ss x
x

Ile razy dziennie karmić noworodka


żywność dla niemowląt

Wraz z pojawieniem się swoimi okruchy na jaw jego mama z jej zdecydowaną uczucie szczęścia i dumy, przychodzi wiele pytań dotyczących opieki nad dzieckiem, aby zapewnić najbardziej komfortowe warunki do jego pierwszych dni na tym świecie.
Szczególnie dotyczy to tych, którzy mają to dziecko w pierwszej kolejności. Szczególnie ostra wśród wszystkich jest kwestia właściwego karmienia noworodka i wszystkiego, co jest z tym związane: co karmić? Ile razy dziennie? W jakiej pozycji? Nasza niepewność jest głównie ze względu na fakt, że porady i wskazówki panującej w szpitalach ery sowieckiej, a często nie mają nic wspólnego ze zdrowym rozsądkiem, zbyt mocno grawerowane w naszych umysłach, jak my i nasi bracia i siostry zostały pielęgnować ściśle przez reżim .
Współcześni lekarze dopiero zaczynają to przemyśleć, aw niektórych placówkach medycznych nadal panuje "duch partii".

Lepiej karmić noworodka?

Pierwszą rzeczą, którą trzeba zrozumieć i przyjąć dla siebie przed urodzeniem dziecka: karmienie piersią - to doskonały pokarm dla dziecka, które naprawdę prowadzi wszystkie niezbędne materiały dla zdrowia i prawidłowego rozwoju dziecka.

Pomimo wszystkich zapewnień reklamowych, żadna sztuczna mieszanina nie jest w stanie dać dziecku dokładnie tego, czego potrzebuje w danym momencie. Po długim czasie zostanie udowodnione, że skład mleka z piersi stale zmienia w zależności od pory dnia i wieku dziecka. Proces karmienia piersią jest naturalny, podobnie jak noszenie dziecka pod własnym sercem. Przez miliony lat przyrodzie udało się zorganizować doskonały mechanizm pielęgnowanie potomstwo, dlaczego ludzie myślą, że w tak krótkim czasie studiowania naszą naturę, nagle stała się o wiele mądrzejszy to?

Oczywiście w sytuacjach, gdy z różnych powodów karmienie piersią nie jest możliwe, związki rzeczywiście stają się zbawienne.Bardzo ważne jest, aby wybrać odpowiednią mieszankę, biorąc pod uwagę wszystkie cechy dziecka i sytuację. Dlatego w tym przypadku nie zaniedbuj porady lekarza.

Sam proces karmienia noworodka nie jest procesem jedzenia, ponieważ jest to moment, w którym małe dziecko, nie tak dawno temu fizycznie oddzielone od ciała matki, może ponownie poczuć jego ciepło, dotyk, zapach i uderzenie serca. W tych chwilach dziecko czuje się komfortowo i spokojnie, pozbywa się lęków i obaw, które przytłaczają go w tym nowym świecie dla niego.

karmienie

 


Czy muszę karmić dziecko zaraz po urodzeniu?

Współcześni lekarze na całym świecie zdecydowanie zalecają wkładanie dziecka do piersi w sali porodowej. Fakt, że siara, jako prawdziwe panaceum na noworodka, który ma nieskończoną ilość składników odżywczych i ochronę przed wieloma chorobami, kilka godzin później traci większość swoich niezwykłych właściwościach. Oczywiście, nie wszystkie dzieci zaraz po urodzeniu są gotowe do rozpoczęcia jedzenia mleka matki, ale u dzieci możliwe jest zlać w części ustnej z pierwszych potraw. Ponadto, takie dzieci - raczej wyjątek od zasad i bezwzględna większość noworodków, zgodnie z prawami natury, mogą ssać pierś w pierwszych minutach życia.

karmienie piersią

Ile razy dziennie muszę wkładać dziecko do klatki piersiowej?

To pytanie dla każdego dziecka jest indywidualne. Przyjrzyj mu się uważnie i nakarm go na pierwszej prośbie. Dziecko samo wie, ile i jak często potrzebuje nasycenia. A jeśli te trzy-cztery miesiące okruchów produkowane tryb mniej więcej stały, noworodek może być stosowana do klatki piersiowej kilka razy na godzinę. Ostatnio pojawił się mały człowiek, który nadal jest bardzo trudny do wykonania jakiejkolwiek akcji, czy to jest kołysanie kończyn czy ssanie. Dlatego w pierwszych tygodniach jego urodzin głównym zajęciem okruchów jest sen. Można go oderwać od tego ćwiczenia jedynie poprzez odczuwany dyskomfort: mokre pieluchy, głód lub inne czynniki drażniące. Jeśli dziecko jest głodne, będzie się martwić, krzyczeć, odwracać głowę i otwierać usta w poszukiwaniu źródła zasilania. Jeśli dziecko zostanie odstawione od matki, zanim będzie mógł jeść, będzie również okazywać niezadowolenie. Osierocone dziecko cicho zasypia tuż pod twoją piersią. Oczywiście ta zasada jest dopuszczalna tylko dla dzieci karmionych naturalnie piersią.W przypadku osób sztucznych lepiej jest przestrzegać reżimu, ponieważ mieszaniny są absorbowane znacznie dłużej.

W ciągu dnia noworodek może prosić o jedzenie od siedmiu do ośmiu do sześćdziesięciu razy, a to normalne. W ciągu kilku miesięcy zazwyczaj liczba ta jest ustalana 6-10 razy dziennie, w zależności od cech dziecka i mleka matki.

Niektórzy, biorąc pod uwagę, że odruch ssania u noworodka jest stałym zjawiskiem i nie zawsze zależy od głodu, mają tendencję do "karmienia" dziecka naśladowcami piersi: smoczki, sutki. Wiele dzieci naprawdę uspokoić, nie zauważając oszustwa, ale takie „kojący” często prowadzi do tego, że dziecko nie chce piersi. Jedz manekiny i butelki jest o wiele łatwiejsze, a dziecko, jak każda osoba z natury, dąży do tego, co jest łatwiejsze, gdzie trzeba zastosować mniej siły.

karmienie piersią

Ile czasu zajmuje utrzymanie noworodka przy piersi?

W sowieckich szpitalach macierzyńskich karmienie miękiszu miało ściśle określony czas - 15 minut. Uważano, że to wystarczy, aby dziecko było pełne. Dla starszego dziecka może ta zasada jest uzasadniona, ale nie dla noworodków. Dotyczy to szczególnie pierwszych dni, po urodzeniu, kiedy zaczyna się laktacja matki. Jeśli mama dziecka jest pierwsza, kanały są wystarczająco wąskie, a mleko płynie znacznie wolniej. Nie wspominając o jego jakości i zawartości kalorycznej, które są indywidualne i zależą od odżywienia matki karmiącej, a także od jej cech fizjologicznych. Na czas jeden karmienie noworodka może trwać od 10 minut do godziny.

 


Ile powinien karmić noworodek w nocy?

Wymagany. Im mniejsze dziecko, tym częściej potrzebuje nowej porcji jedzenia. Ponadto istnieje opinia, że ​​dzieci urodzone wieczorem lub w nocy w pierwszych dniach życia mylą się w dzień iw nocy: śpią w ciągu dnia, budząc się tylko kilka razy, ale w nocy mają "ucztę".

W pierwszych dniach regularne karmienie w nocy jest po prostu konieczne dla prawidłowego ustalenia laktacji, w przeciwnym razie dzień mleka może stać się mniejszy, ponieważ w nocy nie został on odebrany. Naukowcy uważają również, że w nocy produkuje się najbardziej przydatne mleko.

Jeśli prawidłowo położysz dziecko i karmisz je leżąc, karmienie w nocy stanie się dla ciebie sprawą mniej kłopotliwą.Wystarczy umieścić dziecko na przekątnej, o sobie: nogi wcisnąć żołądka i umieścić głowicę w maksymalnej odległości, dzięki czemu dziecko może dotrzeć tylko do sutek. Wtedy wylewka dziecka będzie swobodnie oddychać, a śpiąca matka nie zmiażdży dziecka, a dziecko nie będzie się dusić.


Powiązane publikacje