ss x
x

Najlepszą pomocą dla rodziców jest tabela rozmiarów butów


Kupując buty obok jej dziecka, budzi logiczne pytanie do rodziców: jak znaleźć się dokładny rozmiar stóp, potem buty, aby być wygodne w noszeniu, tak że nie było to duże czy małe? Odpowiedzi na te i inne pytania poniżej.

obuwie dziecięce


Jak poznać rozmiar obuwia dziecięcego

Aby prawidłowo określić rozmiar stopy dziecka, konieczne jest, aby wiedzieć, długość stopy w centymetrach. Optymalne wyniki pomiaru nogi dziecka można uzyskać wieczorem, nosząc palce u nóg. Jak mierzyć? Weź czystą kartkę papieru i połóż ją na płaskiej podłodze. Dziecko musi dostać cały stos do papieru (który stoi, a będąc w pozycji pionowej, stopa jest nieco zwiększonej wielkości), to dziecko koło ołówek nożnego. Powtórz to samo z drugą nogą. Linijka mierzy odległość od palca do pięty w centymetrach. Jeśli długość przystanku okazał się inny, lepiej jest przyjąć jako podstawę powoduje, że więcej.

Dzieciom w wieku poniżej pomiaru wielkości stopy odbywa się za pomocą liny lub paska, który nakłada się na stopie i stałym rozmiarze. Następnie zapisywane segment jest mierzona za pomocą linijki.

Dziecko, że wiek jest nadal mały dla zakupów wyraźnie otchertite stóp, aby uzyskać wkładkę. Weź ją do sklepu obuwniczego i porównać wybraną wkładka buta wkładka z nią, więc można zrozumieć, jak to pasuje do butów na długości i objętości. Nie zapomnij zabrać swoje pomiary na lewym marginesie 10-15 mm.

Znając rozmiar stopy w centymetrach, łatwiej będzie określić odpowiedni rozmiar obuwia w różnych krajach na stole.

jak wybrać buty

System rozmiar buta

W sumie istnieją dwa systemy:

 • Rosyjski stół, który jest określony rozmiar buta w cm. Wielkość kroku 5 mm. Na przykład, gdy długość stopy 12 cm, wielkość stopa jest równa 13,5.
 • Międzynarodowego tabeli rozmiaru buta system „shihmass”, w których długość noga jest mierzony w urządzeniu „shihmass” równej 2/3 cm.Aby przeliczyć rosyjski rozmiar buta na obcy, należy pomnożyć długość stopy o 1,5. Jeśli znasz kraj producenta, tabela podsumowania pomoże ci w określeniu rozmiaru obuwia, co wskazuje na wartości systemu metrycznego rosyjskich i zagranicznych producentów.

Jak wybrać buty dziecięce, które są wygodne pod względem wieku i wielkości?

 1. Określ dokładny rozmiar stopy.
 2. Zrób wkładkę na konturze stopy w skarpetkach, która da ci możliwość zrozumienia stopy, czy nie.
 3. Kupując buty, weź pod uwagę zapas o wielkości 1,5 cm.
 4. Nie kupuj butów, aby dziecko mogło rosnąć.
 5. Kupując buty dziecięce, nie polegaj na opiniach i odczuciach dziecka, które mogą być nieuzasadnione. Polegaj na wkładce.
 6. Ważne jest również, aby znać objętość goleni, szczególnie w przypadku zakupu zimowych butów lub wysokich butów. Dlatego nie możesz tego zrobić bez dopasowania.

Jak wybrać obuwie dla dzieci

wybierz buty

Dla małych dzieci długa podróż na zakupy może wydawać się wątpliwą przyjemnością. Dlatego niezależnie kupując buty niemowlęce, należy wziąć pod uwagę pewne wymagania:

 • Musi mieć wysokie stałe tło;
 • Zapięcie buta należy dopasować do stopy dziecka, zapewniając ciasne dopasowanie;
 • Obecność supinatora zapewnia prawidłowe uformowanie łuku stopy;
 • Podeszwa jest elastyczna, elastyczna, antypoślizgowa;
 • Obcas, wysokość 5-7 mm przyczynia się do tworzenia chodu;
 • Określ wielkość nogawki dziecka zgodnie z tabelą zbiorczą wymiarów odpowiadającą producentowi;
 • Daj pierwszeństwo butom wykonanym z prawdziwej skóry. Takie buty są nie tylko praktyczne, ale również higieniczne.
 • Buty letnie najlepiej wybierać z zamkniętym nosem, aby uniknąć poślizgnięcia się nóg;
 • I oczywiście buty dziecięce powinny być łatwe do zakładania i zdejmowania.

Rozmiary butów wieku dziecięcego: stół

 

Wiek Długość stopy Rozmiar US Rozmiar europejski
Cale cm
0-3 miesiące 3,7 9,5 0-2 16-17
0-6 miesięcy 4,1 10,5 2,5-3,5 17-18
6-12 miesięcy 4,6 11,7 4-4,5 19
12-18 miesięcy 4,9 12,5 5-5,5 20
18-24 miesiące 5,2 13,4 6-6,5 21-22
2 lata 5,6 14,3 7 23
2,5 roku 7,5-8 24
2,5-3 lata 6 15,2 8-8,5 25
3-3,5 lat 6,3 16 9-9,5 26
4 lata 6,6 17,3 10-10,5 27
4-4,5 lat 6,9 17,6 11-11,5 28
5 lat 7,2 18,4 12 29

 

Kupując obuwie dziecięce, nigdy nie kieruj się niższą ceną. Nowoczesny rynek oferuje młodym rodzicom tak wiele produktów w różnych kategoriach cenowych, że naprawdę wysokiej jakości obuwie jest dość trudne. Ponadto niewielu producentów stosuje zasady dotyczące produkcji obuwia dziecięcego, których stosowanie pociąga za sobą nieodwracalne konsekwencje w postaci nieregularnego tworzenia się stóp i innych chorób.Być może takie buty będą kosztować więcej, ale lepiej kupić jedną parę, ale obuwie wysokiej jakości o sprawdzonej marce, niż trzy pary butów nieznanego pochodzenia i jakości.


Główne błędy przy zakupie obuwia dziecięcego

Obuwie "do wzrostu". Prawdopodobnie jest to najczęstszy błąd wśród rodziców. Trzeba wiedzieć, że duże obuwie stwarza niebezpieczeństwo dla mobilnego dziecka. Co więcej, dziecko może po prostu potknąć i spaść, więc również łuk stopy tworzy się nieprawidłowo.

Buty "z powrotem do tyłu". To, że jest niewygodne, nie jest warte nawet mówienia, to oczywiste. Buty dziecięce należy kupować oczekując, że w trakcie ruchu zwiększy się objętość stopy, aw zimie wymagane jest miejsce na obuwie dla dodatkowej warstwy (ciepłe skarpetki).

Nieprawidłowe dopasowanie obuwia, na przykład:

 • Określ odległość między piętą dziecka a palcem;
 • Nakładanie podeszwy buta na stopę dziecka. Podeszwa nie pasuje do rozmiaru wkładki;
 • Określ rozmiar butów za pomocą dłoni.


Powiązane publikacje