ss x
x

Brak snu noworodka po karmieniu


Wielu wierzy, że niemowlę po posiłku powinno się uspokoić, to znaczy nie płakać, ale zasnąć słodko i spać przez co najmniej 3 godziny. W praktyce nie zawsze tak jest. Dlaczego dziecko nie śpi po jedzeniu?

Kochająca mamusia, oczywiście, chce zrozumieć swoje dziecko. Niestety, dziecko nie może odpowiedzieć na pytanie, co mu nie odpowiada i dlaczego nie zasypia. Dlatego też, po przeczytaniu zestawu przyczyn braku snu po karmieniu, matka musi uważnie patrzeć na swoje dziecko.

Główne powody braku snu po karmieniu

 • dziecko nie jest zmęczone i chce się bawić;

 • potrzebuje pieszczoty matki;

 • zbyt szybko to ujął, wymiotował i obudził się;

 • ma niezręczne łóżeczko;

 • nie jest pełny ani spragniony;

 • zewnętrzne czynniki drażniące (mokre lub brudne pieluchy / podhuzniki, audio, fotografia, bodźce temperaturowe, duszność, kłótnie rodziców itp.);

 • niepokoją go kolka i gaz;

 • zęby są wycięte;

 • przeszkadzać zaparcia;

 • koliduje z fizjologicznym katarem;

 • on nie jest zdrowy (temperatura rośnie, coś boli, rozwija się nieżyt nosa).

Dziecko musi być karmione prawidłowo. Bez względu na to, jak szybko i świadomie matka nie dała piersi swojemu dziecku, mógł połknąć trochę powietrza. Dlatego po karmieniu noworodek powinien być utrzymywany w pozycji pionowej ("kolumna") przez 20 minut. W tej pozycji gazy odejdą, a dziecko spokojnie zasypia.

Kiedy zęby dziecka są ścięte, jest to trudny czas dla niego i jego rodziców. Niektóre dzieci cierpią źle ten proces, w innych może towarzyszyć silne swędzenie dziąseł, nieżyt nosa, zapalenie ucha środkowego, zapalenie spojówek, zapalenie jamy ustnej, choroby układu oddechowego. W tym przypadku, tak jakby dziecko nie jadło dobrze, trudno zasnąć.

W celu usunięcia swędzenia dochodzi do erupcji swędzenia i dziecko może bezpiecznie zasnąć po karmieniu, są specjalne preparaty (żele i krople homeopatyczne). Przygotowanie pomoże wybrać lokalnego pediatrę.

Te najczęstsze czynniki wpływają na sen dziecka po karmieniu. Niektóre będą rozpatrywane bardziej szczegółowo.

Gdzie jest mama?

Wydaje się, że dziecko jest zdrowe, odżywione, dlaczego nie śpi po karmieniu? Noworodkowi często bardzo często brakuje obecności matki. Niedawno był ściśle związany z pępowiną, ciągle słyszał bicie jej serca. I trudno mu zasnąć bez poczucia zwykłej energii i dźwięku. Jest to szczególnie ważne, gdy dzieci śpią oddzielnie od matek lub nawet w innym pokoju. Wtedy brak komunikacji z matką częściej przejawia się w tym, że budzi się on, gdy zostaje przeniesiony do łóżeczka zaraz po karmieniu.

W takim przypadku zaleca się dłuższe trzymanie syna lub córki na rękach, aby dziecko mogło zasnąć głębiej. Dziecko śpi znacznie lepiej, jeśli czuje czyjąś obecność w pokoju. To ratuje je przed poczuciem samotności, daje efekt bezpieczeństwa. Jeśli dziecko zaczyna przewracasz lub obudzić się wystarczająco często, aby poklepać go po ramieniu, albo śpiewać cicho kołysankę. Możesz także włączyć delikatną delikatną muzykę, szczególnie jeśli jest to skuteczne, jeśli taka muzyka słuchała moja matka, pielęgnując jej dziecko.

Jedynym sposobem komunikowania się dziecka w najwcześniejszym stadium rozwoju jest uścisk matki. Nieco później zaczyna interesować się otaczającym światem, potrzebuje gier i zabawek, strumienia informacji. Jego potrzeba snu jest zmniejszona, a komunikacja wzrasta.

Niedożywienie, pragnienie, brudna pieluszka

Oznaki tego, że dziecko jest głodne, to częsty płacz, zły sen i zaległości w przybieraniu na wadze. Oczywiście pozwól dziecku płakać przez długi czas lub źle się przespij, aby nie przybrał na wadze, a zatem upewnij się, że nie jest głodny.

Jeśli dziecko jest karmione piersią, matka podaje stosy nie zgodnie z harmonogramem, ale na żądanie mleko wystarcza, problem ten rzadko występuje. Jeśli jedzenie jest mieszane lub dziecko jest karmione mieszanką, możesz dać miksturze trochę więcej czasu. Następnie przytrzymaj dziecko pionowo i pozwól gazom odejść. Jeśli potem dziecko będzie dobrze i spać spokojnie, nie będzie regurgitate, wtedy średnia stawka nie wystarczy. Dzieci rodzą się z różnymi ciężarami, a duże mogą potrzebować nieco więcej jedzenia. Oczywiście nie można zwiększyć normy 1,5-2 razy.

Jeśli karmisz swoje dziecko odrobinę bardziej niż normalnie, po karmieniu nie odjeżdża i nie przekracza limitu wagi - wszystko jest w porządku. Jeśli to konieczne, można skonsultować się w tej sprawiez lekarzem.

Jeśli dziecko karmione jest piersią, w pierwszych miesiącach życia, nie potrzebuje wody, ale jeśli niemowlę jest karmione mieszanką, należy je podlać pomiędzy karmieniem, aby uniknąć zaparcia. Brak płynu może prowadzić do nadmiernej gęstości kału, które trudno jest "zmiażdżyć". Wiele dzieci po jedzeniu lub mniej więcej w tym czasie opróżnia jelita. Nie każde dziecko jest w stanie zasnąć z brudną pieluchą. Nawet jeśli jest to pieluszka jednorazowa o wysokiej jakości.

Główne bodźce zewnętrzne

Aby uchronić dziecko przed zaśnięciem po karmieniu można telewizor, głośna muzyka jasne światło (naturalne lub sztuczne). Dziecko, być może, przerażone, drżące gwałtownie, podnosząc ręce i rozpinając ręce (zespół Moro). Jest to normalna reakcja noworodka na przerażające bodźce. Ale tak po prostu budzi się nędzne ja, bez względu na to, jak dobrze nie je. W takim przypadku możesz wziąć dziecko w ramiona i delikatnie się nim nie potrząsać. Rób to ostrożnie, aby się nie wycofał. Jeśli zespół Moro jest wymawiany w czasie snu (na przykład w nocy), dziecko może być owinięte. Chociaż nowocześni psycholodzy dziecięcy wypowiadają się przeciwko pieluszce, szczególnie ciasno. Uważa się, że zbyt długie i ostrożne powijanie wiąże nie tylko fizyczne ciało dziecka, ale także wpływa na jego wolę w kategoriach jej tłumienia.

Okruchy mogą być zimne lub gorące. Jeśli jego skóra, zwłaszcza policzki, zmieni kolor na czerwony, nie będzie mógł zasnąć nawet po pełnym karmieniu. Zaleca się pediatrów, nawet jeśli pomieszczenie jest chłodne, cieplejsze, aby ubierać dziecko i nie obejmuje urządzeń grzewczych.

Przegrzane i przesuszone powietrze w pomieszczeniu wpływa na błonę śluzową nosa dziecka, powodując jego obrzęk, a nawet przyczynia się do rozwoju nieżytu nosa. Nie zapominaj, że dziecko jest bardzo wrażliwym organizmem. Jeśli rodzina nie jest w porządku, rodzice przeklinają, a nawet są po prostu zdenerwowani, zwłaszcza jeśli matka jest zdenerwowana, dziecko metodą infekcji psychologicznej "adoptuje" stan neurotyczny. Oczywiście, nie będzie spał nawet po karmieniu.

Pomieszczenie dziecka powinno być regularnie wentylowane, czyszczenie na mokro, naturalne nasłonecznienie i pobieranie świeżego powietrza uratuje dziecko przed wdychaniem pyłu, zarodnikami pleśni i innymi niekorzystnymi czynnikami. Regularne spacery nie tylko wzmacniają zdrowie dziecka, ale także przyczyniają się do pełnego, zdrowego snu.Unikanie nadmiernego zapylenia i alergii przyczyni się nie tylko do czyszczenia, ale także do utrzymania porządku w pokoju dziecięcym. Pozbawiając się zasłon, zakurzonych ciężkich zasłon, dywanów, miękkich zabawek i innych "odpylaczy", możesz dostosować nie tylko marzenie dziecka po karmieniu, ale także uniknąć wielu problemów w przyszłości.

Niewygodne łóżko

W łóżeczku dziecka nie powinno być żadnych obcych przedmiotów. Zabawki, poduszki i inne rzeczy muszą zostać usunięte. Materac musi być płaski, ortopedyczny. Jeśli jest zbyt miękki, uszczypnięty, lepiej go zmienić. Łóżeczko powinno być wystarczająco obszerne, materac jest układany z arkusza wykonanego z naturalnego materiału. Należy go dokładnie przykryć, aby nie pojawiły się zmarszczki, które uniemożliwiałyby śpiącemu dziecko.

Aby noworodek nie rozpoczął procesu rozwoju chorób szkieletowych. Noworodki zwykle spać na plecach z pół-gięte nogi i ramiona i odwrócił głowę w bok, naśladując pozycję w łonie matki. Aby miękisz nie "zarobił" sobie torticollum, pochylenia czaszki i odleżyn, należy przestrzegać, że spędza w przybliżeniu równe odstępy czasu po obu stronach.

Ubrania dla dzieci powinny być swobodne i wygodne (jeśli nie owinięte w pelerynę). Jeśli ubrania są ciasne, prasuje i ociera delikatną skórę, dziecko będzie trudne do zaśnięcia po karmieniu i jest mało prawdopodobne, że będzie mógł spać przez długi czas iw pełni.

Jeśli wszystkie opisane przyczyny są nadmiernie obciążone i nieobecne, a dziecko nie śpi po karmieniu, możliwe jest, że jest chory lub po prostu zachoruje. W takim przypadku warto się skonsultowaćz pediatrą lub neurologiem. Ponieważ problemom neurologicznym często towarzyszą zaburzenia snu.


Powiązane publikacje