ss x
x

Karmienie piersią w przypadku zatrucia matką


Każda matka podczas karmienia piersią może doświadczyć takiej niedogodności jak zatrucie. Nie można się przed tym uchronić. W takim przypadku kobieta powinna mieć całkowicie logiczne pytanie - czy kontynuować karmienie piersią na czas zatrucia?
Istnieją różne przypadki zatrucia, więc zastanówmy się, gdzie kontynuować karmienie piersią, aw jakich przypadkach - nie.

Nuzhno-natirat-soski-li-kak-to-gotovit-grud-k-kormleniyu


Przyczyny

Kiedy pojawiają się pierwsze objawy zatrucia pokarmowego, bardzo ważne jest zrozumienie przyczyny choroby. Co mogło go sprowokować:

  • Infekcja toksyczna żywności. W trakcie życia bakterii gromadzą się toksyny w produktach, mogą negatywnie wpływać na organizm. Jest to nieodłącznie związane z gronkowcami, clostridiami.
  • Infekcje jelitowe. Wśród nich: czerwonka, escherichioza, salmonelloza i inne.

Oba przypadki mogą jednocześnie stanowić czynnik zatrucia przy użyciu produktów o niskiej jakości, takich jak: produkty mleczne, mięso, słodycze, woda surowa, zanieczyszczone owoce, produkty zepsute i przeterminowane.

Karmienie piersią czy nie?

Aby podjąć tę decyzję, należy ocenić ciężkość schorzenia i stan zdrowia matki.

Kiedy matka jest w stanie poważnym lub umiarkowanym, potrzebuje hospitalizacji. Wtedy kobieta nie może kontynuować karmienia piersią. Konieczne jest ciągłe odciąganie pokarmu z piersi, aby nie pogarszało się. Jak tylko odzyska przytomność - ponownie rozpieści swoje dziecko bezcennym mlekiem z piersi.

Kiedy zatrucia mijają w łatwy sposób - leczenie można wykonać w domu. Następnie należy kontynuować karmienie piersią podczas zatrucia. Zdecydowanie - tak. Nie ograniczaj dziecka do mleka matki, które zawiera niezastąpione użyteczne składniki i zapewnia odporność obronną miękiszu. Kiedy ciało kobiety niesie banalne zatrucia cierpi głównie raczej jego układ trawienny i przenikanie toksyn bezpośrednio do mleka matki.Daleko więcej szkód w tym przypadku może być rąk lub innych części ciała, na powierzchni, które mogą być bakterie, które powodują zatrucie. Dlatego matka na pierwszym miejscu musi uważnie monitorować ich higienę.


Leczenie

W okresie laktacji bardzo ważne jest, aby zachować ostrożność przy wyborze odpowiedniej metody leczenia.

j

Większość chemikaliów jest w stanie dostać się do mleka matki. Wtedy może zaszkodzić już wrażliwemu organizmowi dziecka. Dlatego należy rozważyć zastosowanie jakiegokolwiek leku i zasięgnąć porady lekarza.

W przypadku toksycznego zakażenia nie powinno się stosować antybiotyków, ponieważ sam patogen nie występuje w organizmie.

Jeśli czynnikiem sprawczym jest infekcja jelitowa - w leczeniu leków przeciwdrobnoustrojowych i przeciwbakteryjnych. Muszą wyeliminować przyczynę choroby - bakterie, które spowodowały zatrucie. Większość tych leków nie może być zażywana podczas karmienia. Tylko niektóre infekcje wymagają wyznaczenia takich funduszy. Odpowiednie leczenie może tylko lekarz. W takim przypadku, jeśli stosowanie leków jest bezwzględnie konieczne, karmienie dziecka należy przerwać w momencie przyjmowania leków.

Ważne jest, aby wziąć pod uwagę kliniczne objawy zatrucia i stopień ich nasilenia. Zatrucie należy leczyć objawowo. Główne oznaki zatrucia:

  • zespół wymiotny;
  • luźne stolce;
  • nudności;
  • ataki bólu w żołądku;
  • obecność ogólnych objawów: letarg, upał, ból ciała, ból głowy.

Jeśli są oznaki zatrucia i podejrzewasz, że trucizna została spowodowana przez zepsute jedzenie - wykonaj jakąś detoksykację.

Aby wyeliminować przyczynę, która spowodowała zatrucie, konieczne jest wykonanie płukania żołądka i oczyszczenie jelit za pomocą lewatywy (w przypadku braku naturalnych odchodów w postaci biegunki).

Aby uniknąć asymilacji toksyn w jelitach, stosuje się adsorbenty. Takie jak smektyt, węgiel aktywowany, ENTEROSGEL. Zastosuj zgodnie z instrukcjami.

Biorąc pod uwagę ogólne zatrucie i znaczną utratę płynów, konieczne jest picie dużej ilości wody. Konsekwencją wymioty i biegunka jest odwodnienie, więc trzeba pić więcej.Najlepiej napój solnego Regidron napowietrzona woda alkaliczna, słodzone herbaty, roztwór glukozy pięć procent. Wszystkie te napoje można pić na przemian. Istnieje kilka z nich. Musisz trochę pić, aby uniknąć niepotrzebnego obciążania osłabionego organizmu.

karmienie piersią w przypadku zatrucia matki

Musisz jeść, prawda. Lepiej powstrzymania się od włókna, produktów organicznych kwasów. mogą podrażniać przewód pokarmowy.

Nudności z wymiotami pomagają środki ludowe. Na przykład, zielona herbata. Pomaga również wywar z nasion kopru. Dwieście mililitrów wody trzeba wziąć łyżeczkę nasion kopru. Ten bulion poprawia laktację.

Niektóre leki przeciw biegunce są przeciwwskazane podczas karmienia piersią dziecka. Dlatego lepiej mama pomóc sobie ze środków ludowej. Bardzo dobrze pomaga wywar z ryżu, gotowana owsianka ryżowa na wodzie.

Od bólu w żołądku pomaga herbata z rumiankiem. Spasmolityki i inne środki znieczulające podczas karmienia powinny być stosowane wyłącznie zgodnie z przeznaczeniem.

Leki przeciwdrobnoustrojowe lub przeciwbakteryjne nie są stosowane w łagodnych postaciach zatruć. Są one przepisane przez lekarza. Jeśli je wyznaczył - przestań karmić piersią, to dziecko nie jest tego warte. Lekarz zaleci najbezpieczniejsze lekarstwo.

Zapobieganie zatruciu

Matka karmiąca piersią przed zjedzeniem produktu, musisz upewnić się, że jest bezpieczna.

Możesz pić tylko gotowaną lub butelkowaną wodę.

Warzywa z owocami przed jedzeniem muszą być starannie przetworzone.

Nie zapomnij o swojej higienie.

Tak więc odpowiedź na pytanie: "Czy możliwe jest karmienie piersią podczas zatruwania?" Czy to - i tak, jeśli tylko jesteście w stanie to zrobić!


Powiązane publikacje