ss x
x

Czas ubierać pierwsze buty


Kiedy można ubrać dziecko swoimi pierwszymi butami

Wielu rodziców ma pytanie, kiedy umieścić pierwsze buty na swoim dziecku. Eksperci są podzieleni na opinie, ponieważ wszystkie dzieci są różne, dla każdego dziecka jego indywidualne podejście. Jednak większość lekarzy zgadza się, że nie ma sensu ciągnąć nogi dziecka nawet przez sześć miesięcy. Maksymalne wygodne skarpetki lub luźne botki. Bez twardych fiksacji. A tkanina powinna być naturalna.

pierwsze buty dla dziecka

Przed następnym zakupem dla dziecka pomyśl o funkcji, jaką ta rzecz niesie. Każde obuwie służy przede wszystkim jako ochrona. Dlaczego miałby go nosić, skoro nie może jeszcze chodzić?

Przed zakupem butów skonsultuj się z ortopedą. Doradzi, które buty kupić i kiedy go nosić na okruchy.

Niektórzy eksperci uważają, że trzeba trenować dziecko, gdy stoi na nogach, podczas gdy inni mówią, że można to zrobić dopiero po pierwszych krokach. Wszystko zależy od rozwoju stopy. Jeśli dziecko ma pewne problemy, najprawdopodobniej lekarz zaleci natychmiastowe zabłyśnięcie, gdy zaczął stanąć na nogach. Ale głównie w domu dzieci powinny być boso. W końcu po prostu poszedł, musi poczuć jego palce i stopy. Wskazane jest, aby nic nie przeszkadzało mu w tym procesie. Musi być swoboda działania.

A na ulicy będzie potrzebował ochrony przed nieoczekiwanymi problemami. Dziecko będzie nadal uczyć się otaczającego go świata, ponieważ nie jest już interesujące siedzenie na wózku inwalidzkim.

Które buty mają pierwszeństwo

Wiele sklepów i stron internetowych zawiera reklamy sandałów i butów dziecięcych. Coś w lewo w pojemnikach babć od starszych wnuków z jej przyjaciół, też mogą wprowadzić propozycje poinformować buty córki. Nie spiesz się, aby się zgodzić. Ważne jest, aby podejść do wyboru pierwszego buta dla młodej damy z całą odpowiedzialnością.

Główna zasada - nie pozwól dziecku nosić butów dla starszych krewnych. To już uformowało się i podeptało pod ich stopę, dlaczego miękisz powinien zrobić stopę dla czyjegoś standardu? Pierwsze buty powinny być nowe.

Ponadto wyróżnij jeszcze kilka punktów
 • Materiał
 • Podeszwa
 • Wkładka
 • Rozmiar
 • Sztywność
 • Palec u nogi

Materiał

pierwsze buty

Zatrzymaj wybór tylko na naturalnych materiałach. Noga powinna być wyposażona w dobrą wymianę powietrza, aby nie zachorować w przyszłości. Jeśli to buty zimowe, wnętrze pozwala również na obecność tylko naturalnego futra. Brak szorstkich szwów i nierówności w środku, tak aby nie wkładać zrogowacenia na maleńkie nogi.Podeszwa

Łatwość poruszania się w dużej mierze zależy od podeszwy. Nie powinna być zbyt gęsta i elastyczna, zwłaszcza u podstawy kciuka. To rodzaj amortyzatora. Niedopuszczalne jest tworzenie grubych tkanin. Na górze sandały powinny również idealnie przybrać kształt stopy podczas chodzenia i powrócić do pierwotnej pozycji.

Wkładka

Dla tego elementu ważny jest kształt anatomiczny, jak pokazano na zdjęciu. Ze wsparciem łuku lub bez niego - decyduje lekarz. Ale wkładka koryguje piętę dziecka podczas chodzenia. Dlatego omawiaj ten punkt z dobrym chirurgiem - ortopedą.

Rozmiar

Większość rodziców stara się kupować buty, które dorastają dla swoich dzieci. I to jest gruby błąd. Jednocześnie pojawia się nieregularne ułożenie stopy, nie jest ona zamocowana w sandałach o 3 rozmiarach większych, nawet ortopedycznych.

Noga dziecka nie powinna wisieć w bucie, trzeba silnego utrwalenia dla prawidłowego rozwoju delikatnych stawów. Ale nawet jeśli buty też nie powinny być kupowane.

Najlepszy wybór na okruchy buta jest 0,5-1,5 cm większy niż jego własna noga. W tym samym czasie 1,5 cm na obuwie zimowe. W przypadku sandałów wartość ta nie przekracza 1 cm.

To właśnie w takich wartościach pięta dziecka będzie bezpiecznie przymocowana, a on nie zamarznie, wypełniając się odciskiem.

Sztywność

sztywność butów

Bardzo ważny parametr. Dla zdrowych dzieci nadal potrzebujesz butów, które wspierają, odpowiedniego kształtu, aby zapewnić rozwój stopy we właściwym kierunku. W związku z tym produkty z tkanek miękkich nie będą działać. Ważne jest wyraźne zamocowanie w pięcie i powyżej, co zapewnia sztywność i wysokość tyłu buta. Noga powinna być bezpiecznie zapięta. Ponadto na górze butów potrzebne jest dobre dopasowanie nóg. Przy zakupie dać zdecydować się na modelach, które są zapinane na rzepy lub koronki wiązanej na górze niż na stronie produktu. Możesz więc samemu dostosować mocowanie.

Palec u nogi

Wybierz buty z szerokim nosem.Więc palce dziecka będą w wolnej pozycji, nie są zaciśnięte. Lepiej, że sandały są zamknięte, pomoże to uniknąć urazów i da dziecku ogromną radość i swobodę ruchów.

Jak dokonać właściwego wyboru

wybierz buty dla swojego dziecka

Kupując, nie musisz się mylić z rozmiarem butów. Ale jeśli to są pierwsze kuplety w życiu? Jak dokonać dopasowania. Nawet jeśli chłopak da ci szansę na wszystkie opcje, nie powie, gdzie jest niewygodny.

Dlatego przyda Ci się kilka wskazówek.

 • Wieczorem narysuj nogę na kartce papieru, tylko w pozycji stojącej. Zrób rezerwę 0,5-1,5 cm, a zgodnie z tym szkicem zmierz patyk o pożądanej długości.
 • Idź do sklepu z dzieckiem. Poproś sprzedawcę, aby podał wszystkie odpowiednie modele i rozmiary, i wypróbuj je na przygotowanym drążku, wciskając go do środka produktu. Co jest właściwe, spróbuj na swoim dziecku, 1-2 pary, nie więcej. Na początek wystarczy.
 • Przy pierwszym zakupie nie powinieneś korzystać z usług sklepów internetowych, niezależnie od atrakcyjnej ceny. Dziecko powinno spróbować zakupu w sklepie i przejść przez niego w holu, zanim znajdziesz się w kasie.
 • Spróbuj lepiej po obiedzie, do wieczora. Nogi małego mod są wtedy zaciśnięte i nieco powiększone. Stworzy to dodatkowy zapas do wybranego rozmiaru, tak aby podczas wieczornego spaceru nie okazało się, że nowe buty są blisko niego.
 • Pamiętaj, aby zwracać uwagę na parametry, które zapewniają niezawodne zamocowanie i wygodną pozycję stopy dziecka. Sprawdź podeszwę pod kątem elastyczności, lekko zginając ją w dłoniach. Jak zachowuje się przyklejone rzepy na nodze.

 

Konieczne jest, aby buty były wyposażone w niski obcas około 0,5 cm, jak pokazano na poniższym zdjęciu. To uratuje okruchy od płaskich stóp.

pięta

 

Pamiętaj, że z eleganckich butów w postaci łodzi warto zwrócić uwagę. Obecnie prezentowana jest szeroka gama praktycznych i pięknych modeli, pomagających w prawidłowym rozwoju nóg chłopca.

Ogólnie wielu lekarzy zgadza się, że nawet zdrowe dzieci powinny mieć parę anatomicznych sandałów. Można je kupić w dowolnym specjalistycznym sklepie lub kupić podobne. I tu są konkretne znaki ortopedyczne muszą być omówione z ortopedą. Spontanicznie takie rzeczy nie mają sensu kupować, muszą być pewne wskazania. W przeciwnym razie możesz uszkodzić rozwijającą się stopę.

Nie napełniaj dziedzica kupą butów.Lepiej kup mu 2 pary sezonów i wielkości.

Najważniejsze:

 • Obuwie na letnie upały;
 • Trampki (w chłodne letnie dni);
 • Buty sezonowe;
 • Buty lub filcowe buty są zimą.

Kup buty na sezon, a następnie oszczędzaj na zdrowiu najcenniejszej rzeczy, jaką masz - Twojego dziecka.


Powiązane publikacje