ss x
x

Karmienie piersią we śnieKonieczność nocnego karmienia

Większość noworodków karmionych jest piersią, a długie okresy między karmieniem są niedozwolone. Brak karmienia nocnego może prowadzić do odwodnienia, dziecko nie przybędzie na wagę źle, może być złe samopoczucie. Dla mama nie jest mniej stresu, lekarze ostrzegają raz, co to znaczy: najpierw lactostasis, która wpada do zapalenia sutka, a zatem przejście do sztucznego karmienia. Im mniej mleka pozostaje w klatce piersiowej, tym szybciej pojawia się nowy. Jeśli nocy nie karmi się okruchami, laktacja zwalnia, a powrót do niej będzie bardzo trudny.

"Zbierz" mleko nie będzie działać. W przypadku zbyt dużego napływu lepiej jest wpompować go do butelki i włożyć do lodówki.

l

Karmienie we śnie

Dzieci, które śpią w pobliżu łóżka mojej matki, nie budzą się całkowicie podczas nocnego posiłku. Dziecko zaczyna przekręcać głowę w poszukiwaniu i klapsa, mama budzi się i wkłada ją do klatki piersiowej.

Spanie w jednym łóżku pozwala szybko reagować i karmić dziecko, uniemożliwiając mu obudzenie się i uwolnienie od potrzeby wstawania i kołysania okruchami. Ponadto, sam sen powoduje uspokojenie noworodka: pachnie i oddycha mamą, dzięki czemu czuje się bezpiecznie.

Jednak wiele matek uważa, że ​​spanie razem jest niebezpieczne. Niektórzy są tak zmęczeni, że po prostu nie kontrolują swoich działań we śnie i mogą uszczypnąć dziecko. Dlatego dziecko uczy się od samego urodzenia, aby spać w osobnym łóżku. Takie dzieci zwykły spać całą noc, nie budząc się do karmienia. Ale lekarze zalecają karmienie piersią co najmniej dwa do trzech razy w ciągu nocy w celu prawidłowego rozwoju i wzrostu, a także uzyskania niezbędnej ilości płynów. W takim przypadku musisz obudzić dziecko, nakarmić i umieścić je z powrotem w łóżeczku. Noworodek nie ma czasu na przebudzenie, a gdy tylko pierś osiągnie swój cel, uspokaja się i zapada w sen.

Karmienie nocne jest wymagane dla dzieci urodzonych przedwcześnie lub osłabionych fizycznie. Takie dzieci potrzebują regularnych posiłków, niezależnie od pory dnia.

Częstotliwość karmienia w nocy

Istnieją dwa rodzaje matek:
  1. Przymocuj dziecko do piersi na pierwsze życzenie.
  2. Zastosuj do piersi zgodnie z harmonogramem.

Oczywiście, pierwszy rodzaj matek karmi piersią swoje dzieci przy pierwszym piszczeniu. Dziecko właśnie płakało, a potem zostało nakarmione. Jeśli chodzi o drugi typ, takie matki są karmione niezależnie od wymagań dziecka. Zwykle zdarza się to od dwóch do trzech razy na noc.

Ale są też eksperymentalne matki, które chcą odstawić od piersi w nocy, co jest poprzedzone kilkoma nocami z krzykiem i płaczem, po tym, jak dziecko przyzwyczaja się do jedzenia w nocy. Może to być obarczone konsekwencjami dla wszystkich. Dlatego takie metody są uważane za nieracjonalne i praktycznie nieużywane przez rodziców.

kak-chasto-kormit-novorogdennogo1

W miarę dorastania dziecko budzi się coraz rzadziej w nocy i prosi o zjedzenie posiłku bliżej poranka. Czuje się wygodnie spać całą noc, nie budząc się. Wraz z wprowadzeniem karmienia uzupełniającego we śnie, praktycznie zmniejszają się one do zera. Dziecko je mocno wieczorem, godziny 6-7, a być może przed pójściem do łóżka matka karmi go mlekiem z piersi. Po tak obfitej kolacji dziecko śpi całą noc.


Zrzucanie piersi

Często po odsadzeniu rodzice skarżą się na zły sen w dziecku. W tym przypadku wystarczy podać mu smoczek przez sen, butelkę wody lub mieszaninę. Pomocna będzie także choroba lokomocyjna. Najważniejsze, że pomieszczenie nie jest ciemne, raczej słabe światło lub lampa stołowa.

Otutchenie zakłada dłuższe kołysanie dziecka podczas wycieku. Odruch ssania potrwa około dwóch lat, a ty nie powinieneś torturować swojego dziecka z ograniczeniami, w przeciwnym razie będzie ssał palec, koc i wszystko, co znajdzie się pod ręką podczas snu.

Spać o karmieniu piersią

Zdarza się, że dziewczęta i kobiety, które już mają dzieci lub tylko marzą o swoim wyglądzie, marzą o tym, jak karmią dziecko mlekiem matki. Czy to jest dobre, i to, o czym marzą - takie pytania są zadawane przez wszystkich.

Nowe matki często marzą o śnie, które poprzedza strach przed zniknięciem laktacji. Młode dziewczyny karmione we śnie obiecują pojawienie się osoby, która wywróci całe swoje życie do góry nogami. Dla chorej kobiety taki sen staje się nadzieją na wczesną zmianę.Bez małżeństwa, która marzy, jak inna kobieta karmi dziecko, wkrótce znajdzie dużą rodzinę. W każdym razie takie sny obejmują sukces, życie zmienia się na lepsze.

Ciąży taki sen obiecuje łatwą i szybką dostawę.

karmienie piersią

Książka sen Vanga powiedział, że takie sny jak te kobiety, które czekają na pojawienie się szczęśliwym małżeństwem i zdrowych dzieci w niedalekiej przyszłości. Ale może to być po prostu niewypowiedziana potrzeba kobiety.

Marzenie Millera spać o karmieniu dziecko charakteryzuje szybki rozwój kariery i szczęście w pracy.

Sonny Hasse mówi to marzenia do długotrwałego szczęścia żonatego i do małej radości - niezamężnej.

Zgodnie z książką marzeń Romów, RSS dziecko w spać - to ostrzeżenie, nie musisz ufać obcym.

Dla niewierzących kobiet to nie ma znaczenia do którego marzenia lub nie marzenia po prostu nie mają sensu. Inni, przeciwnie, są czytani w książce marzeń za każdym razem, gdy nadchodzi sen. I każdy wybiera, do którego uwierz - książka lub twoje własne uczucia.


Powiązane publikacje