ss x
x

Jak prawidłowo wprowadzić przynętę dla dziecka


Najlepszym pokarmem dla dziecka jest mleko matki. Nie wszystkie dzieci mogą korzystać z tej zdrowej żywności, ale nawet ci, którzy otrzymują go w wystarczających ilościach, powinny stopniowo przejść do jedzenia, zwykle osoby dorosłej.


Zasady lure-up

Po pierwsze, dzieci, które są karmione sztucznymi mieszaniny mogą próbować „dorosłego” jedzenia wcześniej niż dzieci, które jedzą galaretkę. Butelka uruchomić dając żywność uzupełniającą od 4-5 miesięcy, dzieci, które są karmione piersią 5-6 miesięcy (dotyczy to donoszonych noworodków). Wcześniej niż po 4 miesiącach dziecko nie ma sensu niczego karmić, z wyjątkiem mleka lub mieszanki. Jego jelita nie są jeszcze gotowe na taki test, a wczesne wprowadzenie grubej karmy nie przyniesie korzyści. Po drugie, musisz poprawnie wprowadzić produkty:

 • w jednym produkcie w czasie (na przykład dynia puree 5-7 dni, a następnie tłuczone ziemniaki 5-7 dni, a następnie cukinię i ziemniaki);

 • Po raz pierwszy produkt jest niezbędna w celu uzyskania małych (1/4 łyżka owoce porcji 1 łyżeczka hipoalergiczny sok warzywny lub kilka kropli), a następnie co dzień dodanie 1 łyżeczka produktu, co prowadzi do położenia objętości (objętość zależy od typu produktu);

 • dając nieznane jedzenie powinno być rano (ale nie w pierwszym karmieniu);

 • daj przynętę karmieniu mlekiem, dziecko jest głodne.

Nie jest konieczne, aby wprowadzić dziecko do nowej żywności, jeśli pogoda jest bardzo gorąca. Nie rozpocząć pokarmów stałych, gdy dziecko jest chore. I nie wprowadzaj nowej żywności w dniach szczepień.

Nakarm miękisz "dorosłej" żywności tylko łyżką. Począwszy stałe pokarmy mogą być, gdy dziecko znika wyrzucania Reflex. Oznacza to, że nie dusić na wodzie, co daje mu matka z łyżką.


Z jakich produktów zacząć karmić?

Wybór pierwszego produktu uzasadnione kondycję ciała i wagi dziecka, a jego wnętrzności:

 • jeśli dziecko "dotknie" ciężaru, zacznij odstawiać naczynia warzywne;

 • Jeśli dziecko nedobiraet ciężar przynęty zalecane począwszy od zbóż lub koktajli płynnego mleka i zbóż (Welling);

 • Jeśli dziecko przybiera na wadze normalnie, i nie ma problemów z trawieniem należy dać pierwszeństwo do warzyw, które mogą być zmieniane z owoców.

Ogólnie rzecz biorąc, lepiej zacząć pokarmów stałych z warzyw i zbóż, a następnie wprowadzić owoce. W warzywach wystarczającą ilość składników odżywczych, które organizm dziecka może wchłonąć.Najbardziej odpowiedni dla pierwszej próbki „dorosłą” są uważane za żywność, squash, dynia, ziemniak lub kalafior. O 4,5 miesiąca, przecier warzywny może już zastąpić jedno karmienie, jeśli zaczniesz karmić okruchy od 4 miesięcy.

Przy wprowadzaniu zbóż należy dać pierwszeństwo uprawom zbóż bez tłustych. Ponieważ jelito dziecka nie wytwarza odpowiedniej ilości peptydów, które może strawić gluten (gluten-free). To może być przyklejony kosmków jelitowych dziecka i prowadzić do zapalenia okrężnicy. Przydatne dla niemowląt gryki i kukurydzy. Jest możliwe, aby dać i ryż, ale mniej niż dwóch pierwszych zbóż. Od ryżu, doskonałe naturalnego sorbentu, ale, niestety, nie różnicować materiał na pożyteczne i szkodliwe. I usuwa z ciała, łącznie z niezbędnymi pierwiastkami śladowymi.

Mięso można wprowadzić do diety dziecka przez pół roku. Korzeń potrzeby połówki również łyżeczkę, co prowadzi następnie do 30 g czystego mięsa dziennie. Można go kruszyć i mieszać z mlekiem matki, aby ułatwić podawanie.

Buliony mięsne nie wykorzystują życia w karmieniu dzieci pierwszego roku.

Normy uzupełniających środków spożywczych

Owoce, warzywa, twaróg, mięso nie są znormalizowane w ten sam sposób. Ponadto normy zależą od wieku dziecka:

 • warzywa można podawać w ciągu 4-5 miesięcy po 120 g dziennie, w pół roku - 150 g, w ciągu roku dziecko może spożywać do 200 g warzyw dziennie;
 • owsianka do dziecka przez 5 miesięcy może być podana w ilości 150 g, do 7 miesiąca można zwiększyć ilość do 170 g, do roku ilość owsianki, która jest dość zdolna do obezwładnienia waszego dziecka wynosi 200 g;
 • przeciery owocowe i soki można podawać 30-50 gw ciągu 5-6 miesięcy, 50-60 g do 8 miesięcy i 100-110 g na rok;
 • mięso można podawać dziecku w dawce 30 gramów na dzień w ciągu sześciu miesięcy, 50 g na 8 miesięcy i 60-70 g na rok;
 • żółtko jaja według różnych źródeł sugeruje dawanie od 6-8 miesięcy w ilości 1/4 części, do roku można podać 1/2 części;
 • nie zaleca się wprowadzania twarogu, zaleca się wstrzykiwanie go nie wcześniej niż sześć miesięcy, ale lepiej od 8 miesięcy w ilości 10 g, przez 9-10 miesięcy - 30 g, do roku - 50 g.

przynęta

Możesz zaoferować dziecku jogurt dla dzieci, począwszy od 7-8 miesięcy - 100 gramów, zwiększając objętość o rok do 600 gramów dziennie. Krem i chudy olej na 5 g. Suhariki i herbatniki są dozwolone od 7 miesięcy do 1-3 g, rok dziecko może być podane na 10-15 g.

Przed wprowadzeniem dziecka - skonsultuj się z pediatrą. On zaoferuje najlepszą opcję dla twojego dziecka. Jeśli ciało dziecka zareagowało nieodpowiednio na jakikolwiek produkt (wysypkę, wzdęcia lub biegunkę), odłóż to podanie w późniejszym czasie.

Przestrzegając warunków karmienia uzupełniającego i opisanych nieskomplikowanych zasad, można uniknąć nie tylko braku składników odżywczych, ale także chorób przewodu pokarmowego dziecka.


Powiązane publikacje