ss x
x

Zachowanie dziecka, jeśli wybrana została niewłaściwa mieszanina


Mleko matki zawsze było, jest i będzie nieodzownym i najbardziej przydatnym pokarmem dla noworodka. Ponadto karmienie piersią jest bliskim emocjonalnym kontaktem matki i dziecka, a także szybkiego powrotu do zdrowia kobiety w okresie poporodowym. Ale niestety, nie każda matka ma możliwość karmienia piersią swojego dziecka. Przyczyną tego mogą być różne czynniki, od stanu zdrowia kobiety do jej banalnej niechęci do robienia tego w naturalny sposób.

Dopasowany, bardzo zbliżony skład do mleka kobiecego, mieszanki, stworzonej w celu zaspokojenia wszystkich potrzeb dzieci karmionych sztucznie. Zadaniem rodziców odpowiedzialne podejście do wyboru pokarmów uzupełniających dla Twojego dziecka, aby zbadać wszystkie możliwe opcje, które oferują producentom i oczywiście słuchać rad pediatry.

Pomimo tego, że wszystkie mieszanki dla dzieci są do siebie podobne, reakcja noworodka na nie może być zupełnie inna. Nie zawsze jest możliwe, aby wybrać właściwy pokarm od pierwszego razu tylko po pojawienie się okruchów, a młoda matka ma do czynienia z szeregiem problemów, które pojawiają się na tle jedzenia nieodpowiedniego dla niego. Jak ustalić, czy żywność jest odpowiednia dla dziecka, czy powinnaś pomyśleć o jej wymianie?

l

Kryteria wyboru wzoru:

 • Jeśli otrzymasz formułę, noworodek zaczynał od szpitala położniczego, a następnie zmiana go, przynajmniej za pierwszym razem, nie jest zalecana.
 • Musi koniecznie odpowiadać wiekowi okruchów. Opakowania z żywnością dla niemowląt od urodzenia do 6 miesięcy są oznaczone numerem 1, od pół roku do roku, liczbą 2 i ponad rokiem - 3
 • Sprawdź datę ważności na opakowaniu
 • Produkt powinien obejmować wszystkie niezbędne do pełnego rozwoju dziecka, witamin i minerałów: taurynę, karnitynę, kwas linolowy, laktulozę, probiotyków, nukleotydy, kwasy tłuszczowe, jod, żelazo
 • Ilość białka powinna wynosić od 12 do 14 gramów na litr gotowego produktu
 • Kompozycja nie powinna zawierać skrobi i sacharozy
 • Instrukcje gotowania powinny być pouczające i zrozumiałe
 • Postaraj się wybrać niedrogi produkt, który możesz łatwo kupić w przyszłości.

Jeśli spróbujesz zastosować się do tych prostych zasad, najprawdopodobniej ci się powiedzie, wybrane jedzenie będzie przydatne i da Tobie i Twojemu dziecku wiele przyjemnych minut. Ale z każdej reguły są wyjątki, a każdy nowo narodzony organizm jest indywidualny, więc nawet najlepsza i najdroższa mieszanka może nie być odpowiednia dla twojej okruchy. Przedstaw przynętę nowego produktu, musisz stopniowo, przez kilka dni obserwować reakcję.


Jak wprowadzić nowe jedzenie do codziennego menu dziecka?

Rozpocznij karmienie dziecka nowym pokarmem powinno być tak ostrożne, jak to możliwe, z niewielką ilością, zwiększając porcje każdego dnia, aby śledzić, jak reaguje na innowacje.

Oto przybliżony schemat wprowadzania nowego produktu do diety noworodka:

 • Pierwszy dzień. 10 gram nieznanej mieszaniny, raz dziennie.
 • Drugi dzień. 20 gr, dwa razy dziennie.
 • Trzeci dzień. 30 gr, trzy razy.
 • 4 dzień. Na 40 gramów, cztery razy dziennie. I tak dalej, aż objętość mieszaniny osiągnie 70 gramów, a liczba karmień do siedmiu.

513619

Ten program jest odpowiedni dla nowo narodzonych dzieci, jeśli zaczniesz wprowadzać nową mieszankę w późniejszym terminie, wtedy jej ilość wzrasta wprost proporcjonalnie do wieku dziecka. Na przykład: w 3 miesiące, aby zacząć karmić 20 gramami, aw 5 z 30 gramami, codziennie dodając to samo.

Przeniesienie dziecka na nowy produkt w jeden dzień absolutnie nie jest zalecane, ponieważ może to prowadzić do negatywnych konsekwencji w postaci wzdęcia, zaburzeń trawiennych i reakcji alergicznych. W żadnym wypadku nie należy zmieniać mieszanki dla niemowląt bez uzasadnionego powodu, taka wymiana jest bardzo dużym obciążeniem dla słabego ciała.

Jak mogę sprawdzić, czy mieszanina jest odpowiednia?

 • Krzesełko dla dziecka ma regularne, normalne zabarwienie i konsystencję
 • Ciało nie wykazuje żadnych wysypek, skóra jest normalna
 • Dziecko je z przyjemnością
 • Zwykle przybiera na wadze, wykazuje aktywność i dobrze się rozwija

Jeżeli wszystkie objawy dobrego samopoczucia, nastroju i rozwoju noworodka, opisane powyżej, są obecne, to dokonałeś właściwego wyboru, a nowy posiłek pasuje do twojej okruchy. Możesz bezpiecznie karmić swoje dziecko, przechodząc do następnego etapu po osiągnięciu wieku.


Kiedy należy wymienić mieszankę?

Jeśli po wprowadzeniu nowego produktu do diety zauważysz co najmniej jeden z poniższych objawów, jest to konsekwencja faktu, że wybrany produkt nie pasuje do miękiszu i musisz pomyśleć o jego wymianie.

 • Częsty stolec z białymi grudkami niestrawionego pokarmu i śluzu
 • Zwiększona produkcja gazu, kolka i zaparcia
 • Stała regurgitacja, nawet w przerwach pomiędzy karmieniami
 • Wysypki na skórze, zaczerwienienie
 • Zły przyrost masy ciała
 • Dziecko jest apatyczne, często kapryśne, płacze i poirytowane
 • Śpi niespokojnie w nocy, budzi się wiele razy
 • Dziecko nie je i nie utrzymuje odstępów w karmieniu

Obserwuj zachowanie dziecka podczas posiłku, jeśli mu się nie spodoba, odmówi jedzenia. W tym przypadku nie zmuszaj go do jedzenia, ale musisz zrozumieć i zrozumieć, co jest powodem odmowy.

Oczywiście, aby przenieść dziecko na nową dietę, trzeba stopniowo, organizm dziecka wymaga adaptacji, w przeciwnym razie będzie torturowany przez kolkę i niedomykalność. Jeśli po 2 -3 tygodniach nieprzyjemne objawy nie znikną, należy kontynuować selekcję odpowiedniej mieszaniny.

Alergia na mleko

Reakcja alergiczna na preparat dla niemowląt do karmienia noworodka jest pierwszym wezwaniem, które mu nie odpowiada. Alergia może objawiać się w postaci zaparcia, kolki, biegunki, niedomykalności i wysypki i jest dość powszechna. Zwykle taka reakcja organizmu zachodzi w drugim miesiącu życia, ale może pojawić się w każdym wieku. Co robić w takich przypadkach i jak walczyć, aby nie sprowokować jego cięższych form?

Przede wszystkim należy rozcieńczyć mniejszą ilość suchego proszku w takiej samej objętości wody jak poprzednio, czyli zrobić mniej skoncentrowaną mieszankę. W ten sposób zmniejsza się obciążenie przewodu pokarmowego i znika fermentacja w jelicie. Jeśli taka opcja nie pomoże, warto pomyśleć o zmianie produktu lub wprowadzeniu dodatkowej żywności do diety, w postaci mieszanin terapeutycznych.

Jeśli alergia jest spowodowana przez dysbakteriozę, możesz spróbować dodać do zwykłego codziennego menu dziecka, mieszaninę kwasu mlekowego, która pomaga przywrócić mikroflorę jelitową. Zwykle takie mieszaniny zawierają probiotyki, które zwiększają ilość pożytecznych mikroorganizmów w jelicie u dziecka, normalizując jego pracę i stolec.

Normalnie u zdrowego dziecka, ilość niedomykalności, po karmieniu, wynosi jeden lub dwa, jeśli masz alergię, ich liczba wzrasta kilka razy i często zamienia się w długą czkawkę. W takim przypadku należy dodać do odżywiania dziecka, mieszaninę antyrefluksową i pić ją w trakcie. Ma grubszą konsystencję z powodu szarańczynu, który jest obecny w gumie, kazeinie lub skrobi. Działanie tej mieszaniny jest następujące: dostanie się do żołądka, pęcznieje i tworzy gęsty, gruby guzek, którego dziecko nie może odzyskać.

zachowanie dziecka, jeśli wybrana została niewłaściwa mieszanina

Innym objawem alergii są mieszaninę skórę w postaci wysypki i zaczerwienienia. Wysypka może pojawić się na każdej części ciała dziecka i daje mu wielki dyskomfort, zazwyczaj organizm dziecka reaguje na białka mleka krowiego, który jest produkowany na podstawie większości mieszanin. Ale po pierwsze, należy ustalić, czy reakcja alergiczna wywołała mieszankę mleka. Unikaj kontaktowego zapalenia skóry i alergii na leki. Jeżeli wysypka trwa, zbawienie od tego nieprzyjemnego problemu może stać się specjalnie opracowane hipoalergiczne żywność dla niemowląt.

Doskonałą alternatywą dla mieszanki z białkiem krowiem może być produkt na bazie koziego mleka. Takie mieszanki są świetne dla niemowląt, zawierają niezbędną ilość białek zwierzęcych i przekraczają zwykłe, w zależności od wartości odżywczej.

Każde spotkanie, czy to substytut karmienia noworodka, czy wprowadzenie mieszanek terapeutycznych do diety, musi pochodzić od pediatry. Inicjatywa w tej sprawie musi być całkowicie wykluczona.


Powiązane publikacje