ss x
x

Porada Komarowskiego dotycząca czasu karmienia piersią


Do tej pory większość zasobów internetowych, które pomagają młodym rodzicom w wychowaniu zdrowego dziecka, mówi, że najlepszy wiek do przerwania karmienia piersią to dwa lata. Takie wypowiedzi są dokonywane przez specjalistów, odwołując się do takich pojęć jak "inwolucji". Opierając się na trwających badaniach, uważają, że inwokacja następuje tylko przez półtora roku, a zanim dojdzie do przerwania karmienia, jest to niemożliwe. Komarowski twierdzi, że w wieku jednego roku substancje odżywcze straciły swoje cechy, więc można bezpiecznie karmić dziecko.

Karmienie piersią

Dlaczego karmienie piersią jest bardziej opłacalne niż sztuczne jedzenie

Odbiór jedzenia od matki jest naturalnym sposobem przyjmowania pokarmu dla niemowląt, dając wiele korzyści zarówno matce, jak i jej dziecku:

  • Kobieta rodząca szybko regeneruje swoje zdrowie po porodzie, ponieważ w trakcie tego procesu mięśnie macicy ulegają zerwaniu, a jej rozmiar powraca do normalnego stanu;
  • dzieci otrzymują odporność na różne choroby;
  • dzieci rozwijają rzadsze choroby przewodu żołądkowo-jelitowego z powodu sterylności żywności;
  • GW oszczędza czas i energię młodej mamusi, ponieważ nie ma potrzeby sterylizacji brodawki i butelki, a także rozgrzewania jedzenia.

Komarowski podkreśla, że ​​GW znacznie ułatwi podróżowanie na duże odległości i pozwoli zaoszczędzić pieniądze na zakup specjalnych przynęt. Główną zaletą jest to, że taki sposób uzyskiwania żywności szybko i jakościowo zaspokaja potrzeby dziecka. W tym przypadku dzieci, rzadziej ssące palce. Ważnym czynnikiem jest wzrost uczuć macierzyńskich i bliskość matki karmiącej.

Potrzeba karmienia piersią dziecka dłużej niż przez jeden rok może być poważnie zagrożona.Teoretycznie każda matka może karmić jedno dziecko, dopóki nie narodzi się następny.

Pomimo wszystkich zalet HS ze względu na lepszą jakość i prostotę sztucznego karmienia, wiele matek przechodzi na mieszaniny.

Biologiczna wygoda terminów karmienia piersią

Życie kobiety nie jest w żaden sposób związane z żadnymi prawami biologicznymi, dlatego też, ile karmić dziecko bez dodawania dodatkowych przynęt do diety, każda matka decyduje indywidualnie.

Zwolennicy długotrwałego żywienia naturalnego zapominają, że kobieta jest nie tylko matką, ale także obiektem społecznym. Dlatego funkcje społeczne nie zawsze są kompatybilne z GW.

Jeśli kobieta jest nieaktywna społecznie, może być karmiona wystarczająco długo - nie ma krzywdy biologicznej, ale krzywda psychiczna jest bardzo możliwa.

grudnoe-vskarmlivanie

Komarowski uważa, że ​​kobieta, która karmi dziecko w pierwszym roku po porodzie, w pełni spełniła dług macierzyński i może być aktywna w innych dziedzinach (iść do pracy, oddawać się aktywnemu wypoczynkowi, spotykać się z koleżankami, wyjeżdżać na wakacje itp.).

W chwili obecnej istnieje wiele różnych sposobów na wzmocnienie zdrowia dziecka, więc rodzic nie potrzebuje (jeśli nie ma takiej możliwości), aby nadal karmić dziecko.

Jest kilka kobiet, które nie zachorowały w ciągu kilku lat. Co więcej, wiele chorób leczy się tylko lekami. Oczywiście nie jest konieczne karmienie dziecka zażywaniem leków.

Oprócz chorób, które wymagają leczenia, matka może po prostu zabraknąć mleka lub dziecko przestaje brać piersi. W każdym razie nie torturuj się dekantacją, ponieważ może to zaszkodzić fizycznej i moralnej kondycji kobiet. Jeśli dziecko jest karmione przez matkę nie więcej niż 1/5 pokarmu, warto się zatrzymać karmienie piersią i całkowicie przekształcić go w miksy konsumpcyjne.


Ile trzeba karmić dziecko, aby rozwijało się normalnie

Aby dziecko miało dobry stan zdrowia i normalnie się rozwijało, pierwsze 6 miesięcy karmienia powinno być naturalne. Tj. Niemowlę powinno otrzymywać jedzenie wyłącznie w naturalny sposób. Aby to zrobić, z pokarmów, które żywią się okruchami, trzeba oczyścić wszystko z wyjątkiem mleka. Soki, mieszanki, a nawet wodę należy całkowicie wyłączyć z żywności.Nie wolno podawać dziecku kropli i syropów nasyconych witaminami i minerałami, a także leków przepisanych przez lekarza.

Porada Komarowskiego dotycząca czasu karmienia piersią

Mleko matki to idealna karma, która zapewnia zdrowy wzrost i rozwój dziecka, ponieważ ma zasadnicze znaczenie dla prawidłowego rozwoju funkcji rozrodczej u rodzącej kobiety. Jednak po szóstym miesiącu życia możliwe jest uzupełnienie karmienia dziecka przynętą, która pomoże zaopatrywać rosnące ciało w energię, białka i mikroelementy.

Jak prawidłowo przenieść dziecko do normalnego posiłku

Jeśli zdecydujesz się przerwać karmienie piersią i dać mu regularne jedzenie, musisz zdać sobie sprawę, ile wysiłku musisz zrobić, aby przeżyć ten bardzo trudny okres. W końcu może to potrwać wystarczająco długo. Wiele dzieci nie otrzymuje odpowiedniego odżywienia przy pomocy HS, co może znacznie zmniejszyć normalny rozwój dziecka. Z tego powodu bardzo ważne jest, aby dzieci otrzymywały nie tylko zrównoważone, ale również bezpieczne przynęty, zapewniające schludne i bezbolesne przejście od HB do diety z prostych pokarmów.

Jeśli nie ma możliwości odpowiedniego odżywiania dziecka przez okres do roku z pomocą karmienia piersią, Komarovsky radzi, aby w wieku 6-8 miesięcy dodać do pokarmu płynną owsiankę i dokładnie przetrzeć żywność. W ciągu 9-11 miesięcy możesz zacząć rozdawać pokruszone lub puree, zwracając uwagę na apetyt dziecka.

Od tego roku możesz podawać dzieciom zwykłe jedzenie, które jest zawarte w diecie całej rodziny. W razie potrzeby żywność można wyciąć lub przetrzeć. Jeśli niemowlę nie korzysta z mleka matki, jego dieta powinna składać się z 1-2 filiżanek mleka i 1-2 posiłków dziennie.


Co Komarowski myśli ogólnie o karmieniu piersią?

Dr Komarovsky nie popiera idei przekształcenia nowoczesnej dziewczyny w matkę w wieku do 3 lat. Wzywa wszystkie matki, aby nie zwracały uwagi na głupie wymówki tych, którzy grożą swoim dzieciom chorobą, zacofaniem i innymi nieszczęściami, jeśli po roku dzieci przestaną jeść mleko matki. W rzeczywistości wszystkie zapewnienia plotek sąsiadów, że trzeba zlać mleko z piersi do ostatniej, dodając przynajmniej kropla po kropli do diety dziecka, to w rzeczywistości najczystsza wulgaryzmość.

Kiedy ukończyć HS jest indywidualną sprawą dla każdej matki.A karmienie dziecka po roku przy pomocy tylko mleka - jest niewłaściwe, ponieważ traci wszystkie przydatne cechy.

Warto jednak zauważyć, że zdrowie jednorocznego dziecka zależy całkowicie od sposobu odżywiania i powinno ono być stosowane, jeśli nie matczyne, to wysokiej jakości krowa lub koza.

Warto żałować matek zajmujących się ciągłym dekantacją, ponieważ proces ten negatywnie wpływa nie tylko na stan psychiczny, ale także na stan zdrowia mokrej pielęgniarki.


Powiązane publikacje