ss x
x

Jak nie przekarmić mlekiem z okruchów piersi


Kiedy kobieta staje się matką, cały świat kurczy się do maleńkiej przestrzeni skupionej na noworodku. Taki mały człowiek sprawia wrażenie wrażliwego stworzenia, a niedoświadczeni rodzice są przytłoczeni doświadczeniami: "Czy wszystko robię dobrze?" Jednym z najczęściej zadawanych pytań, które przeszkadzają młodym matkom, jest temat możliwego objadania się karmionego piersią dziecka.

Są trzy sytuacje, kiedy może wydawać się, że dziecko je za dużo.
  • Obfita niedomykalność
  • Częste przywiązanie do piersi
  • Duży przyrost masy.

Zwrot i przejadanie się

Często mamy obawiają się, że noworodek będzie zwracał się, ponieważ przejada się. Nie ma to jednak nic wspólnego z ilością zjedzonego mleka.

Aby zrozumieć przyczyny tego zjawiska, należy znać fizjologiczne cechy układu pokarmowego niemowląt.

W przeciwieństwie do dorosłej osoby, pancerz do roku żołądek jest poziomy. Zwieracz (jest to okrągły mięsień, który działa jak brama) położony na skrzyżowaniu żołądka z przełyk jest nierozwinięty, słaby. Sam przełyk (łączy jamę ustną z żołądkiem) jest krótki i wąski. Nie ma zakrętów. Wszystko to sugeruje, że nawet jeśli dziecko otrzymało bardzo mało mleka, może ono zrezygnować. Zwłaszcza, gdy od razu umieszczono go w łóżeczku (wózku), a ponadto, jeśli ssałeś bąbelki powietrza ssącego.

Okazuje się, że można niewłaściwie interpretować niedomykanie jako konsekwencję przejadania się. Bez względu na to, ile dziecko zjadło, podczas przyjmowania pozycji poziomej po karmieniu, mleko, które nie miało czasu na strawienie, "przepłynie".

Dla podejrzanych mam istnieje formuła. Na nim można obliczyć, ile dziecko powinno otrzymywać mleko w jednym karmieniu. W tym celu liczbę pełnych miesięcy, które już przeżyły okruchy, należy pomnożyć przez 30 i dodać kolejne 30 mililitrów.

1 karmienie (ml) = 30 ml + 30 x wiek (miesiące)


Jak często stosować do piersi, aby nie przekarmić?

Nasze matki i babcie zawsze starają się doradzać młodym rodzicom. Najczęściej są rozgniewani przez karmienie na żądanie. Tysiące kobiet słyszało i nadal słyszy wyrzuty, jeśli dają piersi nie zgodnie z harmonogramem. Przyczyn tego zakłócenia jest wiele, ale głównym zarzutem jest to, że dziecko rozwinie żołądek, jeśli jest ono przesycone mlekiem. Następnie rysuje się, że dziecko może zacząć cierpieć na otyłość.

Urocze doradcy! Ta wycieczka do anatomii i fizjologii dziecka jest dla ciebie. Natura zapewniła człowiekowi (w tym noworodkowi) system regulacji potrzeby jedzenia. Gdy w mózgu, w dziale zwanym centrum nasycenia, pojawi się sygnał, że organizm otrzymał wystarczającą ilość pokarmu, dziecko przestaje ssać. A jeśli tego nie zrobisz, dziecko nie będzie już jeść, dopóki sygnał nie zostanie wysłany do tak zwanego ośrodka głodowego w podwzgórzu.

Warto również zauważyć, że ze względu na niewielką objętość żołądka, noworodek powinien mieć od 6 do 10 posiłków w ciągu dnia, 7 mililitrów mleka są wymagane dla piersi dzieci poniżej 10 dnia życia. Po 2 tygodniach życia -80, w ciągu 12 miesięcy - 250 mililitrów. Szybkość trawienia pokarmu przy naturalnym karmieniu zależy od zawartości tłuszczu. Średni czas trwania przerwy między karmieniami wynosi od 2,5 do 3 godzin.

Często zdarza się, że dziecko ssie swoje piersi przez długi czas. To nie znaczy, że może przejadać się. Jest coś takiego jak mleko przednie i tylne. Pierwszy polega na tym, aby miękisz dostał wystarczającą ilość płynu. Ma wiele minerałów, a także laktozy. Drugi to magazyn tłuszczów. Jeśli wyrażasz pierś, widać, że na początku (przednie mleko) będzie bardziej przezroczyste, a bliżej końca zabiegu stanie się żółtawe. Każdy gatunek jest ważny na swój sposób.

Nie można jednoznacznie określić, kiedy jedna jest zastąpiona inną, więc pozwól dziecku samemu ustalić, czy otrzymał wystarczającą ilość pokarmu. Zwracając uwagę na tę cechę laktacji, lekarze twierdzą, że podczas jednego karmienia można podać tylko jedną pierś. Tylne mleko nie jest tak aktywne jak przód, a dziecko potrzebuje więcej wysiłku i czasu, aby uzyskać to, czego chce. Często można zaobserwować, jak po tym, jak matka karmiąca poczuła, że ​​pierwsza fala minęła, dziecko zostało przeniesione na inną pierś.Rezultatem tego bezmyślnego działania może być zmniejszenie masy ciała dziecka, częste oddawanie moczu i spienione stolce. W ten sposób można jedynie pobierać, a nie przekarmiać dziecko. Dziecko niedożywione będzie potrzebowało piersi jeszcze częściej, aby uzupełnić zapasy składników odżywczych.


Odżywianie niemowlęcia przez miesiące

Młode matki, szczególnie pod presją opinii starszego pokolenia, są skłonne do błędnej interpretacji przyczyn zachowań niemowlęcia. Zobaczmy, co jest normalne dla dziecka, a co nie.

Pierwszy miesiąc

Tylko w przypadku narodzin dziecko prawie zawsze potrzebuje mleka i piersi matki. Pierwszy to zarówno odżywianie, jak i medycyna, drugi to doskonały środek uspokajający. Nie mając jeszcze czasu na przystosowanie się do nowych wyzwań związanych z przetrwanie, okruchy potrzebują matki bardziej niż kiedykolwiek. W tym wieku dziecko nie ma reżimu. Opiera się na zasadach edukacji czasach sowieckich, może być tak dużo jak próbuje zbudować harmonogram karmienia, ale nie mógł osiągnąć. Nawet jeśli dziecko jest pełne, może dosłownie "zawiesić się" na klatce piersiowej, aby poczuć ciepło swojej matki i uspokoić się. Godzina lub więcej to absolutnie normalny czas karmienia. Ponadto ssanie jest bardzo wyczerpującym zajęciem. Czasami dzieci dają sobie przerwę. W ogóle nie bierz piersi. Takie zachowanie matki prowadzi do stresującej sytuacji dla małej dziewczynki.

Drugi miesiąc

Zachowanie dziecka jest nieco inne. Jednak widać, że okruchy zaczynają interesować się otaczającym światem. W krótkich okresach bezsenności, oprócz piersi matki, jej twarz staje się interesująca.

Trzeci miesiąc

Rozpoczyna przeglądanie systemu w codziennej rutynie i karmieniu. W nocy wzrasta przerwa między karmieniem piersią. Po otrzymaniu odrobiny wytchnienia matka może spać nawet 5 godzin bez przeszkadzania. Czerpiąc przyjemność z ssania, dziecko dotyka skóry matki i chwyta gruczoły sutkowe.

Czwarty miesiąc

Dzieci w tym wieku trzymają się pewnego rytmu karmienia (oczywiście, jeśli są zdrowe). Zachowanie jest żywe - badania. Okruchy zaczynają "rozkoszować się" podczas posiłku, mogą ugryźć sutek. Robi się to tylko po to, aby sprawdzić, jaka będzie reakcja mojej matki. Uzupełnienie gry i demonstracyjne odrzucenie skrzyni. Mały dowcipniś, jak to jest, sprawdza, jak ważne jest to dla rodzica.Nie należy zakładać, że młody chłopak jest pełny. Możesz poczekać i zaproponować, aby zacząć / kontynuować ponownie.

Piąty miesiąc - pół roku

Dzieci stają się naprawdę ciekawe. Od karmienia są rozproszeni przez jakąkolwiek drobnostkę. Nie przejmuj się tym. Po prostu staraj się zapewnić spokój i ciszę w pokoju.

jak nie przekarmić mlekiem z okruchów piersi

Dziecko zaczyna interesować się jedzeniem dorosłych. Nie myśl, że jest głodny. To zachowanie ma charakter badawczy. Również butyus może całkiem spoczywać na piersi matki jako nowy sposób komunikacji. Rodzaj "testu na siłę".

Druga połowa roku

Jest to czas kwitnienia aktywności ruchowej dzieci. Okruszyna jest tak zajęta, że ​​po prostu zapomina o jedzeniu. Niedobór kalorii wraz z odsetkami spłaca się podczas nocnego karmienia. Moją ulubioną rozrywką jest wypróbowanie wszystkich nowych produktów na zęby. Przez wiele godzin dziecko "brudzi" jabłko lub krakersa. Jednak jest to bardziej prawdopodobne w przypadku odbioru nowych wrażeń smakowych i masażu dziąseł. W poczuciu głodu działania te nie mają związku.

Ile powinno dodać dziecko

W pierwszym roku życia dzieci powinny być karmione tak, aby przyrost masy odpowiadał normie. Mówi o odpowiednich warunków rozwoju dziecka. Przyrost masy ciała zmienia się w zależności od wielu czynników: nasyconego tłuszczu w mleku matki, brak patologii, i tak dalej. Największy skok w wadze (750 g miesięcznie) występuje w ciągu pierwszych trzech miesięcy. Ponadto, w każdym okresie samo zwiększenie masy nieco mniej. Przy 700, 550 i 350 gramach miesięcznie.

Przyczyną większego przyrostu masy ciała może być:
  1. Wcześniactwo (organizm dąży do uzyskania normalnej warstwy tłuszczu)
  2. Waga przy urodzeniu do 2700 gr
  3. Dziedziczność (duża mama, tata lub krewni)

Wszystkie te przypadki są normalnym sposobem adaptacji ciała dziecka. Przed posadzeniem okruchy na diecie, należy pamiętać, jest jak pójście do babci pra-siostrzeńca. Cechy dziedziczenia genetycznego mogą prowadzić do dużego przyrostu.

Niewątpliwie istnieją patologie, w których dziecko cierpi z powodu nadmiernej wagi. Aby mieć pewność, że nie ma takich problemów, należy skonsultować się z lekarzem - endokrynologa. Możesz umówić się na wizytę bez pediatry.

Otyłość jest częstą konsekwencją cukrzycy.Dokonaj taka diagnoza powinna być kwalifikowane tylko po zrobieniu szeregu analiz. Jednak takie problemy zdrowotne najczęściej dziedziczona od rodziców. Obserwuj własną dietę, jeśli w rodzinie jest co najmniej jeden krewny z cukrzycą.


Powiązane publikacje