ss x
x

Ile mieszanki noworodka


Ponieważ nowoczesne podejście do karmienia piersią niedawno zmieniła się dramatycznie, nowoczesne ekspertami w swojej opinii nie opiera się tylko na jednym kryterium niedowagą noworodków. Jeśli matka wydaje się, że dziecko jest niedożywione, a następnie spieszyć do włączenia w formule diety niemowląt nie warto, trzeba najpierw rozważyć, jak bardzo prawdziwe zorganizowany proces karmienia piersią, i należy zwrócić uwagę na następujące.

Różna potrzeba jedzenia

Na ile dziecko je, wpływa wiele wskaźników:
 • waga przy urodzeniu;
 • stan zdrowia i kondycję;
 • pora dnia;
 • indywidualne potrzeby.

Jeśli matka daje karmienie piersią okruchy to nowoczesna technika opiera się wyłącznie na instynkcie, czyli będzie on jeść tyle, ile jest to normą. Mleczna u matek karmiących piersią po urodzeniu i odpowiednie podejście do organizacji procesu zaczyna być produkowane w wymaganej objętości dla dziecka, z tendencją do jej zwiększenia.

jak dużo noworodek

Dynamika wzrostu apetytu ma tylko cztery zmiany w pierwszym miesiącu:

 1. W pierwszych trzech lub czterech dni, w ciągu 24 godzin dostatochnoest do 300, w temperaturze około średnio 30 - 40 g w czasie.
 2. Pod koniec pierwszego tygodnia, do 400 g; średnia pojedyncza porcja 70 gramów.
 3. Następnego kilka tygodni wymogu żywności wynosi 20% masy ciała, średnio raz w '80
 4. Do końca miesiąca są codziennie krohadolzhen do 600 do 110 g w czasie.

Te dane liczbowe oparte są na jednej z metod obliczeniowych i mają jedynie charakter orientacyjny, w każdym przypadku będzie miał tabela i wymagana ilość mieszaniny, mleko.
W razie potrzeby, połączenie lub nienaturalne diet grudnichka do roku w celu określenia optymalnych ilości jedzenia Istnieją różne metody liczenia.


Ile powinno jeść dziecko ze sztucznym karmieniem?

Co do zasady, eksperci nie zalecają zaufać informacje na temat poziomu wykorzystania na opakowaniu mieszanin, ponieważ pozwalają one na obecność interesu handlowego ze szkodą dla prawidłowego żywienia dzieci.
Oczywiście w przypadku żywienia nienaturalnego pytanie brzmi: ile powinno mieć pierwszorzędne znaczenie noworodka.
Zastanów się, jak obliczyć ilość.

Liczenie pojedynczej porcji

Dowiedz się, jaka może być norma za pomocą kilku metod:

 1. Pomnóż liczbę dni odpowiadającą wiekowi dziecka o dziesięć i uzyskaj liczbę mililitrów na jednorazowe przyjęcie. Na przykład 3-dniowe dziecko musi jeść 30 g;
 2. Masę ciała miękiszu w gramach dzieli się przez wzrost w centymetrach. Na przykład młode o masie 3500 gramów i wysokości 56 cm można nasycić 60 gramami.
 3. Jedna piąta masy ciała 14-dniowego dziecka i starszego jest podzielona przez 8.

Stawka dzienna, liczenie

Oblicz, ile noworodek powinien spożywać na kilka sposobów:

 1. Dla dziecka o wadze mniejszej niż 3200gramm pomnożyć liczbę odpowiadającą liczbie dni w wieku dziecka, w temperaturze 70 ° C i dla dziecka, większy niż 3200 sama kwota jest mnożona przez 80 wzorze (Finkelstein).
 2. Po osiągnięciu dwóch miesięcy noworodek potrzebuje już 800 ml. każdego dnia, z każdym następnym miesiącem będzie jadł 50 ml. więcej, to znaczy w ciągu 9 miesięcy w ciągu 24 godzin, wielkość zjedzonego około 1160 ml.
 3. Może nastąpić korekta zgodna z osobistymi potrzebami młodzieży. Na przykład dwie różne okruchy mogą różnić się ilością, ale równie dobrze czuć się świetnie, dobrze się rozwijać i dodawać wagi do wagi. Jest to najważniejsze dla określenia sytości. Główny punkt odniesienia powinny być w zachowaniu i odczuciach dziecka podczas procesu jedzenia i po. Przyrost wagi średnio co tydzień 150-200 g.
 4. W wieku 14 dni liczba jest następująca. Dzielimy ciało noworodka na pięć i otrzymujemy potrzebną dawkę dzienną.

Ile dziecko powinno spożywać z mieszanym pożywieniem

Specjaliści uważają, że karmienie piersią matki mleko dziecko bardziej niż jest to konieczne w organizmie, nie spadnie, ale mieszanka może objadać, co jest bardzo niebezpieczne dla wrażliwego układu pokarmowego. Aby nie uszkodzić niestabilnego zdrowia, należy poważnie podejść do obliczenia dawki karmienia uzupełniającego w organizacji żywienia kombinowanego.
W celu jak najodpowiedniejszego zdefiniowania problemu niedożywienia, podjęcie ważonej decyzji o wprowadzeniu diety mieszanej powinno dokonać takich pomiarów i obliczeń:

 • zważ dziecko przed i po jedzeniu, jak opisano powyżej, obliczając różnicę, otrzymasz rozmiar zjedzonego. Łącząc dane o wszystkich posiłkach, określasz objętość w ciągu 24 godzin;
 • dla noworodka, do 10 dni, pomnożymy 2% jego wagi przez dokładną liczbę dni odpowiadającą wiekowi. W przypadku okruchów od 10 dni do dwóch miesięcy, uznajemy jedną piątą wagi.

Porównując te dwa wskaźniki, będziesz w stanie określić, czy Twoje dziecko potrzebuje dodatkowego żywienia, a jeśli tak, to w jakim rozmiarze. Powinny być podzielone na codzienne karmienie, aw nocy należy podawać tylko mleko matki. Jeśli różnica wynosi więcej niż 50%, dziecko potrzebuje sztucznego żywienia.


Zanim podejmiesz decyzję o diecie mieszanej, skonsultuj się z wiodącym pediatrą na temat prawidłowego wprowadzania uzupełniających pokarmów.

Teraz o ile możesz dać miksturę swojemu dziecku po raz pierwszy. W każdym przypadku należy wpisując suplementacji konieczne w bardzo małej dawce około 10, na drugi dzień może być podwojona, trzeci dodać 10 ml. i staraj się sprowadzić ją do wartości wymaganej przez dziecko. Typowo, w miesięcznych okruchów IT na 30 ml. w jednym czasie. I dlatego należy podać pierwszą klatkę piersiową, a następnie suplementację, jeśli dziecko śpi obok w klatce piersiowej, nie należy go obudzić. Lepiej raz ssać pierś matki. Ponieważ ważną zasadą żywienia mieszanego jest zachowanie naturalnego żywienia jak najdłużej.

System żywienia

Pamiętaj, że aby opanować sztuczny analog mleka matki, organizm potrzebuje więcej czasu, dlatego średnio przerwa między posiłkami dla noworodka będzie dłuższa, około trzech godzin.

Po połączeniu, zwłaszcza nienaturalne reżim diety jest bardzo ważne. Po określeniu objętości mieszaniny codziennego karmienia mieszanego podzielić go przez codzienne posiłków i między posiłkami przerwy musi wytrzymać w pierwszym miesiącu co najmniej 2,5 godziny (w nocy przerwa może być duża) w ciągu 24 godzin około 8 razy miękiszu je.

Przejście od naturalnego żywienia do sztucznego w celu ustanowienia reżimu może zająć trochę czasu.Spróbuj opóźnić planowane jak najbardziej zbliżone do żądanej godziny, za każdym razem dodając 10-15 minut. Rozpraszać bawić, dać się napić wody, można podjąć smoczka. W żadnym wypadku, ani niech dziecko płacze i marudzenie, żądając żywności przez dłuższy czas. Wskazane jest spożywać co najmniej jedną konieczną dawkę, a następnie niezbędny czas będzie pełny.

Testy sprawdzania saturacji

Na koniec, aby upewnić się, że ilość spożywanego pokarmu jest normalna, można wykonać kilka prostych testów.
jeść posiłki wielkości dziecka mogą być zmierzone poprzez ważenie przed i po jedzeniu, stosując te same ubrania. Różnica w wadze równa ilości spożywane. Dla dokładniejszego określenia żądanej wartości raz niewystarczający zważyć. W przypadku niemowląt, jedna porcja może być mniejsza, ponieważ jedzą częściej (około 12 razy dziennie), a przy sztucznym karmieniu średnio tylko osiem razy, a zatem w danym czasie zużywają mniej mleka matki.

Drugi test jest jeszcze łatwiejszy. Nie bierz pieluchy dla noworodka w ciągu dnia i policz, ile razy wymieniasz na pieluszkę. Normalnie musi zostać osiągnięte co najmniej 12 sztuk. Jeśli mniej, to istnieje podejrzenie niedożywienia.


Powiązane publikacje