ss x
x

Ile powinien jeść noworodek


Każda młoda matka zastanawiała się, ile noworodek powinien jeść na jedną karmę. Szczególnie ten temat jest istotny po wizycie u pediatry w celu przeprowadzenia ważenia. Rzeczywiście, lekarze mają swoje własne metody liczenia. I nawet jeśli dziecko zachowuje się spokojnie, matka dba o to, aby dziecko nie było pożywieniem. Ale nie ma się czym martwić. Tak, istnieją wzory do obliczania, ale pamiętaj o złotej zasadzie: nie porównuj swojego dziecka z innymi dziećmi. Są jednak oznaki sytości małego stworzenia, a także technika określania norm spożywania mleka

skolko-dolgen-sedat-novorogd


Ile powinno jeść dziecko karmiące piersią podczas jednego karmienia?

Utrzymywanie naturalnego karmienia w celu obliczenia ilości mleka jest trudne. Nigdy nie wiesz, ile dziecko je. Dlatego bardzo ważne jest, aby proces ten ustanowić natychmiast po urodzeniu dziecka. Konieczne jest skorzystanie z tych dni po porodzie w szpitalu położniczym. Jest doskonała okazja, aby skorzystać z usług specjalisty żywienia. Pokaże i powie ci, jak prawidłowo zastosować noworodka do piersi. Jest bardzo dobrze, jeśli miękisz może zasmakować pierwszego mleka, zwanego siarką. Jest w nim wiele przydatnych substancji, ładujących odporność dziecka. A kiedy karmienie zostanie dostosowane, postaraj się, aby dziecko zjadło mleko z powrotem. Jest najbardziej pożywna, dlatego najtrudniej jest dostać ją do małego stworzenia. Jak wiadomo, front jest najłatwiejszy do opuszczenia. Z tego powodu dzieci otrzymujące dodatkowo butelkę mogą nie całkowicie opróżnić gruczoły sutkowe. Stopniowo iw ogóle przejdzie do sztucznego karmienia.

Ale jak obliczyć mililitry, zjedzone na jeden pokarm? Pamiętaj, że w żadnym wypadku nie musisz dekodować. Całkowicie niemożliwe jest samodzielne opróżnienie skrzyni. Istnieje ryzyko, że niczego nie wyrażą, chociaż dziecko będzie je jeść tak samo.

Eksperci twierdzą, że noworodek je dokładnie tyle, ile potrzebuje.A gruczoły sutkowe produkują odpowiednią ilość. Świetny produkt - wagi elektroniczne. Zważ dziecko przed i po jedzeniu. Różnica będzie taka sama. Po prostu wyjmij pieluchę. Ale ta liczba nie będzie stała. Następnym razem dziecko może jeść więcej. W takim przypadku ważne jest, ile je dziecko dziennie. I robi to co 2 godziny. Kilka zasad dla matek.

  1. Kontrola ilości zjedzonych w pierwszych miesiącach nie jest konieczna. Ponieważ ta wartość zmienia się z dnia na dzień. Tak więc, w 3. dniu dziecko może spożyć do 35 ml na jedno karmienie, a 7 dnia liczba ta zwiększa się 2 razy.
  2. Nie ograniczaj i nie karm na żądanie.
  3. W nocy wytwarzane są bardzo cenne witaminy dla rosnącego ciała. Nie bądź leniwy, aby umieścić dziecko w tym czasie do klatki piersiowej.
  4. Jeśli dziecko pomiędzy karmieniami nie jest zdenerwowane, śpi dobrze, nie ma płaczu, najprawdopodobniej jest pełne.
  5. Do 3 miesięcy mleka można wyprodukować więcej niż noworodek je. A po tym czasie na żądanie. Niektóre matki będą wydawały się, że piersi stają się miękkie, a dziecko wkrótce nie będzie miało nic do jedzenia. Ale tak nie jest, kontroluj nastrój dziecka.
  6. Również w tym okresie dziecko może częściej prosić o jedzenie. Nie odmawiaj, stymuluje laktację. Nie bierz tego na znak niedożywienia. Zwykle posiłek trwa około 15 minut, ale w niektórych przypadkach może potrwać do 40 minut. Nie przeszkadzaj w tym.

j

Bardzo dobry test na mokre pieluchy. Nie używaj pieluch przez 24 godziny. Przez liczbę pieluszek ustala się, ile razy noworodek wkurza. Norma pochodzi z 13 razy. To wskaże, że dziecko jest pełne.

Ile powinien karmić noworodek sztucznym karmieniem?

Jeśli norma jest zjedzona w sposób naturalny, dziecko reguluje się, wtedy rodzic ją kontroluje. I warto złapać najmniejsze ślady niezadowolenia w zachowaniu dziecka, matka będzie się martwić, że dziecko jest niedożywione. Ile więc powinno być dziecko? Zacznijmy od tego, że przy karmieniu piersią częstotliwość wynosi około 12 razy dziennie, po 2 godzinach. Ale przy użyciu mieszaniny, tylko 8, po 3 godzinach. Wynika to z faktu, że mieszanina jest trawiona dłużej niż mleko. A ilość tutaj pozostaje stała w ciągu 24 godzin. Istnieje kilka formuł do obliczania.

  1. Liczba dni od urodzenia dziecka jest mnożona przez 10. Będzie to przybliżona liczba mililitrów na jedno karmienie.Przykład, trzeciego dnia ślimaka, zjada 30 ml. Jego waga to 3500 gramów. 3 X 10 = 30 ml.
  1. Dzielimy wagę na wzrost. Okazuje się, że jednorazowy tom. Na przykład, waga 3500 gramów i wysokość 53 cm, 3500 gramów podzielone przez 53 cm, otrzymujemy 66 ml. Dlatego ważne jest monitorowanie tych parametrów.

Ale to są uśrednione liczby. Wiele zależy od wagi noworodka. W ten sposób poznajemy codzienną potrzebę dziecka.

  1. Jeśli jest to mniej niż 3200 gramów, to wiek w dniach należy pomnożyć przez 70. Otrzymujemy dzienną objętość.
  2. Jeśli waga przekracza 3200 gramów, dni są mnożone przez 80. Będzie to objętość na dzień.

Ogólnie rzecz biorąc, aby określić sytość okruchów, należy wziąć pod uwagę nastrój i przyrost masy ciała. Średnio tygodniowy wzrost od 150 do 200 g. To pierwsze miesiące. Kolejna waga jest mniej typowana, jest standardowa dla wszystkich dzieci. Od 2 miesiąca dziecko powinno spożywać do 800 ml dziennie, z każdym następnym miesiącem dodajemy 50 ml. A po 8 miesiącach młodzieniec zjada już 1110 ml.


Karmimy się po 6 miesiącach

Pół roku to przełomowy moment, w którym wprowadza się przynęty. Przy ich ilości wszystko zaczyna się od połowy łyżeczki. Podajemy rano, aby zidentyfikować alergie, jeśli ma to miejsce. Jeśli karmimy się po obiedzie, wysypka może pojawić się w nocy, a rano może to nie być nic. A co dać i jak dostosować menu, należy skonsultować się z pediatrą. W zależności od potrzeb karapuza, wybierze najlepszą opcję. Ale co z mlekiem?

ile powinni nowonarodzeni

Jeśli chodzi o klatkę piersiową, dajemy ten sam schemat. Ile mleka potrzebuje noworodka - tyle, ile go karmi. Jedyne, co może zmniejszyć liczbę przekąsek nocnych. A niektórzy przez ten czas i wcale od nich odmawiają. Rozważa się bardzo dobry rozkład dnia, kiedy karmisz około 12 dni, a następnie przerywam do 8 rano. Ale to jest w zależności od potrzeb, a jeśli poprosi o piersi na 3 noce, niech. Zapamiętaj zalety tego produktu podczas tych godzin nocnych.

Na sztucznym karmieniu stosujemy takie dane: od 6 miesięcy dziecko musi zjeść 1/8 swojej wagi. I od 8 miesięcy do roku - 1/9 część. Liczba posiłków wynosi 6. Zgodnie z tymi danymi obliczymy dawkę dla jednego karmienia.

Na przykład noworodek waży 8 kilogramów (8000 g). 8000 g dzielenie przez 8, 800. Teraz uzyskać 800 podzielona przez liczbę przyjęcia żywności 6, 800: 6 = 133 ml.

Wiele matek obawia się paniki, że nie będą karmić dziecka, zaczynając zwiększać objętość, więcej niż powinno. Warto pamiętać, że przejadanie się jest również szkodliwe jak niedożywienie. Spowoduje to dyskomfort w nieformalnym jelicie dziecka. Tak, a żołądek może się rozciągać, co jest niepożądane. W przyszłości może pojawić się otyłość. W końcu dziecko od wczesnego dzieciństwa jest przyzwyczajone do jedzenia dużych porcji. Stąd problemy z sercem i innymi narządami.Aby kontrolować wagę zjedzonego, jedno z głównych zadań, które młodzi rodzice muszą rozwiązać.


Powiązane publikacje