ss x
x

ile powinienem jeść mleko z piersi dziecka


Okres początkowego wzrostu urodzonego dziecka jest napiętym czasem testowania, strachu i radości, zarówno dla noworodka, jak i dla jego matki. Często płaczące dziecko nie może nie martwić się matką. A ponieważ w rzeczywistości wszystko, co dziecko może "powiedzieć", matka często musi zastanawiać się, co go dręczy i czy chce jeść, czy coś boli, albo dziecko jest po prostu zmęczone i chce spać. Dlatego konieczne jest poznanie odpowiedzi na pytanie, czy mleko wystarcza dziecku, czy nie. I czy dziecko jest karmione po karmieniu piersią, czy może jest niedożywione. Ile gramów mleka dziecko powinno zjeść za jedną karmę? A ile powinno być wyprodukowane w ciągu jednego dnia?

l

Kryteria behawioralne niedożywienia

Niektóre objawy behawioralne mogą wskazywać, że dziecko nie je. Na przykład:
  • po karmieniu dziecko płacze i próbuje znaleźć piersi;
  • rzadkie i drobne ruchy jelit;
  • dziecko będzie przylegało do jego klatki piersiowej przez długi czas, chociaż już pokonał wiek jednego tygodnia.

Jeśli matka czuje, że piersi są pełne mleka, a kiedy karmi wszystko, odchodzi i dziecko zasypia, oznacza to normę i nie ma potrzeby podejmowania żadnych dodatkowych kroków, w tym dekantacji i sprawdzania skonsumowanej ilości mleka matki. Pamiętamy oczywiście, że zaczyna się on kończyć do końca pierwszego tygodnia po porodzie. W przypadku uzyskania wystarczającej ilości pożywienia jest uwalniany z przetwarzania odpadów żywności dla niemowląt 1-3 razy w ciągu dnia, a mocz od 6 do 15 razy. Tak więc sześć przemoczonych pieluszek powinno uratować matkę od niepotrzebnych zmartwień.

Kontrolowanie liczby gramów mleka nie jest konieczne, jeśli karmienie piersią dynamika zmiany wagi nie różni się od normy, a dziecko jest pogodne, spokojne i zauważalnie rośnie, co oznacza, że ​​wysysa tyle mleka, ile potrzebuje.

Taka kontrola jest rzeczywista, jeśli karmienie mieszane jest wykorzystywane do karmienia dziecka lub jest całkowicie karmione sztucznie. W tym przypadku musimy zatrzymać ilość gramów mieszanki w jednym czasie iw całości na cały dzień, ponieważ dziecko nie musi przechodzić.


Jak określić wymaganą ilość mleka

W pierwszych dniach diety dziecko - siara. Ten płyn jest bardzo pożywne i zawiera wszystkie substancje, które powinny odbierać dziecko do prawidłowego wzrostu i rozwoju. Aby zaspokoić potrzeby żywieniowe siary, nie wystarczy. W dzisiejszych czasach dziecko je mało i często. I są ku temu powody. O objętości już powiedzieliśmy kilka słów powyżej. Liczba posiłków, około dziesięć razy dziennie, ze względu na fakt, że wielkość jego żołądek jest tylko 7-9 ml, a dziecko nie jest w stanie prawidłowo ssać. Wiele pediatrzy uważają, że jest naturalne, gdy dziecko jest prawie oderwana od piersi matki w ciągu pierwszych kilku dni. Po ukończeniu okresu colostric, noworodek zaczyna używać mleka. I tu pojawia się pytanie: "Ile mleka potrzebujesz, aby zjeść noworodka?" za jedno "siedzenie" iw ciągu dnia? ". Odpowiedź na to pytanie zależy od kilku czynników. Na przykład na temat wagi i wzrostu dziecka, z którym się urodził. Zużycie zależy również od wieku człowieka i właściwości odżywczych mleka, dla których jednym z wyznaczników tych właściwości jest zawartość tłuszczu. Im większa waga ogólna i ogólna wydajność dziecko, tym więcej mleka potrzebuje. Jeśli waga noworodka nie przekracza 3200 g, wzór do określenia dziennego zapotrzebowania wyraża iloczyn wieku dziecka w dniach przez liczbę 70. Dla większej wagi w powyższym wzorze 70 należy zastąpić 80.

Wzór do określenia pojedynczej potrzeby dla dziecka w mleku: V = 10 x W, gdzie V to objętość mleka w ml, a W to wiek dziecka w dniach.

513619

Jeśli wystarczająco dużo mleka do zaspokojenia dziecka, to:

  • 600 ml / gram dziennie, powinien otrzymywać do 1 miesiąca;
  • 700 ml po 2 miesiącach;
  • 900 ml - w 6 miesięcy;
  • 1050 ml - do 9 miesięcy;
  • 1200 ml - do 12 miesięcy.

W różnych źródłach ilość żywności i liczba karm, które są pobierane dla norm różnią się nieco od siebie. To zależy od szkoły pediatrycznej. Uśrednione dane, w zależności od wieku dzieci, dla pojedynczego i dziennego zapotrzebowania na mleko,jak również częstotliwość i liczbę karmowań podano w poniższej tabeli.

Tabela

Wiek / dzień Przerwa między posiłkami / przerwa nocna Potrzeba mleka matki, ml / razy Potrzeba mleka, ml / dzień

 

Karmienie / składanie
3-4 dni Po 3 godzinach 20-60 200-300 8-12
Wiek / miesiąc Przerwa między posiłkami / przerwa nocna Potrzeba mleka matki, ml / razy Potrzeba mleka, ml / dzień

 

Karmienie / składanie
do 1 Po 3-3,5 godziny / noc przerwa 6-6,5 godziny 80-100 600-700 8-7
od 1 do 2 Po 3-3,5 godziny / noc przerwa 6-6,5 godziny 110-140 700-900 6-7
od 2 do 4 Po 3-3,5 godziny / noc przerwa 6-6,5 godziny 140-160 800-1000 6
od 4 do 6 Po 3,5-4 godzinach / przerwie nocnej 6,5-8 godzin 160-180 900-1000 6-5
od 6 do 9 Po 4 godzinach / przerwie w nocy 8 godzin 180-200 1000-1100 5
Od 9 do 12 Po 4-4,5 godziny / noc przerwa 8-9 godzin 200-240 1100-1200 5-4

Ponadto sytości dziecka zależy od tego, czy otrzymuje on tłuszczu mleka, ssanie wszystko całkowicie lub ssie tylko to, co znajduje się na krawędzi.

Oznaczanie ilości mleka zaabsorbowanego przez dziecko

Jeżeli rodzic chce, aby dowiedzieć się, ile jej dziecko może jeść, coś co można sprawdzić poprzez ważenie dziecka przed i po posiłkach. Różnica w zeznaniach specjalnych elektronicznych skal dzieci będzie pożądaną odpowiedzią pod względem ilości spożywanych pokarmów.

Warunki ważenia muszą być identyczne. Ważenie odbywa się na tej samej pielusze bez zmiany ubrania i pieluch.

W takim przypadku, gdy dziecko jest pokazano wszystkie oznaki normalnego stanu, że nie jest kapryśna, śpi, należy przytyć, zachowywał się wesoło ssie bez nadmiernej chciwości, nie potrzebuje takiego badania.

ile powinienem jeść mleko z piersi dziecka


Zasady karmienia piersią

Do normalnego laktacji są dwie ważne rzeczy: Właściwe niemowlęta przywiązanie do karmienia piersią i właściwej organizacji. Musisz wiedzieć, co jest ważne, nie jest to ilość jednoczesnego spożywania pokarmu, jak mówią, w czasie i ile będzie jadł na dzień. To, ile je, zależy od chwilowej potrzeby jedzenia, od stanu psycho-emocjonalnego i innych przyczyn. Konieczne jest, aby upewnić się, że dziecko może dostać nie tylko podstawowe, ale również później, pożywne mleko. W tym celu musimy zapewnić, że za posiłek dziecka ssania jednej piersi w pełni, ponieważ mleko przychodzi później po rozpoczęciu intensywnego ssania 10-15 minut.

Intensywność szczytowa pracy gruczołów mlecznych jest konieczne do nocy, co oznacza, że ​​w nocy nie można zaprzeczyć dziecko w jedzeniu.Jeśli karmienie nie jest prawidłowo zorganizowane, po pewnym czasie mogą wystąpić problemy związane z odżywianiem. Trzy miesiące po rozpoczęciu okresu laktacji, proces jest w stanie równowagi, gdy ilość produkowanego mleka kobiecego jest w przybliżeniu równa tej pochłoniętej dziecka.

Nie oznacza to, że płyn zasilający jest mały. Należy pamiętać, że zmniejszenie ilości pokarmu może prowadzić do zmniejszenia laktacji. Nie ma potrzeby posiadania pompy piersi w celu określenia ilości produkowanych laktoza bo bez doświadczenia lub wiedzy niezbędnej będą wykręconą może być mało, a okruchy ssać tyle, ile potrzebuje. Fałszywie decydując, że dziecko nie ma wystarczającej ilości pokarmu, można zmniejszyć poziom laktacji, rozpoczynając sztuczną suplementację dziecka.

Opinia pediatrów: przy normalnej laktacji czynności żywienia są możliwe na życzenie dziecka. Nie ma znaczenia, ile zaabsorbował noworodek, ponieważ on sam reguluje ten proces.


Powiązane publikacje