ss x
x

Przyczyny niedomykalności po karmieniu mieszanką


Każda matka martwi się o zdrowie swojego nowo narodzonego dziecka, próbuje chronić go przed wszystkimi problemami. Rodzice muszą zmierzyć się z wieloma problemami, z których jednym jest regurgitacja fontanny po dodaniu mieszanki. Wiele matek spotyka się z tym problemem w szpitalu położniczym. A potem zadają sobie pytania, dlaczego dziecko się odradza i jak temu zapobiec.

-y-newborn3-e1423834122181


Dlaczego pluje dziecko?

Niedokładność to mimowolne wyrzucanie treści żołądka dziecka przez usta. Jest to normalny proces fizjologiczny. Według statystyk około 80% dzieci w wieku do 4 miesięcy regularnie pluje. Po 4 miesiącach, regurgitacja staje się mniej częsta i całkowicie zatrzymuje się o 9 miesięcy. Częstotliwość, intensywność są indywidualne i zależą od warunków porodowych dziecka (waga, stopień wcześniactwa), przyrostu masy ciała, obecności chorób wrodzonych lub nabytych.

Większość niedomykalności fontanny po karmieniu nie powinna wywoływać lęku, ale w niektórych przypadkach mogą one wskazywać na obecność choroby, a dziecko należy pokazać lekarzowi.

Dlaczego więc dziecko nie reaguje? Głównymi przyczynami mogą być:

 1. Przejadanie się. Nadmiar jedzenia jest usuwany z żołądka w naturalny sposób. Z tego powodu najczęściej występuje u dzieci karmionych sztucznie. Aby wyeliminować tę przyczynę, należy zwiększyć odstępy czasowe pomiędzy karmieniem lub zmniejszyć dawkę mieszaniny.
 2. Aerophagy. Kiedy dziecko je z butelki, razem z mieszaniną, połyka powietrze. Jeśli trzymasz dziecko po zjedzeniu w pozycji pionowej, powietrze z żołądka wyjdzie w postaci eranu. Jeśli dziecko będzie leżało po karmieniu, powietrze zgaśnie razem z niewielką ilością zjedzonej mieszaniny.
 3. Słabe mięśnie zwieracza pokarmowego. Pomiędzy przełykiem a żołądkiem znajduje się specjalny zawór, który zapobiega powrotowi pokarmu z żołądka z powrotem do przełyku. U niemowląt ta zastawka jest słabo rozwinięta, więc część pokarmu przepływa z żołądka do przełyku i wychodzi przez usta.
 4. Przerwanie jelita. Kiedy stolec (zaparcia) jest zaburzony, zwiększone wytwarzanie gazu (w tym z kolką), proces przemieszczania żywności w kierunku jelit spowalnia.Aby zapobiec temu problemowi, musisz częściej rozprowadzać dziecko na brzuchu (szczególnie przed karmieniem), robić dla niego masaże, nakładać ciepłą pieluchę. Aby rozwiązać ten problem kolki może pić grudnichka woda koper, nasiona kopru herbaty, simetikon oparty specjalne dzieci spada (Espumizan, Infacol, Sab Simplex Bobotik et al.), Sprzedawanych w aptece.
 5. Nieprawidłowy wybór mieszanki. W sklepach dziecięcych można uzyskać specjalną mieszankę, która zmniejszy kolkę i zapobiegnie wymianie.
 6. Ekologia. Współczesne warunki ekologiczne mogą również powodować częste odbijanie się dziecka. Dziecko może mieć alergię. Jeśli dziecko jest otoczone osób palących i dym papierosowy wchodzi dziecko płuc, wtedy może rozpocząć z powodu braku tlenu, skurcz przełyku, co spowoduje pojawienie się odruchu wymioty.
 7. Wrodzony próg jest najniebezpieczniejszym powodem. Może to być wąskie przejście między żołądkiem i jelitami lub między przełykiem a żołądkiem. W przypadku tych problemów konieczna może być konsultacja chirurga i późniejsza interwencja chirurgiczna.

rebenok-srygivaet

Wielu rodziców martwi się o pytanie, dlaczego dziecko pluje fontanną? Przerzucenie fontanny może przerazić każdego rodzica. Ale jeśli zdarza się sporadycznie iw małych ilościach, to nie ma nic do strachu, zwłaszcza jeśli dziecko jest dobrze przybiera na wadze, miał normalny stolec i mocz. Jeśli zdarza się to często, bardzo często, przyczyną może być nieudane przejście odżywiania z mleka matki do mieszaniny. Jeśli dziecko urodziło się przedwcześnie, opluje fontannę z powodu spowolnienia pracy układu trawiennego.


Kiedy powinienem zobaczyć się z lekarzem?

Jeśli małe dziecko często pluje małymi porcjami, gdy jest spokojny, nie kapryśny, czuje się dobrze, to nie ma powodów do niepokoju. Jeśli dziecko zgina się, płacze podczas niedomykalności, a nawet karmienia, może to wskazywać na podrażnienie ścian przełyku.

Obowiązkowe leczenie jest wymagane, gdy oprócz niedomykalności dziecko jest odwodnione i ma gorączkę.

Jeśli dziecko ma trudności w oddychaniu, skóra zaczyna sinawe, a on traci przytomność, to pilnie wezwać pogotowie ratunkowe.

Obowiązkowe leczenie do przypadków wymagających lekarza, gdy dziecko pluje się dużo, dużo (fontanna) po każdym posiłku, po doświadczeniu głodu zjada łapczywie.

Jeśli dziecko zaczęło wymioty po wykonaniu 6 miesięcy, podczas gdy wcześniej nie byli, lub jeśli dziecko ma już roczek, a on nadal pluć się po karmień, te przypadki nie są normą, również wymagają diagnozy, leczenia.

Przed diagnozą, pediatra nadać kierunek do testów (mocz, kał, krew), ultradźwięków, X-ray fibrogastroduodenoscopy.

Zwrot czy wymioty?

Gdy niedomykalność spowodowane przyczynami naturalnymi i bezpiecznymi, kwota zwracana przez małego posiłku. Jeśli przekracza ona 3 łyżki więc, najprawdopodobniej, mówimy o wymioty, które mogą być spowodowane:

 1. Zatruwanie organizmu wirusami. W towarzystwie odwodnienia, więc rodzice powinni pić wodę tak często, jak to możliwe.
 2. Nietolerancja na mleko krowie lub inną żywność. W takim przypadku dziecko straci na wadze.
 3. Zatrucie pokarmowe.
 4. Dysbakterioza jelita.
 5. Alergia

Przyczyny niedomykalności po karmieniu mieszanką

Zasadniczo problemy te można napotkać podczas wprowadzania uzupełniającej żywności.

Zapobieganie regurgitacji

Dla żołądka dziecka spadł na możliwie niskim poziomie powietrza, aby zasilić konieczne jest, aby głowica była powyżej brzucha. Lepiej jest, aby podczas jedzenia była prawie w pozycji poziomej. Po karmieniu dziecko powinno być około 15 minut, aby oczerniać kolumnę, czekając, aż wpisane powietrze zostanie wydany w formie zwykłej czkawka.

Otwór smoczek na butelkę nie powinna być zbyt duża lub zbyt mała. W procesie butelki dla niemowląt musi być pochylony tak, że brodawka stale wypełniona mieszaniną, tak że dziecko nie ma połykać powietrze. Powinieneś starać się nie przekarmiać swojego dziecka. Po zjedzeniu przez następne 30 minut nie graj w aktywne gry.

Jeśli leży na grudnichok srygnul powrotem, musi pilnie przewracać się na brzuchu i umieścić kolumnę wykrztusił.

Aby wzmocnić mięśnie ciała dziecka, w tym mięśnie przewodu pokarmowego, konieczne jest, każdy dzień na spacer z dzieckiem, często się z nim kąpać, basen, siłownia i masaże kursy.

Mimo, że dziecko jest przydatna okresowe rozłożone na brzuchu lepiej więc nie zasnąć w tej pozycji. Spanie na brzuchu, a także posadzone poduszkę lub poduszka znacząco zwiększa ryzyko wystąpienia zespołu nagłej śmierci niemowląt.Jeśli grudnichok często wymiotuje, a następnie pod jego materacem umieścić płaską poduszkę tak, że dziecko nie leży płasko, ale pod kątem 30 stopni, a jego głowa, odpowiednio, była wyższa niż żołądek. Pożądane jest, aby podczas snu głowa nie leży płasko, ale został zamieniony lekko na lewą lub prawą stronę. W tej sytuacji, nawet jeśli dziecko skacze w nocy, nie może się dusić.

Zdrowie dziecka jest bezcenne. Jeśli wydaje się rodzicom, że dziecko się czymś martwi, lepiej udać się do specjalisty jeszcze raz, nawet jeśli jest to marnotrawstwo, niż żałować swojej bezczynności.


Powiązane publikacje