ss x
x

Kiedy przestać karmić dziecko mieszanką


Po pierwszym roku życia dziecko musi przejść na jedzenie, najbardziej zbliżone do odżywiania członków rodziny. Ale w każdym sklepie teraz możesz zobaczyć mieszankę dla dzieci 2-3 lat. A nowocześni pediatrzy z kolei nalegają na karmienie piersią przez co najmniej 2 lata. Powstaje logiczne pytanie: do jakiego wieku nakarm dziecko mieszanką?

Absolutnie każde dziecko w ciągu pierwszych sześciu miesięcy życia powinno jeść, jeśli to możliwe, wyłącznie mleko matki. Według statystyk, większość kobiet piersią dzieci, a tylko 0,3% kobiet w naszym kraju nie są w stanie karmić piersią z powodu fizjologicznych cech poważnej choroby. W tej chwili, niestety, zbyt wiele matek są zmuszeni do zaprzestania karmienia piersią ze względu na przebieg leczenia. Jednak nie jest to właściwa decyzja. Lekarz prowadzący powinien przepisać karmiących leczenie i leki, medycznych, biorąc pod uwagę fakt, że kobiety są piersią. Tylko w tych rzadkich przypadkach, gdy karmienie piersią nie może być połączone z kuracją, można przerwać karmienie piersią, ale musi ono zostać przywrócone.

pobrane pliki

Zawsze znajduj się w mocy mamy, aby wydostać się z sytuacji, jeśli chcesz karmić dziecko mlekiem. Na przykład możesz skonsultować się z dietetykiem. Znana dziecięca dietetyk Troitsyna Nona Anatolievna na pytanie: ile karmić mlekiem matki odpowiada, że ​​12-18 miesięcy. Jest to najkorzystniejszy okres, w którym dziecko może karmić mleko. Również dietetyk dziecięcy twierdzi, że żadna matka nie powinna w żadnym wypadku zapominać o przypadkach, w których nie można odzwyczaić dziecka od piersi. Te przypadki obejmują choroby, niedawne szczepienia, zmiany klimatu i tak dalej. W

Informacja: Dzieci w wieku powyżej jednego roku powinny otrzymać co najmniej 400 ml mleka. Możesz karmić zarówno krowią, jak i mlekiem matki.

Ale w niektórych przypadkach matki nie mają innego wyboru, jak przenieść dziecko do mikstury, bez względu na to, jak użyteczne jest karmienie piersią.Oczywiście, matki powinny wykazywać maksymalną dokładność, czujność dla ich zdrowia, tak aby jak najdłużej móc karmić piersią swoje dziecko. Podczas karmienia piersią matki muszą stymulować przepływ mleka za pomocą wszelkich dostępnych metod. Nie zniechęcaj się, jeśli nadal nie możesz uratować mleka matki, możesz wyhodować zdrowe dziecko w mieszance. Ile dzieci rozwinęło się poprzez sztuczne karmienie, karmienie mieszankami, a teraz są one zdrowe.

Zasadniczo opinie pediatrów i matek dotyczące omawianego dzisiaj zagadnienia różnią się znacznie między sobą. Jedna grupa twierdzi, że mleko i produkty pochodne są przeciwwskazane dla zdrowia dziecka. Opowiadają się za potrzebą karmienia mieszanek przez długi czas, co najmniej do 3 lat. Druga grupa jest przekonana, że ​​produkty naturalne są najbardziej użyteczne, nie zawierają środków konserwujących i dodatków do żywności. Ogłaszają dodanie produktów mlecznych do diety i całkowite zaniechanie stosowania mieszanek proszkowych.


Opinie "za"

 

Istnieje opinia, zgodnie z którą naturalne mleko jest produktem, którego stosowanie nie jest pożądane do pewnego wieku. Wynika to z faktu, że naturalne mleko krowie zawiera dużą ilość fosforu. Ilość tego naturalnego mikroelementu w mleku krowim jest kilkakrotnie większa niż w mleku matki. Duże spożycie fosforu w organizmie dziecka powoduje nadmierne obciążenie nerek. Ponadto nadmiar fosforu może prowadzić do zmniejszenia wchłaniania wapnia i witaminy D. Inną trudnością, z którą spotka się mamę, gdy jest włączony do diety naturalnego mleka, jest jego jakość. Pozostawia wiele do życzenia. Obecnie zwierzęta gospodarskie są karmione sztuczną paszą. W tych paszach hormony są dodawane wszędzie i mają duży wpływ na jakość mleka. Biorąc pod uwagę wszystkie powyższe fakty, zwolennicy odmowy wprowadzenia naturalnego mleka do diety dziecka domagają się długotrwałego karmienia dostosowanymi mieszaninami.

Po przejściu na zaadaptowaną mieszaninę konieczne jest ostrożne i ostrożne podejście do tego pytania. Konieczne jest prawidłowe dobranie mieszaniny, tak aby pasowało do wieku. W końcu każdy wiek ma swoje cechy, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze mieszanki.Wiek jest zazwyczaj zapisany na opakowaniu: dla dzieci, które obchodziły swoje pierwsze urodziny, musisz kupić mieszankę na opakowaniu, która mówi, że jest odpowiednia dla dzieci od pierwszego roku życia. Nie zapominaj, że dziecko, które ma już rok, nie może być karmione tylko mieszanką. W takim przypadku nie otrzyma wszystkich składników odżywczych, witamin i mikroelementów niezbędnych do jego wzrostu i rozwoju. Pod koniec pierwszego roku życia dzieci powinny już jeść warzywa i owoce, różne kaszki. Mięso i ryby morskie również powinny wejść do diety dziecka, gdy ma już rok. Wymieniamy produkty, które można wykorzystać jako produkty uzupełniające:

  • przecier warzywny;
  • przecier owocowy;
  • kasza seminałowa;
  • gotowane mięso;
  • gotowana obrana ryba.

Opinie "przeciw"

Wymieniliśmy argumenty przemawiające za stosowaniem mieszanin, ale oczywiście istnieją również negatywne aspekty tego problemu. Każdy, kto czyta ten tekst, z pewnością wie, że stosowanie dostosowanych mieszanek dla dziecka jest pilną koniecznością, podyktowaną pewnymi warunkami. W rzeczywistości mieszanina jest substytutem mleka kobiecego, choć nie do końca pełna. Teraz powstaje pytanie: czy mieszanka jest potrzebna dziecku, skoro już jest w tym wieku, że może jeść praktycznie tak samo, jak cała rodzina? Czy konieczne jest uprawianie sztucznego, suchego produktu do jedzenia, gdy dziecko może już jeść naturalne produkty, takie jak twarożek, ryazenka i tak dalej?

kormlenie-iz-butylochki

Zwolennicy tego poglądu, przeciwnicy mieszanin, ich dowody zbudowany jest na doświadczeniach już dwutysięczną, jak już dawno zostały uznane jako pokarm mleko „dzieci”. Nawet nasi pradziadkowie w swoim wczesnym dzieciństwie, pili mleko świeże, jadł owsiankę na bazie mleka, szczęśliwie uraczył sfermentowanego jogurt i tak dalej. W rzeczywistości pokolenie obecnych młodych matek wyrosło na mleku. Z tego powodu większość dzisiejszych matek zaprzecza możliwemu uszkodzeniu mleka i nie karmi dzieci mieszankami.

U dietetyka dziecięcego, Toritsyna Nona Anatolievna, z tego powodu inna opinia. Uważa, że ​​eksperymenty dotyczące wprowadzania produktów zawierających kwaśne mleko do diety mogą mieć zły wpływ na zdrowie dziecka. Dietetyk radzi, aby nie być leniwym i stopniowo przyzwyczajać dziecko do wybranej zaadaptowanej mieszaniny.W niektórych przypadkach będzie to bardziej efektywnie uczyć dziecko do nowej mieszanki, dając jej małych posiłków przed snem, przed piersią, lub mieszaniny, które już wykorzystać. Nona A. uważa, że ​​jeśli matka pokazać cierpliwości i wytrwałości, zrobi wszystko zgodnie z instrukcją i ciągłych konsultacji z terapeutą, będzie to owocować, i dobrych wyników. Mama nie będą musieli uczyć dziecko do krowiego mleka lub jogurtu, którego skład nie nadaje się do przewodu pokarmowego dziecka.

Najbardziej korzystne i pożądane jest, aby dziecko w wieku poniżej trzech lat otrzymywało przystosowaną żywność. Naturalne mleko krowie w jego składzie jest niezrównoważone, co negatywnie wpłynie na pracę przewodu pokarmowego dziecka w przyszłości. Ponadto produkty z kwaśnego mleka zawierają ogromną liczbę żywych bakterii, dlatego ich wprowadzenie do diety w ramach uzupełniającego systemu żywienia jest dopuszczalne. Ta grupa produktów nie jest w pełni dostosowana. W związku z tym karmienie ich dziećmi w wieku do ośmiu miesięcy jest wysoce niepożądane.

Kolejnym argumentem przemawiającym za odrzuceniem mieszanin jest alergia u dzieci. Niestety, dzisiaj ten problem jest bardzo pilny. Ale w poprzednich pokoleniach, uprawianych na naturalnych produktach, alergicy są znacznie mniej.

Optymalne rozwiązanie

Jak w każdej sytuacji, tak jak przy omawianiu każdej kwestii, są strony pozytywne i negatywne. I jest złoty środek, optymalne rozwiązanie. Znany w naszym kraju detchky doutor - Komorowski, przylega do stanowiska, że ​​dzieci w wieku ponad półtora roku, mleko szkodzi mocno przesadzone w ostatnich latach. Ale jednocześnie znany lekarz dziecięcy nie jest przeciwny karmieniu dzieci mieszankami do 2, a nawet do 3 lat. Ponadto, Komarovsky nie uważa za niewłaściwe dawanie dzieciom w swoich małych dzieciach naturalnego produktu mlecznego.

W przypadku, gdy matka nie ma jeszcze wybranego konkretnego stanowiska o podawanie mieszanki, to jest możliwe włączenie do diety mleka dla niemowląt koziego. Ma również dużo fosforu, jak w mleku krowim. Ale w tym przypadku fosfor koziego mleka jest łatwiej i szybciej wchłaniany przez ciało dziecka.

Informacja: Niektóre dzieci nie tolerują białka mleka - kazeiny. Istnieje grupa dzieci, które nie mogą pić mleko w najczystszej postaci, a oni chętnie wykorzystują takie produkty mleczne, takie jak twaróg lub Rjażenka.

karmienie butelką

Kolejną specjalną grupą dzieci są dzieci, które nie postrzegają kazeiny. Przyczyna tego - brak specjalnych enzymów w organizmie, odpowiedzialnych za rozszczepianie białka mleka.Dla dzieci tych grup nie należy podawać mleka, a kupując mieszaninę należy zwrócić uwagę na skład. W przypadku nietolerancji powinieneś eksperymentować z mieszaninami.

Podsumowując, można powiedzieć, że nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie: do jakiego wieku konieczne jest karmienie dziecka miksturą, jest tylko wiele porad, opinii, zaleceń. Określić wiek i decydują się na własną matkę, oczywiście z pomocą pediatry. W niektórych przypadkach dziecko wycofuje się z mieszaniny w wieku osiemnastu lat, kiedy preferuje napoje takie jak sok, kompot i tak dalej. Jeśli twoje dziecko odmówiło podania mikstury, nie musisz nalegać.


Powiązane publikacje