ss x
x

Mieszanka żywności dla niemowląt dla niemowląt


1993 był rokiem początku współpracy między Federacją Rosyjską i Światowej Organizacji Zdrowia dla karmiących program wsparcia. Społeczeństwo stwarza warunki do karmienia piersią, które stają się nie tylko popularne, ale także możliwe od urodzenia. Istnieje jednak wiele przypadków, w których konieczne jest uzupełnienie lub całkowite przeniesienie niemowlęcia na sztuczne karmienie. Obiektywnie ocenić potrzebę zmiany diety może tylko lekarz - pediatra. On określi, jak nakarmić dziecko.

Mieszanka dla niemowląt to sprawdzona karma dla niemowląt, które potrzebują sztucznego karmienia. Po raz pierwszy pojawił się na półkach ZSRR w 1972 roku. Pomimo faktu, że miejsce produkcji się nie zmieniło, tylko imię pozostaje od radzieckiego "Baby". Teraz produkty tej marki są opracowywane i wytwarzane przez specjalistów Nutricia.

1345193529_enfant_reduit

Preparat dla niemowląt od producenta zalecany do karmienia niemowląt i dzieci w wieku do trzech lat. Każda grupa wiekowa ma inne zapotrzebowanie na substancje mineralne, więc mieszanka dziecka ma kilka odmian.


Dziecko 1. etap

Ta mieszanina jest przeznaczona do karmienia noworodków. Składa się z trzech głównych grup substancji niezbędnych do pełnego wzrostu i rozwoju dziecka.

Energetyczne - tłuszcze, białka, węglowodany. Ten produkt zawiera pochodne mleka, oleje roślinne (w tym olej palmowy), maltodekstrynę. Stosunek czynników rozszczepienia do białka 60:40 pozwala nie ładować słabo uformowanego układu enzymatycznego noworodków. Laktoza jest składnikiem do tworzenia zdrowej mikroflory jelitowej. Węglowodany są obecne ze względu na składniki zwierzęce i roślinne.

Olej palmowy jest ważnym i użytecznym składnikiem żywności dla niemowląt. Jest wchłaniany przez organizm dziecka o 5% lepiej niż tłuszcz mleczny. Modyfikowany olej palmowy, który jest częścią mieszanki dla niemowląt - to znak jakości, nowoczesne produkty.

Witaminy. Oprócz standardowego zestawu witamin, kompozycja jest wzbogacona o taurynę, która jest niezbędna do rozwoju struktur mózgowych. Kholin jest asystentem układu krwiotwórczego, zmniejsza podatność na infekcje jelitowe. Kwas foliowy jest potrzebny do utworzenia dojrzałego układu nerwowego.

Minerały. Wapń służy jako materiał budowlany dla zębów i kości. Żelazo zapobiega anemii, potrzebny jest jod dla zdrowej gruczołu tarczycy.

Istnieje również mleczarnia "Baby" dla noworodków.

Produkt z pierwszego etapu można podawać niemowlętom w wieku do 6 miesięcy. Po sześciu miesiącach zmieniają się potrzeby żywieniowe dziecka, więc odżywianie dziecka staje się inne. Konieczne jest przejście do następnego kroku w składzie substytutów GW.

Dziecko 2 krok

Pół-roczniacy potrzebują więcej kalorii niż noworodki. Aby racja była bardziej satysfakcjonująca, pomocne są białka kazeiny. Nie wszystkie minerały można przyswoić w czystej postaci, dlatego Nutricia stworzyła kompleks "inteligentnego żelaza".

I tak skończyłeś rok. Czas przejść na tak zwane mleko dla niemowląt.

Dziecko 3 krok

Po roku dieta dziecka w mniejszym stopniu niż poprzednio składa się z mleka. Jednak jest zbyt wcześnie, aby zrezygnować z tego magazynu witamin. Możesz używać żywności nie w czystej postaci, ale w przygotowaniu płatków zbożowych.


Dziecko 4 krok

Przeznaczony dla dzieci od 18 do 36 miesięcy. Skład jest podobny do poprzedniego. Zmienia się tylko procent elementów.

Jeśli u Twojego dziecka zdiagnozowana jest nietolerancja laktozy, najlepszym sposobem jest fermentowana mieszanina mleka. Zakłady Istra produkują żywność dla dzieci z takimi problemami. Również składnik z kwaśnego mleka gwarantuje brak kolki i zaparć. Skład proszku jest zrównoważony w sposób odpowiedni dla grupy wiekowej od zera do jednego roku.

j

Wyświetl szczegóły

Jak przechowywać

Aby obniżyć koszty produkcji, opakowanie jest wykonane z tektury. Aby móc nie bać się wilgoci proszku, producent stosuje metodę wypełniania specjalną zapieczętowaną metalizowanych torbach. Po otwarciu takiego opakowania odwodniony produkt może zostać wchłonięty z otaczającego powietrza. W wyniku nadmiernej wilgoci powstają grudki. Żywność może stwardnieć.Dlatego po otwarciu torebki umieść proszek w szczelnie zamkniętym pojemniku. Przechowuj mieszaninę w niskiej wilgotności. W praktyce oznacza to, że nie należy wkładać tego rodzaju żywności, na przykład, do lodówki. Możesz po prostu zostawić go na półce w kuchni.

Jak gotować do użycia.

Główne "składniki" prawidłowo przygotowanego substytutu mleka z piersi to:

- sterylna butelka

- gotowane i chłodzone do 40 stopni Celsjusza

- zgodność z proporcjami wody i mieszaniny

Na opakowaniu kartonowym podano szczegółowe instrukcje, w którym proporcja pozwala uzyskać suchą dietę.

Ile można przechowywać gotową mieszankę i jak przygotować ją do podróży

Pożywka, ciepło, wilgoć są idealnymi warunkami do rozprzestrzeniania się patogennych mikroorganizmów. Kiedy przygotowujesz mleko w domu, niemożliwe jest osiągnięcie takiej samej sterylności jak w produkcji. Dlatego przechowywane suche potrawy można przechowywać tylko w niskich temperaturach. Jeśli butelka zawiera znaczną ilość mleka, po prostu włóż ją do lodówki. Zakryj brodawkę sterylną pokrywką. Gdy dziecko znowu będzie głodne, podgrzej jedzenie bez nalewania go do innych pojemników. Zmień końcówkę do czyszczenia. Nadal nie nadużywaj i nie przechowuj już użytej mieszaniny. Produkty fabryki Istra łączą wysoką jakość i rozsądną cenę. Nie trzeba ratować zdrowia młodzieńca.

Płonącym problemem dla matek karmiących piersią jest przygotowywanie mleka poza domem. Na przykład zdecydowałeś się udać do krewnych na drugim końcu miasta lub zaryzykowałeś wizytę w ośrodku. W przypadku bliskich podróży można wcześniej przygotować mieszankę, schłodzić w lodówce i przetransportować w pojemniku termicznym. A co z tymi, którzy zmuszeni są latać samolotem? Przepisy zabraniają przewozu płynów ważących więcej niż 100 gramów. Następnie zabieramy ze sobą czyste butelki i zapas mieszanki. Gorącej wody z kotłów samolotu nie należy nigdy używać do gotowania dziecka, ponieważ nie jest to gotowana woda. I nie jest to zaniedbanie przewodników. Zgodnie z prawami fizyki, im niższe ciśnienie, tym niższa temperatura wody. Obniżenie temperatury wrzenia na tym poziomie nie zapewnia ciepła niezbędnego do sterylizacji. Nadal istnieje wyjście. Woda butelkowana spełnia wymagania higieniczne niezbędne do gotowania i picia dla małych dzieci.Mieszankę można ogrzewać w zbiorniku z podgrzewaną wodą z kotła. Jeśli podróżujesz pociągiem lub samochodem, weź z sobą w termosie wrzątek.

Jak po raz pierwszy podać substytut mleka z piersi?

Skład "Baby" jest dostosowany do potrzeb dziecka w zależności od wieku. Mimo to, niektórzy rodzice są skłonni do wyjaśniania problemów zdrowotnych dziecka z niską jakością specjalistycznych produktów dla dzieci. Ile rozczarowań można było uniknąć, gdybyśmy odpowiedzialnie podchodzili do procesu wprowadzania nowych produktów do diety dziecka.

Mieszanka żywności dla niemowląt dla niemowląt

Prawidłowo rozpocząć przynęta powinna być z mikroporcją. Pierwsza próbka dla dziecka nie powinna przekraczać 10 mililitrów.

Nie ma potrzeby obliczania, ile proszku należy dodać do wody o tej objętości. Skład substancji w niewłaściwie rozcieńczonej żywności może powodować różne zaburzenia, aż do ekstremalnego stopnia odwodnienia. Nie ryzykuj zdrowia dziecka. Weź 30 ml wody i rozpuść w nich 1 łyżeczkę pomiarową (bez ślizgacza). Z otrzymanej objętości 10 ml należy podać próbkę dziecku. Następnie uważnie obserwuj reakcję organizmu dziecka. Oczywiste jest, że w nocy nie należy przeprowadzać takich eksperymentów. Aby zakończyć przyswajanie substancji w składzie mleka muszą zastępczej matki średnio 70 (maksymalnie 86) minut. W związku z tym pierwsze oznaki negatywnego oddziaływania będą widoczne po 1,5 godziny. Wśród możliwych problemów mogą być: wysypka, wymioty, zaparcia, kolka. Jeśli nadal karmisz piersią, ważne jest ścisłe przestrzeganie diety. W przeciwnym razie trudno będzie zrozumieć, co spowodowało skażenie lub inne problemy u dziecka. Ile substancji istnieje na świecie, jest równie wiele przyczyn alergii. Nie należy nawet zmieniać proszku lub detergentu podczas przełączania na karmienie mieszane lub sztuczne.

Często można usłyszeć pytanie matek, tym lepiej tej lub innej marki substytutów mleka matki. Temat ten jest stale omawiany w Internecie oraz w gabinetach pediatrów. Po wypróbowaniu kilku substytutów mleka z piersi różnych firm, rodzice identyfikują szereg pozytywnych właściwości produktu roślinnego Istra. Zgodnie z nimi, jest całkowicie rozpuszczalny w wodzie, nie tworzy grudki, które mogą zatkać sutka. Smak jej więcej niż droższych odpowiedników (a właściwie ich skład jest w przybliżeniu taka sama, bez względu na to, ile one kosztują) jest jak mleko.Rozcieńczone mleko nie ma nieprzyjemnego, kwaśnego zapachu, dzieci uwielbiają go ze względu na jego słodki smak. Pediatrzy przepisują ten produkt osobom, które źle przybierają na wadze. Dodatkową zaletą jest fakt, że "Dziecko" znajduje się na liście bezpłatnego żywienia dzieci. Łatwo też znaleźć w zwykłych sklepach spożywczych w każdym mieście.


Powiązane publikacje