ss x
x

Jak wybrać rozmiar obuwia w zależności od wieku dziecka


Małe dzieci rosną bardzo szybko. Wszystkim rodzicom zależy na pytaniu: od jakiego wieku trzeba kupować pierwsze buty i jak znaleźć wygodne i wygodne buty? Zakupy z pachwiną to trudny test dla niego i jego rodziców. Jak zdobyć buty, buty i sandały dla dziecka?


Cechy szypułki. Wybierz buty na podstawie wieku.

wybierz odpowiednie buty

Nowo narodzone dziecko spędza cały czas w miękkich skarpetach lub w ciepłych butach, ubranych na spacer. Kiedy miękisz robi pierwsze kroki - czas wybrać dla niego pierwsze buty.

Dla dzieci poniżej jednego roku istnieją przybliżone wskaźniki wielkości:

 • U dziecka do 3 miesięcy długość stopy wynosi około 9,5 cm, co odpowiada europejskiemu oznaczeniu "16-17".
 • Od 3 do 6 miesięcy wzrasta średnio do 10-11 cm - oznaczając "17-18".
 • Od 6 miesięcy do roku - 11-12 cm, znak "19".

Szypułka rośnie w kilku etapach:

 • Ciągłe rozszerzanie "szafy" butów jest wymagane w pierwszych dwóch latach życia, wtedy stopa rośnie najbardziej aktywnie, zwiększając się o około 20 mm rocznie.
 • Od 2 do 3 lat tempo wzrostu jest zmniejszone i wynosi 10-15 mm rocznie.
 • Od 3 do 7 lat obserwuje się "spowolnienie" wzrostu.
 • Od 11-12 lat możesz ponownie przygotować się do stałego zakupu butów, ponieważ aktywny wzrost stopy zaczyna się od nowa.

Istnieje specjalna siatka wielkości, która pomaga z grubsza określić rozmiar obuwia, w zależności od wieku dziecka. Ale nie polegaj na tym w pełni - wybór każdej pary musi być przeprowadzony z uwzględnieniem wszystkich indywidualnych cech i potrzeb twojego dziecka.

Jak określić rozmiar obuwia dziecięcego?

Aby poprawnie obliczyć wielkość przypuszczalnej pary, znajduje się tabela, która wyświetla stosunek rozmiaru wzdłuż długości. Na przykład, jeśli długość wynosi 12,7 cm, wówczas buty powinny być wybrane z oznaczeniem "21".

wybierz buty

Jak dokładnie określić długość niespokojnego dziecka? Put dziecka stopę na kartce papieru lub kartonu i prześledzić jego zarys, oznaczający czubek dużego palca i piętki dwoma punktami. Ołówek jest dociskany do stopy. Następnie zmierz odległość od kciuka do pięty.Wiele osób woli wyciąć powstały kontur nóg dziecka i pójść z nim na zakupy bezpośrednio, lub zabrać ze sobą poprzednią parę.

U starszych dzieci parametry można znaleźć po prostu mierząc stopę centymetrem przymocowanym do podeszwy. Centymetr jest nakładany na najdłuższy palec i jest lekko pochylony do pięty. Do końcowego efektu dodaj 0,5-1 cm rezerwy, dla zimowych wariantów - 1-1,5 cm, aby zostawić miejsce na ciepłe skarpetki.

Dla wygody definicji opracowano specjalną siatkę o stosunku długości, zakresu wielkości i wieku.


Czy rozmiar zależy od stylu?

Praktycznie wszystkie sklepy dziecięce zamieściły wymiar oczek. Znając długość stopy, i kierując się danymi w tabeli, będzie można łatwo znaleźć żądane razmer.No, dobór zawiłości dopiero zaczynają. Wymagany uczyć się kraj producenta - oznaczenia europejskie znacznie różnią się od azjatyckich lub rosyjskich. Weź również pod uwagę szerokość buta, ponieważ jeśli wybierzesz wąski model, pulchna noga odczuje dyskomfort.

Aby nie popełniać błędów, oblicz z góry całkowitą stopę. Wystarczy zmierzyć odległość w najszerszym miejscu i dodać 1 cm materiału. Jeśli są jakieś wątpliwości - miara, ponieważ idealne dopasowanie można wybrać tylko u stóp dziecka. Pamiętaj, że niektóre opcje pozwalają dopasować kompletność za pomocą zapięć na rzep, sznurówek.

obuwie dziecięce

Ogólne zalecenia dotyczące wyboru

Nie jest trudno prawidłowo kupić obuwie dziecięce, jeśli pamiętasz kilka kluczowych kwestii:

 • Wykonaj poprawnie pomiary. Nie kupuj "na wzrost", pamiętaj, że noga dziecka nie tylko rośnie, ale także zmienia kształt. Nie trzeba kierować się zasadą: "niech się położy, a wtedy będzie rósł". Zbyt duży lub zbyt mały rozmiar może spowodować poważne problemy.
 • Nie spiesz się. Poczuj, zginaj, sprawdź szwy, zamki błyskawiczne, rzepy. Zwróć uwagę na producenta, lepiej nie kupować produktów nieznanych chińskich firm - mogą zaszkodzić zdrowiu dziecka.
 • Spróbuj. Nie możesz znaleźć wygodnego modelu bez dopasowania. Każda stopa ma swoje indywidualne cechy, w ramach których należy wybrać model. Aby sprawdzić, czy obuwie zimowe jest odpowiednie, załóż ciepłe skarpetki i zmierz je w momencie zakładania.
 • Nie wywieraj presji na dziecko.Wielu rodziców próbuje szybko znaleźć odpowiedni model, zacznij krzyczeć na dzieci, przekonany, że jest to para, która jest im potrzebne. W rezultacie dziecko zgadza się na absolutnie niepotrzebną rzecz, którą następnie odmawia noszenia.
 • Zwróć uwagę na materiał. Tylko naturalne materiały są w stanie zapewnić komfort i komfort noszenia. Nie należy polegać na słowach nowopowstała składników syntetycznych - są krótkotrwałe, chory „oddychać” i nie trzyma ciepło. Ponadto, materiał niskiej jakości często powoduje reakcję alergiczną u dziecka.
 • Zapobieganie. Kiedy dziecko zaczyna chodzić, to jest bardzo ważne, aby wybrać buty, które zapewnia prawidłowe kształtowanie się stóp. Modele ortopedyczne dla dzieci zapobiegają rozwojowi płaskich stóp, dobrze mocują kostkę, unikając dyslokacji i urazów.

rozmiar obuwia dziecięcego

Jak wygląda "odpowiednie" obuwie?

 • Cienka, elastyczna i trwała podeszwa. Podczas montażu, zginać go w ręku - jedynym powinien łatwo zgiąć lub złamać. Przy bardzo twardej podeszwie dziecku trudno będzie chodzić. Konieczne jest wykonanie pofałdowanej lub antypoślizgowej powłoki, szczególnie w przypadku modeli zimowych.
 • Pięta ma nie więcej niż 5-7 mm. Nie pozwoli dziecku opaść z chodem i, zapewniając niewielką różnicę między palcem a piętą, przyczyni się do prawidłowego uformowania stopy.
 • Solidne tło z zaokrąglonym blatem i miękkim obramowaniem. Będzie prawidłowo trzymał piętę, zapobiegając jej skrzywieniu.
 • Konieczne jest posiadanie supinatora - miękkiego występu, który podtrzymuje łuk stopy.
 • Specjalistyczna wkładka. Takie wyroby są zwykle charakteryzują się dobrą absorpcję wody, szybkiego suszenia i składa się z kilku warstw. Jednowarstwowe syntetyczne wkładki nie są dozwolone.
 • Boki i góra powinny łatwo zginać się, ale nie pękać.

Błędy nadrzędne

Wymiarowana siatka znacznie pomaga w wyborze, ale często rodzice popełniają typowe błędy, nawet orientując się w oznakowaniu i stylach. Nie:

 • Spróbuj polegać na opinii dziecka. Jeśli dziecko jest jak buty, on zawsze mówi, że jest w nim komfortowo, nawet jeśli tak nie jest. I odwrotnie - jeśli dziecko nie jest zadowolone z wybranego modelu, nadal będzie je odrzucać.
 • Zaciśnij palec między piętą a tyłem buta. I popełnić ten błąd, próbując ustalić, czy pras butów.Dzieciak można łatwo wyciągnąć palcami, aw rezultacie można kupić model mniej konieczne. Dobrze będzie poprosić miękiszu, aby poszedł i sprawdził, czy jest to dla niego wygodne.
 • Zastosuj stopę do podeszwy, próbując wybrać odpowiedni rozmiar. Długość podeszwy może być większa niż wewnętrzna wkładka, więc bardzo łatwo popełnić błąd przy rozmiarze.


Powiązane publikacje