ss x
x

Nieprzyjemny wybór zimowych butów dziecięcych


Współcześni producenci oferują szeroką gamę obuwia na każdy gust i torebkę. Rodzice, kiedy przychodzą do sklepu i patrzą na półki na pierwszy rzut oka, często czują się zdezorientowani. Dla małego człowieka wybierz właściwą buty są bardzo trudne, a dla dziecka, które dopiero niedawno podjęło pierwsze kroki, czasami wydaje się to niemożliwe.

buty zimowe

Głównym celem zimowych butów dziecięcych jest zachowanie ciepła. Przeziębienia, katar, zaczerwienienie gardła, kaszel zaczynają się w większości przypadków od mokrych i zamarzniętych stóp.


Dlaczego dzieci są zimne podczas zimowych spacerów?

Zdarza się, że dziecko aktywnie się porusza, koziołkuje w nowoczesnych butach z wełnianymi skarpetkami, a po powrocie - jego nogi są bardzo zimne. Prawdopodobne przyczyny trochę zamarznięcia.

1. Rozmiar jest nieprawidłowy.

Przy małych - palce są przyciśnięte do siebie, nie ma możliwości ich wymieszania. Unieruchomione, zaczynają zamarzać. W zbyt dużym - nie ma wpływu na zachowanie ciepła.

2. Niska jakość, tanie podróbki.

Rezultatem korzystania z tanich surowców i niedbałego krawiectwa jest to, że piękne buty na zewnątrz nadają wilgoć, a po kilku dniach są odrywane. Zakupiony podróbek, który nie spełnia podstawowych wymagań, w końcu będzie kosztować więcej, ponieważ będzie musiał kupić nową parę i stale leczyć nosa.

3. Dodatkowe skarpety.

Kiedyś było tak, że im więcej nosisz, tym jest cieplej. Ale nowoczesne surowce i nowe technologie obalają tę opinię. Ponadto, dzieci ciągle się poruszają, początkowo są ciepłe i wygodne, a następnie gorące, zaczynają się pocić, a ich mokre stopy szybko schładzają się i zamrażają.

4. Naruszenie krążenia krwi.

Dla dziecka poniżej jednego roku, mechanizm termoregulacji nie jest jeszcze skonfigurowany i jest prawdopodobne, że nawet w cieple, może mieć zimne dłonie i stopy. Po roku, kiedy dzieci stają się bardziej aktywne, problem kończyn "lodowych" zwykle mija.

5. Czynnik psychologiczny.

Jeśli ciągle mówisz jakiejkolwiek osobie, zwłaszcza małej, że zamarznie, to, o dziwo, nawet w cieple będzie chłodno i chłodno.

Kryteria wyboru.

Aby buty na zimę były ciepłe, suche i wygodne, przy zakupie należy przede wszystkim wziąć pod uwagę:

 • materiał z góry i grzałki;
 • nie powinno utrudniać chodzenia;
 • rozmiar jest zgodny z grubością skarpet i rajstop;
 • waga, maluch powinien łatwo podnieść nogę i zrobić krok;
 • jakość krawiectwa, brak zgrubienia i składania będzie niewątpliwym plusem.

Jak wybrać odpowiedni materiał?

buty zimowe

Na wierzchu najlepsza jest naturalna skóra lub tkanina. Spełniają wszystkie wymagania higieniczne, przepuszczają powietrze, siedzą idealnie.

Po zużyciu tkanina nie rozciąga się, a skóra nieznacznie się rozciąga wzdłuż długości stopy i obwodu wału.

Obuwie skórzane będzie trwać długo, jeśli jest odpowiednio i kompetentnie zadbane:

 • Suszyć tylko w temperaturze pokojowej;
 • wypełnić gazetą, która szybko wchłania wilgoć;
 • smarować specjalnym kremem.

Kolejny materiał na wierzch - nubuk, trochę jak aksamit i ma lekką drzemkę. Należy pamiętać, że nubuk nie nadaje się do mokrej i gęstej pogody, a dla dzieci jest niepraktyczny, ponieważ wymaga starannego leczenia i ciągłego czyszczenia.

Skóra na zimę nie jest odpowiednia, ponieważ pęka na mrozie i jest krótkotrwała. Łatwo jest odróżnić, w przeciwieństwie do skóry, jest cool, jeśli trzymasz go w dłoniach - nie nagrzewa się, zawsze możesz wyciągnąć nitkę przy cięciu.

Dla idealnie dopasowanego termoplastycznego elastomeru i polichlorku winylu, które łatwo zginają się w dziobie, nie pękają na zimno. Ważne jest, aby zbadać rysunek, jeśli jest on skierowany w różnych kierunkach, wtedy podeszwa będzie chodzić mniej podczas chodzenia.

Wkładka lepiej wybrać futro, jest cieplej i bardziej miękko. Istnieje również opinia, że ​​w dobrym bucie usuwa się wkładkę i można ją łatwo wysuszyć, a w razie potrzeby łatwo ją wymienić. Ale zimą buty dziecięce muszą być bezpiecznie przymocowane i nie poruszać się w różnych kierunkach.

ciepłe buty

Do grzejnika odpowiednie futro, na przykład kożuch (mouton lub cigeyka). Sztuczne futro różni się nienaturalnym połyskiem lub podstawą. Jeśli podstawa jest tkana - to sztuczne futro, jeśli skóra jest naturalna. Ta izolacja jest idealna dla dzieci, które jeszcze nie dużo chodzą i spędzają większość czasu na ulicy w wózku.

Pamiętaj! Zimowych butów nie można wkładać do akumulatora ani do niego. Naturalne materiały dobrze wysychają i nie tracą właściwości w temperaturze pokojowej.

Izolacja membrany to porowaty materiał, który przenosi wilgoć tylko w jedną stronę.Podczas szycia jest umieszczany między dwiema warstwami: górną i wewnętrzną. Skarpety i rajstopy w swoim składzie powinny być syntetyczne, ponieważ naturalna tkanina nie pozwoli wilgoci wyjść na zewnątrz. Membrana traci swoje właściwości użytkowe podczas suszenia w pobliżu elementów grzejnych i urządzeń elektrycznych.

Syntetycznego izolatory można zidentyfikować Thinsulate (sztuczna łabędzia w dół) na dzień bilansowy, które mogą wytrzymać ekstremalne zimno i nawet przy dużej wilgotności doskonale zatrzymuje ciepło. Początkowo przeznaczony do ogrzania ubrania polarników i kosmonautów.

Niektóre obuwie używa folii termicznej, która jest cienką warstwą. Folia zapobiega wnikaniu zimnego powietrza i odbija ciepło ciała.


Odmiany butów zimowych

Buty.

Klasyczne buty to skórzane buty z naturalnym topem. Należy jednak pamiętać, że takie buty nie są przeznaczone do silnych mrozów, ale w pokoju będą gorące. Zipper - zamek ułatwiający obuvaniya i procesu mocowania, szczególnie dla dzieci starszych niż jeden rok, wszyscy, którzy chcą spróbować własnych.

Buty.

Jakościowe buty na membranach można nosić od października do kwietnia, szczególnie w błocie pośniegowym i deszczu. Odpowiedni dla dzieci, które aktywnie poruszają się po ulicy. Zapięcie na rzep lub sznurówki, które osiągną najlepszą fiksację.

Dutiki.

manekiny dziecięce

Idealne rozwiązanie do mokrych warunków. Są to gumowane dno i nieprzemakalna tkanina na bootlegu, na górze zwykle są ściągane razem przez gumkę.

Snowbuts.

Reprezentuje butów, składającego się z wielu warstw: górnej z polipropylenu, średnio - filc wełnianych - termicznych lub folia błony wewnętrznej. Wewnętrzną warstwę można łatwo usunąć. Śniegi od znanych producentów to buty, które można nosić od +5 do -30 stopni Celsjusza. W niskiej temperaturze nie trzeba zakładać cieplejszych skarpet. Zamek błyskawiczny lub zapięcie na rzep, góra jest regulowana za pomocą koronki.

Ugggy.

To są kożuchy. Doskonale utrzymuj ciepło i sucho. Nie nadaje się do aktywnego dzieci, bojąc się wilgoci, wymagają starannej pielęgnacji i leczenia.

Valenki.

Klasyczne buty zmierzwione wełnę i nie mają szwów, zapewniają suche ciepło, w dawnych czasach były uważane za lecznicze i noszone nie tylko na ulicach, ale także w pokoju w zimnych porach roku rok. Nadaje się tylko do czystego śniegu, nieskropanego chemikaliami. Możesz użyć kaloszy, które są ubrane osobno od góry.

Nowoczesne buty są nieco zmodernizowane, chociaż niektórzy eksperci odmawiają nazywania ich filcowymi butami. Uszyty z owczej wełny, ozdobiony kolorową aplikacją i zwykle jak roczek dziecko. Są odporne na silne mrozy i spełniają wymagania dotyczące obuwia dziecięcego rok i po: kształcie, wyglądzie wkładki, obecności niewielkiego obcasa, a także nie wymagają kaloszy.

Inną odmianą butów są fińskie buty, bardzo lekkie, ale mimo zwiększonej odporności na wilgoć, kałuże w nich nie powinny być chodzone. Podeszwa wykonana jest z poliuretanu.

Buty są czyszczone za pomocą szczotki i wilgotnej szmatki, mogą być suszone obok urządzenia grzewczego

Bachelorette i Pyme.

różne buty

Są narodową cechą narodów Północy. Wykonane są ze skór jeleniowatych z futrem na zewnątrz, w środku wkładany jest naturalny izolator, który wytrzymuje silne mrozy. Szerokość wału regulowana jest za pomocą pasków. Podeszwa jest wykonana z gumy termicznej, ale może być z gumy lub filcu.

Jak wybrać obuwie zimowe dla dziecka do roku?

Jeśli dziecko dopiero zaczyna stawać na nogach jesienią, nie kupuj obuwia zimowego na raz. Na początku zimy stopa rośnie i zimowe buty przymierzyć sześciomiesięcznych okruchów trudne, ponieważ istnieje możliwość, aby nie ciągnąć nawet w wysokiej rozdzielczości. Kup ciepłe botki na futrach, butach lub butach, które na spacery w wózku będą świetną opcją.

Jeśli miękisz już zaczęła chodzić zimą, wtedy kupimy buty ze skóry z naturalnym futerkiem, ale ponieważ jest to nadal nieaktywny piechur, opcja z membraną nie może być jeszcze rozważona. Buty zimowe powinny być ciasne, ale nie krępuj się, musisz wykluczyć możliwość, że miękisz wyrzuci je na środku ulicy.

Pierwsze buty powinny mieć małe (około 0,5 mm) obcasy, które pomogą prawidłowej budowie stopy.

Jeśli dziecko jest dobre w okresie zimowym, lepiej kupić dwie pary. Jeden na mróz, drugi na cieplejszą pogodę.

Parametry do określania wielkości

wybierz buty

Podczas dopasowywania ważne jest, aby pamiętać, że obuwie zimowe jest wolne, ale małe, ponieważ przestrzeń powietrzna zawsze tworzy efekt cieplny. Palce powinny być wolne, a noga - pewnie zamocowana.Nie kupuj butów z wyprzedzeniem dla dziecka, które nie ukończyło pierwszego roku życia.

Jeśli rodzice są zmuszeni dokonać zakupu bez dopasowania, to powinieneś zwrócić uwagę na ważne czynniki określające rozmiar:

 1. Długość. Na papierze przesuwaj stopę wzdłuż konturu. Ważne jest, aby dziecko stało. Centymetr mierzący długość wydruku pomiędzy najbardziej odległymi punktami. Dodaj 1-1,5 centymetra. Będzie to wielkość bez względu na skarpetki, ale zarysowany kontur będzie lepiej wycięty i przeniesiony do sklepu.
 2. Kompletność. Zazwyczaj buty dziecięce są podzielone na szerokość: wąska, średnia, szeroka. Buty nie powinny ściskać nogi, ale wolne, gdy "zawiesza się" noga, nie jest zalecane. Powinieneś wiedzieć, że buty włoskich producentów są przeznaczone do wąskiej nogawki, a buty niemieckie i norweskie są wystarczająco szerokie i wygodniejsze.
 3. Wynurzenie. Jest to część przejściowa od stopy do nogi dolnej. Jeśli buty są zbyt wąskie - trudno je założyć na nogę z wysokim uniesieniem.

Wybierając buty dla dziecka, zwracaj uwagę nie tylko na praktyczność i jakość, ale także na wygodę i kolor. Skonsultujcie się z dziećmi, nawet okruszyna do roku może wyrazić wasz protest z niezadowoleniem i łzami.


Powiązane publikacje