ss x
x

Zalecenia dotyczące wielkości zimowych butów dziecięcych


Właściwy dobór obuwia dla dziecka decyduje o jego zdrowiu w przyszłości. Jeśli niewłaściwe jest dobieranie butów o odpowiedniej wielkości lub nieodpowiedniej jakości, może to prowadzić do płaskich stóp. Szrama składa się z chrząstek, które mogą prowadzić do jej odkształcenia w wyniku działania mechanicznego.

różnorodność obuwia dziecięcego

Dlatego musisz poprawnie określić rozmiar butów, nie należy naciskać i ściskać stopy. Jednocześnie zbyt dużo butów prowadzi do nadmiernego obciążenia kręgosłupa, dziecko będzie trudne do chodzenia, potknie się, co spowoduje częste upadki. Jak wybrać odpowiedni rozmiar obuwia dla Twojego dziecka? Aby w sposób kompetentny wybrać obuwie dziecięce na zimę, zalecamy przeczytanie tego artykułu.

Pomiar nogi dziecka

Aby prawidłowo zmierzyć stopę dziecka i określić wielkość butów zimowych, konieczne jest zmierzenie w pozycji stojącej. Ponieważ noga może usiąść do 10 mm, dziecko będzie musiało chodzić w butach, a nie używać go w pozycji siedzącej. Kolejność pomiaru jest następująca:

 • Dziecko należy położyć na płaskiej powierzchni, po uprzednim założeniu arkusza papieru. Następnie przechodź przez stopę, umieszczając ołówek lub długopis w pozycji pionowej;
 • Za pomocą linijki należy zmierzyć długość od kciuka do pięty. Obie stopy powinny być mierzone, ponieważ czasami różnica wynosi 0,5 cm .Jeżeli długość stopy jest inna, należy wziąć pod uwagę większy z pomiarów;
 • Pomiary najlepiej wykonywać wieczorem, ponieważ noga może trochę puchnąć pod koniec dnia;
 • Aby określić długość stopy u dzieci poniżej jednego roku, można użyć liny, której długość należy zmierzyć linijką po wykonaniu pomiarów.

Do uzyskanych wyników należy dodać od 1 do 1,5 cm, ponieważ za kilka miesięcy noga dziecka będzie rosła, a dla obuwia zimowego niezbędna jest wolna przestrzeń do ocieplenia.

Jak skorelować wyniki z rozmiarem butów zimowych

rozmiar buta

Niektórzy producenci butów stosują system barcass do pomiaru, w którym jeden skok = 2/3 cm (0.66). Podczas gdy system metryczny zakłada, że ​​długość stopy jest w mm.

Poniższa tabela pomoże Ci określić, jaki rozmiar buta wybrać dla dziecka.

Jeśli stół nie jest przed tobą w momencie zakupu, możesz po prostu obliczyć rozmiar obuwia dla dziecka. W tym celu dodaj 1-1,5 cm do długości stopy i podziel przez 0,66.

Jeśli rozmiar buta jest wskazany zgodnie z systemem prętów, poniższa tabela pomoże:

W przedstawionej tabeli M jest systemem metrycznym, a S jest układem słupkowym.

Niektóre cechy butów zimowych dla dzieckaAby prawidłowo wybrać odpowiedni rozmiar butów zimowych, możesz skorzystać z następujących wskazówek:
 • Wyjmij wkładkę, porównaj ją ze stopą dziecka;
 • Gdy wkładka nie zostanie zdjęta, możesz przemieścić stopę ołówkiem lub długopisem. To narzędzie powinno być ściśle w pozycji pionowej, to przedstawić właściwą nogą, bez zmniejszania lub zwiększania go. Następnie wytnij wynikowy wzór i włóż go do butów, za pomocą palców, aby ocenić jego położenie w środku.

Niewłaściwe jest ocenianie stada poprzez włożenie palca do bucika dziecka, który kładzie się na stopce, ponieważ maluch może wygiąć palce. Nie próbuj także zimowych butów w pozycji siedzącej lub leżącej.

buty

Zmierz także długość stopy mniej więcej raz w miesiącu. Szybko rośnie, może dziecko nosi buty, które stały się dla niego małe. Dziecko może nie odczuwać bólu z powodu grubszej warstwy tłuszczu niż osoba dorosła.

Pełność nogi

Nie powinniśmy zapominać o indywidualnej pełności nogi. Kompletność może być wąska, średnia lub szeroka. Jeśli dziecko ma wąską nogę, nie można kupić butów ze zbyt szerokimi skarpetkami, ponieważ obciążenie mięśni nie zostanie prawidłowo rozłożone. Nie możesz pozwolić, by noga dziecka zwisała w butach. I odwrotnie, buty nie powinny ściskać delikatnej chrząstki stopy, aby ich nie odkształcić. Obcisłe buty również naruszają krążenie krwi.

Pełność buta nie pasuje do nogi, jeśli but jest prawie na nim noszony. Nie możesz na siłę przymocować butów do dziecka. Jeśli sprzedawca twierdzi, że buty ze skóry naturalnej rozciągną się, stanie się to po tym, jak dziecko przetrze modzele na nogach. Buty muszą początkowo być wygodne. Dodatkowo, jeśli podczas pierwszego dopasowania buty dla dziecka są zbyt ciasne, to z czasem noga będzie rosła jeszcze bardziej.

Jeśli podczas dopasowywania noga jest źle przymocowana do butów, podczas chodu zauważalnie się chwiejesz, nie musisz kupować tego obuwia, ponieważ jest on przeznaczony do pełniejszej nogi.


Wybór obuwia w zależności od wieku

Konieczne jest kupowanie obuwia zimowego dla dzieci w zależności od ich wieku. Dziecko, które nie osiągnęło roku, nie musi kupować butów do chodzenia, zanim zacznie chodzić. Ubieranie butów zimowych będzie problematyczne, nie jest możliwe prawidłowe ustawienie nogi z powodu niedojrzałych mięśni.

Dla dzieci lepiej wybrać ciepłe futrzane botki lub filcowe buty. Kiedy zaczyna chodzić, możesz kupić buty do chodzenia.

właściwy dobór butów

Jeśli dziecko po noszeniu buta pojawiło się zrogowacenie lub zaczerwienienie w postaci pasków, najprawdopodobniej jego buty są napięte, a on jest zmuszony do naciskania palcami.

Aby kupić buty dziecięce, lepiej zabrać dziecko ze sobą do sklepu. Jeśli możliwe jest wyjęcie wkładki i zmierzenie jej długości, należy to zrobić. Podczas montażu automat parę butów zimowych, trzeba pozwolić dziecku być jak rodzice w tym czasie musiał go obejrzeć. Nie powinien tasować nóg i zginać ich.

Nie powinniśmy zapominać o cechach dzieci w wieku 5-6 lat, nie odczuwać dyskomfortu podczas zakładania obuwia ze względu na zmniejszoną wrażliwość. Dlatego dziecko może popełniać błędy, twierdząc, że buty mu nie przeszkadzają.

Materiały do ​​obuwia zimowego

Dzieci, które już zaczęły chodzić, trzeba wybrać buty z naturalnych materiałów, aby skóra oddychała. Buty ze skóry naturalnej uważane są w tym względzie za najlepszą opcję. Wynika to z faktu, że jego właściwości rozciągają się i przyjmują kształt nóg.

Dlatego nie możesz nosić obuwia dziecięcego. Ponieważ materiał wewnątrz butów jest odkształcony w wyniku zużycia przez pierwszego właściciela.

Cóż, jeśli wnętrze buta jest wykonane z naturalnego futra. Sztuczne i syntetyczne futro różni się połyskiem, naturalne futro będzie nudne. Tekstylia mogą być również używane do robienia butów. Materiały filcowe, wełniane i drapowane nadają się do wersji zimowej.

Wadą takich materiałów jest niewystarczająca sztywność grzbietu. Dlatego dzieci poniżej 9-10 lat nie powinny nosić takich butów na stałe, lub możesz wybrać kombinację skórzanych i tekstylnych modeli butów.Zablokuj buty zimowe od wewnątrz powinny być pokryte futrem, aby noga nie zamarzła.

wybór obuwia

Skóra na buty nie nadaje się do butów zimowych, materiał ten nie przepuszcza powietrza i nie wytrzymuje niskich temperatur. Do odróżnienia od naturalnej skóry sztucznej, trzeba dokonać jej rękę na kilka minut, powierzchnia materiału nienaturalnego pozostanie zimna. Jeśli istnieje otwarte cięcie skóry, możesz spróbować wyciągnąć z niej nitkę. Gdy tylko jest to możliwe, but jest wykonany ze sztucznego materiału.

Wśród różnorodności prezentowanych modeli można znaleźć buty nubukowe. To jest nazwa skóry, która została odkryta. Zewnętrznie ten materiał przypomina aksamit. Takie modele wyglądają atrakcyjnie i pięknie. Jednocześnie nie są całkowicie praktyczne, ponieważ ich wygląd pogarsza się pod wpływem wilgoci. Ponadto ten materiał wymaga szczególnej troski.

Wymagania dotyczące obuwia dziecięcego

Aby upewnić się, że noga dziecka jest odpowiednio uformowana, należy kupić obuwie dziecięce, biorąc pod uwagę niektóre cechy:

 • Plecy powinny być sztywne i sztywne, aby przymocować stopę. Dotyczy to dzieci, których wiek nie osiągnął 10-12 lat.
 • Podeszwa powinna zginać się i tylko w miejscu fałdy stopy.
 • Górne części butów i części boczne muszą się wygiąć. Konieczne jest, aby były wykonane z miękkich materiałów, tak aby podczas chodzenia dziecko nie odczuwało dyskomfortu, a w razie przypadkowego upadku nie uszkodziło stopy.
 • Konieczne jest posiadanie pięty, która jest niezbędna do kształtowania właściwego chodu i postawy. Zbyt duża pięta pomoże dziecku upaść do przodu, a jego brak - powrócić.
 • Skarpety nie powinny być zbyt wąskie, aby zapobiec krążeniu krwi.

Podczas spaceru nie wkładaj zbyt dużo ubrania dziecku. Jeśli dziecko jest zbyt ciasne w bucie, palce na pewno zamarzną z powodu braku ruchu. Jeśli buty są za duże, ciepło nie będzie przechowywane w środku.

Wśród starszego pokolenia istnieje stereotyp, że dla ciepłych ubrań i butów osobliwie jest ciężki i gruby. Należy jednak ubrać dziecko w pogodę, nadmierne przegrzanie może prowadzić do nieprawidłowego pocenia się. Ponadto, nowoczesne technologie nie stoją w miejscu, opracowano materiały, które są jednocześnie lekkie i ciepłe.Teraz już wiesz, jak właściwie określić i wybrać rozmiar obuwia dla dziecka, a jakie wymagania powinny odpowiadać modelowi, który Ci się podoba, pozostaje tylko iść do sklepu, aby kupić odpowiednią opcję dla dziecka.


Powiązane publikacje