ss x
x

Jeśli dziecko śpi z piersią


Przed każdą matką prędzej czy później pojawia się poważny dylemat: jak bezbolesne jest odzwyczajać dziecko od snu w nocy z jej piersiami. Niektóre matki wolą pchnąć rozwiązanie tego problemu na później, a tym samym tylko go zaostrzyć. Im starsze dziecko, tym trudniej mu będzie przystosować się do nowych warunków. Inni, wręcz przeciwnie, wyłączają karmienie piersią, przechodząc na sztuczne, tylko z tego powodu. Najlepszym wyjściem, jak zwykle, jest złoty środek. Nie ma sensu rozkoszować się włóczęgą jak kaprysem, w końcu wyrządzi mu krzywdę, ale nie powinien być pozbawiony swojej naturalnej diety, zanim skończy 18 miesięcy.

Jak nauczyć dziecko radzenia sobie bez macierzyńskiej piersi?

Zacznijmy od tego, że musisz psychologicznie dostroić się do zdecydowanej decyzji, ponieważ będzie to trudne nie tylko dla Twojego dziecka. Dla matki może to być nie mniej stres psychiczny, zwłaszcza jeśli dziecko nie ma nawet roku. Dlatego konieczne jest dokładne i kompleksowe podejście do procesu, pomogą w tym niektóre wskazówki od psychologów dziecięcych.

Jak ułożyć dziecko bez snu

  • Spróbuj stworzyć najkorzystniejsze warunki do spania dziecka. Dobrze go karm, śpiewaj ulubioną kołysankę, sprawdź to lub go delikatnie w łóżeczku. Rób wszystko, aby zasnąć tak szybko, jak to możliwe, a noc przeszła dla niego spokojnie.
  • Jeśli zasnął, zanim zdążyłeś go nakarmić, nie budź go. Nic złego się nie stanie, jeśli przegapisz jedną sesję karmienia, pozwolisz mu spać. Jeśli jest naprawdę głodny, obudzi się później i cię obudzi.
  • Po raz pierwszy po odsadzeniu dziecko będzie trudne do postawienia wieczorem w łóżku, jest to normalne i nie ma sensu wywoływać alarmu. Bez niedogodności nie osiągniesz wyniku. Aby złagodzić ten moment, spędzić z nim tyle czasu, ile to możliwe po południu, nie poczuje się opuszczony.Aby zacząć panikować koszty tylko w przypadku, gdy nie da się tego położyć całą noc.
  • Nakarm okruchy tylko wtedy, gdy jest naprawdę głodny. Przestań to robić, aby się uspokoić i dobrze wyspać. Zamiast tego, czytaj mu bajki lub śpiewaj kołysanki, efekt z nich jest dokładnie taki sam.
  • Alternatywne funkcje umieszczania dziecka w łóżku z innymi członkami rodziny. Nie musi widzieć twojej twarzy za każdym razem. Pozwól się zastąpić babcią, ojcem, dziadkiem. Dowolni ludzie bliscy kochania.
  • Od czasu do czasu powstrzymujcie się od karmienia na noc, niech pozostaną dłużej bez piersi.

Naucz się rozumieć pragnienia i potrzeby dziecka

Jeśli nie możesz zmiażdżyć okruchami bez kaprysów, to jest ku temu powód. Jedną z częstych przyczyn tego zachowania jest niewystarczające odżywianie. Twoje ciało nie może przydzielić wymaganej ilości mleka, co oznacza, że ​​musisz zrekompensować brakujące kalorie w mleku dla niemowląt. Ale nie spiesz się, aby wyciągnąć wnioski.

Zależy mi w piersi za to nie jest tylko źródłem pożywienia, ale środkiem, aby uciec od zmartwień i doświadczeń ze stresem, które nieuchronnie się zdarzyć w wiedzy o tak dużej i zaskakujący świat.

Istnieje prosty sposób sprawdzenia, czy dziecko otrzymuje wystarczającą ilość pokarmu. Przez cały dzień przestań używać pieluszek i policz liczbę mokrych pieluszek. Jeśli wpisałeś co najmniej 7-8, oznacza to, że karmienie jest w porządku, a przyczyna nie jest fizyczna, ale psychologiczna. Tutaj zakres problemów jest znacznie szerszy i trudniej je zdefiniować. Przyczyną może być zarówno banalny brak uwagi, jak i konsekwencje sytuacji stresowych.

Oddzielnie występuje dolegliwość fizyczna. Łatwiej to wykryć niż psychologicznie, ale nadal nie jest tak łatwo, jak byśmy chcieli. Dzieciak nie może powiedzieć, że jego zęby są posiekane lub boli je gardło, ale szuka źródła pożywienia, przyjemnych emocji i poczucia bezpieczeństwa. Prawdopodobieństwo złego samopoczucia najłatwiej ustalić, obserwując sposób, w jaki dziecko śpi bez piersi.

W jakim nastroju, że nie będzie leżeć w łóżku, i nie ważne jak kapryśna gdy zdrowie robi dobrze we śnie, nie jest on wykazywać oznaki niepokoju. A jeśli choroba jest winien, a wręcz przeciwnie, jego sen będzie niespokojny i łamane, a wyraz twarzy daleki od spokoju.


Dziecko nie chce spać bez piersi

Po powyższych metodach łagodnej ekskomuniki, w większości przypadków dziecko przyzwyczaja się do snu, a jego samopoczucie znika samoistnie. Ale nie zawsze. Istnieje również taki sposób, że nie można go odrzucić zwykłymi metodami. Po wypróbowaniu wszystkich, pozostaje tylko uciec się do radykalnych i nieprzyjemnych sposobów. Tutaj będziesz potrzebować całej swojej cierpliwości, ponieważ każda z tych metod będzie miała zły wpływ na zachowanie, sen i nastrój dziecka. W tym momencie bardzo ważne jest, aby nie utracić duchowego kontaktu z dzieckiem, ponieważ w każdym razie będzie to trauma dla dziecka.

  • Najprostszą i najbardziej niewinną opcją jest ozdobić piersi przed karmieniem wspaniałymi obrazkami. Celem jest przestraszyć dziecko, sprawić, by bał się piersi, a potem nauczyć go samodzielnego spania, nie stwarzając żadnych trudności. Ale on nie zawsze pracuje, aw nocy dziecko nie zauważy niczego w ciemności.
  • Druga metoda działa o wiele wydajniej i technicznie łatwiej, ale miękisz może reagować na nią z ostrą histerią. Wszystko, czego potrzebujesz, to rozsmarować sutki musztardą, pieprzem, solą lub innym lekiem o odrażającym smaku. Najważniejsze jest, aby nie przesadzić, żołądek dziecka jest nadal słaby i można go zepsuć na chwilę trawienia.
  • Najbardziej emocjonalny sposób jest jednocześnie najbardziej niebezpieczny. Może nawet zranić dziecko. Polega ona na tym, że matka znika z domu na kilka dni, pozostawiając dziecko całkowicie pod opieką innych członków rodziny.

Ta metoda może uczyć zarówno niezależności, jak i odwrotnie. Po powrocie matki niektóre dzieci odmawiają uwolnienia jej nawet z pola widzenia.

Dziecko nie śpi dobrze bez piersi

Fakt, że można odzwyczaić dziecko od snu z piersi, nie oznacza, że ​​bez niego stało się łatwe. Potem przez jakiś czas może to być trudne do snu, może być koszmary. Lista objawów jest również utrata apetytu i ospałość. Podziemny okres ten może jedynie czułości i uwagi. Pokaż mu, że go kochasz, musi zdać sobie sprawę, że nie odwróciła się od niego, i zawsze będzie tam. Przed umieszczeniem spać, rozmawiać z nim, powiedz mu historię, należy pocałować. Jeśli nie śpi dobrze, możesz przycisnąć go do siebie, ale nie pozwól mu ponownie przylgnąć do klatki piersiowej, bez względu na to, jak jest kapryśny, w przeciwnym razie znacznie trudniej będzie nauczyć go spać samemu.

Zdarza się, że po krótkim okresie bez piersi matka robi ustępstwa wobec dziecka. Logika w takich przypadkach nie jest trudne do zrozumienia.Mama powiedziała, że ​​jeśli dziecko śpi już o tydzień lub dwa, to znaczy, że udało się przezwyciężyć nałóg i to może być trochę nagroda. I faktycznie, jeśli w pierwszym miesiącu po odstawieniu mamy możliwość zasnąć ponownie z piersią, to odzwyczaić od tego okruchy i nauczyć się spać tylko na własną rękę, będzie to kilka razy trudniejsze.


Jak mogę ponownie nauczyć się dziecka?

Jeśli nie możesz go odzwyczaić od razu za pierwszym razem, będziesz musiał zmienić kolejność karmienia. Załóżmy, że dotychczas stosowane tylko naturalne, ale teraz będzie musiał w nocy, aby skorzystać z butelki z mieszaniny. Kruk powinien być trzymany w pewnej odległości od klatki piersiowej, nawet aby wziąć go w ramiona, przed pójściem spać, jest surowo zabroniony.

Dzieciak powinien wreszcie się do tego przyzwyczaić, teraz śpi sam. Zaraz po tym, jak położysz go do łóżka, opuść pokój i zignoruj ​​krzyki. Po chwili uspokoi się, nie martw się. Gdy tylko scena się skończy, histerycy i krzyki, możesz pozwolić sobie na pozostanie w pokoju, dopóki nie zaśnie. Ale nie zbliżaj się do niego, a co dopiero weź go w jego ramiona. Jak pokazuje praktyka, sama obecność matki w pokoju ma uspokajający wpływ na okruchy. Zazwyczaj możesz zostać w pokoju już za piątą noc. Jedynym kryterium jest brak głośnych intensywnych napadów złości.

Jeśli dziecko śpi z piersią

W pierwszych dwóch tygodniach ponownego ekskomuniki musisz karmić go co wieczór z butelki, ale ta praktyka przygotowuje go do całkowitego odrzucenia piersi, co nastąpi wcześniej czy później. Szczególnie wczesny wiek dziecka przyczynia się do szybszej adaptacji do zmian w otoczeniu zewnętrznym. Dziecko jest starsze, trudniejsze do zmiany. Niektórym matkom udaje się pozwolić dzieciom spać z ich piersiami w wieku 7-8 lat, co jest zdecydowanie odradzane. Takie dzieci są mało prawdopodobne, aby dorosnąć niezależnie, jeśli nie zastosują tytanicznych wysiłków do ich wychowania. Biorąc jednak pod uwagę, że natura tych matek pozwala im tak bardzo rozpocząć edukację, jest to prawie niemożliwe.

Czy jest możliwe, aby dziecko ponownie spało z rodzicami, gdy poczuje się niezdrowo?

Oczywiście, dziecko może spać z tobą przynajmniej co noc, to zależy tylko od twojego widzenia wychowania. Niektórzy, równocześnie z ekskomuniką, rozwijają cechę niezależności w charakterze w okruchach.Inni mogą spać z dziećmi do 5-7 lat w jednym łóżku, nie widząc w tym nic haniebnego. Psychologowie pozostawiają ten niuans w gestii rodziców, odrzucając wyraźne zalecenia, ale kiedy nadszedł czas, aby odstawić dziecko od snu.

Ale jest jeden niuans. Przynajmniej czasem trzeba to zrobić osobno, sprawdzając jego reakcję. Jeśli nie jest kapryśny i nie lubi histerii, to wszystko w porządku. Ale w przypadku płaczu i odmowy spędzenia nocy bez ciebie, trzeba będzie przez jakiś czas zmusić go do spędzenia czasu w łóżeczku samemu.

Nie lękajcie się łez i negatywnych emocji, bójcie się dorastania dziecka zupełnie nieprzygotowanego do samodzielnego życia.


Powiązane publikacje