielkości.

buty

Jak rośnie noga dziecka?

W wieku poniżej jednego roku zmiany następują niemal co miesiąc. Wartości średnie, dla których stopa rośnie, są następujące:

  1. do 3 miesięcy - noga dziecka rośnie do 9,5 cm, co odpowiada 16-17 Europejczykom i 0-2 Amerykanom;
  2. 3-6 miesięcy - stopa może wzrosnąć o około 1 cm, co odpowiada 17-18 Europejczykom i 2,5-3,5 - Amerykanom;
  3. 6-12 miesięcy - noga dziecka rośnie odpowiednio o 1-1,2 cm, ma 19 europejskich i 4-4 amerykańskich rozmiarów.

Są to średnie liczby, dzieci mają różne nogi. Jeżeli owoce była duża, a zatem dziecko jest bardzo duże lub bardzo małe, wręcz przeciwnie, liczby te mogą się różnić, ale nie za dużo. Zwykle będą one zbliżone do tych, które są, w ciągu pierwszych 2 lat życia długość podeszwy okruchów wzrośnie o około 2-2,2 cm, w kolejnych 2 latach - przyrost wynosi 2-2.3 cm, a następnie o 1 cm / rok. Noga rośnie do około 14 lat. Kształt i konstrukcja stopy jest ostatecznie utworzona w wieku 18 lat. Jest bardzo wygodny stół, w którym stosunek parametrów stóp i wieku dziecka wykreślany jest przez miesiące.Ten stół oczywiście nie eliminuje potrzeby mierzenia stopy czy zakładania butów, ale pomoże rodzicom zorientować się, czego oczekują przez pierwsze 5 lat.

obuwie dziecięce na okres do jednego roku

Jak nie wybrać butów dla Twojego dziecka

Podczas gdy dziecko jest bardzo małe i jeszcze nie zaczęło chodzić, kwestia wyboru butów lub butów nie jest najpilniejsza. Możesz pozostać na ciepłej skórze lub wełnianych butach, miękkich filcowych butach wykonanych z naturalnego futra. Takie modele mają stałe podeszwy, elastyczny, można go kupić z dobrym marginesem, a zimą nosić ciepłe skarpety. Rozpoczyna okres problemów przez 8-12 miesięcy, kiedy dziecko odejdzie. Wtedy wybór butów lub sandałów staje się bardzo aktualnym zagadnieniem, prawie sztuką, która wymaga, aby rodzice byli uważni na okruchy, aby zrozumieli kryteria wyboru przedmiotów.

Oczywiście dzieci są czasami kapryśne, ale głównym problemem nie jest to. Po pierwsze, dzieci, kiedy pasują buty, nie są w stanie określić stopnia komfortu. Po drugie noga niemowlęcia w roku składa się głównie z chrząstki i tkanki tłuszczowej, to znaczy, że przybiera formę niewygodnego, wąskiego modelu.

Dziecko po prostu nie czuje, że buty lub buty są małe. Nie ma sensu, by pytał "potrząsa" nim, "naciska", czy coś innego. Nie docenia właściwie, jakie sandały na niego włożyłeś: małe czy duże.

Następny niewiele można po prostu wizualnie jak model, a on powie, że wszystko jest dobrze, a będzie jeszcze jakiś czas nosić wąskie lub „short” buty, nie kapryśny. Twoje dziecko może po prostu znudzi przymiarka i zgadza się z modelem, który kładzie się na nim, jeśli tylko przestać niekończącej okucia procesowych.

Nie wybieraj butów ani butów na okruchy, nakładając je na zewnętrzną stronę podeszwy na stopę dziecka. Mogą równie dobrze być z wnętrza mniej niż na zewnątrz. Czasami ta różnica jest bardzo znacząca, szczególnie w przypadku wariantu zimowego.

Ponadto, nie jest konieczne ustalenie, czy but jest dopasowany, próbując przykleić palec z pięty. Jeśli model wzrokowo przyciąga dziecko, po prostu zgina palce i lekko "podaje" stopę do przodu, tworząc wrażenie, że but dobrze "usiadł" na stopie.

Nie kupuj pary, która dokładnie pasuje do długości stopy. Jak widać z powyższej tabeli, noga dziecka rośnie w imponującym tempie. Być może sandały kupione tydzień temu stały się małe.Aby kupić buty, potrzebujesz 1-2 cm więcej, aby wystarczyło przynajmniej w sezonie. Jeśli kupiłeś Buty zimowe lub trampki „tyłek”, a następnie umieścić na ciepłych skarpet jest już niemożliwe, a zimy są bardzo zimne, a następnie przesuń okruchy po prostu odmówić chodzić.

różnorodność obuwia dziecięcego


Kupujemy nowe ubrania na nogi bez dziecka

Oczywiście możesz użyć danych w tabeli. Ale to nie jest najdokładniejsza opcja. Prostym i dokładniejszym sposobem jest pobranie domowych pomiarów z nóg dziecka lub narysowanie "śladu". Dzięki temu nie musisz pytać opinii swojego dziecka o wygodę i komfort.

Pomiary wykonuje się za pomocą elastycznego miernika. Mierzy długość podeszew stopy i jej szerokość w najszerszym miejscu. Lub na grubym papierze rysuje się "ślad".

Aby wykonać rysunek "śladu", należy przestrzegać kilku nieskomplikowanych reguł:

  • "Ślad" jest rysowany w pozycji stojącej - w wieku roku dziecko może samodzielnie stać się kartką papieru lub tektury;
  • noga dziecka przebiega wzdłuż konturu, poruszając się wraz z ręką, aby uniknąć zniekształceń, zwłaszcza od wewnątrz;
  • Po wybraniu markera zatrzymaj się na cienkim markerze, ponieważ gruby wiersz może nie wyświetlać prawidłowo wyniku;
  • dokonywać pomiarów niezbędnych w godzinach wieczornych, jest możliwe po kąpieli, aby wyświetlić maksymalny rozmiar nóg (w poszerza kilka milimetrów dziennie leg).

Kiedy kupujesz obuwie dziecięce Nie bierz tego "prosto", zrób zapas 1-2 rozmiarów. Wtedy będzie trwać dłużej, a uratujesz nogę dziecko z deformacji.

Kupując dziecięce buty, buty lub sandały, możesz użyć następującej formuły:

PO = DC + CD + 3, gdzie

RO - rozmiar obuwia (buty / sandały), DS-długość stopy DM - margines dla przemieszczenia podczas ruchu wynosi około 0,2-0,3 cm, margines Z- „na rzecz wzrostu” stóp (0,2-0, 7 cm w zależności od tego, czy na 1 czy 2 rozmiary, im więcej oczekujesz na buty). W zależności od producenta różnica między sąsiadującymi rozmiarami mieści się w przedziale od 0,5 do 1 cm.

formuła wyboru

Wybierając buty lub buty, nie trzeba zatrzymywać się tylko na drogich modelach wykonanych z naturalnego materiału. Po pierwsze dlatego, że dziecko nie będzie nosić żadnej pary przez długi czas. Po drugie, nowoczesne, wysokiej jakości syntetyki są w stanie zapewnić "oddychanie" nogami na poziomie porównywalnym z poziomem naturalnych materiałów.Po trzecie, są elastyczne i "siadają" na stopie, a stopa nie zgina się pod ich formą.


Skarpetki na buty z dzieckiem

Maluch w wieku lat może już nauczyć się wybierać dla siebie buty i buty. Utrzymuj w nim chęć porównania modeli. Jeśli kupujesz buty, które lubi, będzie je nosił z przyjemnością. Ponadto sam proces wyboru podniesie gust dziecka.

Przy wyborze obuwia dziecięcego ważne jest, aby dokonać właściwego wyboru nie tylko pod względem wielkości, ale także pod względem stylu. Powinien być łączony z odzieżą i odpowiedni do wieku. Jeśli dzieci do rok możliwe jest zakładanie butów miękkich (pantofelków) na sznurki lub sznurówki, opcja ta nie jest odpowiednia dla dziecka w wieku roku.


Powiązane publikacje