ss x
x

Jak karmić noworodka karmiąc piersią


Prawidłowo wyselekcjonowana postawa podczas karmienia piersią przyczynia się nie tylko do pełnego i wystarczającego nasycenia noworodka, ale także uwalnia matkę od niewygodnych pozycji dłoni lub stóp lub od wypróżniania. Kiedy kobieta znajduje się w stanie relaksu i harmonii, mleko matki jest znacznie lepiej wytwarzane. Należy jednak pamiętać, że dziecko też powinno być wygodne. Wszakże z prawidłowo dobranej pozycji zależy chwyt sutka podczas karmienia i jego zatrzymanie, w wyniku czego dziecko ma wystarczającą absorpcję mleka. Ponadto, jeśli pozycja jest nieprawidłowa podczas karmienia noworodka, matka może mieć pęknięcia i uszkodzenia brodawki lub ściskać ją dziąsłami dziecka.

Czynniki wpływające na prawidłowe karmienie dziecka

Podczas karmienia piersią należy przestrzegać kilku zasad.

 1. Ciało dziecka nie powinno się zginać, wszystkie części ciała powinny znajdować się na jednej linii prostej, z wyjątkiem głowy. Głowa powinna zawsze być podniesiona, co pomaga zminimalizować niedomykalność po karmieniu.
 2. Aby dziecko było rozluźnione i spokojne w nasyceniu, musi być mocno przyciśnięte do matki przez każdą część ciała: ręce, stopy, głowę, żołądek itp.
 3. Głowa dziecka powinna być unieruchomiona za pomocą obwodu ręki ukośnie.
 4. W okresie ssania piersi dziecko nie powinno wydawać dźwięków klikania ani bicia. Fakty te wskazują na niewłaściwym chwytania brodawki lub problemów powodowanych przez pióro-tie. Ta sytuacja wymaga natychmiastowej pomocy lekarskiej.
 5. Usta noworodka powinny znajdować się naprzeciwko brodawki sutkowej. Kosztuje karmienie poprzez doprowadzenie dziecka do piersi, a nie do piersi.
 6. Część potyliczna głowy noworodka powinna być wolna. Nie możesz wywierać na nią presji. Wystarczy lekko podeprzeć głowę dziecka, bez ostrych lub grubych ruchów.
 7. Kręgosłup szyjny dziecka powinien być prosty.Jego głowa nie powinna być odrzucana z powrotem ani w dół. W przeciwnym razie będzie to miało znaczny wpływ na proces połykania. Podbródek nie powinien być mocno przypięty do klatki piersiowej. W przeciwnym razie dziecko nie będzie w stanie otworzyć wystarczająco usta podczas karmienia, co pociąga za sobą kilka problemów.
 8. Jeśli podczas nasycenia maluch doświadcza trudności z oddychaniem, należy nieznacznie zmienić pozycję, podnosząc głowę lub nieznacznie zmieniając kąt nachylenia.
 9. W przypadku dużych piersi można umieścić pod nim zwinięty ręcznik lub pieluchę. Ten proces zmniejszy nacisk na żuchwę dziecka.
 10. Dobrze jest mieć pod ręką poduszki o różnych rozmiarach, dostosowując się do położenia matki lub dziecka w dowolnym momencie.
 11. Mamo karmienie piersią zawsze blisko do picia wody. Proces ten pobiera dużo płynów z organizmu kobiety, w wyniku czego zaczyna odczuwać pragnienie.
 12. Mama i dziecko powinny być w kontakcie ze skórą podczas karmienia. Jest to bardzo ważne i użyteczne w tej procedurze. Dlatego pożądane jest, aby mieli minimum odzieży.Karmienie w pozycji "leżąc na boku"

Ta pozycja karmienia piersią jest podobna do tak wielu matek. W tej sytuacji kobieta może odpocząć, a nawet spokojnie odpocząć. Często leżąc na boku dzieci karmione są w nocy. W tym przypadku, gdy dziecko jest nasycone mlekiem matki, matka może się zdrzemnąć. Istnieją trzy rodzaje karmienia w pozycji "leżąc na boku".

Pierwszy typ karmi się od dolnej części klatki piersiowej, gdy głowa dziecka znajduje się pod ręką mojej matki. Z tego powodu całe ciało jest uniesione, a usta dziecka znajdują się dokładnie naprzeciwko brodawki. Z drugiej strony kobieta może przytrzymać jej piersi lub delikatnie pogłaskać swoje dziecko. Głowa i ramiona mamy powinny znajdować się na poduszce, w przeciwnym razie karmienie będzie niewygodne z powodu wycieku szyi lub pleców.

Drugi rodzaj karmienia piersią odnosi się również do nasycenia dziecka z dolnej części klatki piersiowej. Jednak dziecko leży na płaskiej powierzchni po swojej stronie, a obie ręce matki są wolne. W tym przypadku, dla spokoju okruchów, konieczne jest, aby kobieta przyciskała go do siebie.

Pod głową dziecka możesz kilkakrotnie złożyć pieluchę. Należy zapewnić, aby w takim położeniu do karmienia dziecko w żadnym wypadku nie leżało na grzbiecie. To utrudnia połykanie, a nasycenie jest złe.Ta pozycja karmienia piersią nie znajduje się na liście najwygodniejszych. Kobieta opierając się na łokciu, który może wkrótce stać się zmęczony również karmione nowonarodzone sutek jak na górze, a to przyczynia się do tego, że będzie on często poślizgu okruchy usta.

Trzeci typ karmi od górnej klatki piersiowej. W tym celu matka i dziecko muszą położyć się na poduszce. Okruchy powinny leżeć na nim całkowicie. Jedna ręka powinna trzymać dziecko, a druga jest całkowicie wolna. Przepis ten zmniejszy stagnację, która może powstać w klatce piersiowej. Również ta pozy nadaje się do karmienia z różnych piersi. Po pierwsze, dziecko może być karmione od dołu, a następnie, bez odwracania się z drugiej strony, zaoferować dziecku górną klatkę piersiową.

Karmienie w pozycji "leżenia"

Podczas karmienia piersią w pozie z "niewolnikiem" matka i dziecko leżą na boku. Nogi dziecka znajdują się wzdłuż głowy matki. Ta pozycja jest bardzo skuteczna w wykrywaniu stagnacji mleka w górnej części klatki piersiowej. Inny proces nazywa się laktostazą. Dzięki pozycji "jack" możesz poradzić sobie z tym problemem. Najważniejsze jest, aby pozostać z matką i dzieckiem. W rezultacie dziecko jest nasycone mlekiem z górnych ścian klatki piersiowej. Dla większej wygody dziecko powinno zostać unieruchomione na przykład przez umieszczenie małej poduszki pod jego plecami. W rezultacie, brodawki znajduje się naprzeciwko rotika noworodka, który będzie uratować matkę i dziecko z dyskomfortem i nasycenia bólu.

Karmienie w pozycji "leżąc na plecach"

Wiele dzieci uwielbia jeść piersi leżąc na matce. W tym samym czasie kobieta leży na plecach i dotyka miękiszu na zasadzie "od brzucha do brzucha". Głowa dziecka jest lekko obrócona w bok. Ta sytuacja jest bardzo wygodne, jeśli w procesie nasycania mleka matki dziecka, matka często zmienia się w pierś, dając mu w lewo, potem w prawo. Ta postawa jest często używana w pierwszych dwóch miesiącach życia noworodka.

I to jest absolutnie poprawne. W tym okresie uważa się, że laktacja u kobiety jest wzmocniona, to znaczy piersi są pełne mleka. Ze względu na duże pływy mleka strumień z brodawki może mieć silną głowę, co powoduje, że dziecko ciągle się dusi. A postawa "leżąc na plecach" pomaga zmniejszyć głowę odrzutowca. Również, gdy dziecko leży na brzuchu, jego jelita pracują znacznie lepiej, unikając w ten sposób niepotrzebnych samochodów GAZ i kolki.


Karmienie w pozie "zwisającej"

Karmienie piersią w zwisającej pozie jest uważane za skuteczne. W takiej sytuacji piersią na ścianach ma rację, że przyczynia się do nasycenia, a nie tylko od części centralnej, ale również od dołu. Dla dziecka takie karmienie jest wygodne w przypadku, gdy z różnych powodów proces ssania jest skomplikowany. Może się to zdarzyć po wypiciu z butelki, dlatego wiele dzieci odmawia przyjęcia piersi. Ponieważ pobieranie z niej mleka jest znacznie trudniejsze niż z sutka.

W tej sytuacji matka powinna leżeć na brzuchu, pochylając się na łokciach w taki sposób, aby klatka piersiowa wisiała nad noworodkiem, ale go nie miażdży. Głowa dziecka powinna być lekko obrócona na bok.

Błędy w karmieniu piersią

 1. Podczas karmienia w pozycji leżącej, tylko głowa dziecka jest odwrócona do klatki piersiowej. W takim przypadku proces połykania będzie trudny.
 2. Podbródek dziecka znajduje się w pozycji, która nie jest dociśnięta do klatki piersiowej. To przyczynia się do ześlizgnięcia się sutka z ust.
 3. Dziecko jest leniwy, aby otworzyć usta wystarczająco szeroko. Może to powodować ból matki i niewystarczającą infuzję noworodka z mlekiem matki.
 4. Dziecko chwyta w usta tylko sutek bez otoczki.
 5. Noworodek robi szybkie i krótkie gardła, gdy jest nasycony, jednocześnie uderzając i wykonując różne kliknięcia. Ta sytuacja przyczynia się do przedostawania się powietrza do przełyku, co w końcu doprowadzi do kolki i gazikamu.
 6. Dziecko jest źle zamocowane i skręca głową, jednocześnie zaciskając sutek między dziąsłami.

jak karmić piersią noworodka

Jeśli nie podążają właściwą pozycję i karmienia dziecka, to nie jest błędne połykania i nasycenie. Najczęstszym błędem jest przechwytywanie usta grudnichka tylko otoczki brodawki bez. To później doprowadzić do pęknięcia i owrzodzenia na smoczek, jak również bolesne karmienia.

Inną niepożądaną przyczyną karmienia może być dyskomfort, który wydaje się być miękiszem. W rezultacie, może stać się niespokojny podczas karmienia, lub w ogóle odmówić piersi. Dlatego musisz zrobić wszystko dobrze, wybierając najbardziej dogodną pozycję do nasycenia swojego dziecka.

Karmienie piersią jest bardzo przyjemnym procesem zarówno dla dziecka, jak i matki, ale pod warunkiem, że pozycja nasycenia zostanie wybrana prawidłowo. Znajomości zagadnień zostaną wypracowane proces karmienia, więc będzie to bezproblemowe, tajemniczy i delikatny.Matka i dziecko muszą czuć się sobą. I za to, że nie powinny kolidować z jego sztywne plecy, albo niewygodnej pozycji różnych częściach ciała. Również karmienie w różnych pozycjach pomaga stać się zapobieganie wielu chorób piersi. W tym celu dla wygody można zastosować różne poduszki.


Powiązane publikacje