ss x
x

Jak ubrać noworodka


Wiele pytań rodzi się u młodych rodziców w szafie małego spadkobiercy, zwłaszcza gdy urodził się późną jesienią. A pytanie, jak właściwie umieścić noworodka na ulicy, stawia mamę i tatę w ślepym zaułku.


Co powinno być w szafie noworodka

Wielu rodziców, mimo uprzedzeń, jeszcze przed narodzinami dziecka, próbuje kupić wszystko, co jest mu potrzebne. W tym ubrania. Ktoś wymiata z półek sklepów wszystkie małe rzeczy, pod napływem uczuć. I ktoś stara się uważnie przyjrzeć tej sprawie.

jak ubrać dziecko

Kup noworodka za nieco więcej niż spodziewany rozmiar. To wystarczy na jeden sezon. Nie da się przewidzieć, jaki będzie twój karapuz w ciągu roku.

Potrzeby tak małego stworzenia nie są jeszcze zbyt wielkie. Ale rozsądnie jest podejść do jakości tkaniny, z której wykonana jest odzież. Powinny to być materiały naturalne, służące do wymiany powietrza z otoczeniem. Ponadto, pranie powinno być miłe dla ciała okruchów.

Oto lista wszystkich niezbędnych rzeczy dla małej dziewczynki:

 • Cienki kombinezon - 4;
 • Cienkie bluzki - 4;
 • Ciało - 3;
 • Suwaki - 4 pary;
 • Cienkie skarpety - 3 pary;
 • Chepchiki - 3;
 • Ciepłe skarpetki - 3;
 • Ciepły kombinezon - 1;
 • Grube kombinezony - 1;
 • Górny kombinezon, możesz kopertować - 1;
 • Sling - 2;
 • Szalik - 2;
 • Czapka - 2 (ocieplana futrem, bez podszewki);
 • Pampers - w razie potrzeby;
 • Ciepły pled - 1.

Wyciąg ze szpitala

Nie da się nie powiedzieć o takiej chwili jak wyciąg z szpitala. Każda mama będzie starała się ubierać narodziny tego stworzenia jak najpiękniej. W końcu po raz pierwszy pojawi się na świecie. Nie zapominaj, że nadal ma pierwsze wyjście na ulicę. Oczywiście, personel szpitalny pomoże nałożyć okruchy, ale musisz dokładnie przemyśleć, co musisz mieć na to ważne wydarzenie.

Na kopercie do rozładowania będziemy się zastanawiać bardziej szczegółowo. W sklepach można znaleźć duży wybór takich towarów.Od najbardziej eleganckiego do praktycznego. Można go zastąpić zwykłą ciepłą kombinacją. Ale jeśli zdecydujesz się jeszcze ubierać dziecko, nie musisz nadużywać marszczenia, sznurków itp. Powinno być wygodnie i ciepło. Koperta jest lepiej kupić nie raz, ale może później wymienić sukienki na studniówkę. Model, który jest jednocześnie elegancki i praktyczny, można łatwo znaleźć na półkach w sklepach dziecięcych.

ubrania noworodka

Ubieranie dziecka w domu

Dowiemy się, jak ubrać noworodka w domu. Przede wszystkim kierujemy się temperaturą w pomieszczeniu. Na przykład w listopadzie ogrzewanie jest już włączone, więc nie należy obawiać się hipotermii.

Najkorzystniejsza temperatura w pokoju dla dziecka wynosi 21-23 stopni. W takich warunkach dopuszczalne jest lekkie ubranie, najważniejsze jest to, że powinien się w nim czuć swobodnie.

W takich przypadkach dopuszczalne są następujące opcje:

 1. Raspashonka z cienkimi suwakami i skarpetkami.
 2. Ciało z cienkimi majteczkami i skarpetami.
 3. Cienki kombinezon i skarpetki.

Obecność czepków jest zapewniona w celu ubierania ich tylko po kąpieli. Nie niepotrzebnie podgrzewaj dziecka, nie jest to konieczne przy komfortowej temperaturze w pomieszczeniu.

W przypadku domu dopuszczalne jest użycie procy z lekkich materiałów. Jeśli zdecydujesz się na zakup tak użytecznej rzeczy, lepiej jest użyć jednej procy w domu, a innej na ulicy. Do tej pory producenci są gotowi zaoferować rodzicom szeroki wybór tego atrybutu. Jest bardzo wygodny w użyciu procy, aby uspokoić dziecko, na przykład, kiedy rozpocznie on kolki. Istnieją modele, które pozwalają nosić noworodka, naciskając na brzuch.

ubrania na spacer


Jak ubrać noworodka na spacer

Niedojrzały organizm jest bardzo trudny do przyzwyczajenia się do nowego świata, a rodzice obawiają się złego kroku. Spróbujmy zrozumieć zawiłości tej ważnej kwestii, jak ubrania dla noworodka w sezonie zimowym. Po tym wszystkim, to jest bardzo ważne, ważne jest, aby nie popełnić błąd. A pogoda może ugotować niespodziewane niespodzianki.

Najpierw trzeba powiedzieć, że pierwszy spacer powinien być bardzo krótki. Nie więcej niż 5 minut. Każde kolejne - 5 minut więcej. Dlatego zwiększamy czas. Oczywiście, konieczne jest, aby skonsultować się z pediatrą, to wszystko zależy od cech organizmu dziecka. Bez względu na czas trwania ubieramy się w zależności od pogody.

Podstawowa zasada jakiejkolwiek pogody, aby ubrać dziecko, jest konieczna na jednej warstwie cieplejszej od siebie.Po zbyt ciepłym owinięciu dziecka moja matka ryzykuje, że najpierw się potnie, a potem zacznie zamarzać z długiego pobytu na spacerze.

Rozumiemy warunki temperaturowe, ponieważ w zimie są zarówno bardzo mroźne dni, jak i mniej mroźne.

ubierz dziecko

Jeśli temperatura w zimie jest powyżej 0 stopni

Nieprzewidywalność pogody może zaskoczyć. Ale zasada trzech warstw obowiązuje przez cały zimny sezon. Tylko druga warstwa może być łatwiej późną jesienią lub zimą, gdy temperatura powietrza przekracza 0 stopni.

Najpierw zakładamy pieluchę i bawełnianą bieliznę. Bluzki można zastąpić długimi rękawami. Najważniejsze, że można je łatwo ubrać i usunąć. Wkładamy kapcie i ciepłe skarpetki.

Druga warstwa jest ogólnie ciepła, ale nie wełniana. Czy polar. W każdym przypadku.

Trzecia warstwa to górne kombinezony, możesz mieć kopertę, szalik. Jeśli jest futrzana podszewka, można ją usunąć.

Jeśli chodzi o przedmiot, taki jak szal, dobrze jest mieć 2 sztuki. Jedno ciepło, na mroźne dni. Drugi szalik jest lżejszy.

Szyja i plecy dziecka są najbardziej narażonymi miejscami. Pocą się najszybciej. A zimą jest to wyjątkowo niebezpieczne. Dlatego nawet tak prosta rzecz jak szalik powinien być wybrany zgodnie z pogodą.

 Jeśli temperatura w zimie wynosi od 0 do -10 stopni

Przy takiej pogodzie należy wymienić drugą warstwę w odzieży na gęstszą. Wełniane skarpetki. Pamiętaj, aby nosić szalik. Dopuszcza się stosowanie procy. Okruszka będzie chroniona przed niekorzystnymi czynnikami. Ale nie zapomnij sprawdzić nosa. Jeśli zrobi się zimno, jest to pierwszy sygnał do powrotu do domu.

ubierz dziecko w zimie

 Jeśli temperatura jest niższa niż -10 stopni

Tutaj warto ubierać się tak samo, jak w poprzedniej wersji, w temperaturze -10 stopni. Ale z góry dodajemy jeszcze jedną warstwę - ciepły koc lub koc. Upewnij się, że szyja dziecka jest chroniona przed przedmuchiwaniem, załóż szalik.

 Jeśli temperatura jest niższa niż -20 stopni

Przy takiej pogodzie lepiej nie chodzić z kruchego okrucha. W szczypie czas przejścia powinien być ograniczony do 15 minut. Inną opcją jest przytrzymanie dziecka ubranego, jak na spacer, przy otwartym oknie.

Po przeanalizowaniu informacji o tym, jak ubrać noworodka w zimie, młode matki powinny zrozumieć, że nie ma w tym nic skomplikowanego. Pomyśl o tym, jak będziesz się ubierać na spacery. Jeśli długo oczekiwany moment jeszcze nie nadszedł, uzbrój się w długopis i papier, zastanów się, co musisz kupić od ubrania w ogóle. Opieraj się na warunkach pogodowych, sezonie, w którym takie wydarzenie jest konieczne. Kupno może zrobić twój tata, kiedy jesteś w szpitalu. Od momentu urodzenia, zanim zostaniesz zabrany do domu z dzieckiem, będzie miał jeszcze czas.Dodatkowo zakup po porodzie jest taki, że masa urodzonych będzie znana.


Powiązane publikacje