ss x
x

Dlaczego dziecko nie chce piersi

Kiedy dziecko odmawia przyjęcia piersi - jest to jedna z najtrudniejszych sytuacji. Główny powód tego problemu jest często ukrywany na poziomie psychologicznym, gdy dotyczy to relacji między dzieckiem a jego matką. Bardzo często w tym czasie dziecko odmawia nie tylko karmienia piersią, ale także aktywnej komunikacji z matką, starając się pokazać, jak bardzo tego potrzebuje. Dla dorosłych jest to rodzaj światła ostrzegawczego, że coś idzie nie tak, a problem powinien zostać rozwiązany bez opóźnień. Oczywiście, w obecności dużej liczby sztucznych mieszanek zdolnych do wymiany klatki piersiowej, dziecko nie będzie głodne. Ale wszyscy pediatrzy domagają się określenia przyczyn odmowy i ustalenia sposobu karmienia piersią.


Śliczna dziewczynka na macierzystych ręk ono uśmiecha się

W takich przypadkach konieczne jest rozróżnienie między prawdziwymi przyczynami strajku a fałszywymi:

  1. Konwencjonalne zachowanie dziecka w wieku od trzech do sześciu miesięcy. Co dzieje się w tym okresie? Twoje dziecko zaczyna się aktywnie rozwijać, zaczyna poznawać świat, uczy się poruszać, przewracać, zaczyna obserwować z zainteresowaniem, co się dzieje wokół. Często okruchy po prostu boją się czegoś przegapić, więc często rozpraszają się podczas karmienia. Czasami może być wyrażona w ekstremalnej formie - w formie odmowy przyjęcia piersi. Nerwowy w tej sytuacji nie jest tego wart. Z czasem minie, a dziecko nauczy się postrzegać świat bez szkody dla procesu jedzenia.
  2. Jeśli podczas karmienia dziecko zacznie opróżniać jelita lub pęcherz, może to powodować dyskomfort. W trakcie procesu dziecko może pchać, denerwować się, a nawet płakać. Mama po prostu musi poczekać, kiedy wykonuje swoją pracę, i znowu zaczyna ssać pierś.
  3. Czasami taka sytuacja ma miejsce, gdy dziecko nie czuje się dobrze fizycznie. Może to spowodować odmowę karmienia piersią. W tej sytuacji wystarczy zwrócić się do pediatry. Jeśli rozwiążesz problemy zdrowotne, problemy z procesem jedzenia również zostaną rozwiązane.

Dość często okruchy organizują strajk w okresie ząbkowania lub w okresie ostrych infekcji dróg oddechowych. W chorobach z infekcjami wirusowymi błony śluzowe są opuchnięte, gardło lub uszy ulegają stanom zapalnym.Wszystkie te czynniki powodują bolesne odczucia podczas ssania. Co robić w tej sytuacji? Aby dziecko mogło jeść, musisz usunąć bolesne objawy.

Zdarzają się przypadki, gdy problemy z karmieniem piersią powstają z powodu zaburzeń fizjologicznych w jamie ustnej. Ale to rzadkość.

Kiedy może nastąpić prawdziwa odmowa mleka matki?

Takie problemy mogą wystąpić w wieku trzech do czterech miesięcy i po ośmiu miesiącach. Czasami można znaleźć informację, że rezygnacja z piersi po dziewięciu miesiącach jest tzw. Samowykluczeniem. Ale tak nie jest. Samowykluczenie z przyczyn naturalnych nie może nastąpić przed upływem dwóch do trzech lat. Ale bez względu na to, ile matek próbowało się pocieszyć, najprawdopodobniej problemy, które doprowadziły do ​​odmowy, były ukryte w jej zachowaniu. Czasami odmowa może być związana z początkiem wprowadzania uzupełniających się pokarmów. Dziecko może otrzymywać zbyt wiele kalorii. Może również wpływać na proces karmienia aktywnego dopaivanie sutka. W tym przypadku dziecko ma zmniejszoną potrzebę ssania. Jeśli matka w tym przypadku nie przypomina mleka matki, dziecko może szybko przezwyciężyć to.

Zdarzają się przypadki, w których dziecko odmawia przyjmowania mleka matki ze względów fizjologicznych matki, a mianowicie:

  1. Cechy kształtu i wielkości smoczka. Problem nie jest krytyczny, jeśli nie wstajesz i nadal wkładasz dziecko do klatki piersiowej. Z biegiem czasu, jego usta będą rosnąć, a pytanie niewygodne sutek rozwiązał się sam. Jeśli matka ma płaską lub nawet schowanym sutek kształt, należy pamiętać, że to jest prawie nie uczestniczy w tym procesie. Dzięki odpowiedniej aplikacji Ty i dziecko dostosowujesz się wystarczająco szybko.
  2. Siła przepływu mleka. Zdarza się, że gdy zaczyna się proces laktacji, kiedy dziecko musi zastosować siłę, aby uzyskać jedzenie, próbuje zrezygnować z piersi. Zdarza się, że dzieci ssą tylko pierwsze mleko, które otrzymują bez większego wysiłku. Pediatrom zaleca się zmianę pozycji w trakcie karmienia. Stopniowo dziecko przyzwyczaja się do potrzeby podjęcia pewnych wysiłków, aby nie pozostać głodnym.

Są chwile, kiedy stres w strumieniu jest dotknięty przez stresującą sytuację. Jedyną radą dla mamy jest uspokoić i zwiększyć liczbę karmień.

Jeśli, przeciwnie, dziecko jest zakłócane przez zbyt silny przepływ mleka, wtedy niewielka ilość może być wyrażona przed karmieniem, a okruchy mogą być karmione leżąc na brzuchu matki. W tym przypadku natężenie przepływu maleje.

Zmiana smaku mleka. Smak może zmienić się pod wpływem zmian hormonalnych (początek miesiączki lub początku nowej ciąży), a także jeśli nowe ostre lub słone jedzenie dostanie się do diety matki.

Zgrubienie aureoli piersi po napełnieniu mlekiem. W takich przypadkach wskazane jest lekkie odessanie mleka i zmiękczenie obszaru wychwytywanego przez dziecko.

Używaj smoczkowych smoczków lub butelek dla niemowląt. Za tym kryje się kilka błędów. Pierwszy z nich - dzieci bardzo szybko przestają prawidłowo ssać pierś matki. Sutek nie wymaga tak wiele wysiłku, aby jeść, a nie mają tak szeroko otwiera usta. Dzieci bardzo szybko rozumieją tę różnicę i zaczynają po prostu być leniwi. Manekin ssący zamienia się w zły nawyk, który jest dość trudny do pozbycia się.

dlaczego dziecko odmawia piersi

Kolejnym błędem, który powoduje problem, jest zastąpienie matki. W przypadku okruchów ssanie piersi i bycie w bliskim kontakcie z matką są swego rodzaju kontynuacją jego życia przed narodzinami. Na poziomie psychologicznym taki kontakt pozwala mu czuć się komfortowo i bezpiecznie. Kiedy dziecko prosi o piersi, nie chce jeść uroczo, czasami chce tylko odwiedzić swoją matkę. Dostając w tym samym czasie smoczek, a często jeszcze nie na rękach matki, dziecko zaczyna rezygnować z piersi. Podobnie pokazuje swoją nieufność do matki z powodu braku uwagi z jej strony.

W związku z tym zaleca się przynętę, aby okruchy nie pochodziły z butelki ze smoczkiem.

Czasami przyczyny określania dość łatwo i są wyraźnie widoczne. I zdarza się, że problem leży w głębokim psychologicznym poziomie. I to w związku między matką a jej dzieckiem. Zdarza się, że moja mama jak robi wszystko, co jest konieczne i kocha swoje okruchy, ale na poziomie podświadomości, nie może sobie darować, co pokolenia były problematyczne lub zostały dostarczone przez cesarskie cięcie. W niektórych przypadkach po prostu na poziomie świadomości może zainspirować się, że nie może nakarmić dziecka.

Częściej oczywiście - to ciągłe zmęczenie.Stała opieka nad dzieckiem, dużej ilości pracy domowej, chroniczny brak snu mają negatywny wpływ na ustanowienie laktacji i psychologicznego kontaktu z dzieckiem.

Dzieci są bardzo wrażliwe na tę stronę życia. Dlatego, jeśli w rodzinie panuje przyjazna atmosfera, wzajemne zrozumienie i czułe relacje między rodzicami, jest to klucz do sukcesu w karmieniu piersią.

l


Co musisz zrobić, aby rozwiązać problem?

Oczywiście, po pierwsze, konieczne jest nawiązanie kontaktu emocjonalnego. Przywróć złamaną ufność okruchów. Aby to zrobić, musisz położyć dziecko do snu blisko niego, wziąć go w ramiona częściej, pokazać mu swoją miłość i czułość przez delikatne dotknięcia. Dzieci bardzo lubią codzienne rytuały. Dlatego czują się chronieni i spokojni. Należy również pamiętać, że dziecko, które nie chce ssać mleka na jawie, bez dodatkowych kaprysów, robi to we śnie lub zasypia.

W okresie zaburzeń odżywiania musisz uważnie monitorować wagę dziecka i ilość płynu, którego używa. Mamusie muszą radzić sobie z problemem zmniejszania laktacji. Przy takim problemie dziecko powinno otrzymać pierś w dowolnym momencie i w dowolnym miejscu na pierwsze żądanie.

Jeśli dziecko rezygnuje z piersi, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić mamie, to uspokoić się i uświadomić sobie, że nie jest sama w obliczu takiego problemu. Ale miłość, cierpliwość i wiara we własne siły z pewnością pomogą przywrócić wszystko do normy.


Powiązane publikacje