ss x
x

Nauka karmienia noworodka z butelki


Oczywiście mleko matki dla noworodka to najlepsze jedzenie. Niestety zdarzają się sytuacje, kiedy to nie wystarcza lub nie ma możliwości karmienia piersią. Wtedy powstaje pytanie, jak karmić dziecko z butelki i jak to zrobić poprawnie. Bez względu na to, czy w butelce znajduje się mleko lub sztuczna mieszanina, należy przestrzegać niektórych zaleceń dotyczących technik żywienia.


Pozycja dziecka podczas karmienia

Niedozwolone jest, aby podczas posiłku dziecko leżało na plecach, ponieważ pod wpływem grawitacji mleko wypływa z brodawki butelki. W pozycji poziomej dziecko z tyłu może się udławić lub zadławić się jedzeniem.

papa-kormit-rebenka-butilochkoi

Prawidłowe umieszczenie dziecka może wyglądać następująco:
Pozycja głowy noworodka jest nieco wyższa niż ciała. Najlepiej jest zgiąć ramię w łokciu i ustawić głowę dziecka w zakręcie, powinieneś upewnić się, że głowa i grzbiet tworzą linię prostą.
Podczas karmienia z butelki pozycja dziecka powinna być mniej więcej taka sama jak podczas karmienia piersią, zwłaszcza gdy łączy się oba sposoby odżywiania dziecka.

Ani W każdym razie nie można zostawić okrucha jednego podczas karmienia z butelki. Nie możesz zostawić butelki w ustach dziecka, kiedy śpi.

Technika karmienia butelką

Karmienie dziecka z butelki naprawdę nie jest trudne. Trzeba tylko zwrócić uwagę na kilka prostych zasad:

  • Przed rozpoczęciem karmienia niemowląt, upewnij się, że żywność jest podgrzewana do temperatury komfortowej dla niego, który jest weryfikowany za nadgarstek. W tym celu trzeba trochę ociekać i oszacować temperaturę. Nie możesz karmić dziecka zimnym lub gorącym jedzeniem.
  • Mieszankę dla noworodka należy przygotować ściśle według instrukcji. Zawsze należy przestrzegać daty ważności żywności dla dzieci wskazanej na opakowaniu.
  • Podczas posiłku cały sutek nie musi być całkowicie zakryty przez usta dziecka. Dziecko powinno trzymać wydłużoną część brodawki w ustach, a usta powinny być na okrągłej części.
  • Konieczne jest prawidłowe trzymanie butelki. Podłużna część smoczka butelki powinna zawsze być wypełniona mieszanką. Pozwoli to uniknąć połknięcia powietrza dziecka z pokarmem, w przeciwnym razie dziecko będzie cierpieć na kolkę.
  • Nie spiesz się z dzieckiem, gdy jest poza butelką. Powinien ssać w tempie dogodnym dla niego. Nie możesz zmusić dziecka do zakończenia mikstury, jeśli skończył jeść.
  • Okresowo sprawdzaj stan smoczka w pobliżu butelki. Nie używać smoczka, jeśli jest on zdeformowany lub spłaszczony. W takim przypadku należy go zastąpić nowym.

lf

Po karmieniu należy lekko poklepać dziecko po plecach, aby skropił nadmiar powietrza uchwyconego podczas ssania.
Proces karmienia dziecka z butelki jest poświęcony więcej niż jednemu klipowi wideo, po zobaczeniu, która technika zostanie opanowana w sposób wizualny.

Przerwy podczas karmienia

Technika prawidłowego karmienia dziecka z butelki zapewnia przerwy podczas posiłków.

W czas ssania z butelki, dziecko może połykać powietrze wraz z jedzeniem. To prowadzi do fałszywego poczucia sytości, nawet jeśli dziecko zjadło trochę.


Dlatego powinieneś przestać, pozwolić dziecku wypluć powietrze. W rezultacie dziecko może ponownie poczuć głód. Aby dziecko wymiotowało powietrzem, konieczne jest trzymanie go w pozycji pionowej lub pół-pionowej. Możesz też położyć dziecko na ramieniu, kładąc rękę na jego plecach. Możesz wykonać lekki masaż pleców lub lekko dotknąć noworodka papieża. Aby chronić ubrania, użyj ręcznika. W niektórych przypadkach możesz położyć noworodka na kolanach, aby mógł się cofnąć.
Jeśli nie ma niedomykalności powietrza zajętego przez dziecko, żołądek może zachorować z powodu gazów. Za pomocą tego filmu możesz zobaczyć, jak pomóc dziecku w powrocie do zdrowia i zdecydować, która technika jest odpowiednia dla Ciebie i Twojego dziecka.


Nawiązywanie połączenia podczas karmienia

Podczas karmienia z butelki ważne jest nie tylko prawidłowe ułożenie dziecka, ale także nawiązanie więzi emocjonalnej z nim.
Niemowlęta potrzebują macierzyńskiej miłości i troski. Jeśli dziecko czuje, że jego matka jest w pobliżu, jest spokojny i czuje się chroniony. Aby stworzyć to połączenie, musisz komunikować się z dzieckiem, rozmawiać z nim, naciskać, witać, głaskanie. Podczas karmienia najlepiej jest nawiązać silną i silną więź z dzieckiem.
Oczywiście w okresie karmienia piersią jest to o wiele łatwiejsze, ponieważ chodzi o bezpośrednią fizyczną interakcję z dzieckiem. Mimo to, podczas karmienia z butelki, można także nawiązać bliski kontakt między matką a dzieckiem.
Poza tym umożliwia stworzenie trwałej interakcji między papieżem lub innymi krewnymi z dzieckiem, ponieważ nie tylko matka może karmić z butelki.

jak prawidłowo karmić z butelki

Jak i kiedy karmić dziecko

W żadnym przypadku dziecko nie powinno być karmione w stanie podrażnienia lub depresji. Musisz się uspokoić i zrelaksować. Małe dzieci odczuwają nastrój matki. Kiedy jest spięta, dziecko zacznie się martwić.
Nie zaczynaj karmienia, jeśli dziecko płacze lub krzyczy. Może się udławić w tej sytuacji.
Ponieważ sztuczna mieszanka jest trudniejsza do strawienia dla noworodków niż mleko matki, niektórzy pediatrzy nie zalecają karmienia dzieci więcej niż raz na 3 godziny.
W niektórych przypadkach lekarze zalecają karmienie dziecka na żądanie. Ponieważ jest to lepsze niż czekanie, aż głodne dziecko zaczeka na godzinę, będzie się martwić, płakać, płakać, co będzie miało wpływ na stan emocjonalny matki i dziecka.


Powiązane publikacje