ss x
x

Idealne obuwie dziecięce od 1 roku


Dla młodej matki pierwsze miesiące życia jej dziecka trwają długo: w pierwszych miesiącach zaczyna on trzymać głowę, o szóstej - siedzieć pewnie, a po dziewięciu miesiącach - już się czołga i poznaje otaczający go świat. Bliżej roku dziecko zaczyna chodzić sam. Wybór butów należy poprzedzić, zanim dzieci zaczną szybko stemplować na torach.

buty dla dzieci

Buty - pierwsze okruszki butów pełnoprawnych

Młodzi rodzice chętnie sięgają po pierwsze buciki dla noworodka, wierząc, że jest to piękny dodatek, a nie prawdziwe buty. W rzeczywistości, botki nie tylko chronią nogę dziecka przed zimnem, ale przyczyniają się do prawidłowego rozwoju fizycznego. Im starsze dziecko, tym trudniej będzie mu przyzwyczaić się do innych butów.

Buty - wygodne i ciepłe buty dla małych dzieci. Niektórzy rodzice zapominają o wymaganiach dla botków, wybierając piękne modele, ozdobione koralikami, cyrkoniami i paetkami. Są dość niebezpieczne w użyciu, ponieważ ciekawi dzieci nie będą w stanie oderwać i połknąć drobnych szczegółów. Buty z dekoltem nadają się do tworzenia specjalnego obrazu do sesji zdjęciowych, a nie do codziennego użytku. Na trzewiki i nie powinno być dużo szwów być specjalne wykończenie, dzięki czemu nie wcierać miękką skórę na małej stopy. Bardzo ważne jest prawidłowe dobranie kształtu szpilek: powinny one być dość wysokie i zamocowane na kostce za pomocą sznurowania lub taśmy.

Rodzaje szpilek

Botki z dzianin są podobne do skarpet, tylko trochę gęstsze. Nadają się zarówno na spacery na świeżym powietrzu w ciepłym sezonie, jak iw postaci kapci. Dziane botki są bardziej popularne. Wiele matek może samodzielnie związać produkt, wkładając kawałek swojej duszy. Internet prezentuje ogromną liczbę opcji ze zdjęciami, co pozwala wybrać najciekawszy model; szczegółowy opis procedury dziania lub szydełkowania.

1395674937_7d51

Wśród popularnych wariantów są teraz botki, takie jak ugi. Te pinety mają zazwyczaj skórzaną podeszwę, która pozwala maluchowi dowiedzieć się więcej o chodzeniu (najważniejsze jest to, że podeszwa nie jest zbyt śliska).

Niezależny krok dziecka jest podstawowym wezwaniem matki do zakupu butów o gęstej podeszwie i mocnej pięcie. W nich dziecko będzie chodzić pewniej, nie ryzykując zwichnięcia nogi.


Rodzaje obuwia dla dzieci poniżej jednego roku

Rodzaje obuwia dziecięcego (zarówno w zasadzie, jak i dorośli) można podzielić na grupy według następujących kryteriów klasyfikacji:

 • w zależności od pory roku: zima, lato, półrocze, dom;
 • od miejsca przeznaczenia: do domu, do codziennego użytku, na uroczystości i do uprawiania sportu;
 • specjalne, aby zapobiec nieprawidłowościom stopy: ortopedycznej lub profilaktycznej.

rodzaje pinetów

W miesiącach letnich wygodnie jest dla dzieci chodzić w sandałach i kapciach (Crocs). W sandałach noga jest wygodna dzięki lekkości i dobrej cyrkulacji powietrza. Dla bardzo małych dzieci wybierz odpowiednie opcje z zamkniętymi skarpetkami i piętą. Podczas wypoczynku na morzu kapcie są bardziej poszukiwane. Dzieci do jednego roku mają specjalne gumki na plecach. Należy pamiętać, że nie trzeba nadużywać gumowych butów, nawet na plaży i na basenie.

Mokasyny nadają się również na ciepłą porę roku. Te przypadkowe buty mogą być wykonane z materiałów takich jak tkanina, skóra lub guma. Podtyp mokasynów to domowe pantofle domowe. W tej próbce zapięcie i podeszwa są znacznie grubsze.

Obuwie, tenisówki - buty poza sezonem. Są w stanie zapewnić swobodę ruchów stopy i niezawodną ochronę przed stłuczeniami. Jeśli chcesz kupić buty dla małego dziecka w sklepie internetowym, warto wcześniej wypróbować wybrany model w prawdziwym sklepie. Nie ma sensu wyciągać wniosków na temat jakości pierwszych butów na zdjęciu w witrynie oraz opinii kupujących. Mimo, że dziecko nie jest jeszcze w stanie przekazać swoje opinie i chęć słowy, jest warte obejrzenia kupić w sklepie, spróbuj na kilku wersjach. Gumowe buty nie są zalecane dla dzieci w wieku do trzech lat, ponieważ noga może nadmiernie się pocić i chłodzić.


Funkcje wyboru obuwia zimowego dla dzieci poniżej jednego roku

Aby właściwie wybrać buty zimowe, należy wziąć pod uwagę, że w miesiącach zimowych małe nogi powinny być nie tylko wygodne, ale także ciepłe. Nie wchodź w skrajności: kup zbyt wąskie lub przeciwnie szerokie buty. W wąskich modelach, małe dzieci są unieruchomione, noga może szybko zostać schłodzona. W zbyt szerokim niewygodnym przejściu okruchów, a upał w nich trwa nie długo. Należy również zwrócić uwagę na niewielki rozmiar w przypadku ciepłych skarpet i rajstop. Niemowlęta do roku powinny wybierać buty z początkiem pierwszej zimnej pogody, a nie w miesiącach jesiennych. Więc nie pomylisz się z rozmiarami butów, ponieważ noga okruchów rośnie dość szybko.

Jeśli kroki okruchów są wciąż niedoświadczone, lepiej podnosić filcowe buty lub botki na futrze. Dla dzieci, które chodzą pewnie, warto wybrać buty wykonane z naturalnych materiałów: top - skóra, futro wewnątrz. Aby prawidłowo rozwinąć stopę, powinny one znajdować się na małej pięciolinii (około centymetra).

buty zimowe dla dzieci

Kryteria wyboru obuwia dziecięcego

Aby wybrać odpowiednie obuwie dla dzieci, należy wziąć pod uwagę następujące kryteria:

 1. Buty dziecięce muszą być ściśle określone pod względem wielkości: noga nie powinna się zsuwać, aby miękisz był wygodny do chodzenia. W przypadku dzieci poniżej jednego roku buty kupowane są w sezonie, jest to jednorazowy zakup, więc nie trzeba rekrutować dużej ilości na przyszłość.
 2. Nie wydawaj dużych sum na zakup obuwia dziecięcego, bo potrwa to tylko kilka miesięcy. Miękkie pantofle mogą być używane jako domowe, a buty i buty nie są już przydatne.
 3. Oczywiście, aby dzieci wybierały właściwe produkty z naturalnych materiałów. Jednak materiały progresywne pochodzenia sztucznego praktycznie nie mają gorszej jakości, a ich cena jest znacznie niższa.
 4. W żadnym wypadku nie należy wybierać modelu ze zwężonym nosem. Powoduje to dyskomfort, dziecko nie może swobodnie poruszać palcami. Ważne jest również, aby but otoczył stopę, a jednocześnie nie niszczył nigdzie, tworząc grudki.
 5. Podnosząc buty, należy zwrócić uwagę na elastyczność podeszwy. Ta właściwość podeszwy pozwala małej stopie poruszać się swobodnie po dowolnej powierzchni. Podeszwa nie powinna być gładka, ale rowkowana (nie śliska).
 6. Plecy obuwia dziecięcego powinny być optymistyczne i mocne, bezpiecznie mocujące kostkę.
 7. Zapięcie na buty musi być wygodne w użyciu.Najlepiej pozostać na rzepach lub błyskawicach. Z biegiem czasu dziecko będzie mogło samodzielnie nosić buty, a dzięki sznurowaniu będzie miało trudności z nauką.

Wielu rodziców uważa, że ​​przyczyną płaskostopia dzieci może być niepoprawnie dopasowane pierwsze buty. W rzeczywistości nie ma związku między płaskostopiem a butami. Na rozwój tej choroby wpływa styl życia dziecka. W celu zapobiegania i zapobiegania płaskostopiu warto stosować następujące techniki:

 • jeśli to możliwe, należy prowadzić dziecko boso po trawie, piasku;
 • w pierwszych miesiącach życia warto wykonywać masaż stóp gumową kulką z pryszczami lub specjalnym dywanikiem;
 • Pierwsze buty trzeba kupić za pomocą małego stołka, który podtrzymuje wnętrze stopy.


Powiązane publikacje