ss x
x

Obuwie ortopedyczne na zimę - najlepsze dla dzieci


W zimie, w traumatycznej porze roku, powinieneś zwrócić szczególną uwagę na zakup wygodnej pary butów dla dzieci. Jaki rodzaj wpisowego: anatomiczna lub zwykły wybiorą każdego indywidualnego pacjenta mało doświadczonego lekarza. Po tym wszystkim, specjalne modele wykonane są z uwzględnieniem wszystkich zaleceń lekarzy i ortopedów, i mają na celu skorygowanie utrwalenie i służyć jako zabezpieczenie przed upadkiem. I ocalą od chłodu dzięki wysokiej jakości materiałom na zewnątrz i wewnątrz.

buty


Pierwsza wzmianka o problemach

Trochę historii. Nawet w starożytnych Indiach około 1000. Years BC już wiedział o problemy ze stopami. W tym okresie odnotowano stopę szponiastą. Nawet Hipokrates zalecił rozwiązanie tego problemu za pomocą głębokich butów i pół-butów kreteńskich. Co więcej, założyciel chirurgii Ambroise Paré mówił o tym problemie. W XVI wieku wprowadził zastosowanie pół-buta do korygowania defektów z cienkiej wełny i twardej skóry.

Na początku XX wieku w leczeniu problemów często stosowano interwencję chirurgiczną. I te buty były używane tylko do celów prewencyjnych.

Poważnie, zaczęło się w połowie lat 60. XX wieku. Otrzymała odrębny kierunek w chirurgii.

Różnica między modelami ortopedycznymi i profilaktycznymi

Wielu rodziców ma pytanie, czy istnieje potrzeba zakupu butów ortopedycznych dla dzieci, kiedy dopiero zaczynają robić pierwsze kroki.

Ale to pytanie wszyscy pediatrzy udzielają jednoznacznej odpowiedzi, tak, warto. Uważa się, że te buty są tworzone tylko do celów leczniczych, gdy dzieci mają problem. Ale tak nie jest. Istnieją dwie klasy:

 • zapobiegawcze,
 • ortopedyczne (medyczne).

Zobaczmy, jaka jest ich różnica.

Pierwszy rodzaj został wymyślony dla prawidłowego rozwoju łuków stóp. Jest zalecany dla wszystkich milusińskich do jednego roku życia i starszych, aby zapobiec prawdopodobieństwo takich efektów jak obcasy rachunku koślawy, odkształcania stawów, porażenie mózgowe, i tak dalej. E., pomagając im podejmować właściwe kroki. Noś go i zdrowe dzieci oraz osoby, które mają predyspozycje w najwcześniejszym wieku do roku.

Profilaktyczne buty dziecięce są wyposażone w anatomiczne wkładki, twarde plecy, dzięki czemu noga nie odchodzi podczas chodzenia. Możesz go kupić w gotowej formie, tzn. Jest produkowany masowo biorąc pod uwagę ogólne zalecenia specjalistów. Świnia jest bezpiecznie przymocowana, ładunek rozkładany jest równomiernie. Niewątpliwie ważne jest, aby mieć mały obcas od 0,5 do 1 cm, w zależności od wielkości dziecka.

Ortopedyczne (medyczne) obuwie zalecane już na tle istniejących problemów, wyraźne. Pomaga rozwiązać te problemy, często jest wyposażony w mały obcas, wyższy, mocniejszy tył, specjalną wkładkę. Jego celem jest uzyskanie efektu terapeutycznego na całej stopie.

To z kolei jest podzielone na

 • Na małą skalę
 • Skomplikowane

W mniej skomplikowanych modelach, oprócz głównych cech, dużą wagę przykłada się do wkładek we wkładkach (wkładkach). Są one albo już obecne, lub są wykonane na zamówienie dla pewnej kwoty, biorąc pod uwagę szczególny problem. Takie wstawki pomagają przywrócić stopę do pożądanej pozycji, korygując krzywiznę.

obuwie dziecięce

Charakterystyczną cechą złożonych modeli, ich produkcji na zamówienie. Przy wysokich stopniach choroby, środek ten ma kluczowe znaczenie. Każde dziecko z tym samym problemem jest wyjątkowe, więc te dzieci są usuwane z gipsu, wszystkie zalecenia ortopedyczne są brane pod uwagę, a nawet wtedy wykonuje się parę butów.

Różnica w stosunku do modeli anatomicznych:

 • Wyższy grzbiet, obejmujący całą kostkę;
 • Powyżej tułowia z boku i ciaśniej;
 • Mały obcas, który zapobiega zginięciu.

Jeśli dziecko wciąż ma problemy, prawdopodobnie zostanie przypisane do noszenia i domowych butów medycznych. Ich stosowanie należy naprzemiennie z chodzeniem boso, ale na powierzchni z przeszkodami, ale nie traumatyczne. Może to być tkanina, szyte guziki, małe kamienie. Dziecko powinno się odcedzić, kiedy robi kolejne kroki.

Pamiętaj, że medyczne buty ortopedyczne należy kupować tylko na receptę lekarza! Nikt inny nie może postawić diagnozę i zalecić noszenie go. Nawet sami rodzice.

Uwaga jak kroki okruchy. Jeśli zapełnia się pięty palcami, często wpada skarpetki podczas spaceru, należy go zapisać do dobrego podiatrist. Powiedz mu o funkcjach, które są odkryte.I na pewno zdecyduje się na kurację kursem.


Kiedy zacząć buty krhu

Wielu rodziców niecierpliwi się ubrać swoje dziecko w piękne sandały na długo przed jego pierwszym krokiem. I całkowicie daremne, można to zrobić jedynie poprzez skrzywienie krótkiej nogi niemowlęcia. Jego ruch nie ma nic do zniechęcenia. Przed okruchy mogą dostać się do pracy, nosić go tylko suwaki i skarpety świetlnych, to w odniesieniu do pobytu w domu. Jeśli masz wystarczająco dużo ciepła, czołgaj się na dywanie, jest to dopuszczalne i całkowicie boso. Tylko lekarz może określić początek noszenia obuwia prewencyjnego. Stemple do rutynowej profilaktyki można nosić, gdy dziecko zaczyna stać i chodzić pewnie.

Wymagania dotyczące zakupu zimowych modeli ortopedycznych

buty dla dzieci

Ponieważ złożone modele są przygotowywane na zamówienie, w każdym specjalistycznym sklepie można nabyć profilaktyczne i mniej skomplikowane leczenie. Ważne jest rozważenie takich kryteriów, jak:

 • Podeszwa.
 • Wysoki i sztywny grzbiet.
 • Górna część.
 • Szeroki palec u nóg.
 • Materiał.
 • podwodny (podbicie).

Teraz rozważ każde kryterium osobno.

Wybór podeszwy

Właściwy wybór podeszwy sprowadza się do jednej głównej zasady: im mniejszy miękisz, tym jest on cieńszy, oczywiście w rozsądnych granicach, zwłaszcza jeśli chodzi o buty zimowe. A następnie preferuj termoplastyczny elastomer lub spieniony poliuretan. W połączeniu z elastyczną wkładką buty zapewniają swobodę ruchów. Im bardziej podeszwa jest twardsza, tym trudniej jest podjąć kroki na rzecz dziecka. Będzie się ciągle kulał, ta niedogodność prawdopodobnie spowoduje spłaszczone stopy i inne niepożądane problemy.

I zwróć szczególną uwagę na elastyczność tej samej podeszwy. Chwyć jedną rękę za pięty, a drugą za skarpetkę i zakręt. Ciężki nie powstaje. Im trudniej jest wygiąć podeszwę, tym trudniej jest nosić taki model, ponieważ elastyczność jest potrzebna w obszarze skarpet.

Dlatego przestrzegaj zasady, że zarówno buty, jak i domowe sandały ortopedyczne są dobierane zgodnie z rozmiarem dziecka. Nie kupuj mu marek, które będzie nosił przez kilka sezonów z rzędu, co nazywa się "w rezerwie".

Szczelina między czubkami palców i palców jest nie większa niż 1 cm, a dla butów ta reguła jest zwiększona do 1,5 cm, jednocześnie końcówka małego palca powinna przechodzić między krawędzią tylnej części a ścięgnem Achillesa.

Noga porusza się do przodu podczas chodzenia, więc ta luka jest wymagana. Jeśli jest większa niż wymagane rozmiary, noga może być w stanie wędrówki. A co by było z wyjątkowej jakości buty lub terapeutycznych, nie przyniesie poczucie, każdy następny krok będzie prawdziwym testem dla dziecka. A to jest w najlepszym przypadku, ponieważ może być również zadane delikatnym stawom twojego drogocennego dziecka.

Powrót

Jeśli podeszwa nie może być twarda, to z tyłu jest dokładnie odwrotnie. Nie powinien być miękki w dotyku, to od jego sztywności zależy prawidłowa pozycja stopy w butach zimowych. Nogi nie wolno chodzić w bagażniku, a tył jest zaprojektowany, aby zapewnić utrwalenie. Weź model, który Ci się podoba, zgięty z tyłu. Sam będziesz czuł opór, jeśli twój wybór jest właściwy.

Górna część

Ale wyraźne utrwalenie stopy osiąga się nie tylko kosztem pleców, ale także dzięki wierzchowi butów.

Kup stemple, z zapięciami w formie rzepów lub sznurówek, ich lokalizacja nie powinna znajdować się z boku, ale z góry (z przodu). Łącznie odpowiednie klamry i sztywne oparcia zapewniają najlepszą stabilizację stóp dla dzieci.

Dzięki rzepom lub sznurowadom będziesz mógł dostosować fiksację do swoich potrzeb. Po południu lepiej dokonać zakupu razem z dziećmi, spróbuj dopasować pozycję. Wepchnij palec między tył buta a nogę dziecka. Musi przejść swobodnie. Wybór butów w rozmiarze zapewni komfort w zimnych porach roku, dziecko nie zamarznie. Nie pozwól, aby twój mały syn nosił buty dla swojego starszego brata lub syna jego przyjaciela. Spowoduje to nieprawidłową organizację stóp jako całości, ponieważ buty zostały już zadeptane przez inne dzieci. Nie skąpić się na nową parę ortopedyczną.

Krawędź nosa

Wygoda jest obecna we wszystkim. Dlatego skarpetka powinna być na tyle szeroka, aby palce były w stanie swobodnym, nie ściśnięte. Po pierwsze, dla prawidłowego rozwoju stopy, a po drugie, że nogi nie zamarzają na zimno, aby utrzymać ciepło podczas chodzenia.

wybierz buty

Natychmiast po założeniu zdejmij rajstopy z okruchów, jeśli na palcach pojawią się czerwone plamki, to musisz ponownie rozważyć swój wybór, takie buty będą ocierać i ściskać nogę, co jest absolutnie nie do przyjęcia.

Materiał

W zimne dni bardzo niebezpieczne jest, gdy dziecko poci się na ulicy. Kiedy już zaczyna robić pierwsze kroki, musi podjąć wielkie wysiłki zarówno w domu, jak i na ulicy, dla niego jest to wspaniałe dzieło. Dlatego konieczne jest dokładne podejście do wyboru materiału na modele zimowe. Teraz prawie wszyscy producenci sandałów i butów ortopedycznych oferują wysokiej jakości naturalne materiały dla dzieci. W końcu noga powinna nie tylko komfortu podczas chodzenia, ale także oddychać. Konieczne jest zapewnienie dobrej wymiany powietrza, aby uniknąć pocenia się skóry i jej przechłodzenia.

Kup buty dziecięce tylko z naturalnych materiałów: zamszu, skóry, nubuku. Futro musi również być wysokiej jakości i wykonane z naturalnych surowców (dobrej skóry owczej i filcu). Zwróć uwagę, kupując po wewnętrznej stronie bagażnika, nie może być żadnych występów i szwów. Spowoduje to dyskomfort podczas jazdy i wypchanych zawiasów.

Submaster

Wsporniki łukowe nazywa się wystającą częścią wkładki, ale jej prawdziwą nazwą jest pod-akwedukt. Dobry, napięty sub-eksplorator występuje tylko w modelach korekcyjnych, a wykwalifikowany chirurg ortopeda wie, jak go podnieść. I tutaj ważne jest, aby pamiętać prawidłowy dobór rozmiaru butów, ponieważ jeśli są duże, to podpory łukowe nie będą na miejscu. Jest to niezwykle szkodliwe dla rozwoju delikatnych stawów u dzieci, a ponadto uniemożliwia im podjęcie pierwszych kroków.

W prewencyjnych modyfikacjach ta podkładka - supinator jest łatwo zgięty po naciśnięciu palcem i ma łatwy efekt, który pomaga prawidłowo rozwinąć stawy u dzieci.

Problemy pojawiające się u dzieci z nieprzestrzeganiem zaleceń ortopedycznych

Jeśli powstrzymasz się od korygowania butów, istnieje ryzyko rozwoju niektórych chorób nóg. Oto niektóre z nich:

 • Płaskie stopy.
 • Zatrzymanie z płaskimi końcami.
 • Instalowanie stóp Varus.

Płaskie stopy, to obniżenie łuku pięty (podłużne lub poprzeczne, czasem są łączone). Stopa okruchów ma prawidłowy kształt około trzech lat. Przedtem u wszystkich dzieci podłużny łuk stopy ma płaski kształt. Do 8 lat ta diagnoza nie została postawiona. Rzeczywiście, to do tych lat noga dziecka nabiera klasycznego wyglądu.

Pozycja płasko-kantowa - charakteryzuje się odchyleniem pięty na zewnątrz i stopami w środku. Przy silnym wyglądzie wewnętrzna krawędź butów jest wymazana.

Instalacja Varus - bardzo podobna stopa końsko-szpotawa.Jest przeciwieństwem ich pozycji w kształcie litery X. Stopka wyskakuje, gdy dziecko idzie. Zewnętrzna krawędź butów ciągnie się. To zdarza się u dzieci często chorych. W tym przypadku konieczne jest zajęcie się wzmocnieniem ich układu odpornościowego metodą utwardzania w okresie wiosenno-letnim. Ale zakup butów medycznych jest obowiązkowy.

Dlatego lekceważenie porad specjalistów w dziedzinie ortopedii w przyszłości może prowadzić do problemów z kręgosłupem, postawy, a zatem możliwe są poważne bóle głowy i stawów.

obuwie dziecięce

Wraz ze specjalnymi korektami domowymi sandałami i butami zimowymi, doskonałą profilaktyką chorób nóg w dzieciństwie jest:

 • Maty do masażu.
 • Niech dzieci chodzą po twardych matach, latem na czystym piasku, szorstkiej powierzchni, małych kamykach.
 • Rower, skręt pedałów jest dobrą prewencją.
 • Masaże i różne ćwiczenia, gimnastyka.

Opieka

Nie ma tutaj żadnych nadprzyrodzonych wskazówek. Weź pod uwagę, z jakiego materiału są wykonane buty, a także, że nie mogą one ulec deformacji podczas przechowywania i po czyszczeniu.

 • Gdy zabrudzenia są lekkie, zaleca się czyszczenie ich zwykłą szmatką lub miękką ściereczką. W przypadku poważnego zanieczyszczenia, należy użyć niektórych szamponów.
 • Dokładnie wysuszyć z grzejników, aby uniknąć odkształceń.
 • Przed suszeniem i przechowywaniem należy włożyć zmięty papier do środka, aby uniknąć utraty kształtu.

Koszt pytania

Nie jest tajemnicą, że kolekcje medyczne ortopedyczne są o rząd wielkości wyższe niż uniwersalne. Ile zależy od producenta. Średnio koszt jednej pary butów zimowych wynosi od 3 do 6 tysięcy rubli. Ale to nie jest powód, aby zaniedbać zdrowie dzieci. Producenci branży obuwniczej są teraz dość piśmienni, kiedy produkują specjalne marki i wiele problemów, dzięki temu rozwiązuje się je bez interwencji chirurgicznej. Kup wybrany model może znajdować się w dowolnym specjalistycznym sklepie, który jest dziś bardzo duży. Zakup jest poważny, więc bądź podobny i porównaj wszystkie oferowane ceny.

W przypadku łagodnych objawów problemów chirurdzy zalecają stosowanie zakładek anatomicznych lub terapeutycznych. Ale same buty wewnętrzne muszą być proste, aby nie zniekształcić naturalnej pozycji takiej wkładki.


Powiązane publikacje