ss x
x

Picie kawy podczas karmienia piersią


Dla nikogo nie jest tajemnicą, że stan niemowlęcia zależy bezpośrednio od tego, co matka je podczas laktacji. Przedział czasu, podczas gdy matka karmi swoje dziecko, musi liczyć nie tylko z jej pragnieniami i potrzebami, ale także z możliwościami i potrzebami rozwijającego się i rozwijającego się organizmu. W okresie laktacji mama musi zrezygnować z tłustych, smażonych, pikantnych, a także ze słodkich przysmaków (czekolada, ciastka z kremem).

Kawa-na-piersi51

Duża liczba kobiet jest przyzwyczajona do stymulowania się filiżanką aromatycznego toniku, nawet gdy nie ma nieprzespanych nocy, zmęczenia związanego z opieką nad dzieckiem. Czy mogę go użyć, gdy zmęczenie przejmie kontrolę, ale musisz się liczyć z tym, że dzielisz swoją filiżankę miękiszem? Pić kawę, czy nie, to zależy od każdej mamy. Dorosły nie można zabronić używania czegokolwiek. Warto powiedzieć, że laktacja współczesną medycyną nie jest bezwzględnym przeciwwskazaniem do stosowania napojów kawowych. Niezależnie od tego, czy jest to konieczne, czy też wciąż się powstrzymuje, każda matka musi zapoznać się z negatywnymi aspektami picia.

Kawa podczas karmienia piersią Możesz użyć. Ale lepiej powstrzymać się. Jak w przypadku ekscytujących napojów, pikantnych potraw i smażonych potraw oraz produktów cukierniczych o wysokiej zawartości węglowodanów (ciasta, czekolada, ciasta itp.).

Wpływ kawy na organizm dziecka

Kawa, jako napój, jest krytykowana za zawartość kofeiny. Jest to psycho-stymulujący alkaloid, którego wpływ determinowany jest przez jego dawkę. Działanie kofeiny jest następujące:

 • podnieca układ nerwowy dziecka;
 • uzależnia;
 • znajduje się na liście głównych alergenów;
 • wpływa na trawienie dziecka;
 • ciało dziecka nie jest zdolne do rozszczepienia i wyświetla tę substancję;
 • podczas leczenia niektórych patologii organizmu dziecka (na przykład płuc) za pomocą kofeiny, użycie napoju kawowego może doprowadzić do przedawkowania tej substancji w ciele dziecka;
 • powoduje odwodnienie;
 • ułatwia przyśpieszenie wydalania pierwiastków śladowych z organizmu, przede wszystkim wapnia.

ou

Jeśli matka używa kawy, dziecko może mieć problemy z kałem, reakcją alergiczną i zaburzeniami snu. Najczęściej te chwile objawiają się, gdy nadużywasz tego produktu.

Jeśli zdecydujesz się wypić kawę podczas laktacji, nie nadużywaj jej. Przy pierwszych oznakach negatywnego działania kofeiny na organizm dziecka: należy natychmiast odrzucić naruszenie kału, wysypkę, lęk i zaburzenia snu po jedzeniu.

Kilka słów należy również powiedzieć o zielonej kawie, która służy do zmniejszenia wagi. Podczas laktacji lepiej powstrzymać się od tego. Oczywiście, chcę szybciej przywrócić utracone formy, ale do wszystkiego. Okres laktacji często nie jest opóźniony dłużej niż rok.

Zasady stosowania napojów kawowych podczas laktacji

Jeśli uważasz, że możesz użyć kawy w twoim przypadku, możesz użyć kilku zasad:

 • lepiej jest używać tylko naturalnego napoju;
 • używaj tylko świeżego napoju;
 • Wypij napój z mlekiem;
 • aby zmniejszyć zawartość kofeiny, nie warzyć napoju i wlać go wrzącą wodą;
 • nie pij więcej niż jednej filiżanki dziennie;
 • wypić napój rano, po pierwszym karmieniu, aby uniknąć jego nadmiernego podniecenia w godzinach wieczornych;
 • dodaj do diety pokarmy zawierające wapń (produkty mleczne, twarożek)
 • podczas spożywania kawy należy wykluczyć z diety inne produkty zawierające kofeinę;
 • dodawaj do diety czystą wodę, ponieważ różne napoje mają łagodny efekt moczopędny i pomagają usunąć płyn z organizmu.

Lepiej jest powstrzymać się od spożywania pokarmów zawierających kofeinę podczas pierwszych 3 miesięcy życia dziecka podczas karmienia piersią, aby umożliwić układowi trawiennemu dostosowanie się do nowych warunków dla niego.

Przed podjęciem decyzji, czy użyć kawy, należy rozważyć zalety i wady. Oceń korzyści, jakie otrzymujesz, i krzywdę, jaką można wyrządzić dziecku.


Tradycyjne nieporozumienia dotyczące kawy podczas laktacji

Podczas karmienia piersią lepiej używać rozpuszczalnego napoju, ponieważ nie zawiera kofeiny. Tak nie jest, wystarczy użyć naturalnego produktu. Rozpuszczalny wariant ma na celu, po pierwsze, zmniejszenie kosztów produkcji, to znaczy jakości produktu nie jest zadowalający, a po drugie, w celu zaspokojenia potrzeb organizmu, który jest uzależniony od kofeiny.

picie kawy podczas karmienia piersią

Musisz wypić kawę, aby ciało Twojego dziecka szybko dostosowało się do wpływu czynników środowiskowych, w tym kofeiny. Niezupełnie. Po pierwsze, w ciągu pierwszych 3 miesięcy życia, żołądek i jelita z dzieckiem i tak współpracuje z zatorami, dostosowując się do zewnętrznego zasilacza, jego flora jest nadal słaby i nie jest stabilna, nie jest konieczne stosowanie substancji, które go hamują. Po drugie, nie ma sensu rozwijanie zależności od kofeiny w tak młodym wieku.

Podczas ciąży i laktacji najlepiej pić napoje kawowe, które nie zawierają kofeiny. Takie napoje zawierają kofeinę, choć niewiele. Ale zawartość innych nieużytecznych komponentów jest w nich dość duża.

W okresie karmienia piersią lepiej zastąpić kawę zieloną herbatą. Herbata zawiera substancje tonizujące nie mniej, a niektóre odmiany i większych ilościach. Na przykład zielona herbata zawiera teinę, analog kofeiny. Zjedz zarówno kawę, jak i herbatę jest ograniczona.


Co lepiej wypić zamiast kawy?

Czasami nawyk picia kawy jest spowodowany nie tylko niedociśnieniem czy uzależnieniem od kofeiny. Kobieta może po prostu nie lubić herbaty, która również nie powinna być nadużywana podczas laktacji. Jeśli dziecko nie ma alergii bardzo dobra do picia napojów z cykorii i mleka, poprawiają laktację i pozytywny wpływ na przewód pokarmowy, jak matki i jej dziecka. Na dzisiejszym rynku istnieje szeroki wybór herbat dla karmiących matek, które zawierają anyż, koper włoski, kminek nasion kopru i. Wszystkie te składniki roślinne doskonale stymulują produkcję mleka, mają właściwości wiatnastkowe i poprawiają proces trawienia. Jeśli z jakiegoś powodu nie kupisz takich herbat, możesz po prostu wywar z tych składników roślinnych w domu.


Powiązane publikacje