ss x
x

Buty domowe dla dziecka - wybierz odpowiednie


Czasami rodzice chcą nosić swoje piękne buty od samego początku. Nie ma w tym nic złego i to, jakie buty wybierzesz dla dziecka na okres, kiedy jeszcze nie stoi i nie chodzi, nie ma większego znaczenia. Ale kiedy dziecko zaczyna robić pierwsze kroki, wymagania dotyczące wyboru obuwia stają się dość trudne. Ważne jest, aby nie być pięknem, ale wygodą i jakością. Nałożenie dziecku niewłaściwego obuwia jest kategorycznie niemożliwe.

Zdecydowana większość dzieci rodzi się z całkowicie zdrowymi nogami. A tylko dwa do trzech procent ma choroby. Pomimo faktu, że po urodzeniu prawie cała przyroda nagrodziła zdrowe nogi, w wieku dojrzałym tylko nieco więcej niż połowa ludzi może się pochwalić zdrowiem w tej części.

buty domowe

W nodze niemowlęcia jest dwadzieścia dwa kości, aw nogach dorosłego dwadzieścia sześć. Chrząstka dziecka stanie się kością tylko do pięciu lat, a w końcu noga utworzy się dopiero bliżej osiemnastych urodzin. Według ortopedów głównym powodem większości problemów z nogą w wieku dorosłym jest to, że w dzieciństwie dzieci zmuszone są chodzić w niewłaściwych butach wybranych przez rodziców. Ważne jest, aby odpowiednio uczestniczyć rodzicami, aby nie skrzywdzić nóg dziecka.

Specjaliści różnie mówią, że buty do domu muszą koniecznie znajdować się w szafie dziecka. Niektórzy uważają to za konieczność, ponieważ płaska podłoga ma zły wpływ na rozwój stopy. Inni wręcz przeciwnie są pewni, że chodzenie boso pomaga wzmocnić mięśnie, rozwija równowagę i naturalnie tworzy kształt stopy. Jednak wszyscy specjaliści są zgodni co do tego, że chodzenie po nierównej powierzchni będzie doskonałym sposobem zapobiegania płaskiej stopie i innym chorobom.

Kupując podłogę domową, najlepiej przerwać wybór w wersji reliefowej, a dla dziecka można kupić specjalne dywaniki, symulujące trawę, piasek i drobne kamyki. Na takiej nawierzchni jest pożytecznie i przyjemnie.

buty do domu


Wymagania dotyczące zakupu butów do domu i ulicy

Buty dla dzieci, zarówno uliczne, jak i domowe, powinny być kupowane, gdy miękisz już próbuje wstać. Jeśli w tym czasie nie kupił buty, nie straszny. Ale do czasu pierwszych kroków, aby ten ważny zakup był po prostu konieczny.

Co dokładnie kupić, zależy od opcji ulicy od pogody, ale za w domu ze swoich preferencji. Jednak w przypadku każdej z opcji istnieje ważna seria kryteriów, które są obowiązkowe dla zgodności

Zacznijmy od wymagań dla modeli ulicznych:

 1. Obecność obcasów. Powinien być mały - 0,5 - 1,5 cm Obecność pięty pozwala dziecku chodzić płynnie, unikać upadków i w wyniku urazów głowy.
 2. Obecność tła. Jego celem jest unieruchomienie pięty i ochrona okruchów przed nagłymi zwichnięciami.
 3. Obecność wymiennej wkładki. To da ci możliwość zastąpienia go ortopedycznym.
 4. Elastyczna podeszwa.
 5. Dokładny rozmiar. Nie można kupować buty o rozmiar większe noga musi siedzieć ciasno w bucie. Surowo zabrania się noszenia małych lub dużych butów.
 6. Tylko okrągła skarpetka. Aby prawidłowo uformować stopę dziecka, potrzebujesz miejsca, które kategorycznie zabrania noszenia zwężanych butów.
 7. Buty powinny być sezonowe.

obuwie dziecięce

Charakterystyka butów pokojowych będzie nieco inna. Powinny być rozpatrywane osobno:

 1. Cienka podeszwa. Podobnie jak w wersji ulicznej, powinien być bardzo elastyczny i tak cienki, jak to tylko możliwe. Gruba podeszwa przyczynia się do szybkiego nagromadzenia zmęczenia i uniemożliwia dziecku swobodny ruch. Najlepiej jeśli to skóra lub guma. Obecność gumowych podeszew opadających na śliskiej podłodze dziecka zostaje zredukowana do minimum. Im bardziej aktywne jest dziecko, tym lepiej powstrzymać wybór dzięki tej podeszwie.
 2. Pożądane jest mieć otwarty nos. Dziecko powinno być w stanie swobodnie poruszać palcami. Noga nie powinna być zgnieciona. Jeśli buty są zamknięte, musisz wziąć pod uwagę potrzebę pochłaniania potu. Aby to zrobić, potrzebujesz naturalnej bawełnianej wkładki lub wkładek wykonanych z miękkiej skóry.
 3. Opcjonalna obsługa wsparcia przez instep. Nawet pomimo faktu, że wielu ekspertów jest pewnych, że podbicie wspiera "leczenie", należy zrozumieć, że efekt leczniczy może być jedynie wynikiem podbicia wykonanego na zamówienie. Dlatego konieczne jest, czy nie jest to kwestia czysto preferencji rodziców. Szkoda od niego nie będzie, lecz jego właściwości lecznicze nie powinny czekać.
 4. Obuwie domowe dla dzieci nie wymaga ściśle ciasnego tła. Wielu specjalistów twierdzi, że dziecko musi nauczyć się utrzymywać równowagę na własną rękę, co jest trudne, jeśli musisz nosić buty z ciasnym utrwaleniem stopy. Biorąc pod uwagę, że ryzyko przemieszczenia się podczas chodzenia do domu jest nadal niższe niż na ulicy, nadal lepiej jest pozostawić pokój dziecięcy do swobodnego przemieszczania się.
 5. Obecność niewielkiego obcasa, podobnie jak w wersji ulicznej, należy do kategorii wymagań obowiązkowych. Szczególnie ta chwila jest ważna, gdy maluch po prostu uczy się chodzić. Łatwiej mu będzie więc utrzymać pozycję pionową i zminimalizować gruz na grzbiecie.
 6. Ciężar buta nie powinien być odczuwany na nodze. Kroha wykonuje więcej niż 150 kroków na minutę, a jeśli ograniczysz swoje ruchy do ciężkich butów, szybko się zmęczy iw konsekwencji wolniej pozna świat.

W związku z tym żadne opcje dotyczące dorosłych kapci na nogi dziecka nie będą działać. Jeśli nie ma dobrej jakości obuwia dla domu, lepiej dla dziecka chodzić boso lub w skarpetkach.

buty

Gdzie i jak kupić buty do domu dla dziecka

Wychodząc z faktu, że obuwie domowe ma raczej surowe wymagania i są one nie mniejsze niż modele uliczne, lepiej jest kupować buty dla dziecka w prawdziwym sklepie. Ten rodzaj zakupu w Internecie jest lepiej odłożyć. Sklepy wirtualne można zaufać tylko wtedy, gdy kupisz identyczny model o tym samym rozmiarze, jaki masz.

Kupując buty tylko dla początkujących, aby chodzić dziecko, należy wziąć pod uwagę, że dziecko nie może jeszcze docenić wygodne buty, czy nie, nie trzeba brać ze sobą. Wystarczy wyciąć kartonowy kształt jego nóg z niewielkim marginesem, około dwóch milimetrów i użyć go do wyboru. Często ta opcja daje lepszy rezultat niż dopasowanie do samego dziecka.


Obuwie ortopedyczne

W ostatnich latach obserwuje się rosnącą tendencję do opinii rodziców, że dziecko musi koniecznie nosić modele ortopedyczne. Podobno z powodu takich butów dziecko nie będzie miało płaskich stóp, a noga będzie się prawidłowo rozwijać. W praktyce jednak ortopedia jest potrzebna do korygowania wad, a nie do zdrowych dzieci.

Prawdziwe buty ortopedyczne są produkowane na zamówienie dla osób z rzeczywistymi zaburzeniami stopy lub kostki.A to, co widzimy na półkach pod znaczkiem "Ortopedyczny" w rzeczywistości, nie jest tak. Są to normalne modele dla dzieci, wyposażone w wkładki supinacyjne.

Jeśli problemy z nogami nie dziecka, zużycie ortopedia nie jest wymagane, ale jeśli chirurg ortopeda powołuje na sobie specjalne buty, buty nie tylko ulicę. Jeśli będziesz chodził w nim tylko przez kilka godzin dziennie, to nie zadziała, więc potrzebujesz obuwia ortopedycznego do noszenia w domu. Jeśli nie ma możliwości zakupu kilku par, lepiej wybrać opcję sandała domowego dla dzieci. W końcu jest w pokoju, dziecko będzie musiało nosić go przez większość czasu.

Ważne punkty przy zakupie obuwia domowego

Biorąc pod uwagę, że stopy dzieci rosną bardzo szybko, konieczne jest co dwa miesiące do przeprowadzenia pomiarów i sprawdzić, czy dziecko jego buty małej. Aby zrozumieć, czy aktualny rozmiar butów jest odpowiedni, należy skupić się na odległości od kciuka do nosa buta. Powinien być równy jeden centymetr. Pamiętaj jednak, że kupowanie butów z marginesem jest zabronione. W przestronnych butach maluch będzie bardzo niekomfortowo chodzić, a często może upaść.

Przy zakupie butów zaleca się uwzględnienie kilku cech stóp:

 • lewa noga może być dłuższa lub krótsza niż prawa do sześciu milimetrów;
 • do wieczora przystanek zwiększa się do pięciu procent;
 • w pozycji stojącej stopa ma maksymalny rozmiar.

Biorąc pod uwagę te niuanse, najlepiej kupować buty po kolacji. A żeby zrozumieć buty czasu, czy nie, powinno być jak.

Przy zakupie butów, które będą nosić Pipsqueak, należy pamiętać, że nie może być tanie, ponieważ koszt produkcji pary dzieci są nie mniej koszt produkcji dorosłej. Jeśli nie jesteś w stanie zakupić jakości buty wykonane z materiałów naturalnych, to lepiej kupić domowy wzór włókienniczych niż buty z nieznanego producenta lub wątpliwej jakości.

Odpowiednio dobrane buty jakościowe będą doskonałą inwestycją w zdrowie Twojego dziecka przez całe życie.


Powiązane publikacje