ss x
x

Żywność dla niemowląt dla noworodka

 

karmienie

Najbardziej idealną karmą dla noworodka jest mleko kobiece, które zawiera wszystkie mikroelementy, witaminy, minerały niezbędne do doskonałego wzrostu i tworzenia wszystkich narządów dziecka.


Karmienie piersią może zapewnić pełny rozwój intelektualny, korzystnie wpływa na układ nerwowy, wzmacnia naturalną odporność.

Czasami istnieją powody, dla których niemożliwe jest kontynuowanie naturalnego żywienia: niewystarczający przyrost masy ciała u noworodka, nieuchronność przyjmowania leków przeciwwskazanych do karmienia piersią. W tym przypadku dziecko zostaje przeniesione do karmienia sztucznego lub mieszanego. Przed wyborem diety dla noworodka należy skonsultować się z pediatrą i nie polegać na opiniach przyjaciół lub informacji z Internetu.

Tylko specjalista będzie w stanie wyznaczyć najlepszą mieszankę dla swojego dziecka, biorąc pod uwagę specyfikę poszczególnych organizmu, stanu zdrowia, rozwoju fizycznego okruchy.

Żywność dla niemowląt powinna zostać zastąpiona, jeśli:
 1. produkt powoduje reakcję alergiczną: wysypka, zaczerwienienie skóry;
 2. są problemy z kałem: szybkie, z białymi cząsteczkami mieszaniny;
 3. w okruchach, niespokojnym zachowaniu podczas czuwania, a nawet snu;
 4. niedostateczny lub nadmierny przyrost masy ciała.

Każdy z tych objawów może wskazywać, że ten rodzaj produktu nie jest odpowiedni dla dziecka. Aby zapewnić odpowiednią dietę noworodkowi, należy skontaktować się z dietetykiem.

 

Karmienie piersią

  Po przejściu na karmienie sztuczne należy wziąć pod uwagę następujące zasady:

 • Elementy wyjątku, takie jak glukoza i sacharoza, białka sojowego, oleju palmowego i skrobia kukurydziana, nie powinny zawierać sztucznych barwników, środków aromatyzujących, stabilizatorów
 • W ramach substytutem mleka matki musi uczestniczyć tauryny (odpowiedzialne za powstawanie mózgu) karnityny (sprzyja lepszej przemiany tłuszczowej), kwas linolowy (zapobiega zapalenia).
 • wybrać pokarm dla noworodka jest ściśle w oparciu o wiek - jest surowo zabronione karmić noworodka kozę i mleka krowiego, buliony zbożowe (kasza manna kasza) oraz podobną „alternatywa” mlekozastępczy.
 • Dokładnie przestrzegać dawek podanych w instrukcji.
 • Jedz tylko świeżo przygotowaną miksturę, nie pozostawiając nic na później.

Rynek żywności dla niemowląt nasycony jest ogromnym asortymentem substytutów mleka dla noworodków.Istnieją następujące odmiany analogów mleka matki:
 1. Przez stopień bliskości (dostosowanie) do mleka matki: dostosowane i częściowo dostosowane. Zgodnie ze strukturą od pierwszego do maksymalnej blisko do mleka matki. Optymalny stosunek mieszaniny przystosowany serwatki i kazeiny, nienasycone i nasycone kwasy tłuszczowe, witaminy i minerały. W przypadku noworodków nie zaleca się stosowania częściowo dostosowanych mieszanin, ich skład jest mniej zrównoważony i zawiera składniki takie jak sacharoza, skrobia i laktoza.
 2. Konsystencja mieszanki podzielona jest na suchą i płynną. Ich różnica polega na tym, że płyn gotowy do spożycia, a sucha, rozcieńczyć przegotowanej wody oczyszczonej. Ponadto, podczas produkcji suchych mieszanek stracił kilka użytecznych cech szeregu komponentów. Ale nadal są bardzo popularne wśród rodziców z następujących powodów: praktyczne przechowywanie, łatwe dozowanie, różnorodność opcji dla każdego gustu.
 3. W zależności od dostępności w preparacie kultur starterowych, są to kwaśne mleko (acidofilne) i świeże. Mieszanki z kwaśnym mlekiem powstają na bazie różnych kultur startowych - bifidobakterii, kefiru. W pierwszych tygodniach życia zaleca się świeżą mieszankę, a następnie konieczne jest łączenie acidophilus i świeżej w równych proporcjach dla lepszego trawienia dziecka.
 4. W zależności od stanu zdrowia dziecka, cechy osobnika odróżniają mieszaniny fizjologiczne (konwencjonalne) i terapeutyczne (specjalistyczne). Zwykle stosuje się je do karmienia dzieci, które nie mają reakcji alergicznych, problemów żołądkowych i przyrostu masy ciała.

analog mleka matki
Specjalistyczne substytuty mleka można podzielić na następujące kategorie:

 • Laktoza lub nisko laktoza są stosowane u dzieci z wyjątkowo rzadką chorobą wrodzoną - niedobór laktazy, mówiąc wprost, nietolerancja produktów mlecznych.
 • Mieszaniny do zapobiegania częstym zespołom regurgitacji (antyrefluks), ze skłonnością dziecka do zaparć, kolki jelitowej.
 • W przypadku dysbakteriozy, kału, zakażeń jelitowych, zaleca się pokarmy z bifidobakteriami.
 • Dla wcześniaków i przy niskiej wadze żywienie jest zapewnione z uwzględnieniem niedojrzałości układu trawiennego i minimalnych zapasów składników odżywczych. Wszystkie niezbędne pierwiastki śladowe są w pełni wypełnione minimalnym obciążeniem niedojrzałego organizmu noworodka.

Aby rozwiązać problem dla rodziców, "jaki rodzaj jedzenia powinien być lepszy dla noworodków", eksperci przeprowadzili niezbędne badania w tej dziedzinie i sporządzili ocenę najlepszych preparatów dla niemowląt.

Nutrilon, którego producentem jest Nutricia, jest liderem rankingu - firma pochodzi z Holandii. Mieszanina odnosi się do hipoalergicznego, zawiera wszystkie mikroelementy i witaminy niezbędne do wzrostu i rozwoju dziecka. Produkty tej marki są dostarczane w szerokim zakresie, biorąc pod uwagę wiek dziecka. Szczególną uwagę należy zwrócić na specjalną serię, dzięki której okruchy z wrodzonymi patologiami, przywracają siłę, pokonują swoją chorobę bardziej produktywnie.

Godne drugie miejsce zajmuje mieszanka Nan, producenta Nestle - Szwajcaria. Asortyment jest prezentowany dla wszystkich grup wiekowych dla zdrowych dzieci, a także z umiarkowanymi zaburzeniami układu pokarmowego. Istnieje szereg hipoalergicznych mieszanin. Skład odżywiania obejmuje optymalną zawartość składników białkowych, istnieje unikalny kompleks białkowy, który pomaga zmniejszyć obciążenie metaboliczne, prawidłowy wzrost i rozwój dziecka. Stosunek białek serwatkowych do kosainu jest jak najbliżej mleka matki, co jest ważne w pierwszym roku życia dziecka. Prebity są reprezentowane przez pałeczki kwasu mlekowego, które przyczyniają się do normalizacji przewodu pokarmowego.

Klasyfikacja brązu zdobywa karmę dla niemowląt Nestozhen, wyprodukowaną przez firmę Nestle. Nestozhen - częściowo zaadaptowana mieszanina, ilość białek jest większa niż w ludzkim mleku, co wydłuża czas trawienia i trawienia w ciele dziecka. Kompozycja zawiera prebiotyki - błonnik pokarmowy. Na zalety i wady mieszaniny Nestozhen wiele sprzecznych recenzji. Wiele wskazuje na występowanie alergii pokarmowych po zastosowaniu tego produktu. Skład mieszanki obejmuje sacharozę, która poprawia jej smak, ale jest niepożądana dla rosnącego organizmu.

Na czwartym miejscu jest Nutrilak (Rosja, Nutritek). Żywność dla dzieci ma ulepszony skład tłuszczowy - nie ma oleju palmowego i rzepakowego, składu mineralnego, wzbogaconego o ważne składniki odżywcze, prebiotyki. Wszystkie serie tej marki nie zawierają sacharozy. Głównym celem w rozwoju produktów było stworzenie specjalistycznej diety do eliminacji i zapobiegania problemom trawiennym u dzieci w pierwszym roku życia.

żywność dla niemowląt

Na piątym miejscu jest mieszanka człowieka. Producentem jest niemiecka firma DMK. Producent sprawdza jakość produktów przez niezależne laboratoria, zewnętrznych ekspertów. Ta mieszanka jest jedną z najlepszych w składzie mineralnym, witaminowym, wzbogacona prebiotykami. Mieszanka zawiera tłuszcze omega-3 i omega-6, odpowiedzialne za rozwój umysłowy i poprawę pamięci dziecka.

Na szóstej pozycji producenta ratingowego Hipp o tej samej marce. Zakłady produkcyjne firmy znajdują się nie tylko w Niemczech, ale także w Austrii, Chorwacji, Szwajcarii i na Węgrzech. Producent przeprowadza dokładną kontrolę jakości towarów na wiele wskaźników i poziomów (od kontroli jakości surowców do wyrobu gotowego), co gwarantuje bezpieczeństwo produktów. Ta mieszanka jest uważana za maksymalnie przybliżoną w smaku do mleka matki, z optymalnym stosunkiem żelaza i cynku, żelaza i miedzi. Jednak mieszanina znalazła skrobię, która wpływa na słabe trawienie okruchów ciała.W kolejnym miejscu - mieszanka producenta krajowego Winn Bill Dann pod marką Agusha. Mieszaniny są zalecane od późniejszego wieku, sześć miesięcy. Żywność dla niemowląt jest dostarczana w szerokim zakresie (płynne, suche, świeże, z kwaśnym mlekiem), biorąc pod uwagę rozwój ciała dziecka. Wady to: słodka słodycz i niepraktyczna miarka.

Na ósmej linii oceny znajduje się mieszanka Similak, wyprodukowana przez hiszpańską firmę Abbot. Główną wadą jest to, że mieszanina nie zawiera wystarczającej ilości białka serwatkowego i fosforu, które pogarszają wchłanianie wapnia. Produkt jest wytwarzany na bazie odtłuszczonego mleka, zawiera prebiotyki, kompleks witamin i minerałów. Obecność tłuszczowych kwasów omega-3 i omega-6 ma korzystny wpływ na rozwój komórek mózgowych i siatkówkę oczu okruchów.W kompozycji nie ma oleju palmowego, który ma pozytywny wpływ na proces trawienny.

żywienie noworodków

Przedostatnie miejsce w rankingu należy do krajowej mieszanki mleka mlecznego. Jest to jedna z najpopularniejszych mieszanek, ponieważ jakość nie ustępuje zagranicznym odpowiednikom, a cena jest znacznie niższa. zawiera tylko naturalne składniki (bez zapachowe, gluten konservanotov) wymagany kompleks witamin i minerałów. Mieszanina spełnia normy bezpieczeństwa i jest dobrze przyswajana przez organizm dziecka.

Na ostatniej linii oceny znajduje się dziecięca mieszanka firmy Friso z Holandii Frizland. Ten pokarm dla niemowląt jest przeznaczony dla wcześniaków, dzieci o niskiej masie urodzeniowej. Charakterystyczną cechą tego produktu jest obecność pięciu nukleotydów odpowiedzialny za wzrost organizmu immunologiczną funkcji stymulując rozwój układu pokarmowego. Jednak ta marka nie spełnia standardów bezpieczeństwa, przekroczone są dopuszczalne wartości patogennych mikroorganizmów, które mogą negatywnie wpływać na zdrowie dzieci.


Powiązane publikacje