ss x
x

Wpływ alkoholu na karmienie piersią


 Każda kobieta w okresie laktacji powinna mieć świadomość, że wszystko, co zjadła lub wypiła, jest przekazywane do mleka niemowlęcia mlekiem matki. Dlatego też spożywany przez matkę alkohol może wyrządzić znaczną szkodę noworodkowi. Jednak niektóre panie nie mogą się powstrzymać, aby nie przegapić jednego kieliszka wina lub wypić trochę piwa, tym bardziej naturalny okres karmienia trwa wystarczająco długo, aw tym czasie odbywa się wiele świąt lub przyjacielskich spotkań, gdzie prawie zawsze są gorące napoje. A przed piciem, kobieta powinna zrozumieć sama, że ​​karmienie piersią i alkohol są dalekie od niezgodnych pojęć.

Cechy ciała kobiety, wpływ na niego gorących napojów

Od dawna wiadomo, że alkohol jest słabo kompatybilny ze słabszą płcią, ponieważ ciało kobiety jest nieco lepsze niż samce. Jeśli mężczyźni tolerują określoną ilość alkoholu, kobiety szybciej się upijają. A waga ciała nie jest jedynym wskaźnikiem. Najważniejsze jest to, że ciało ma więcej płynu i mniej tłuszczu, a woda po prostu zmniejsza ilość etanolu we krwi, ale obecność warstwy tłuszczu, wręcz przeciwnie, zwiększa efekt picia alkoholu.

Ponadto, enzymy w wątrobie męskiej są produkowane w większej ilości niż w wątrobie żeńskiej, więc kobiety są traktowane dłużej niż najdłużej w czasie. Obecność cyklu menstruacyjnego zwiększa również efekt toksyczny po wypiciu alkoholu. Oprócz różnic fizycznych, kobieca psychika jest znacznie cieńsza i bardziej wrażliwa, co prowadzi do rozwoju uzależnienia od alkoholu.Wpływ alkoholu na dzieci

Warto zauważyć, że wchłanianie i wydalanie gorących napojów z organizmu matki karmiącej odbywa się trochę inaczej niż w zwykłym czasie.Tak więc, pijane piwo lub wino jest wciągane znacznie szybciej, ale jest wnioskowane, wręcz przeciwnie, wolniej. W tym samym czasie 10% alkoholu jest bezpośrednio w mleku matki. Eliminacja alkoholu z mleka pojawia się w tym samym czasie co usunięcie go z krwi kobiety, a im większa masa matki, tym szybszy czas oczyszczania ciała z gorąca.

Na przykład, jeśli kobieta w ciąży o wadze 60 kg pije piwo w ilości 0,5 litra, to z mleka matki zostanie uwolnione w ciągu około 2,5 godziny. Mocne napoje (wódka, koniak, whisky itp.) Są usuwane z kobiecego ciała 12-13 godzin po spożyciu.

Maksymalna dawka mączki alkoholowej może zająć 40-60 minut, jeśli matka użyje piwa lub wina, dosłownie w ciągu 10 minut od podania etanolu do mleka po szklance musującego napoju.

Najbardziej negatywny wpływ napojów alkoholowych na tworzenie ośrodkowego układu nerwowego, rozwój zdolności umysłowych i fizycznych. Dla każdego dziecka napoje alkoholowe działają inaczej: jeśli niektórzy mają senność, zahamowanie i słabość, inni mają skrajne podniecenie, nerwowość.

Oprócz wpływu na układ nerwowy okruchów alkohol ma bardzo negatywny wpływ na układ sercowo-naczyniowy. Etanol zawarty w odurzających napojach prowadzi do nienaturalnego rytmu serca dziecka. Po pewnym czasie może nastąpić naruszenie oddychania u dziecka.

Również napoje alkoholowe wpływają na przewód pokarmowy dziecka. Jeśli matka często pije piwo lub wino, możesz wywołać atak kolki jelitowej lub zmniejszyć intensywność wchłaniania w jelitach dziecka o różnych składnikach odżywczych.

A kiedy mama zadaje sobie pytanie, czy może pić, czy nie na świątecznym stole, i ile alkoholu na to stać, należy wziąć pod uwagę kilka ważnych czynników:

 • rodzaj alkoholu i ilość pijanej kobiety;
 • jak często używa się palenia;
 • ile karmień występuje dziennie;
 • bezpośredni wiek dziecka.

Ale mimo wszystkich wymienionych punktów matka powinna zrozumieć, że po niewielkiej słabości pozwoliła sobie na to, że alkohol nadal będzie w mleku, a wkrótce w ciele noworodka. I oczywiście ważne jest, aby był pijany na festiwalu - wytrawne wino, dobre piwo czy wódka.Decydujący jest również wiek okruchów, im mniejsze dziecko miesięcy, tym bardziej negatywny wpływ na jego ciało. Wielu ekspertów w matki i dziecka zgadzają się, że podczas gdy dzieci nie są spełnione co najmniej sześć miesięcy, moja matka jest najlepiej, aby nie używać odurzający, zakaz ten czas nawet rozciąga się do rozmaitych nalewek alkoholowych, takich jak nalewki waleriany lub Leonurus.

alkohol podczas karmienia piersią

Jeżeli dzieci poniżej szóstego miesiąca życia mają ciężkie tabu, to podczas karmienia starszych dzieci ich matce, obowiązują ograniczenia dotyczące przyjmowania alkoholu. W końcu niedojrzała wątroba noworodka po prostu nie poradzi sobie nawet z niewielką ilością alkoholu, która dostała się do niego poprzez mleko matki.

Ważne jest, aby wiedzieć, że napoje o niskiej zawartości alkoholu, na przykład, piwo, kobieta może wypić gdzieś około 3 godziny przed rozpoczęciem karmienia. A jeśli chodzi o wódkę, whisky i inne mocne alkohole, należy je wykluczyć przed końcem okresu naturalnego żywienia.

Jeśli kobieta ma sytuacje, w których nie może stosować się do powyższych wskazówek, lepiej jest załatwić się przed wyjazdem na imprezę. Po mleko matki jest przechowywany przez dłuższy czas i nie traci swoje dobroczynne właściwości: w lodówce - dzień w zamrażarce - 1 miesiąc.

Niektóre matki zadają sobie pytanie: aby mleko było czyste, czy można go po prostu wypić po wypiciu alkoholu? Niestety, odpowiedź jest rozczarowujące, ale pozostają w alkoholu we krwi, to znowu i znowu będzie przenikać do mleka kobiecego.

Czy można używać matki w okresie laktacji: prawdy i mity

To drażliwe pytanie jest otoczone wieloma różnymi mitami i przypuszczeniami. Oto niektóre z nich:

 1. Piwo prowadzi do zwiększonej laktacji. Istnieje opinia, że ​​jeśli pijesz ten napój, dziecko często prosi o pierś, dlatego produkuje się więcej mleka matki. Kilku amerykańskich naukowców przeprowadziło badania w tym zakresie. Niektóre mumie używały piwa alkoholowego, inne - bezalkoholowe. Rzeczywiście, kobiety, które piją napoje alkoholowe, coraz umieścić swoje dzieci do klatki piersiowej, ale całkowita ilość mleka po takim doświadczeniu w tych pielęgniarstwa spadła o prawie jedną trzecią. W związku z tym piwo nie zwiększa produkcji mleka matki, lecz przeciwnie, je hamuje.
 2. Jeśli matka wypije trochę alkoholu, poprawi to sen dziecka. Istnieje opinia, że ​​jeśli pozwolą sobie na wino przed nocnym karmieniem, dziecko będzie spało do rana. Około 20 lat temu w Stanach Zjednoczonych przeprowadzono szczegółowe badanie, podczas którego okazało się, że po wypiciu matkę alkoholu, jest naprawdę zmienia sen dziecka, ale jest jakaś usterka w układzie nerwowym w piersi, czuje poczucie blisko pijaństwa. Po prostu wpada w stan senności. A sen takich dzieci jest znacznie bardziej niespokojny i krótszy niż tych, którzy piją regularne mleko.
 3. Kobieta może wypić niewielką ilość alkoholu po urodzeniu dziecka, aby ustabilizować stan emocjonalny kobiety podczas porodu. To jest po prostu straszny błąd, ponieważ niezależnie od tego, ile kobieta nie pije, aż do szóstego miesiąca życia, alkohol ma bardzo negatywny wpływ na noworodka.
 4. Napoje mają tendencję do gromadzenia się w mleku. To tylko mit. Po pewnym czasie etanol jest wydzielany z mleka matki, a także z krwi.Kilka wskazówek, jak świętować wakacje i nie zaszkodzić dziecku

Jeden z amerykańskich pediatrów, Thomas Hale, przeprowadził wiele badań dotyczących karmienia piersią, a następnie opublikował książkę zatytułowaną "Narkotyki i mleko matki". W nim ekspert wymienia kilka zasad picia alkoholu podczas karmienia piersią.

W okresie naturalnego żywienia występuje kilka cech:

 • Wpływ alkoholu na organizm dziecka zależy od tego, ile pije matka. Nie możesz nadużywać alkoholu. Wino lub piwo nie powinny być codzienną normą, ale na wakacje można sobie pozwolić na jeden kieliszek.
 • jeśli dziecko nie ma 6 miesięcy, matka nie powinna w ogóle pić płynu zawierającego alkohol; wątroba dziecka nie poradzi sobie nawet z minimalną ilością alkoholu;
 • kobieta musi wziąć pod uwagę własną wagę i wzrost, a tym bardziej, im szybciej wypuszcza się etanol po spożyciu gorących napojów;
 • nie możesz pić na pusty żołądek. Pokarm obniża wchłanianie alkoholi do krwi matki karmiącej, aw konsekwencji do mleka matki.

Nie ma skutecznych sposobów na obniżenie zawartości alkoholi po użyciu relaksujących napojów, a nawet sorbenty nie przyspieszą procesu ich eliminacji.Podczas gdy leki działają w jelicie, etanol jest we krwi, a następnie przenika do mleka.

Nie krzywdź swojego dziecka:

 • Jeśli planujesz picie piwa lub wina na przyjęciach, nakarm dziecko przez jakiś czas przed wydarzeniem. Następne karmienie powinno nastąpić, gdy matka stwierdzi, że jest wystarczająco trzeźwa;
 • Nie nadużywaj wakacji z mocnym napojem, ogranicz szklankę lekkiego alkoholu, konieczne jest również wyraźne kontrolowanie, ile się upiłeś;
 • z góry należy "wyczyścić" mleko, aby wystarczyło przynajmniej na jedno karmienie. Wiadomo, że mleko matki może być przechowywane przez długi czas po pompowaniu;
 • spróbuj nadal pić napoje bezalkoholowe. Możesz zdecydować się na piwo bezalkoholowe, które nie zawiera niebezpiecznego etanolu. Należy również zwrócić uwagę na konserwanty i barwniki, które są w złej jakości alkoholu, mogą powodować reakcje alergiczne u dziecka.

Picie alkoholu lub jego brak jest obowiązkiem każdej matki karmiącej, od której zależy zdrowie jej małego dziecka. A jeśli kobieta zdecydowała się wypić alkohol na święta, to jest to wysokiej jakości piwo i wino, które mogą stać się doskonałą alternatywą dla wódki i koniaku.


Powiązane publikacje