ss x
x

Przygotowanie właściwej mieszanki dla noworodków


Idealnym pokarmem dla noworodków jest mleko matki. Żaden inny może równać się z nim w składzie równowagi, ponieważ bezwzględne odpowiedniki nie istnieją. Ale czasami zdarza się, że karmienie piersią nie jest możliwe. Przyczyn tego może być kilka - dziecko odmawia piersi, mleko matki nie jest wystarczająca lub robi drenażu. W takiej sytuacji formuły mleka dla dzieci przychodzą, aby pomóc swojej matce.

Żadna mieszanka nie zastąpi mleka matki. Dlatego przejście na sztuczne karmienie powinno być krokiem wymuszonym i świadomym.

Zanim przetłumaczysz dziecko na sztuczne karmienie, skonsultuj się z pediatrą. Lekarz pomoże Ci wybrać właściwą kombinację dla dziecka i odpowiedzieć na wszystkie pytania. A ten artykuł pomoże Ci dowiedzieć się, jak hodować i które powinny być zawsze pamiętał. Uważnie przeczytać instrukcje uważnie i stosować się do nich. W przeciwnym razie możesz spowodować nieodwracalną szkodę dla zdrowia swojej okruchów.

Dokładnie rozcieńcz mieszaninę

Pierwszą rzeczą do zrobienia przy zakupie żywności dla niemowląt jest spojrzenie na datę jej ważności. Jeśli wygasa za kilka tygodni lub nawet miesiąc - odmów zakupu.

Przed rozcieńczeniem mieszaniny należy dokładnie przestudiować instrukcje producenta, które wskazują kolejność jego przygotowania. Zwróć uwagę na następujące aspekty:
  • warunki i warunki przechowywania otwartej puszki z produktem;
  • proporcja wody i suchego proszku;
  • temperatura gotowania;
  • ilość proszku dla dzieci w różnym wieku.

Proces gotowania

U noworodków jelito jest sterylne. W pierwszych dniach życia bakterie zaczynają kolonizować przewód pokarmowy, tworząc w nim unikalną mikroflorę. W tym okresie matka powinna stopniowo pomagać dziecku w przyzwyczajeniu się do nowego świata i nie pozwalać na bliskie poznanie niebezpiecznych drobnoustrojów. Aby to zrobić, musisz dokładnie przestrzegać zasad higieny.

Przed przygotowaniem mieszaniny zawsze dokładnie umyj ręce wodą z mydłem.Zasadniczo ta procedura musi być przeprowadzana za każdym razem, gdy kontaktujesz się z dzieckiem i jego rzeczami. Przygotuj sterylne butelki z góry - kiedy dziecko będzie głodne, nie będzie czekać, aż je umyjesz i wyjałiesz. Dla wygody i oszczędności czasu kup urządzenie takie jak sterylizator - bardzo przydatna i niezbędna rzecz dla młodej matki. Za kilka minut szybko i skutecznie niszczy zarazki w naczyniach, smoczkach i sutkach. Przykryj sterylne pojemniki czystym suchym ręcznikiem.

Zrób to z reguły bezpośrednio po karmieniu dziecko dokładnie zmywać naczynia i ładowane do sterylizatora: dziecko może być nagle zapytał jeść, aw tym przypadku nie trzeba tracić czasu na czyszczenie go.

Przed rozpoczęciem przygotowywania mieszanki należy określić zgodnie z instrukcją pożądany stosunek wody i proszku, biorąc pod uwagę wiek dziecka. Następnie wlej czystą butelkę wody o odpowiedniej temperaturze lub podgrzej ją w butelce. W tej ostatniej sytuacji może Ci pomóc inne urządzenie - elektryczny grzejnik, który można kupić w każdym sklepie dziecięcym.

Ogrzanie wody dla dziecka w kuchence mikrofalowej nie jest tego warte. Na szkodę mikrofal dzisiaj istnieje wiele sporów, a poza tym w przypadku przegrzania skład mieszaniny mleka zmieni się. Bardziej wskazane jest stosowanie innej metody podgrzewania i gotowania dziecka.

Zasypiamy w proszku, mierząc wymaganą ilość za pomocą miarki. Nie zapominaj, że zawartość łyżki powinna być bez "suwaka". Ten ostatni można usunąć za pomocą tyłu noża. Mocno zamknij butelkę i potrząśnij nią dokładnie przez minutę. Następnie upewnij się, że nie pozostały żadne grudki. Przed karmieniem należy zwrócić uwagę na temperaturę mieszanki.

Bardzo ważnym punktem jest dokładne przestrzeganie proporcji deklarowanych przez producenta, gdy mieszanina jest rozcieńczana. Często niedoświadczonych matki mają obsesję posytnee karmić noworodka, sprawiają, że konsystencja gęstsza niż wymagane. Takie działanie na wysypkę bardzo negatywnie wpływa na zdrowie dziecka. W przypadku małego żołądka gruby pokarm stanowi duże obciążenie, które może prowadzić do bólu brzucha, problemów z stolcem i prawdopodobnie zaburzeń metabolicznych i otyłości.

Przestrzeganie tych zaleceń znacznie ułatwi życie Tobie i Twojemu dziecku.Pierwsze miesiące okruchy życia będzie stale przeszkadza kolki, tak aby skomplikować sytuację słabo umytych naczyń i eksperymentować z konsystencją żywności nie jest tego warta. Bądź czujny i uważny!


Czy mogę przechowywać rozcieńczoną mieszaninę?

Kwestia przechowywania wzoru dla dzieci jest jedną z najpopularniejszych wśród rodziców. Mieszanka dla niemowląt - bardzo pożywny produkt mleczny, a w związku z tym, jest bardzo korzystne warunki dla rozwoju drobnoustrojów. Nawet w warunkach jałowości swojego statku (krewnego, doskonały wskaźnik domu w tym zakresie nie może być osiągnięty), rozcieńczoną mieszaninę przechowywać nawet przez godzinę jest niepożądany. Najbardziej idealną opcją jest przygotowanie mieszaniny "na raz" - tuż przed użyciem. Jeśli po karmieniu pozostała w butelce, powinna zostać natychmiast wylana bez zbędnej medytacji. Szkodliwe mikroorganizmy będą się w nim zwielokrotniać ze zwiększoną prędkością.

Niektóre matki, starając się utrzymać mieszaninę do następnego karmienia, doprowadzić ją do wrzenia, a następnie ponownie dać dziecku. Możliwość eksterminacji drobnoustrojów nie jest zła, ale nie będzie korzyści z takiego odżywiania - wraz z niebezpiecznymi bakteriami, pożyteczne również umrą.

Jakiego rodzaju wody użyć

Nasze matki i babcie zawsze używały gotowanej wody do jedzenia dla dzieci. Jednak dzisiaj pediatrzy zalecają powstrzymanie się od jego stosowania. Cokolwiek może być woda - wiosna lub woda z kranu może zawierać różne zanieczyszczenia, niebezpieczne dla dzieci. Gotowanie nie eliminuje tego problemu. Taka woda w żywieniu noworodków wolno używać bez wstępnej analizy w stacji sanitarno-epidemiologicznej. Ponadto, woda butelkowana znane utracić swoje korzystne właściwości. Dlatego wielu producentów żywności dla niemowląt produkuje specjalną wodę, przeznaczoną dla dzieci. Ma wiele zalet, między innymi:

  • ścisła kontrola jakości i bezpieczeństwo mikrobiologiczne;
  • oczyszczanie wielopoziomowe;
  • dobra zawartość tlenu (w przeciwieństwie do gotowanych) i pierwiastków śladowych;
  • optymalny poziom mineralizacji.

Ostatni punkt jest szczególnie ważny, ponieważ niższa mineralizacja pozwala na zachowanie równowagi w stosunku pierwiastków śladowych w rozcieńczonej mieszance dla niemowląt.

Prawidłowa temperatura wody

Temperatura wody do przygotowania mieszaniny jest podana przez producenta na opakowaniu. Zazwyczaj jest taka sama dla wszystkich mieszanek - jest 36-37 ° C Takie stopnie są uważane za idealne do karmienia, ponieważ taka temperatura jest mleko matki. Ponadto preparaty dla niemowląt zawierają bardzo przydatne bifidobakterie dla organizmu dziecka, a jeśli przekroczony zostanie próg temperatury, giną.

Jeśli to możliwe, kup specjalny termometr do przygotowywania preparatów do początkowego żywienia niemowląt. Pomoże ci to w dowolnym momencie, aby poprawnie określić temperaturę żywności z twojej okruchów.

Jak karmić w nocy

Zmierz wymaganą ilość mieszaniny w dozowniku lub innym pojemniku. Przygotuj nocy sterylizować butelki i wypełnić go z odpowiednią ilością wody. Ważne jest to, że woda była ciepła przez długi czas - więc można przygotować mieszankę jak najszybciej bez głodny płacz niemowlęcia. Aby to zrobić, możesz użyć termosu, termosu lub tradycyjnego grzejnika.

Przygotuj mieszaninę zgodnie ze znanym planem i nie zapomnij sprawdzić jej temperatury przed karmieniem!

Karmienie w podróży

Jeśli zdecydujesz się pójść z dzieckiem na dowolną podróż, weź wodę i suchy proszek z tobą osobno. Jeśli podróżujesz samochodem - ma to sens, aby kupić w sklepie dziecko specjalnego podgrzewacza wody, zasilany z gniazda zapalniczki. W przypadku chodzenia lub podróżowania autobusem, użyj torby termoizolacyjnej, ale pamiętaj, że woda powinna być trochę gorętsza niż jest to wymagane. Jeśli podróżujesz pociągiem, nie będzie problemów z gorącą wodą: zalej wrzącą wodę z tytanu w innym pojemniku i wlej do niej butelkę.

Przygotowanie właściwej mieszanki dla noworodków

I główna zasada: nie przygotuj wcześniej mikstury na wycieczkę. Podłączyć wodę i suchy proszek tuż przed karmieniem. Dzięki temu produkt jest świeży i użyteczny.

Niektóre matki znalazły alternatywę dla suchej mieszanki dla niemowląt - już gotowych do użycia rozcieńczonych mieszanin w sterylnych butelkach sprzedawanych w sklepach. Ich stosowanie jest bardzo wygodne - nie obliczaj proporcji, sterylizuj naczyń itp. Zanim jednak kupisz takie mleko, zważ zalety i wady.

Ogólnie spróbuj odpowiedzieć sobie na następujące pytania: czy zaobserwowano warunki przechowywania tego produktu? Kiedy został wyprodukowany? Czy szczelność opakowania jest zepsuta? Czy bezpieczne jest przyjmowanie gotowych produktów mlecznych na drodze do wahań temperatury? W każdym razie wybór takiej mieszanki należy do Ciebie.Pamiętaj jednak, że jesteś matką i jesteś odpowiedzialny za życie i zdrowie swojego dziecka.


Powiązane publikacje