ss x
x

Dlaczego dziecko płacze po zażyciu mleka?


Artykuł informacyjny o przyczynach płaczu dziecka podczas karmienia piersią, a także o tym, jak można pomóc matce poradzić sobie z tą sytuacją.

Po raz pierwszy po porodzie i znajomości matki z długo wyczekiwanym dzieckiem rozpoczyna się okres przyzwyczajania się do siebie. Małe bezbronne dzieci potrzebują ochrony i stałej uwagi. Dużo w zachowaniu okruchy nie rozumieją młoda matka niedoświadczony. Często się boi i panikuje z jakiegokolwiek powodu. Zwłaszcza matki są zaniepokojone częstym płaczem niemowlęcia.

Zdarza się, że dziecko płacze i niespokojnie zachowuje się podczas karmienia piersią. Ta sytuacja ma kilka wyjaśnień. I nie denerwuj się, zrezygnuj i idź na sztuczne karmienie. Karmienie dziecka mlekiem z piersi Jest gwarancją zdrowia i spokoju dziecka.

j


Główne przyczyny płaczu dziecka w piersi

Pediatrzy, wszystkie powody związane z płaczem podczas karmienia piersią, są warunkowo podzieleni na kilka grup (z wyłączeniem wrodzonej patologii dziecka):

  • przyczyną płaczu może być ogólna niepoprawna organizacja procesu karmienia piersią;
  • powody mogą być indywidualne dla każdego dziecka.

Pierwszymi myślami młodej matki w takich sytuacjach jest brak mleka matki. Oczywiście babka i wiele przyjaciółek powie to tak, że dziecko nie je dość. Takie słowa sprawiają, że mama czuje się winna. W końcu matka jest odpowiedzialna za to, ile dziecko je. Dlatego, aby zrozumieć, czy wszystko jest w porządku z wystarczającym karmieniem, należy śledzić, jak dziecko oddaje mocz i wypróżnia się. W jeden dzień należy uzyskać 6 mokrych i co najmniej 1 brudnych rozpieszczających. Należy również podążać za wagą dziecka i karmić tak często, jak to możliwe.

Kolejnym powodem, dla którego dziecko płacze podczas jedzenia, może być niewłaściwe przywiązanie dziecka do klatki piersiowej. Głębokie i wygodne ssanie uzyskuje się, gdy miękisz całkowicie chwyta usta sutka i koło wokół niego. W ten sposób dziobek powinien pozostać otwarty, podbródek przyciśnięty do klatki piersiowej, a dolna warga jest lekko wykręcona. Bicie dziecka mówi, że brodawka jest niewłaściwie pobierana, a wraz z mlekiem połyka powietrze, co może powodować ból brzucha.

Kolejnym częstym błędem młodej matki jest karmienie dziecka z butelki. Mleko matki musi zostać zmielone, co później będzie miało pozytywny wpływ na ukąszenie i zęby dziecka, a w butelce - jeden otwór o dogodnym rozmiarze, który nie wymaga dużego wysiłku do ssania. Oczywiście dziecko podąży ścieżką najmniejszego oporu, będzie płakać blisko piersi mojej matki, a ostatecznie może całkowicie ją porzucić.

            Pediatrzy powinni w takich sytuacjach karmić się z butelki tylko wtedy, gdy głodne dziecko po raz pierwszy spożywa mleko z klatki piersiowej.

            Nie zapomnij o wciąż niedojrzałym systemie trawiennym okruchów, trudne trawienie mleka może również powodować ból i dyskomfort.

Dziecko często płacze podczas jedzenia z powodu, być może, złego smaku mleka. Może się to zdarzyć po tym, jak mama zjadła wszystkie odorowe lub ostre potrawy. W takiej sytuacji mleko matki często ma nieprzyjemny zapach lub smak.

Dzieci są również wrażliwe na zapach perfum, zapach tytoniu, którego dorośli mogą po prostu nie zauważyć.

Zdarzają się sytuacje, że mleko matki jest uderzane zbyt silnym strumieniem ze względu na jego dużą ilość w piersi mojej matki. Okruchy po prostu nie mają czasu na połknięcie mleka, dusi się i płacze.

            W tej sytuacji matka powinna lekko spuścić pierwsze mleko, aby nieco opróżnić przepełnioną klatkę piersiową.

            Często dziecko płacze podczas jedzenia, jeśli matka ma płaskie lub przygnębione sutki i jest to dla nich niewygodne. Rozwiąż ten problem za pomocą laktatora. Pomoże sutkowi wyciągnąć i zacząć piersi, by dać mleko. Również matki mogą używać specjalnych wkładek, które pomagają tworzyć wypukłe brodawki.

Innym częstym powodem, dla którego dziecko płacze, niewłaściwej pozycji miękiszu lub matki podczas karmienia. Dzieci tego stworzenia są bardzo indywidualne, więc tutaj musisz trochę poeksperymentować, aby zrozumieć, jaką pozycję będzie robić dziecko, kiedy je.

1351_art1

Małe dzieci mogą czasami mieć refluks żołądkowo-przełykowy. Jest to zwykle tymczasowa przyczyna fizjologiczna, która ostatecznie przemija. Niezupełnie ukształtowany mięsień, który blokuje wejście do komory dziecka, może być przyczyną, że część mleka powraca do przełyku i powoduje bardzo nieprzyjemne doznania dla dziecka.

DAby złagodzić stan dziecka po karmieniu, należy go nieznacznie nadużywać w pozycji pionowej.

Inne częste przyczyny płaczu

            Zdarza się również, że dziecko płacze z następujących powodów:

  1. Przeszkoda w korytarzach nawy. Przed każdym karmieniem należy sprawdzić, czy w dyszy znajdują się wysuszone skorupy lub śluz oraz czy usunąć obce ciała w celu prawidłowego oddychania.
  2. Dziąsła dziecka bolą, gdy się formuje i rośnie w zębach.
  3. Dyskomfort, aw wyniku płaczu, mogą powodować niewygodne ubranie. Podczas karmienia należy zapewnić jak najwięcej kontaktu dotykowego z dzieckiem.
  4. Nie można też wykluczyć, że dziecko płacze z powodu stresu lub złego samopoczucia matki. Małe dzieci są bardzo wrażliwe na takie rzeczy.
  5. Płacz może być sygnałem dla rodziców na temat wszelkich chorób u dziecka - zapalenia ucha, bólu w jamie ustnej wywołanego przez pleśniawki.
  6. Płaczenie dziecka podczas karmienia może być spowodowane niewłaściwymi zalotkami w ciągu dnia. Dziecko powinno w pełni opanować kompleks gimnastyki, masażu, odpocząć i spać.

Jak pomóc małym okruszkom

Po każdym karmieniu piersią trzymaj dziecko przez 2 minuty w pionie. Pomoże to uciec przed powietrzem, jeśli dostanie się do środka i nie pozwoli na gromadzenie się gazów w brzuchu.

Po karmieniu spróbuj łyżeczką, aby dać dziecku napojem koperkowym, który poprawia odejście gazika.

dlaczego płacze dziecko po zażyciu mleka?

Nie jedz zabronionych pokarmów.

Jeśli płacz dziecka podczas karmienia nadal trwa i martwi cię, lepiej zasięgnij porady u pediatry.

Karmiąca matka i dziecko są jednością, potrzebują siebie nawzajem, ogrzewają się ciepłem i światłem. Nie można więc wątpić, że moja matka zawsze znajdzie odpowiedź na pytanie - dlaczego dziecko płacze. A potem może spokojnie karmić swoją miazgę bez łez i niepokoju.


Powiązane publikacje