ss x
x

Wybierz mieszankę dla niemowląt przeciw zaparciom


Zaparcia u niemowląt są niezwykle bolesne. Charakteryzuje się trudnością w opróżnianiu jelita. Dlatego rodzice często są przerażeni i zdezorientowani takim symptomem. Często zaczynają ciało dziecka, aby porównać je z własnym i wyciągnąć niezależne wnioski. Musimy jednak pamiętać, że dziecko przewód pokarmowy nie jest jeszcze w pełni ukształtowany, więc zaparcia czasami bezwzględna norma i nie ma powodu do obaw. Ale w każdym razie w tej sytuacji nie powinieneś sam się leczyć. Konieczne jest natychmiastowe skonsultowanie się z lekarzem, a dopiero potem podjęcie decyzji.

Upewniając się, że jest prawidłowo zamocowany

Zaparcia u noworodka z karmieniem piersią

Zaparcia u niemowląt karmionych piersią są bardzo rzadkie. Zwykle w pierwszych dniach życia noworodek karmi piersią, kaszle więcej niż cztery razy dziennie. I jest to uważane za absolutną normę. W większości przypadków stolec niemowlęcia jest tyle razy, ile jadł. I nie musisz nic z tym robić. Zawiera pracę trawienia w pierwszych dniach życia po urodzeniu.

Karmienie piersią w przypadku zaparcia dziecka występuje z następujących powodów:

 • nie diety mamę, jedzenie dużych ilości produktów piekarniczych, ryżu, kawy, orzechów i innych produktów mocujących;
 • zmiana w żywności dla niemowląt (jeśli dziecko jest ostro po karmić piersią zaczyna mieszanin powinno się to odbywać stopniowo);
 • niedobór wody w organizmie dziecka (oprócz mleka matki, że dziecko powinno mieć vodichku lub zaparcia mogą być spowodowane odwodnieniem w tle).

Mieszanki dla noworodków do sztucznego karmienia

U dzieci, mieszaninę pasz i zaparcia są znacznie częściej niż dzieci karmionych mlekiem matki. Najczęściej powód powinien znaleźć się w mieszaninie, być może są składniki, które po prostu nie pasują do dziecka.W związku z tym, aby rozwiązać problem, wystarczy wymienić moc na inną, podnosząc mieszaninę jest lepsza do trawienia. Musisz to zrobić, zaczynając od szczegółowego badania składu mieszaniny. Ale to tylko jeden z powodów. I może być ich wielu.


Przyczyny zaparcia u noworodków na sztucznym karmieniu

Oprócz samej mieszaniny istnieje wiele innych czynników, które wpływają na charakter ruchu jelit dziecka:

 • mieszanina jest zbyt rozcieńczona;
 • niedobór płynu w ciele dziecka;
 • niewłaściwie dobrana mieszanka dla dziecka.

h

Gdy tylko dziecko zaparło, należy natychmiast skonsultować się z pediatrą okręgowym. Aby rozpocząć leczenie, należy wykluczyć choroby wrodzone lub zaburzenia w jelitach, które mogą powodować trudności w wypróżnianiu.

Po tym staje się jasne, że zaparcie dziecka jest spowodowane niedożywieniem. Najpierw musisz uważnie przeczytać, jak rozcieńczyć mieszaninę i jeszcze raz upewnić się, że robisz wszystko dobrze. Albo spróbuj to wyhodować trochę dłużej, czasami ta metoda jest bardzo skuteczna.

Po drugie, dziecko musi podawać wodę kilka razy dziennie. Dzienna dawka noworodka wynosi około 150-200 ml. Ponadto wodę można zastąpić słabym roztworem zbierania rumianku, kopru lub narkotyku zwanego "planktexem". Wszystkie mają lekki efekt osłabienia. Ponadto takie napoje dla dzieci są bardzo przydatne. Eliminują tworzenie się gazu i obrzęk. A jeśli w ciele nie ma płynów, zaczynają się problemy z ewakuacją jelit.


Niepoprawnie dobrana mieszanka

Różnica w mieszaninie od mleka matki jest bardzo znacząca. Po pierwsze, zawierają znacznie więcej białka. Po drugie, mieszaniny w swoim składzie nie zawierają oligosacharydów i błonnika pokarmowego. Oznacza to, że sztuczne żywienie jest znacznie dłużej trawione przez żołądek. Z tego powodu występuje zaparcie.

Jeśli na tle trudności z opróżnianiem jelit, kolki, wzdęcia i częstej niedomykalności, można bezpiecznie stwierdzić, że ta mieszanina w ogóle nie odpowiada noworodkowi. A z tym trzeba coś zrobić natychmiast.

W tym przypadku są dwie możliwości wyjścia z sytuacji. Powinieneś wybrać najlepszy dla siebie i swojego dziecka.

 1. Wybierz dziecku lek, który pomoże mu poradzić sobie z trawieniem pokarmu, a także pomoże rozwiązać jego problemy z kałem. Ta opcja nie przewiduje wymiany mieszaniny.
 2. Wymień mieszaninę na inną, która nie spowoduje zaparć i innych towarzyszących objawów.

Jeśli się nad tym zastanowisz, obie opcje są prawie takie same. W końcu mieszanka zaparć ma już w swoim składzie środki odchudzające.

Leki te obejmują probiotyki i prebiotyki. Kolonizują ciało noworodka użytecznymi bakteriami. W rezultacie, przyczyniają się one do powstawania odchody, które mają miękką konsystencję i jest łatwy do poruszania się w jelitach. Ponadto probiotyki i prebiotyki tworzą sprzyjającą mikroflorę, która ułatwia ruchy jelit dziecka.

wybierz mieszankę dla niemowląt przeciw zaparciom

Ponadto, leki te czasami zmniejszają prawdopodobieństwo infekcji jelitowych, jak również różnych reakcji alergicznych. Przyczyniają się również do normalizacji przewodu pokarmowego. Takie postacie lecznicze obejmują:

 • Acipol;
 • laktobakterynę;
 • linex itp.

Jaka formuła mleka pomoże noworodkowi z zaparciami

 1. Mieszanina mleka z gumą (Nutrilak A, Nutrilon AP, Humana AP).

Guma to substancja, która lepiej może przechowywać wodę w ciele dziecka. W rezultacie powstają miękkie odchody. Ten czynnik stanie się stymulantem do częstszego opróżniania jelit dziecka. Zazwyczaj mieszanki gumy dodaje się do zwykłej mieszaniny zgodnie z dawkowaniem zgodnie z instrukcjami. Lub dać przed rozpoczęciem karmienia.

 1. Mieszaniny laktulozy (Semper Bifidus, Mleko "Agusha").

W wyniku zastosowania takiej mieszaniny poprawia się perystaltyka i mikroflora przewodu żołądkowo-jelitowego.

 1. Kwasowa mieszanina (Bifilin, Agusha itp.).

Takie mieszaniny poprawiają także florę jelita, pobudzają wchłanianie wapnia i fosforu do organizmu noworodka. Poprawiają również wchłanianie żelaza i magnezu.

 1. Dostosowane mieszanki suchej konsystencji (Nutrilak KM, NAN).

Takie mieszaniny muszą być rozcieńczone. Przyczyniają się one do zaprzestania zaparć i są również środkami zapobiegawczymi przeciwko anemii i krzywicy. przyczynić się do masy noworodka.

Która mieszanka jest najlepsza dla Twojego noworodka dziecko zależy od ciebie. W każdym razie problem ten nie jest utrudniany przez specjalistyczne porady.W końcu, jeśli krzesło dziecka staje się nieregularne, powodem może być bardziej niebezpieczne choroby.

W takich przypadkach lekarz pediatra powinien natychmiast wysłać cię do badania, po czym należy przepisać określone leczenie. Dlatego też samo diagnoza może prowadzić do niepożądanych konsekwencji. Samodzielne wyciąganie wniosków na temat stanu zdrowia dziecka jest wysoce odradzane.


Powiązane publikacje